Įkraunama...
Įkraunama...

Mūsų turtingas ir nuostabus daržas - 16

Laba diena smile.gif
QUOTE(karambole @ 2013 01 29, 11:45)
* tai as pavyzdziu vidury seju morkas, o is abieju lysves krastu svogunus sodinu. Abipuse nauda ir apsauga tiek nuo morkines tiek nuo svogunines museles  mirksiukas.gif kultura.
**Kazkaip man prie sirdies misrios lysves., o kur dar ir geles tarp darzoviu medetkos, serenciai, ysopai.

*Mano mintis paraset. Del morku ir svogunu smile.gif
** drinks_cheers.gif Kas yra ysopai? blush2.gif

QUOTE(matuke @ 2013 01 29, 12:33)
Pazengusios darzininkes gal pasidalins atirtim kaip darbuojasi darze-plikom rankom, su guminem  ,medziaginem pirstinem ar kokiom nors yapatingomis  g.gif
Nu man jokios pirstines neprigyja, o ranku ,ypac nagu,gaila. Anamet gyre kazkas viledos plonas zalias pirstines, nu jos labai jau vienkartines ,ir dar uz tokia kaina-nepasiteisino  schmoll.gif

Gumines ir man nepasiteisino, kazkadais buvau dovanu gavus zveju parduotuveje pirstines, tokios kur delnas ir dalis pirstu guma padengtos buvo, tai tarnavo man jos liuksiskai. O siaip tai perku tokias , kokias randu savo rankai, o dysis mano rankos S, tai truputi problemiska. Perku ir is senuku tas baltas su daline guma, paskutines pirkausi Norfoj tokios oranzines apie 6lt kainavo, tai dar sio sezono pradziai bus, o toliau vel reikes ieskotis. Siaip svarbiausia manau su dydziu neprasauti, nes po to , kad ir griausios pirstines, buna nepatogu.
Atsakyti
QUOTE(L.K. @ 2013 01 29, 12:46)
Ermitaže būna plonos natūralios odos šviesiai pilkos pirštinės - arba visos oda, arba tik delno pusėje. Morkų su jomis nelabai paretinsi, bet grubesnius darbus dirbti maloniau nei su guminėm ar medžiaginėm. Ir maloniausia tai, kad tikrai kokybiškos. Man pernai atlaikė visą sezoną - neiširo nei viena siūlė, niekur neplyšo, nors dirbama buvo viskas- iki malkų pjovimo imtinai. Tik truputį prasitampė ir, kadangi gausiai gaudavo vandens, pakietėjo oda.

o S dydzio buna?
Atsakyti
QUOTE(Ninkasi @ 2013 01 29, 11:26)
pirmai pradziai idedu savo darzo planeli wink.gif


Laabas, galima klausimą? Čia tie stačiakampiai reiškia lysves ar pačioje lysvėje vagelę?

QUOTE(rytorasa @ 2013 01 29, 12:32)
Kur dingot visos?  unsure.gif 

mezgam, a ką? cool.gif bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Gaudvilė @ 2013 01 29, 13:54)

mezgam, a ką?  cool.gif  bigsmile.gif


aaa, mezgimas- geras užsiėmimas... thumbup.gif Man mezgimo manija jau praėjo, matyt pajaučiau artėjantį pavasrį... biggrin.gif
Atsakyti
[quote=Kulke,2013 01 29, 13:49]
Kas yra ysopai? blush2.gif
Ysopai, yzopai, juozazole taip liaudiskai vadinasi biggrin.gif . Tokie medejantys krumiukai, is seklu sejau, labai medingi, zydi melynai panasiai kaip kokie salavijai, levandos. Prieskonine zole ir vaistine, bet man del biciu jos reikia, reiks dar prie siltnamio pasisodint.
Atsakyti
QUOTE(Gaudvilė @ 2013 01 29, 12:54)
Laabas, galima klausimą? Čia tie stačiakampiai reiškia lysves ar pačioje lysvėje vagelę?
mezgam, a ką?  cool.gif  bigsmile.gif


unsure.gif vagele
Atsakyti
QUOTE(karambole @ 2013 01 29, 13:08)

Ysopai, yzopai, juozazole taip liaudiskai vadinasi  biggrin.gif .

Supratau, dekui biggrin.gif 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kulke: 29 sausio 2013 - 13:14
QUOTE(rytorasa @ 2013 01 29, 13:01)
aaa, mezgimas- geras užsiėmimas...  thumbup.gif Man mezgimo manija jau praėjo, matyt pajaučiau artėjantį pavasrį...  biggrin.gif

žiema dar, žiema biggrin.gif

QUOTE(Ninkasi @ 2013 01 29, 13:10)

tai kiek skaičiau, literatūroj optimaliausias variantas, kuomet 90cm lysvelėm. Neturiu nieko prieš vageles, bet jomis vaikštant, kuomet reikia ravėt, klot mulčą ar imti daržoves, labai mindosi daržovių šaknys.

Na, ir antras dalykas, gal yra priežastis, kam tiek daug reikia petražolių, bet lyginant su kitomis daržovėmis, tai jų yra stipriai per daug wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Gaudvilė @ 2013 01 29, 13:21)
tai kiek skaičiau, literatūroj optimaliausias variantas, kuomet 90cm lysvelėm. Neturiu nieko prieš vageles, bet jomis vaikštant, kuomet reikia ravėt, klot mulčą ar imti daržoves, labai mindosi daržovių šaknys.

Na, ir antras dalykas, gal yra priežastis, kam tiek daug reikia petražolių, bet lyginant su kitomis daržovėmis, tai jų yra stipriai per daug wink.gif


mirksiukas.gif aciu uz info, butinai pasiziuresiu kai nuvaziuosim kaip man iseis lysveles sudeliot wink.gif, o del petrazoliu tai cia bajeris zinokit doh.gif pas mane nei krapai nei petruskos neugo, tai susinervinus anais metais tarp braskiu ir bulviu pavariau visus pokelius, kurie jau buvo su pasibaigusiu galiojimu, tai kai priaugo ju doh.gif neturejau kur det biggrin.gif o tie kur prie silnamio buvo paseti tai ir neuzaugo verysad.gif tad petrazoles ziemoja ir sie metai joms bus anti hihihi.gif va wink.gif
Atsakyti
QUOTE(L.K. @ 2013 01 29, 12:46)
Ermitaže būna plonos natūralios odos šviesiai pilkos pirštinės - arba visos oda, arba tik delno pusėje.


man vyras tokias Schetellige pirko. Rinko gero norėdamas - pačias geriausias, t.y. brangiausias biggrin.gif Šiaip jos labai malonios ir tvirtos kažkokiems labiau sugraibomiems darbams, tikrai atlaikė visą sezoną puikiai.
Bet darže man nėr patogu su jom. Patogiausia visgi su geltonom guminėm pirštinėm.. Jos šiaip apie litą kainuoja, tai per akciją gerokai pigiau būna. Daug prisiperku. Ilgai nelaiko, bet sau geresnio varianto kol kas neradau.
Atsakyti
QUOTE(Ninkasi @ 2013 01 29, 13:46)
mirksiukas.gif aciu uz info, butinai pasiziuresiu kai nuvaziuosim kaip man iseis lysveles sudeliot wink.gif, o del petrazoliu tai cia bajeris zinokit  doh.gif pas mane nei krapai nei petruskos neugo, tai susinervinus anais metais tarp braskiu ir bulviu pavariau visus pokelius, kurie jau buvo su pasibaigusiu galiojimu, tai kai priaugo ju  doh.gif neturejau kur det biggrin.gif o tie kur prie silnamio buvo paseti tai ir neuzaugo  verysad.gif tad petrazoles ziemoja ir sie metai joms bus anti hihihi.gif va wink.gif

na,ir šiais metais teks petražoliu pasiseti,kad kitems būtų. Reiktų išrašyti nuošaliai lysvę,kas žiemodamos netrugdytų. ten ir žieminiai svogunai,rugštynes,melisos,metos ir kiti žiemojantys gyventų. Man tos visžales palei šiltnamį tiktų...
Atsakyti
Nebespėjau anoj temoj pasisakyt, bet jei dar kuri ruošiasi klijuot sėklas noriu perspėt nenuretint. Pernai sėjau ridikėlius - dalį ant pirktinių juostelių, kitą dalį savo pačios klijuotų. Tai skirtumas akivaizdus - pirktinės sudygo lygiais tarpais visos, o tos mano klijuotos toli gražu ne visos ir gavosi per retai. Vis tik pakeliuose parduodamų sėklų daigumas nėra 100-tinis ir tai reikia įvertint. O parduodamos ant juostelių yra daug kokybiškesnės t.y.daigumas geresnis, todėl ir kaina jų gerokai skiriasi.
Atsakyti