Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Kalių gimdymas
Supermamų klubas > Mūsų namai > Fauna > Šunys
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Pumpum
Sakykit, o Vilniuje dar kažkas iš veterinarų be greitosios žirafos atvažiuoja į namus padėti priimti gimdymų?
zay
Na jei gimdymas normalus, kam tas veterinras, pakanka žmogaus kuris žino tiesiog eigą gimdymo, veltui metami pinigai. O jei yra reikalas veterinarui-vis vien vešt į kliniką reiks. Kažkaip jei tik paprastesni strigimai traukiam patys, mano vetė žino tik kad telefoną arti reikia laikyt, jei neištrauksi ir pjaut reiks. O šiaip ji net ir nevažiuoja. Aišku lengvi pinigai kaip už iškvietimą 12h sėdėt ir žiūrėt į gimdančią kalę. Aš geriau į namus kviesčiaus išmanantį žmogų, ne vetą, o vetas tiesiog su telefonu vaikšto. Pigiau ir kažkaip normaliau smile.gif , laisviau
žostautė
QUOTE(Pumpum @ 2012 07 31, 14:27)
Sakykit, o Vilniuje dar kažkas iš veterinarų be greitosios žirafos atvažiuoja į namus padėti priimti gimdymų?
*

Manau laisvai galima susitarti su savo veterinaru, kad esant reikalui atvyktų padėti ax.gif

Žinau, kad buvo kalbėta, bet niekaip neatrenku kurioj temoj, o ir šiaip gal kokių naujovių toj srity atsirado smile.gif Papasakokit, ką, jūsų nuomone, veisėjas turėtų įsipareigoti šuns pirkimo-pardavimo sutartyje bei ko galėtų prašyti iš pirkėjų? Taip pat, kaip padaryti, kad visas šitas reikalas veiktų REALIAI g.gif
Pumpum
QUOTE(zay @ 2012 07 31, 13:41)
Na jei gimdymas normalus, kam tas veterinras, pakanka žmogaus kuris žino tiesiog eigą gimdymo, veltui metami pinigai. O jei yra reikalas veterinarui-vis vien vešt į kliniką reiks. Kažkaip jei tik paprastesni strigimai traukiam patys, mano vetė žino tik kad telefoną arti reikia laikyt, jei neištrauksi ir pjaut reiks. O šiaip ji net ir nevažiuoja. Aišku lengvi pinigai kaip už iškvietimą 12h sėdėt ir žiūrėt į gimdančią kalę. Aš geriau į namus kviesčiaus išmanantį žmogų, ne vetą, o vetas tiesiog su telefonu vaikšto. Pigiau ir kažkaip normaliau  smile.gif , laisviau
*

Man tai pirma vada, labai pergyvenu ką nors ne taip padaryti, pasimesti kokioj netikėtoj situacijoj. O kas jei naktį gimdys? Aš gyvenu priemiesty, pasiekt artimiausią veterinarą man užtrunka laiko smile.gif pati lankausi Jakovo ir Jeruzalės klinikose. Jeruzalės klinika nevažinėja, o pas Jakovą yra ne vienas daktaras ir visad lankomės pas skirtingus, taigi net nežinau su kuo tartis g.gif
zay
Tartis kad atvežti į kliniką jei ką reikia su chirurgu, kuris operuoti gali. Namie pagrindinė taisyklė-kuo mažiau lysti prie kalės. Iš esmės vetas namuose nepadarys nieko daugiau ko negalėtumėt buitinėje situacijoje padaryti jūs pati. Tik žinoma jei neesat sensoriška kraujui. Verterinaras svarbu kai reikia operuoti. O gimdys...žinoma didžiausia tikimybė jog naktį. Tai kai naktį kalė gimdo tiesiog miegi su ja, tai kam veterinaras, nes jei tarpai tarp šuniukų po pora valadų, tas pora valandų naktį turėsit kažkuom užiminėt žmogų, kol jūsų gimdyvė snaudžia smile.gif O jei gimdo greitai, irgi viskas paprasta smile.gif. Geriau pasikvieskit draugę kuri yra dalyvavus prie gimdymo. Ką galiu dar pasakyt, mano 13 metų dukra, niekad nemačius gimdančios kalės, kai buvo situacija, ji viena namie buvo-puikiai susitvarkė. Svarbu jokios panikos, ramybė ir nelyst prie šuns smile.gif
CU.Co
QUOTE(zay @ 2012 07 31, 14:41)
Na jei gimdymas normalus, kam tas veterinras, pakanka žmogaus kuris žino tiesiog eigą gimdymo, veltui metami pinigai. O jei yra reikalas veterinarui-vis vien vešt į kliniką reiks. Kažkaip jei tik paprastesni strigimai traukiam patys, mano vetė žino tik kad telefoną arti reikia laikyt, jei neištrauksi ir pjaut reiks. O šiaip ji net ir nevažiuoja. Aišku lengvi pinigai kaip už iškvietimą 12h sėdėt ir žiūrėt į gimdančią kalę. Aš geriau į namus kviesčiaus išmanantį žmogų, ne vetą, o vetas tiesiog su telefonu vaikšto. Pigiau ir kažkaip normaliau  smile.gif , laisviau
*

Aš tai manau, kad gimdymas su vetu, tai tas pats kas draustis nuo nelaimės. Pinigus sumoki ir dažniausiai nieko neatsitinka. O kai nutinka, tai visi draudimai atsiperka. Beje, ir paslaugų kokybė kitokia.
italė
QUOTE(zay @ 2012 07 31, 14:56)
Tartis kad atvežti į kliniką jei ką reikia su chirurgu, kuris operuoti gali. Namie pagrindinė taisyklė-kuo mažiau lysti prie kalės. Iš esmės vetas namuose nepadarys nieko daugiau ko negalėtumėt buitinėje situacijoje padaryti jūs pati. Tik žinoma jei neesat sensoriška kraujui. Verterinaras svarbu kai reikia operuoti. O gimdys...žinoma didžiausia tikimybė jog naktį. Tai kai naktį kalė gimdo tiesiog miegi su ja, tai kam veterinaras, nes jei tarpai tarp šuniukų po pora valadų, tas pora valandų naktį turėsit kažkuom užiminėt žmogų, kol jūsų gimdyvė snaudžia  smile.gif O jei gimdo greitai, irgi viskas paprasta smile.gif. Geriau pasikvieskit draugę kuri yra dalyvavus prie gimdymo. Ką galiu dar pasakyt, mano 13 metų dukra, niekad nemačius gimdančios kalės, kai buvo situacija, ji viena namie buvo-puikiai susitvarkė. Svarbu jokios panikos, ramybė ir nelyst prie šuns  smile.gif
*

"nelyst prie šuns" - toli gražu ne kiekvienai veislei tas tinka..
liuka**
QUOTE(Pumpum @ 2012 07 31, 15:45)
Man tai pirma vada, labai pergyvenu ką nors ne taip padaryti, pasimesti kokioj netikėtoj situacijoj. O kas jei naktį gimdys? Aš gyvenu priemiesty, pasiekt artimiausią veterinarą man užtrunka laiko  smile.gif pati lankausi Jakovo ir Jeruzalės klinikose. Jeruzalės klinika nevažinėja, o pas Jakovą yra ne vienas daktaras ir visad lankomės pas skirtingus, taigi net nežinau su kuo tartis  g.gif
*

mnau jums reik susirast zmogu, kuris ne karta yra priiminejes gimdyma ir tiek.
kad nebutu ismestti pinigai i bala kaip mano vienai pazystamai, kuri pasikviete vete, ji nei pirsto nepajudino, iskviete kita veta, kuris istrauke istrigusi suniuka ir paeme uz tai 190Lt, o ta vete, kuri atseit gimdyma priiminejo paeme 200Lt. taip, kad gerai pamastykit.

QUOTE(zay @ 2012 07 31, 15:56)
Tartis kad atvežti į kliniką jei ką reikia su chirurgu, kuris operuoti gali. Namie pagrindinė taisyklė-kuo mažiau lysti prie kalės. Iš esmės vetas namuose nepadarys nieko daugiau ko negalėtumėt buitinėje situacijoje padaryti jūs pati. Tik žinoma jei neesat sensoriška kraujui. Verterinaras svarbu kai reikia operuoti. O gimdys...žinoma didžiausia tikimybė jog naktį. Tai kai naktį kalė gimdo tiesiog miegi su ja, tai kam veterinaras, nes jei tarpai tarp šuniukų po pora valadų, tas pora valandų naktį turėsit kažkuom užiminėt žmogų, kol jūsų gimdyvė snaudžia  smile.gif O jei gimdo greitai, irgi viskas paprasta smile.gif. Geriau pasikvieskit draugę kuri yra dalyvavus prie gimdymo. Ką galiu dar pasakyt, mano 13 metų dukra, niekad nemačius gimdančios kalės, kai buvo situacija, ji viena namie buvo-puikiai susitvarkė. Svarbu jokios panikos, ramybė ir nelyst prie šuns  smile.gif
*

drinks_cheers.gif 100 proc., bet tai liecia dideliu veisliu sunis, kai kurie mazieji, na as cia apie savo cvergus ir westus, akis i tave padeje praso padeti. Pirma kart gimdanti weste net kando is streso MB i ranka. Mes su MB esam sauni komanda ir abu labai sekmingai TTT esam prieme gal 10 vadu, bet mano vete yra informuojama, kad gimdymas prasidejo ir prasymas telefona laikyt arti, kad jei man iskils koks klausimas ( o ju patikekit iskyla beveik kiekviena karta, nes net tos pacios kales gimdymas buna skirtingas), tureciau greita atsakyma. Aisku sutariu su chirurgu ir del Cezario, paprasciausiai prasau isivest mano telefona "cezaris" ir atsiliept kai skambinsiu, pazadu be reikalo netrukdyti. O po gimdymo primenu mano telfona istrint. Pries kiekviena gimdyma kaip biblija du kart perskaitau "Razvedenije Sobak" ir dar viena gera knyga apie gimdymus. Stresiukas buna kiekviena kart, kiek kartu tai besikartotu, nes kartais tavo rankose yra tos gleznos butybes gyvybe.

Sekmes Pumpum 4u.gif

P.S. ir dar labai yra svarbios pirmos 2-3 paros ( as tai miegu salia ir su sviesa blush2.gif ), reikia stebet, kad kale nenugultu suniuku , nes pasitaiko kaliu delikatnu, vaiksto kaip balerinos, o pasitaiko ir drimblu biggrin.gif
žostautė
QUOTE(CU.Co @ 2012 07 31, 15:01)
Aš tai manau, kad gimdymas su vetu, tai tas pats kas draustis nuo nelaimės. Pinigus sumoki ir dažniausiai nieko neatsitinka. O kai nutinka, tai visi draudimai atsiperka. Beje, ir paslaugų kokybė kitokia.
*

O man atrodo, kad svetimas žmogus namuose tai tik papildomas stresas kalei. Va dar nei dviejų savaičių nėra nuo Bruknės gimdymo, kuris buvo pirmas mums abiems, tai įspūdžiai švieži. Nekviečiau jokių patyrusių priiminėtojų, tačiau buvau sutarusi su Simona iš 4 pėdučių, kad "jeigu ką" - skambinsiu. Trečią nakties Bruknė pasiprašė į lauką, 4 val. prasidėjo veiksmas, kuris nebuvo nei baisus, nei sudėtingas. Pirmas šuniukas giminėjo užpakaliu į priekį, tai aš bandžiau kiek susirūpinti, bet mamka, pasirodo, viską žinojo geriau ir be jokio vargo per kiek daugiau nei dvi valandas išperėjo visą penketuką. Bandyti neleisti jai ryti placentų šansų nebuvo, tačiau ji jas išvemdavo - tad mano darbas buvo tik rinkti placentas, greitai pasverti mažiukus, suskaičiuot pimpaliukus ir užrišt juosteles (ir dar gurkšnoti kavą bei brendžiuką blush2.gif ) Jokios nešvaros, jokios panikos, jokių cypimų.
Tačiau net tos kelios sekundės kai svėriau mažylius Bruknei kėlė susirūpinimą, tad nelabai įsivaizduoju, kaip būtų buvę, jei dar kažkas svetimas būtų namie sėdėjęs. Ir - neduok D. - bandęs aktyviai kištis į gimdymą. Va tada galėjo viskas taip sklandžiai ir nepraeit.
Tiesa, gerokai prieš gimdymus ir kergimus suskaičiau viską ką radau internete ir knygose, sužiūrėjau visus youtube filmukus, susipažinau su teorija apie galimas komplikacijas ir turėjau kalcio. T.y. teoriškai pasiruošusi buvau visokiems galimiems nesklandumams.
Pumpum
Esmė kad nėra draugų tarpe patyrusių veisėjų, kuriuos kviesčiau padėti priimti gimdymo. Gimdymas dar tik rugsėjo vidury/gale, taigi turiu laiko ieškoti kas padės smile.gif tikėjausi, kad Vilniuje yra veterinarų kurie už papildomą mokestį atvažiuotų. Greitoji žirafa užsiplėšusi kosmines kainas smile.gif
liuka**
QUOTE(žostautė @ 2012 07 31, 16:20)
O man atrodo, kad svetimas žmogus namuose tai tik papildomas stresas kalei. Va dar nei dviejų savaičių nėra nuo Bruknės gimdymo, kuris buvo pirmas mums abiems, tai įspūdžiai švieži. Nekviečiau jokių patyrusių priiminėtojų, tačiau buvau sutarusi su Simona iš 4 pėdučių, kad "jeigu ką" - skambinsiu. Trečią nakties Bruknė pasiprašė į lauką, 4 val. prasidėjo veiksmas, kuris nebuvo nei baisus, nei sudėtingas. Pirmas šuniukas giminėjo užpakaliu į priekį, tai aš bandžiau kiek susirūpinti, bet mamka, pasirodo, viską žinojo geriau ir be jokio vargo per kiek daugiau nei dvi valandas išperėjo visą penketuką. Bandyti neleisti jai ryti placentų šansų nebuvo, tačiau ji jas išvemdavo - tad mano darbas buvo tik rinkti placentas, greitai pasverti mažiukus, suskaičiuot pimpaliukus ir užrišt juosteles (ir dar gurkšnoti kavą bei brendžiuką  blush2.gif ) Jokios nešvaros, jokios panikos, jokių cypimų.
Tačiau net tos kelios sekundės kai svėriau mažylius Bruknei kėlė susirūpinimą, tad nelabai įsivaizduoju, kaip būtų buvę, jei dar kažkas svetimas būtų namie sėdėjęs. Ir - neduok D. - bandęs aktyviai kištis į gimdymą. Va tada galėjo viskas taip sklandžiai ir nepraeit.
Tiesa, gerokai prieš gimdymus ir kergimus suskaičiau viską ką radau internete ir knygose, sužiūrėjau visus youtube filmukus, susipažinau su teorija apie galimas komplikacijas ir turėjau kalcio. T.y. teoriškai pasiruošusi buvau visokiems galimiems nesklandumams.
*

aisku veisle veislei nelygu, ir sunis suniui, bet kiek man teko eiti pas svetimus sunis ( draugu su kuriais matomes labai retai, suo manes nepazysta) jie supranta, kad tu kai atejai padeti ir po visko jos tave sutinka kaip geriausia drauga smile.gif
Pumpum
Pas mane šuo rodezijos ridžbekas, tikrai ne iš mažųjų. Į svetimus žiūri nepatikliai, tačiau prisileidžia paglostoma ir po valandos, kitos jau priima kaip draugą smile.gif susitikus dar prieš gimdymą manau taip baisiai nesistresuotų ji smile.gif dėl to, kaip čia kažkas minėjo, šuniukų priežiūros, tai savaime suprantama smile.gif nusiteikus nemiegot ir pamainą kas mane pavaduos turiu biggrin.gif tik patirties visiškai šuniukų priėmime neturiu. Kai buvau 12-os priiminėjau katės vaikiukus, ir kaip tikra didvyrė išgelbėjau vieną pridususį biggrin.gif bet dabar ir smegenų daugiau, ir riziką suprantu. Gal kas iš jūsiškių veisėjų turite ką pasiūlyti ar pačios sutiktmėt padėt esant reikalui? smile.gif
mielka
QUOTE(liuka** @ 2012 07 31, 15:24)
aisku veisle veislei nelygu, ir sunis suniui, bet kiek man teko eiti pas svetimus sunis ( draugu su kuriais matomes labai retai, suo manes nepazysta) jie supranta, kad tu kai atejai padeti ir po visko jos tave sutinka kaip geriausia drauga smile.gif
*

čia kiekvienam savo... pamenu su pirma vada mano mažoji taksė labai kankinos tai nuvežėm pas Jakovą, kad padėtų ištraukti... nu ir ką jūs manot tuo momentu kol mažiukus daktarai traukė tol viskas gerai... o kai tik viskas baigės perėmė mamos saugančios savo mažius būsena ir urzgė ant betko... smile.gif
gella
Šiaip tai absoliuti dauguma vetų į namus išvis nevažiuoja (žinoma, nebent jiems pasiūlytų didelius pinigus). Pernai, kai priiminėjau pirmą vadą, buvau susitariusi Jakovo klinikoje - pasiėmiau numatomomis gimdymo naktimis būdėti turėsiančio chirurgo mob. numerį, tačiau ir pas tą būtų reikėję vežti. Taip pat buvau pagal rekomendaciją gavusi patyrusios veisėjos telefoną, kuri visas mano pažįstamos vadas priiminėjo, tačiau laimei nieko neprireikė - pirmiausia pasirodė, kad mano vyras nusimano gimdyme daug daugiau nei aš ir pribuvėja iš jo žymiai geresnė smile.gif o kalė pagimdė labai greitai ir tvarkėsi tiesiog žaibiškai, nei placentų spėjom pamatyti, nei vikšrelių nedavė nupjauti, tik ir beliko laikyti tvirtai suėmus dviem pirštais prie mažiukų pilvukų, kad jų dantimis neužkabintų...
Pumpum
QUOTE(gella @ 2012 08 02, 12:48)
Šiaip tai absoliuti dauguma vetų į namus išvis nevažiuoja (žinoma, nebent jiems pasiūlytų didelius pinigus). Pernai, kai priiminėjau pirmą vadą, buvau susitariusi Jakovo klinikoje - pasiėmiau numatomomis gimdymo naktimis būdėti turėsiančio chirurgo mob. numerį, tačiau ir pas tą būtų reikėję vežti. Taip pat buvau pagal rekomendaciją gavusi patyrusios veisėjos telefoną, kuri visas mano pažįstamos vadas priiminėjo, tačiau laimei nieko neprireikė - pirmiausia pasirodė, kad mano vyras nusimano gimdyme daug daugiau nei aš ir pribuvėja iš jo žymiai geresnė smile.gif o kalė pagimdė labai greitai ir tvarkėsi tiesiog žaibiškai, nei placentų spėjom pamatyti, nei vikšrelių nedavė nupjauti, tik ir beliko laikyti tvirtai suėmus dviem pirštais prie mažiukų pilvukų, kad jų dantimis neužkabintų...
*

Jau sutariau su veterinare mirksiukas.gif susimatysim kai tik paaiškės kad Mūza tikrai nėščia, kad jos susipažintų, ir vėliau atvažiuos esant reikalui į namus 4u.gif
Gliukas
QUOTE(Pumpum @ 2012 07 31, 15:20)
Greitoji žirafa užsiplėšusi kosmines kainas  smile.gif
*

ir ne tik kainas užsiplėšusi.
Esu dar nepatyrusi, todėl atsakingai besiruošdama pirmam kartui (ir nenorėdama mokytis ant savo šuns), susitariau su žymia "pribuvėja", kuri sugebėjo išsijungti telefoną po skambučio, kad "šiąnakt tikrai laukiam". taip pat susitariau su VET, kuriai prižadėjau neskambinti su kvailais klausimais ir tik tada jei EXTRA reikės, t.y. operacijos. ( nors anksti ryte po visko vis tik skambinau ir gavau info kurios reikėjo)
Teko skambinti ir "greitajai žirafai", nes niekaip nesupratau kas darosi šuniui. Vėliau paaiškėjo, kad strigo trečias šuniukas, nors galima buvo pagalvoti, kad baigėme ties dvejais. Tai "Greitoji" pasiūlė atvažiuoti pas juos. Jo. Renku ką tik gimusius šuniukus, dedu gimdančią kalę ir 5 ryto boginuosi į kitą miesto galą.....

buvau perskaičiusi viską kas perskaitoma.... BET
visada geriau turėti žinančių Draugų arba žinoti viską (ko nebūna)! Gimdėme "telefonu" su žmonėmis kurie kelia ragelius ir 6 ryto. Viskas pavyko puikiai, nors teko šuniuką padėti stumti neįprastu būdu... nes prakeiktas 'drambliukas' sugalvojo užstrigti lotuliukas.gif

Žodžiu, knygos, kurios rašo, kad "shit happens" yra tikrai teisios! Tikrai save tam ruošiau ir youtube žiūrėjau ir žiaurius vaizdus, kad nebūtų baisu realiame gyvenime. Ačiū Dievuliui, viskas baigėsi gerai!

Taigi patarimas toks- tikėkite, bet nepasitikėkite veterinarais ar apmokamais "pribuvėjais", nes telefonas yra išjungiamas daiktas. Perskaitykite daugiau nei galima rasti ir turėkite telefonus žmonių, kurie Tikrai KELS ragelius kai reikės. Nes ne visi šunys gimdo patys. O bent jau man tokios aukos kaip "išliko stipriausi" nebuvo priimtinos.
Sėkmės!
gella
QUOTE(Pumpum @ 2012 08 02, 15:33)
Jau sutariau su veterinare  mirksiukas.gif  susimatysim kai tik paaiškės kad Mūza tikrai nėščia, kad jos susipažintų, ir vėliau atvažiuos esant reikalui į namus  4u.gif
*

Gal galite į AŽ parašyti, kokia čia veterinarė? pati tokios neradau, kuri sutiktų į namus važiuot, o ateity visko gali prireikti....
canine
Gimdymas nuo pradžios iki galo gali trukti iki paros laiko! Koks vetas gali sau leisti tiek neiti į darbą ir pamesti likimo valiai savo kitus ligonėlius? Kita vertus valanda darbo įkainojama 20-50 lt - pilnas gimdymas gaunasi kiek?
Vėlgi, kalei nepažystamas žmogus namie papildomas stresas, dėl ko ji net gali užstabdyti gimdymą, kita gali tiesiog neprisileisti svetimo žmogaus. Kai kurios lepūnėlės kandžioja net šeimininkus.
Aš važiuoju į namus tik pas asmeniškai pažystamas kales. Visi kiti gimdo namuose "telefonu" biggrin.gif Iš anksto prieš savaitę ar kelias aptarus visus įmanomus ir neįmanomus gimdymo eigos variantus, sudėjus kraitelį reikalingą. Jeigu jau tariuosi, telefono NIEKADA neišjungiu. Sunku įsivaizduoti tokį neatsakingumą, bet žinoma visko būna.
O jeigu jau reikalinga pagalba - reikia traukti pastrigusį šuniuką, ar cezariuoti, tai žinoma reikia atvykti į kliniką.
zay
Ir juo lab veterinaras 95 proc laiko tik sėdėskartu su jumis ir žiūrės į kalę, nes kartais intervalai tarp šuniukų 3-4 valandos, o išgimdymas 3 minutės. Mano vetė, mano gera draugė nevažiuoja į gimdymus, jos žodžiais ji nepadarys nieko kito ką kad daryčiau aš, jei reikia ji laukiakilnikoje, namie veterinarui nėra jokio tikslo būt, jokio.
canine
QUOTE(zay @ 2012 08 07, 15:15)
Ir juo lab veterinaras 95 proc laiko tik sėdėskartu su jumis ir žiūrės į kalę, nes kartais intervalai tarp šuniukų 3-4 valandos, o išgimdymas 3 minutės. Mano vetė, mano gera draugė nevažiuoja į gimdymus, jos žodžiais ji nepadarys nieko kito ką kad daryčiau aš, jei reikia ji laukiakilnikoje, namie veterinarui nėra jokio tikslo būt, jokio.

thumbup.gif Lygiai taip pat galvoju ir sakau aš biggrin.gif Kai gimdymas vyksta sklandžiai nėra ko vetui sėdėti ir marinuoti laiką...jeigu kas ne taip - vis tiek reikia kalės klinikoje...
Pumpum
Gal kas pažįsta tikrai patikimą žmogų, kuris kol aš būsiu paskaitose kartais pavaduotų mane prie šuniukų? mirksiukas.gif
žostautė
QUOTE(Pumpum @ 2012 08 19, 23:05)
Gal kas pažįsta tikrai patikimą žmogų, kuris kol aš būsiu paskaitose kartais pavaduotų mane prie šuniukų?  mirksiukas.gif
*

Jau yra? bigsmile.gif
O ar tikrai reikia to pavadavimo? Manieji kol buvo maži tai mamka pasirūpindavo, o dabar (šiandien vyrams mėnuo) ir su mamka išeinam, ir ilgam, bile ėst gavę, ant palutės pasysioja, pažaidžia ir miega, nėr ten ko jais daug rūpintis jei keliom valandom biggrin.gif Nu tik bus viena diena nuo ryto iki vakaro kai manęs nebus, tai turiu porą draugių, kurios ateis pašert, sysius išvalyt, manau ir tu tikrai kokią patikimą padruškę turi, tegul ir ne šunininkę mirksiukas.gif
Pumpum
QUOTE(žostautė @ 2012 08 19, 22:28)
Jau yra?  bigsmile.gif
O ar tikrai reikia to pavadavimo? Manieji kol buvo maži tai mamka pasirūpindavo, o dabar (šiandien vyrams mėnuo) ir su mamka išeinam, ir ilgam, bile ėst gavę, ant palutės pasysioja, pažaidžia ir miega, nėr ten ko jais daug rūpintis jei keliom valandom biggrin.gif Nu tik bus viena diena nuo ryto iki vakaro kai manęs nebus, tai turiu porą draugių, kurios ateis pašert, sysius išvalyt, manau ir tu tikrai kokią patikimą padruškę turi, tegul ir ne šunininkę  mirksiukas.gif
*

Nėra dar, panašiai lygiai už mėnesio turi būt smile.gif echoskopo dar nedarėm, vis neapsisprendžiu ar verta, nes speneliai jos pabrinko, parausvėjo, apetitas padidėjo, ir paliko tingi kaip nežinau kas, apie pasilakstymus net nebegalvoja ji. O aš tai kažkaip nusiteikus, kad reikės juos vis prižiūrėt kad neužgultų porą savaičių ir pan, tai nenoriu palikt likimo valiai biggrin.gif aišku prižiūrėt nuolat nereiktų, tiesiog kartais galiu užsibūt paskaitose ir sporto salėj, tai tuo metu norėčiau, kad kas pavaduotų, o draugės mano nemašiniuotos, aš gyvenu Balsiuose ir visos verkia, kad per toli važinėt doh.gif biggrin.gif
*spygle
Sveiki,
Gal netycia zinote kokia mergaite, kuri turi patirties kaliu gimdymuose ir butu galimybe su ja susitarti, kad kai kalei vandenys nusileis, kad ji atvaziuotu ir priimtu suniukus, na butu visa gimdymo laika salia ir pagelbetu. Aisku ne uz aciu . Vilniuje
Buciau labai dekinga 4u.gif
rasykite i AZ arba skype: faante
Tuse
QUOTE(*spygle @ 2012 09 07, 14:00)
Sveiki,
Gal netycia zinote kokia mergaite, kuri turi patirties kaliu gimdymuose ir butu galimybe su ja susitarti, kad kai kalei vandenys nusileis, kad ji atvaziuotu ir priimtu suniukus, na butu visa gimdymo laika salia ir pagelbetu. Aisku ne uz aciu . Vilniuje
Buciau labai dekinga  4u.gif
rasykite i AZ arba skype: faante
*

Paskaičius ką aukščiau rašė patyrę žmonės, tai vistik nepatariama, kad šalia besišuniuojančios kalės būtų svetimas žmogus. Tai papildomas stresas kalei. Parašyta, kad jei jau tikrai bus rimtų problemų, vistiek reikės vežti į kliniką.
Aš išvis nepastebėjau kad kažkokie vandenys būtų nubėgę, ryte atsikėlėm, išėjom į lauką, grįžus namo pasidariau kavos, žiūriu šuniukai beldžiasi blink.gif . Drebančiom rankom ir širdim sėkmingai šiek tiek padėjau išsiperėti aštuonetukui rolleyes.gif
simyte
Skaičiau antroje temoje apie gardukus šuniukams. Kilo tokia mintis - ar netiktų vaikiškas pripučiamas baseinėlis? (Laukiam šuniukų, kurie tikrai nesugebės savo dantukais jo pradurti). Lengvai valomas, gerai šilumą turėtų palaikyt g.gif
Dinara2
QUOTE(simyte @ 2012 09 08, 13:04)
Skaičiau antroje temoje apie gardukus šuniukams. Kilo tokia mintis - ar netiktų vaikiškas pripučiamas baseinėlis? (Laukiam šuniukų, kurie tikrai nesugebės savo dantukais jo pradurti). Lengvai valomas, gerai šilumą turėtų palaikyt g.gif
*

Šitą variantą aš pati išbandžiau - tai galiu pasakyti: jis mažyliams bus šaltas ( nes guma) ir mamytė jį lengvai gali pradurti su nagučiais lindama iš jo ir į jį. Bet aš jį sėkmingai naudojau visą ( tiek dugną, tiek šonus) išklojusi anklodėmis ( prisiperki š vakarų papigiai ) tai kaip gardukas tas baseiniukas man tuomet visai gerai tiko.
Na čia tokia mano patirtis - gal kas ir gudresnių variantų turi.
Ievenko
Aš naudojau baseinuko formos maniežiuką ( o gimdymui ir pirmoms dienoms lavinimo kilimėlį užlenkiamais kraštais, kad pakilimas būtų aukštas tiek, kad šuniukai neiššliaužtų, bet ir mamytei po gimdymo nereikėtų aukštai šokinėti) , jei pasisektų tokį rasti, būtų puikus variantas, bet ir Dinaros pasiūlytas variantas visai geras, tik aš dar naudojau šildomą kilimuką, tai kažkaip man ta guma visgi nepatikimai atrodo smile.gif
simyte
QUOTE(Ievenko @ 2012 09 08, 14:20)
Aš naudojau baseinuko formos maniežiuką ( o gimdymui ir pirmoms dienoms lavinimo kilimėlį užlenkiamais kraštais, kad pakilimas būtų aukštas tiek, kad šuniukai neiššliaužtų, bet ir mamytei po gimdymo nereikėtų aukštai šokinėti) , jei pasisektų tokį rasti, būtų puikus variantas, bet ir Dinaros pasiūlytas variantas visai geras, tik aš dar naudojau šildomą kilimuką, tai kažkaip man ta guma visgi nepatikimai atrodo  smile.gif
*

Šildomas kilimėlis, šildytuvas ir lempa jau yra smile.gif
Ievenko
QUOTE(simyte @ 2012 09 08, 11:43)
Šildomas kilimėlis, šildytuvas ir lempa jau yra smile.gif
*

Tai arba lempa arba šildomas kilimėlis smile.gif
simyte
QUOTE(Ievenko @ 2012 09 08, 15:07)
Tai arba lempa arba šildomas kilimėlis  smile.gif
*

Žiūrėsim kas geriau smile.gif
mielka
aš tai va tokiam "bliūde" auginu vaikus... ir gimdo jame ir auga mažiukai smile.gif tik paklodėles keičiu ir viskas... paskui kai jau nori lakstyti tai aptvarėlį turiu aplink aptveriu ir laksto vaikai, o miegot eina į guolį smile.gif

user posted image

*spygle taigi visai neseniai apie tai šnekėta buvo, nagi paskaitom temą kelis puslapius atgal wink.gif
Dinara2
QUOTE(simyte @ 2012 09 08, 15:12)
Žiūrėsim kas geriau smile.gif
*

Man tai lempa nepatiko, šildomas kilimėlis tai tikrai labai gerai. Ir pasakysiu kodėl: kai mamytei būna per šilta ji tiesiog gali nulipti nuo kilimėlio ir atsigulti šalia tam pačiam guoliukyje, o vat kai peršilta nuo lempo - mamytė turi išeiti iš guoliuko. Bet aišku kiekvienam gali būti kitaip ir tuolabiau, kad pas mane veislės mažos.
O dabar išviso pasidariau garduką su pertvara, kol mažyliai iki dviejų-trijų savaičių tai miegam mažam gardukyje, kad mamytei būtų nesunku juos susigaudyti, o vėliau išimu pertvarą ir jau pradedam po visą "pasaulį" lakstyti. Ir aišku, kad tas gardukas visada išklotas antklodėmis, kad būtų visiems minkšta, o šildomą kilimėlį dedu ant antklodės ir jį tiesiog apvynioju neperšlapama paklodle (perku vaistinėje, kur ligoniams naudoja), kad negautų drėgmės- juk elektra. gal būt yra ir geresnių būdų, bet aš jau keli metai taip darau ir visai nieko. Anklodes išskalbti nesunku, o ir jų prisipirkti galima daug ir pigiai ( ir išmesti negaila)
Rozarka
Sveikos 4u.gif

auginu kalytę (veislinė, dokumentai viskas yra, kad nekiltų papildomų klausimų smile.gif ), kuriai vakar dieną apie 12h nukrito temperatūra iki 36.6 (taip parodė el.termometras prie jo reik pridėt 0.5 laipsnio, tai temperatūrą būvo 37.1) jau galvojom ruoštis gimdymui, pralaukiau visą naktį, prasėdėjau- nieko- guolį kuičia, suka, vaikiukai pilve duodasi.. Ryte šiandien temperatūra 37.3 (realiai 37.8)- pakilo blink.gif
Taip ir likau nesusipratus, ar čia dar laukt ar šiaušt pas veterinarą? kalytės vežiot mašinoj nenoriu- baisi panika jai ten,todėl laukiu labai atsakymų, nes niekur nepavyko rasti internete, kad taip šokinėtų temperatūra... smile.gif šiandien 59neštumo diena
zay
Pas visas kales prieš gimdymą temperatūra šokinėja-para iki gimdymo temperatūra labai nukrenta, gimdymui prasidėjus pakyla.
P.S. klausimų vis vien bus-nes dokumentai tai ne viskas ko reikia, kad kalę kergt. Dokumentai yra TIk galimybė tai daryt įvykdžius visus reikalavimus
Rozarka
Tai dabar jau tikėtis vaikiukų greitu metu?
Viskas tvarkoj su mūsiške, tikrai galiu nuramint- ne dėl sportinio intereso ar įdomumo kaip ten kas sukergėm, tiesiog va ir pritrūko žinių atėjus lemiamai dienai... Internete visur rašo, kad per 24h nuo temp kritimo jau turi būt šuniukai... tuomet iki 12 reik dar laukt, o jei nebus važiuot pas veterinarą ar galima ilgiau palaukti, nieko blogo kalytei nenutiks? 4u.gif
zay
Temperatūra krenta para iki gimdymo. Aš jei temperatūra pakilo ir kalė man iki pietų nerodo jokio noro gimdyt-sąrėmių nėra, tada jau vesčiau pas vetą. Pagal idėją galima iki vakaro palaukt, bet po to naktį su extra situacijomis nelengva tvarkytis. Vien žo pasistengčiau, jei pati negimdo, iki vakaro ją iškratyt, kad naktis rami man būtų
Rozarka
Ačiū labai, dar lauksiu iki pietų, o poto jeigu kas vykstam pas veterinarą 4u.gif
Tuse
Maniškei taip temperatūra šokinėjo 4 dienas (37.2-37.5), jau dieną iki gimdymo krito dar labiau (36,5- 37,2 el. termometras) ir kitą vidurdienį turėjom thumbup.gif . O kada pakilo, tai tikrai nepagavau, gal ji labai staiga sukyla g.gif , kai viskas prasidėjo, jau nematavau rolleyes.gif
simyte
Mums temperatūra kokias 6 dienas taip šokinėjo. Likus 8 val iki gimdymo staigiai nukrito, likus porai valandų pakilo iki normalios.
Rozarka
Na mes jau 2sulaukėm 4u.gif gimė vienas po kito, bet dabar jau valanda laukiam 3iojo... 4u.gif
Rozarka
Na štai sulaukėm visų 6 blink.gif pasirodo echoskopuojant nepastebėjo, kad turėjom pilve dvynukus nestuke.gif

Taigi patarimas- darykit echoskopiją du kartus wub.gif
Neisha
Echoskopas niekada tiksliai nepasakys, kiek mažiukų pilve yra smile.gif Rentgenas šiuo atveju labiau gelbėja.
liuka**
QUOTE(Rozarka @ 2012 11 12, 21:59)
Na štai sulaukėm visų 6  blink.gif pasirodo echoskopuojant nepastebėjo, kad turėjom pilve dvynukus  nestuke.gif

Taigi patarimas- darykit echoskopiją du kartus  wub.gif
*

O kam ji reikalinga, bereikalingas pinigu ismetimas ir paskui bereikalingi nervai.
Visvien nieks ju tiksliai nesuskaiciuos.
Tuse
QUOTE(Rozarka @ 2012 11 12, 20:59)
Na štai sulaukėm visų 6  blink.gif pasirodo echoskopuojant nepastebėjo, kad turėjom pilve dvynukus  nestuke.gif

*

schmoll.gif O kam, lovyčių pirkt kiekvienam nereikia g.gif ? Gi ne vaikai, kiek bus, tiek priimsit.
Agnnyte
QUOTE(Rozarka @ 2012 11 12, 20:59)
*

Kai kas nedaro nė karto. Niekas nuo to nepasikeičia. Jei kalė šuninga, tai vis tiek gimdys.
Cererakennel
QUOTE(Agnnyte @ 2012 11 12, 22:00)
Kai kas nedaro nė karto. Niekas nuo to nepasikeičia. Jei kalė šuninga, tai vis tiek gimdys.
*

šiaip tai nemažai veisėjų, kurie augina didelių veislių šunis daro rentgeną , kad išvengti vieno šuniuko ,,sindromo" . bet tai labiau užsienio veisėjai praktikuoja. Kaip ir rentgeną nėštumo metu apskritai
canine
Echo aktualesnis nėštumo viduryje, kad įsitikinti - bus šuniukų išvis, ar ne. Kad galėtum planuotis laiką ateinantiems mėnesiams. O šuniukų skaičiaus niekad nepasakys tikslaus. Rentgenas paskutinę nėštumo savaitę - bet velgi kame prasmė tampyti nėščią kalytę į kliniką, kur rizika pasigauti infekcijas (į kliniką susirenka ligoti gyvūnai), stresinti (jeigu jautresnė) kad pamatyti tiek bus šuniukų.
P.s. Rentgene irgi gali persidengti šuniukas ant šuniuko ir tikslaus skaičiaus nežinosi idealiai.
Pumpum
QUOTE(canine @ 2012 11 12, 22:00)
Echo aktualesnis nėštumo viduryje, kad įsitikinti - bus šuniukų išvis, ar ne. Kad galėtum planuotis laiką ateinantiems mėnesiams. O šuniukų skaičiaus niekad nepasakys tikslaus. Rentgenas paskutinę nėštumo savaitę - bet velgi kame prasmė tampyti nėščią kalytę į kliniką, kur rizika pasigauti infekcijas (į kliniką susirenka ligoti gyvūnai), stresinti (jeigu jautresnė) kad pamatyti tiek bus šuniukų.
P.s. Rentgene irgi gali persidengti šuniukas ant šuniuko ir tikslaus skaičiaus nežinosi idealiai.
*

Na pvz mūsų veislėję aktualu rentgenas, jei matai, kad bus maža vada. Nes pvz ridžbekai gali ir neišgimdyti 1 šuniuko, gali prireikti cezario tokio atvejo. Kaip man veisėja aiškino, nebūna tada tokių stiprių sąrėmių. Tai būtų gerai išsiaiškinti ar ten 1 ar ten 3, nes mūsų veislėje tai didelis skirtumas smile.gif ir echo dariau kad įsitikint ar nėščia, nes pvz visi simptomai buvo, o ji nestambėja, tai va išsiaiškinom kad nepastojo. O nepastojo, pasirodo, greičiausiai ne dėl neužtaikytų dienų kaip mes visi čia spėliojom prieš tai, o dėl chlamidijos blink.gif kažkaip niekas aplink nerekomendavo pasidaryti bakteriologinio tepinėlio prieš kergiant, aš ir nedariau, net į galvą nešovė. Tai va turiu ką turiu, 6ta diena ant antibiotikų, iki rujos dar geri 2 mėnesiai, jei ne daugiau, tai išgyti spėsim. Gerai, kad mūsų patinas neapsikrėtė smile.gif o šiaip jaučiasi maniškė gerai net ant antibiotikų, nors pirmas 2 dienas mačiau truputį negaluoja, be dabar ok viskas. Manau atliksiu bakteriologinį tepinėlį dar kart kai matysiu kad ruošiasi rujoti ax.gif
mike-pukuotukas
Gal galėtumėte pasidalinti patirtimi- kada pradedat duoti kalei papildomo kalcio? Aš pradėdavau kokia savaitė iki gimdymo ( bijau eklampsijos), bet dabar išgirdau kitą nuomonę- kad vos ne nuo pusės nėštumo jau reikėtų pradėti duot.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.