Įkraunama...
Įkraunama...

IVF


user posted image
Žinau kaip tyliai tyliai verkia miškas...
Žinau kaip jūra išsilieja iš krantų.
Žinau, kad vieną šviesų laimės rytą
Išgirsiu tavo balsą: „ATEINU“
Pačiu tyriausiu ilgesiu mane svaiginsi,
Kol mano akys tavo rankutes išvys...
Žinau, kad nieko niekada taip nemylėsiu
Kaip savo angelėlio mažojo akis... ❤

user posted image
Apvaisinimas mėgintuvėlyje (IVF – in vitro fertilizacija) – tai moters kiaušialąsčių ir vyro spermos sujungimas ne moters kūne.

Indikacijos IVF taikymui:
1) pakenkti arba nepratekami moters kiaušintakiai (dėl infekcinių ligų, praeityje buvusių operacijų, pavyzdžiui, dėl negimdinio nėštumo, perforavusio apendicito ir pan.),
2) išplitusi endometriozė, kai prieš tai taikytas nevaisingumo gydymas buvo neefektyvus,
3) kitas anovuliacijos (t.y. kiaušidžių funkcijos sutrikimas) gydymas buvo neefektyvus,
4) vyro nevaisingumas - prasta spermos kokybė,
5) vyro ejakuliate nėra spermatozoidų, tačiau punktate iš sėklidžių randami gyvi ir sveiki spermatozoidai,
6) kai po 3-6 mėnesinių ciklų, atlikus IUI procedūras, moteris nepastojo,
7) neaiškios kilmės nevaisingumas.

Kaip vyksta IVF procedūra?
1.Gydymas medikamentais skatinant kiaušialąsčių brendimą kiaušidėse. Taikomos kelios gydymo schemos, kurios parenkamos priklausomai nuo moters amžiaus, nevaisingumo priežasties, organizmo reakcijos į vieną arba kitą gydymo schemą. Paprastai gydymas užtrunka nuo 2 iki 4–5 savaičių, priklausomai nuo organizmo reakcijos į jį.
Trumpa schema- nuo 1-3 cd
Ilga schema- nuo 21 cd
2.Gydymo stebėjimas – kiaušidžių atsakas į gydymą vertinamas atliekant ultragarso bei hormoninius tyrimus, nuo kurių rezultatų individualiai kiekvienai moteriai koreguojama vaistų dozė, kad galima būtų išvengti nepageidaujamo gydymo poveikio organizmui.
3.Kiaušialąsčių išėmimas iš kiaušidžių. Procedūra atliekama per makštį esant intraveninei nejautrai. Kontroliuojant ultragarsu specialia adata punktuojamos kiaušidės. Procedūra trunka 10–20 minučių.
4.Spermos gavimas. Sperma gaunama masturbacijos būdu.
5.Lytinių ląstelių apsivaisinimas. Poros lytinės ląstelės apsivaisina pačios mėgintuvėlyje, kuris patalpinamas inkubatoriuje. Apsivaisinimo rezultatai vertinami po 1 paros.
6.Embrionų dalijimasis vertinamas dar po 1 paros.
7.Embrionų perkėlimas. Gerai besidalijantys embrionai perkeliami į gimdą po 2–3 parų po kiaušialąsčių išėmimo. Perkeliami 2 arba 3 embrionai. Kiti embrionai užšaldomi.
Po embrionų perkėlimo vartojami medikamentai nėštumui gimdoje išlaikyti. Ar moteris pastojo, paaiškėja po 2 savaičių atlikus tyrimus, kurie patvirtintų nėštumą.

Intracitoplazminė spermatozoido injekcija į kiaušialąstę (ICSI) - papildoma mikromanipuliacinė procedūra, kurios metu spermatozoidas yra sušvirkščiamas į kiaušialąstę
Indikacijos:
1) prasta vyro spermos kokybė (mažesnė nei 5 mln. spermatozoidų koncentracija spermoje, progresyvinis judrumas mažesnis nei 50%,
2) prasta spermatozoidų morfologija (mikroskopu vertinama išvaizda),
3) sunkaus laipsnio imuninis nevaisingumas – prieš tai buvusių IVF metu nevyko kiaušialąsčių apsivaisinimas

Intracitoplazminė morfologiškai atrinktos spermos injekcija(IMSI)
Naujoji IMSI sistema ypatingai gali padėti sprendžiant komplikuotus vyrų nevaisingumo atvejus. Sistema turi 7200 kartų vaizdą didinantį mikroskopą, kuris leidžia pamatyti vidinę spermatozoidų struktūrą ir atrinkti geriausius. Iki šiol naudota ICSI sistema vaizdą didino 400 kartų, galėjome įžiūrėti tik labai stambius spermatozoidų pokyčius. Dabar dirbama daug tiksliau, kiaušialąsčių apvaisinimui atrenkami tik visiškai normalūs spermatozoidai ir tai neabejotinai pagerins rezultatus.IMSI galima tirti ir kiaušialąstes bei embrionus.

Pagalbinis embriono dangalo paruošimas (Assisted Hatching -AH)
Ir taikant DAB, ir natūralaus pastojimo metu, embrionai, patekę į gimdą, išsilaisvina iš dangalo ir esant palankiom sąlygom, įsitvirtina gimdos sienelėje. Jei embrioną gaubiantis išorinis dangalas yra storas, taikomas AH metodas. Šis būdas padeda embrionui įsitvirtinti gimdoje.
Indikacijos:
1) storas embriono išorinis dangalas (Zona Pellucida),
2) ankstesnių DAB ciklų metu moteris nepastojo, į gimdą perkėlus geros kokybės embrionai,
3) moters amžius ≥ 35,
4) ypatingai tinka užšaldytiems ir atšildytiems embrionams.
Kai kurių autorių duomenimis, AH labai padidina nėštumo tikimybę.

Blastocistų auginimas
Blastocista - penktos–šeštos dienos embrionas su atitinkamai išsidėsčiusiomis ląstelėmis (nuotraukoje 5-ių dienų blastocista).
Natūralaus apvaisinimo metu embrionas pasiekia gimdą ir implantuojasi būtent šioje stadijoje. Šis metodas padeda atrinkti geriausius embrionus ir padidina nėštumo tikimybę.
Indikacijos:
1) vyresnio amžiaus (≥ 35-ių) moterims
2) kai anksčiau atlikti keli nesėkmingi IVF ciklai
3) siekiant sumažinti daugiavaisio nėštumo tikimybę
4) siekiant padidinti nėštumo tikimybę.

TESA (anglu k. - testicular sperm extraction) metodika, kurios metu spermatozoidai iš sėklidės gaunami, atliekant perkutaninę (pro odą) sėklidžių punkciją. Tokiu būdu gautais spermatozoidais apvaisinamos moters kiaušialąstės, naudojant ICSI metodą.
http://www.vaisingum...dex.php?cid=324
http://www.vaisingum...pvaisinimas_IVF

Vaisingumo klinikos atliekančios IVF:
http://vaisingumas.lt/
http://www.bak.lt/
http://www.vaisingumocentras.lt/
http://www.motinairvaikas.lt/
http://www.embrions.lv./
Jolsana

Kainos:
Pati procedura kainuoja nuo 4000 iki 6000 lt + vaistai + echo
1. Vaistai kainuoja nuo 1500-4000lt
2. Konsultacijos stimuliacijos metu (nuo 4 iki 8 ), kaina vienos kons. nuo 100-140lt (nuo klinikos priklauso)
3. IVF kaina (nuo klinikos priklauso)-į ją įeiną ir punkcijos kaina ;
4. Jei su vyrų problemos tai gali reikti ISCI (kaina priklauso nuo klinikos)
5. Jei yra ką šaldyti (apie 800lt);
6.Jei augina iki blastocistų dar plius apie 800lt;
7.Progesteronas 14 dienų (apie 240lt)Jei pastoji reiks iki 12 sav. naudoti jį.(kai kam ilgiau)

Tyrimai prieš IVF(priklausomai nuo klinikos):
LH, FSH, E2, PRL, raudoniuke, citomegalovirusas , toksoplazmoze , hepatitas B ir C, ZIV ir sifilis, ureaplazmas, mikoplazmas, chlamidijas ir paselis

Gimdos gleivinės (endometriumo) storis:
5-7 c.d. ~ 5mm(3-6mm)
8-10 c.d. ~ 8mm(5-10mm)
11-14c.d. ~ 11mm(7-14mm)
15-18c.d. ~ 12mm(10-16mm)
19-23c.d. ~ 14mm(10-18mm)
24-27c.d. ~ 12mm(10-17mm)

Folikulo diametras:
5-7 c.d. ~ 2-6mm
8-10 c.d. ~ 12-15mm
11-14c.d. ~ 18-25mm(ovuliacija)

HCG po įsodinimo (2-jų dienų embrionas):
5dpį ~ 4 (min. 2)
6dpį ~ 7 (min. 3)
7dpį ~ 11 (min. 3)
8dpį ~ 18 (min. 8)
9dpį ~ 28 (min. 11)
10dpį ~ 45 (min. 17)
11dpį ~ 73 (min. 22)
12dpį ~ 105 (min. 29)
13dpį ~ 160 (min. 39)
14dpį ~ 260 (min. 68)
15dpį ~ 410 (min. 120)
Malonių pokalbių ir sėkmės!!!  4u.gif
Atsakyti
Merginos, atsikraustau pas jus is IUI namuciu. Po 2 IUI, nusprendeme daryti IVF. Nes MB turtas 7-9ml po atplovimo. Manome, kad daugiau sansu bus ir galesime pasiekti savo tikslu. Dar daug nesidomejau sia tema. Tikiuosi priimsite mane ir padesite susigaudyti siame kelyje. Siandiena man 2cd. Rytdienai nepavyko uzsirasyti pas S, pirmadieni bus 5cd. Eisiu dar tik pirmam vizitui,bet nenoriu daryti pertraukos, ar speciau pasidaryti tyrimus per si cikla? Ar yra tyrimu kuriuos reikia pasidaryti iki 5 CD?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Meile_: 01 kovo 2013 - 19:23
QUOTE(Meile_ @ 2013 03 01, 17:22)
Merginos, atsikraustau pas jus is IUI namuciu. Po 2 IUI, nusprendeme daryti IVF. Nes MB turtas 7-9ml po  atplovimo. Manome, kad daugiau sansu bus ir galesime pasiekti savo tikslu. Dar daug nesidomejau sia tema. Tikiuosi priimsite mane ir padesite susigaudyti siame kelyje. Siandiena man 2cd. Rytdienai nepavyko uzsirasyti pas S, pirmadieni bus 5cd. Eisiu dar tik pirmam vizitui,bet nenoriu daryti pertraukos, ar speciau pasidaryti tyrimus per si cikla? Ar yra tyrimu kuriuos reikia pasidaryti iki 5 CD?


linkiu cia neuzsibuti ir keliauti pas nestuke.gif , kuo greiciau 4u.gif
del tyrimu tai ziurint ka tu pasidariusi , man ir mb prie ivf reikejo tik raudoniuke, ziv,toksoplasmoze, hepatitus pasidaryti , nes dauguma hormonu tyrimu pries iui buvau pasidariusi 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Meile_ @ 2013 03 01, 19:22)
Merginos, atsikraustau pas jus is IUI namuciu. Po 2 IUI, nusprendeme daryti IVF. Nes MB turtas 7-9ml po  atplovimo. Manome, kad daugiau sansu bus ir galesime pasiekti savo tikslu. Dar daug nesidomejau sia tema. Tikiuosi priimsite mane ir padesite susigaudyti siame kelyje. Siandiena man 2cd. Rytdienai nepavyko uzsirasyti pas S, pirmadieni bus 5cd. Eisiu dar tik pirmam vizitui,bet nenoriu daryti pertraukos, ar speciau pasidaryti tyrimus per si cikla? Ar yra tyrimu kuriuos reikia pasidaryti iki 5 CD?


Sveika prisijungus 4u.gif Nezinau ar turite hormonų tyrimus, kurie daromi tik 3 – 5 ciklo dieną: FSH, LH, E2. Galima dar suspeti pasidaryt, o
visa kita pasakys S 4u.gif 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Gėlytė.lt @ 2013 03 01, 20:02)
Sveika prisijungus 4u.gif  Nezinau ar turite  hormonų tyrimus, kurie daromi tik 3 – 5  ciklo dieną: FSH, LH, E2. Galima dar suspeti pasidaryt, o
visa kita pasakys S 4u.gif  4u.gif


Lollypopas,
nesidariau siandien..bijau blush2.gif darysiu pirmadieni arba antradieni wub.gif

Nu o tu pavarai 5dPI lotuliukas.gif aisku as irgi per IVF kokiu 20 testu sugadinau lotuliukas.gif
Atsakyti
Registruojuosi naujuose namuciuose 4u.gif

Lollypopai,

prasyk su skaiciais hcg, nes pvz. pas mus daro ir viena ir kita, tik kaina skiriasi. O kai pasidariau pirma be skaiciu, tai nervas didziausias buvo, nes matuoja tik iki 25 hcg, jeigu zemiau - rodo, kad neigiamas. Teko darytis tada normalu hcg doh.gif doh.gif doh.gif
Atsakyti
Pavasarinis registras flirt.gif

Esposa, tavo zenklas - NEREALUS!!! Jau dabar uzskaitau kaip nestuma mirksiukas.gif

Man siandien dienai vaikus nesa pakeliu stirnos cool.gif . Bet kadangi ju net spalva netinkama (karves bent jau gandrisku spalvu), as vilciu nelabai dedu. Taigi, gydytoju liepimu kol kas paklimaksuosiu ant palaikymo suolelio, o paskui ir karves bus wub.gif
Atsakyti


Man siandien dienai vaikus nesa pakeliu stirnos cool.gif . Bet kadangi ju net spalva netinkama (karves bent jau gandrisku spalvu), as vilciu nelabai dedu. Taigi, gydytoju liepimu kol kas paklimaksuosiu ant palaikymo suolelio, o paskui ir karves bus wub.gif
[/quote]
4u.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(stryga @ 2013 03 01, 18:24)
Pavasarinis registras  flirt.gif

Esposa, tavo zenklas - NEREALUS!!! Jau dabar uzskaitau kaip nestuma  mirksiukas.gif

Man siandien dienai vaikus nesa pakeliu stirnos  cool.gif . Bet kadangi ju net spalva netinkama (karves bent jau gandrisku spalvu), as vilciu nelabai dedu. Taigi, gydytoju liepimu kol kas paklimaksuosiu ant palaikymo suolelio, o paskui ir karves bus  wub.gif



Stryga biggrin.gif Kiek dar laiko klimaksuosi ? Kaip savijauta ? 4u.gif

O man vis lapes makaluojasi ir dar ju kailiukai , nekazka zenklai doh.gif
Atsakyti

Sveikos Naujuose Namuciuose 4u.gif

O as virusuoju 2.gif 2.gif 2.gif 2.gif 2.gif 2.gif 2.gif 2.gif 2.gif Gaudykit ir uzsikreskit, kad ilgai netektu uzsibuti siame skyrelyje biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(kokyte @ 2013 03 01, 22:15)
Stryga  biggrin.gif  Kiek dar laiko klimaksuosi ?  Kaip savijauta ?  4u.gif

O man vis lapes makaluojasi ir dar ju kailiukai , nekazka zenklai  doh.gif


Na, pafilosofuokim... Lape lape lape... Lape viliokle... O kur viliokle, ten smileysex.gif , o nuo to kas buna?.. Vaikai gimsta. Taigi, geras zenklas. Protokolas: ND. Rezultatas: nestuke.gif . Taigi laukiu, kada pranesi naujiena mirksiukas.gif

O as jau vaistus paskutinius susileidau, dabar dar mazdaug 3 men jokiu mmm... O tada jau pas T wub.gif , ziuresim, ka snekes. Siaip is esmes man klimaksas visai patinka - nera mmm, nera skausmo. Po operacijos beveik visiskai atsigavau (tik zarnynas dar kiek kamuoja, i tualetuka varineja). Suprantu, kad kol klimaksuoju, nieko nieko savo vaiku atejimui padaryti ngaliu. Jei negaliu nieko daryti jiems, darau maloni visoki sau, tik, aisku, stengiuosi neislaidauti, nes juk paskui reikes pinigeliu. Jokio streso del nevaisingumo, nes jauciuosi... Na, kad dabar man jau viskas gerai, viska isoperavo, dabar tik klimaksas man trukdo, baigsis vaistu veikimas ir as vos ne bac ir pastosiu lotuliukas.gif Tiesiog tokia nuotaika rolleyes.gif O dabar sedziu ant palaikymo suolelio. 4u.gif
Panos, noriu dar karta isgirti V blush2.gif . Vakar buvau pas ji, tai kai papasakojo, ka ten dare g.gif . Pasirodo, pas mane ne tik zarna su makstim suaugus buvo, bet ir su gimda, kiauside, kiausintakiu ir t.t., vienas didziulis endo guzas su daug mazu ir dideliu zidiniu. Tai jis man ten tiesiog juvelyriskai viska deliojo i vietas - ka reikia pjaunam, ka reikia gelbejam. Stebiuosi, kaip galejo is tos mases dar ir kiausintaki su kiauside israizgyti ir i vieta prisiuti rolleyes.gif , zodziu, auksines rankos wub.gif. O po operacijos, mazdaug, ai, cia smulkmena, svarbiausia, kaip ten zarnynas, ar veikia, ar skyliu ner, tphu tas zarnynas, vaiku noooriu!!! lotuliukas.gif moteriskas ISGELBEJO wub.gif
Atsakyti
Gelyte.lt nu tu ir kantri 4u.gif

Gingerbella aciu uz info 4u.gif

Mergaites jauciu kad temperatura pakylus mano, visa kaistu, bet tad kaitimas ne toks kaip kad gripuociau, pamatavau ryte buvo 37.1, paskui buvo 37.5, dabar 37.3 g.gif
Atsakyti
QUOTE(lollypopas @ 2013 03 01, 23:17)
Gelyte.lt  nu tu ir kantri  4u.gif 

Gingerbella aciu uz info  4u.gif

Mergaites jauciu kad temperatura pakylus mano, visa kaistu, bet tad kaitimas ne toks kaip kad gripuociau, pamatavau ryte buvo 37.1, paskui buvo 37.5, dabar 37.3 g.gif


Gerkles juk nekabina, tik siaip tempa? Tada nestumas wub.gif wub.gif wub.gif
Atsakyti