Įkraunama...
Įkraunama...

Gyventojų pajamų deklaravimas

Šiuo metu tik viena darbovietė, kurioje mano vyras dirbo praeitais metais, yra pateikus metinę GPM deklaraciją. Antroji darbovietė vis dar nepateikusi deklaracijos. Ar deklaravęs savo pajamas už 2012 metus vėliau galės deklaruoti jas iš naujo, kai antroji darbovietė pateiks savo metinę GPM deklaraciją?
Atsakyti
Jeigu mano pajamas sudarė tik pajamos susijusios su darbo santykiais, tai pildau tik pirmąjį, t.y. pagrindinį lapą ir 308 (2) bei P priedus, taip?
Antras klausimas. Kodėl pirmąjame,308(1), lape 15 lang. suma yra didesnė nei 12 ? Juk taip neturėtų būti? g.gif
Atsakyti
QUOTE(salutvera @ 2013 04 02, 21:05)
Jeigu mano pajamas sudarė tik pajamos susijusios su darbo santykiais, tai pildau tik pirmąjį, t.y. pagrindinį lapą ir 308 (2) bei P priedus, taip?
Antras klausimas. Kodėl pirmąjame,308(1), lape 15 lang. suma yra didesnė nei 12 ? Juk taip neturėtų būti?  g.gif


pirmas. taip, tik pagrindini lapa ir P prieda.
antras. suma 15 langely gali buti didesne uz 12, jei jusu pajamos yra labai mazos. tai reiskia, kad nepasinaudojote net pagrindiniu NPD. jei turite vaiku, tai uz juos PNPD taikykit vyrui.

Papildyta:
QUOTE(vitabee @ 2013 04 02, 17:15)
Šiuo metu tik viena darbovietė, kurioje  mano vyras dirbo praeitais metais, yra pateikus metinę GPM deklaraciją. Antroji darbovietė vis dar nepateikusi deklaracijos. Ar deklaravęs savo pajamas už 2012 metus vėliau galės deklaruoti  jas iš naujo, kai antroji darbovietė pateiks savo metinę GPM deklaraciją?


deklaruoti tai gales, bet labai didele tikimybe, kad jei dirba dviejose darbovietese liks skolingas valstybei. nebent parase prasyma jam NPD netaikyt visai.
Atsakyti
QUOTE(Gemma @ 2013 04 03, 08:05)
deklaruoti tai gales, bet labai didele tikimybe, kad jei dirba dviejose darbovietese liks skolingas valstybei. nebent parase prasyma jam NPD netaikyt visai.

Jei bent vienam darbe taikė NPD, tai liks skoloj. Mano vyras skolingas irgi, nes antram darbe netaikė, o pirmam taikė. Pernai ir tas pats buvo, nedeklaravom, bet pradėjo eiti laiškai, skambučiai kone kas savaitę iš VMI, tai išsiuntėm tą deklaraciją.
Atsakyti
Jis keitė darbą metų pabaigoje, tai dėl dviejų darbų problemų su NPD neturėtų būti.

QUOTE(Ragany @ 2013 04 03, 13:20)

Jei bent vienam darbe taikė NPD, tai liks skoloj. Mano vyras skolingas irgi, nes antram darbe netaikė, o pirmam taikė. Pernai ir tas pats buvo, nedeklaravom, bet pradėjo eiti laiškai, skambučiai kone kas savaitę iš VMI, tai išsiuntėm tą deklaraciją.

Atsakyti
QUOTE(vitabee @ 2013 04 03, 11:25)
Jis keitė darbą metų pabaigoje, tai dėl dviejų darbų problemų su NPD neturėtų būti.


tai gal pabandykit susisiekt su ta antra darboviete, gal ka nors praziurejo, kad nereiktu dukart vargt su ta pacia deklaracija
Atsakyti
Ar už vaiką, studijuojanti universiteto dieniniame skyriuje, taiko pnpd?

Jeigu vienam 7 metai, o kitam studentui 19 metų, tai tik 100 lt per mėnesį priklauso pnpd?

patarkit. kas tiksliai žino?
Atsakyti
QUOTE(Rami_Ledi @ 2013 04 03, 16:04)
Ar už vaiką, studijuojanti universiteto dieniniame skyriuje, taiko pnpd?

Jeigu vienam 7 metai, o kitam studentui 19 metų, tai tik 100 lt per mėnesį priklauso pnpd?

patarkit. kas tiksliai žino?

Taip,taiko,kol jis mokosi.
100 pirmam vaikui ir 200 antram,vienas is jusu gali taikyti visa 3600 arba per puse po 1800
Papildyta:
QUOTE(juskirena @ 2013 04 03, 16:03)
O tiksliai kada ydomu jie prades  moketi,nes vienais metai po dvieju savaiciu gavome,o praeitais tai gal po kokio menesio,o vyras isvis gal po dvieju. O siais kada ?

Manau jau balandzio viduri turetu pradeti.
Atsakyti
[quote=JOLANCIUK,2013 04 03, 15:30]
Taip,taiko,kol jis mokosi.
100 pirmam vaikui ir 200 antram,vienas is jusu gali taikyti visa 3600 arba per puse po 1800



Dėkui už greitą atsakymą, o kur įstatymą ar nutarimą pamatyti, nes VMI teigia, kad kai gavo vaikas brandos atestatą, viskas, net už rugpjūtį netaikys. Keista....
Atsakyti
studentams netaiko

8. Nuolatiniams Lietuvos gyventojams (tėvams arba įtėviams), auginantiems vaikus (įvaikius) iki 18 metų, taip pat vyresnius, jeigu jie mokosi dieninėse bendrojo lavinimo mokyklose, už kiekvieną auginamą vaiką (įvaikį) yra taikomas papildomas neapmokestinamasis pajamų dydis (toliau – PNPD). Už pirmą vaiką (įvaikį) taikomas 100 litų PNPD, už antrą ir kiekvieną paskesnį vaiką (įvaikį) – 200 litų PNPD.

iš čia http://www3.lrs.lt/p...c_l?p_id=438039
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo gabiska: 03 balandžio 2013 - 17:47
Ačiū. Reiškia VMI teisi. sad.gif
Atsakyti
Mano mama buvo susidūrusi su tuo praėjusiais metais, kai brolis pradėjo studijuoti. Ankščiau galėdavo taikyti ir studentams bet prieš kelis metus buvo pakeistas įstatymas rolleyes.gif
Atsakyti