Įkraunama...
Įkraunama...

Gyventojų pajamų deklaravimas

Šiemet man su deklaracija išvis nieks neaišku. IKi 2012 05 09 buvau vaiko priežiūros atostogose, per tą laiką įmonė, kurioj dirbau bankrutavo, sumokėjo išeitinę, atostogos Sodroj tęsės iki 2012 05 09, 2012 05 10 stojau į biržą, bet už balandį atsirado skola už sveikatos draudimą 72 lt, nes pagal pažymą nebuvau drausta nei valstybės nei darbdavio, kaip taip galėjo būti juk iš Sodros išmokas gavau? Pagal Sodros stažo pažymą nė dienos nebuvo nutrūkęs g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pilkoji28: 02 gegužės 2013 - 18:00
QUOTE(pilkoji28 @ 2013 05 02, 17:57)
Šiemet man su deklaracija išvis nieks neaišku. IKi 2012 05 09 buvau vaiko priežiūros atostogose, per tą laiką įmonė, kurioj dirbau bankrutavo, sumokėjo išeitinę, atostogos Sodroj tęsės iki 2012 05 09, 2012 05 10 stojau į biržą, bet už balandį atsirado skola už sveikatos draudimą 72 lt, nes pagal pažymą nebuvau drausta nei valstybės nei darbdavio, kaip taip galėjo būti juk iš Sodros išmokas gavau? Pagal Sodros stažo pažymą nė dienos nebuvo nutrūkęs  g.gif


jei buvot VPA iki 12.05.09, tai tikrai buvot drausta balandzio menesi. rasykit i 35A langeli 0, ir nebeliks skolos.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gemma: 03 gegužės 2013 - 06:54
QUOTE(Gemma @ 2013 05 03, 06:54)
jei buvot VPA iki 12.05.09, tai tikrai buvot drausta balandzio menesi. rasykit i 35A langeli 0, ir nebeliks skolos.

Ačiū už atsakymą. Taip ir padariau, skolos neliko. Draudimo stažas tikrai negalėjo nutrūkti, nes nuo 05.10 prisiregistravau į DB, o nuo 2012 06 05 pradėjau dirbti smile.gif
Atsakyti
Sveikutes, noriu pasitikslinti.
Turime paėmę paskola būstui vyro vardu. Taip pat jis moka ir uz musu gyvybės draudimus.
Ar aš galiu užkelti ant savęs deklaruojant viena ar kita?
Labai dėkoju iš anksto. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(blakstienute @ 2013 05 03, 19:05)
Sveikutes, noriu pasitikslinti.
Turime paėmę paskola būstui vyro vardu. Taip pat jis moka ir uz musu gyvybės draudimus.
Ar aš galiu užkelti ant savęs deklaruojant viena ar kita?
Labai dėkoju iš anksto. 4u.gif

Gyvybes draudimo tikrai ne (jei jis sutartyje draudejas)
Atsakyti
QUOTE(blakstienute @ 2013 05 03, 18:05)
Sveikutes, noriu pasitikslinti.
Turime paėmę paskola būstui vyro vardu. Taip pat jis moka ir uz musu gyvybės draudimus.
Ar aš galiu užkelti ant savęs deklaruojant viena ar kita?
Labai dėkoju iš anksto. 4u.gif


kelkit busto paskola. tik atkreipkit demesi, kad paskola turi buti sudaryta iki 2008-12-31. kitaip nieko neatgausit.
Atsakyti
QUOTE(Justesea @ 2013 05 01, 22:17)
Sveikos. Peržiūrėjus preliminarią deklaraciją pamačiau, kad esu skolinga virš šimto lito, susisiekiau su vmi, man pasakė, kad sodroj apsiskaičiavo, pritaikė didesnį ndp, todėl ta skola ir atsirado. Nupasakosiu savo situaciją, gal kas išmanantis tokius dalykus turės komentarų, ar čia neįsivėlė kokia klaida. Auginu du vaikelius, į darbą grįžus nebuvau, tarp pirmo vaiko vpa ir antro nga buvo dviejų savaičių tarpas, kuriam, sodrai rekomendavus, pasiėmiau trečius metus vpa. Antras vaikelis gimė gruodžio 19 d., tai, kaip suprantu, 17 langelyje turėtų būti daugiau nei 600, bet, kiek žinau, gruodį ndp netaikoma ir jį turėjau atgauti deklaravus pajamas. Kas ir buvo pernai ir užpernai, atgaudavau po maždaug 50 Lt. Kadangi dvejus metus viskas buvo gerai, jokių skolų, tai įtariu, klaida galėjo įsivelti tik metų gale, kai man iš naujo buvo skaičiuojamos išmokos antram vaikeliui, bet ar iš kelių mėnesių galėjo tokia suma susidaryti? Jaučiu, kad kalbu painiai, bet pati nelabai gaudausi mokesčiuose, o kai gauni tokią skolą "lygioj vietoj" atsiranda noras gaudytis, nes kažkaip liūdna, kad kažkas suklydo, o tu turi mokėti. Suprantu, kad tokiu atveju aš tuos pinigus gavau anksčiau, nors, tiesą pasakius, man nepasirodė, kad išmokos buvo didesnės nei turėjo būti. Antro vaiko vpa išmoka (pasirinkau ją gauti vienu kartu) man netgi per maža pasirodė, bet žinojau, kad už gruodį atgausiu dalį deklaravus pajamas, o likau su skola... Ačiū už komentarus 4u.gif

Skolinga likote dėl to, kad pasiėmėte nėštumo ir gimdymo išmokas vienu kartu. Skirtumo nebūna mokesčiams, jei nepersiverčia metai. Man buvo taip pat. Nesugalvoju kaip čia aiškiai paaiškinti, bet esmė tokia, kad 2012 metais jūs sumokėjot per mažai mokesčių, o 2013 jau esate sumokėjusi per daug. Iš esmės jūs esate teisingai sumokėjusi visus mokesčius, bet dėl to, kad verčiasi metai, tai taip ir gaunasi, kad dabar skolinga jūs, o paskui skolingi bus jums. Kitamet turėtumėt atgauti daugiau. Aišku, jeigu negausite papildomų pajamų, nebus labai didelė alga ir pan. Man išsilygino.
Atsakyti
Iki kada galima pateikti deklaracija? Greiciausiai jau pavelavau, ka tokiu atveju daryti? aciu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(žariene @ 2013 05 07, 18:54)
Iki kada galima pateikti deklaracija? Greiciausiai jau pavelavau, ka tokiu atveju daryti? aciu 4u.gif

deklaruoti pajamas galima visus metus, veluojate tik tuo atveju, jei esate tarp tu, kurie privalo deklaruoti (vykdot iv, verslo liudijima turite ar pan). Bet ir tokiu atveju deklaruoti galite bet kada, tiesiog jei ilgai delsite, kaupsis delspinigiai
Atsakyti
Sveiki, turiu toki klausima. uz 2011 metai skolinga as(mazesni suma) o uz 2012(didesni suma) man, deklaravau tik uz 2012 m. , ar man sumokes skirtuma, ar reikia deklaruoti ir uz 2011, kad sumoketu?
Atsakyti
QUOTE(Devold @ 2013 05 08, 09:21)
Sveikos, dekalracija pateikiau 04.24, nieko nekeiciau, buvo paruosta, ar normalu kad tiek laiko nesulaukiu pinigeliu? blush2.gif

Visiskai normalu
Papildyta:
QUOTE(Netika @ 2013 05 08, 09:24)
Sveiki, turiu toki klausima. uz 2011 metai skolinga as(mazesni suma) o uz 2012(didesni suma)  man, deklaravau tik uz 2012 m. , ar man sumokes skirtuma, ar reikia deklaruoti ir uz 2011, kad sumoketu?

Sumokes skirtuma
Atsakyti
QUOTE(Netika @ 2013 05 08, 09:24)
Sveiki, turiu toki klausima. uz 2011 metai skolinga as(mazesni suma) o uz 2012(didesni suma)  man, deklaravau tik uz 2012 m. , ar man sumokes skirtuma, ar reikia deklaruoti ir uz 2011, kad sumoketu?

šiaip yra prievolė deklaruoti, jeigu yra minusas. Todėl privalote deklaruoti. Ir sumokės skirtuma, bet dar nuskaičiuos ir delspingius
Atsakyti