Įkraunama...
Įkraunama...

Įvairios uogienės ir džemai

QUOTE(Danni @ 2013 06 26, 22:37)
Aha, pastebėjau, kad ypač karčios putos, aš jas nugraibiau, bet išsigandau ir dar cukraus 1kg daugiau idėjau, tai kartumas dingo, bet gavosi saldi saldi  doh.gif

nieko cukrus ziema nepakenks kai kur raso tinklapiuose kd reikia daug cukraus deti,kai kur raso, kad maziau smile.gif smile.gif
o man rupi klausimas kaip lengciau isnagrineti kauliukus is vysniu uogienei smile.gif
Atsakyti
Braškės savose sultyse

1 litras braškių
400 g cukraus

Uogas nuplauti, nuskabyti kotelius, nudžiovinti. Tuomet braškes tankiai sudėti į 0,5 l stiklainius vis apibarstant cukrumi. Uogų į stiklainius dėti su kaupu. Kai uogos sukris ir susilygins su stiklainių kraštais, uždengti juos dangteliais ir pasterizuoti 10 minučių verdančiame vandenyje. Didesnius stiklainius ilgiau. Tada dangtelius užsukite. Stiklainius laikykite tamsioje vietoje, nes nuo saulės uogos praras savo spalvą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Paladė: 27 birželio 2013 - 09:13
Braskiu uogiene verdu tokiu recepteliu jau daug metu..Rusys pas mus nera labai vesus,isstovi uogiene puikiai,niekada nebuvo pelesio ax.gif
Renkuosi braskes smulkesnes ir sunokusias.Smulkesnes del to,kad isvirus liktu cielos.1kg braskiu-0,700 cukraus.Uzpylus cukrum palaikau maziausiai 4val.Verdu per 2 kartus.Pirma kart uzverdu,nugriebiu putas ir 10 min.paverdu.Kai puodas vesta,as ji vis sujudinu,"sukratau",tik nemaisau,kad neistiztu uogos.Antra kart verdu po kokio pusdienio ir jau iki galo.Karsta i stiklainiukus,dangteliai dar papildomai nuvalyti su degtine.Apkloju stiklainius dekiu ir palieku 6 val.Viskas,- ziemai kvepianti,nesuvirus,cielom uogytem braskiu uogiene yra 4u.gif




















Atsakyti
QUOTE(Paladė @ 2013 06 27, 10:08)
Braškės savose sultyse

1 litras braškių
400 g cukraus

Uogas nuplauti, nuskabyti kotelius, nudžiovinti. Tuomet braškes tankiai sudėti į 0,5 l stiklainius vis apibarstant cukrumi. Uogų į stiklainius dėti su kaupu. Kai uogos sukris ir susilygins su stiklainių kraštais, uždengti juos dangteliais ir pasterizuoti 10 minučių verdančiame vandenyje. Didesnius stiklainius ilgiau. Tada dangtelius užsukite. Stiklainius laikykite tamsioje vietoje, nes nuo saulės uogos praras savo spalvą.

ax.gif šiandien bandau šį receptėlį...o cukraus ne perdaug čia...aš sudėjau į litrinius stiklainius , kažkaip to cukraus tiek daug atrodo...ir kiek dabar laikyt , ar pernakt galima , ir tada jau sterilizuot g.gif o kiek laiko litrinius sterilizuot nuo vandens užvirimo g.gif
Dėkui 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo diuni: 29 birželio 2013 - 19:23
O sakykite, prasau, arba as neradau, arba niekas nieko nedaro is silauogiu.Siemet bus pirmi metai kai turesiu siu uogu nemazai.Gal kas nors galit padeti ir pasakyti ar jas geriau saldyti , ar privirti uogienes? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(ing13 @ 2013 07 02, 19:35)
O sakykite, prasau, arba as neradau, arba niekas nieko nedaro is silauogiu.Siemet bus pirmi metai kai turesiu siu uogu nemazai.Gal kas nors galit padeti ir pasakyti ar jas geriau saldyti , ar privirti uogienes?  smile.gif


Šilauogės užšaldytos ir po to atšildytos nesutyžta, man tai čia jų privalumas thumbup.gif , tik atšildau iš kameros perdėjus į šaldytuvą. Tokios susivalgo žiemą moment pačios vienos:rolleyes: Neverta kaitinant prarasti vitaminus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mililė: 02 liepos 2013 - 21:47
gal reikia is rusio stiklainiu? uogieniems, darzovieniems
Vilnius
Atsakyti
QUOTE(ing13 @ 2013 07 02, 20:35)
O sakykite, prasau, arba as neradau, arba niekas nieko nedaro is silauogiu.Siemet bus pirmi metai kai turesiu siu uogu nemazai.Gal kas nors galit padeti ir pasakyti ar jas geriau saldyti , ar privirti uogienes?  smile.gif

Šilauoges pernai šaldžiau sveikas ir sutrintas su cukrumi, bei viriau uogienės, tai galiu pasakyti, kad labiausiai "ėjo" uogienė ir laikėsi ilgiau. Šaldytos sveikos labai tiko pyragams - tiesiog į tešlą sumeti ir viskas. Na o šaldytos trintos su cukrumi man nelabai kažkaip, gal nesugalvojau kaip jas panaudoti, nes išsiėmus iš kameros, truputį nuvalgydavom, o likučiai taip ir stovėdavo kol sugesdavo.

Vakar viriau tokią paprastą šilauogių (mėlynių) uogienę - 2kg uogų, 1 kg uogienių cukraus ir 100 ml vandens. Uogytes su vandenuku truputį pagarinti, suberti cukrų ir leisti pavirti 10-15 min. Gavosi labai saldi uogienė (kita kartą dėsiu mažiau cukraus), tirštoka.
Atsakyti
O man pačiai kilo klausimas kaip išvirti tirštą aviečių džemą be sėklyčių?
Atsakyti
Sveikos,

gal kasnors pasidalins išmintimi, ką ir kaip daryti su geltonais serbentais?

Būčiau labai dėkinga 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(dianytis @ 2013 07 09, 09:37)
O man pačiai kilo klausimas kaip išvirti tirštą aviečių džemą be sėklyčių?


reikia uzkaitinti uogas, tada jas pertrinti per sieteli, kad kauliukai ir skurytes liktu sietelyje o sultys isbegtu; ideti cukraus ir ant silpnos ugnies virti kol nugarinsite dregmes pertekliu.

maisyti, kad neprisviltu.
prisiminti, kad silta uogiene skystesne nei salta
galite naudoti uogieniu cukru; jis tirstina
Atsakyti
QUOTE(vanda_zydi @ 2013 07 17, 16:17)
reikia uzkaitinti uogas, tada jas pertrinti per sieteli, kad kauliukai ir skurytes liktu sietelyje o sultys isbegtu; ideti cukraus ir ant silpnos ugnies virti kol nugarinsite dregmes pertekliu.

maisyti, kad neprisviltu.
prisiminti, kad silta uogiene skystesne nei salta
galite naudoti uogieniu cukru; jis tirstina

Panašiai ir dariau, tik tryniau pusę uogų ir naudojau uogienių cukrų. Gavosi tiršta ir skani smile.gif tiesa, dar pyliau citrinos sulčių. Ačiū, kad ir pavėluotai 4u.gif
Atsakyti