Įkraunama...
Įkraunama...

Pomidorai 2013

QUOTE(katyttee @ 2013 06 27, 22:30)
Dar norėjau paklaust, kaip man tas trąšas ant tų pomidorų dėt. Parašyta 50gr. daigui. Tai imu tuos 50gr, ir beriu praskyrus mulčą? Tada mulčą dedu atgal ir laistau? Kiek pilt? Užtenka 10litrų daigui ar nea ?  g.gif


Mergaitės,gal kuri žino ir atsakys,ar gerai čia surašiau blush2.gif ryte žadu tręšt ir liet. Patarkit 4u.gif kad neprisidaryčiau bėdų 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(katyttee @ 2013 06 27, 22:54)
Mergaitės,gal kuri žino ir atsakys,ar gerai čia surašiau  blush2.gif  ryte žadu tręšt ir liet. Patarkit  4u.gif kad neprisidaryčiau bėdų  4u.gif

aš tai skaityčiau kas parašyta,kiek reiktų skiest ar k ądaryt siūlo. Jei 50g daigui o skiest reikia į 10l, tai tada tirpinu ir vaišinu visu kibiru kiekvieną. Manyčiau taip, arba 50g į 5l jei taip galima ir tuo kiekiu paliet po biski. Na o jei tas daiktas barstomas i r rašo kad įterpti į dirvą- tai gal tada pabarstyt aplink ir paliet iš lėto. Nors jei rimtai - net nežinau ką patart, čia jau mūsų žilagalvių garbanotų reiktų klaust. o googlas nieko nepataria?
Atsakyti
QUOTE(Marmaledas @ 2013 06 28, 00:37)
aš tai skaityčiau kas parašyta,kiek reiktų skiest ar k ądaryt siūlo. Jei 50g daigui o skiest reikia į 10l, tai tada tirpinu ir vaišinu visu kibiru kiekvieną. Manyčiau taip, arba 50g į 5l jei taip galima ir tuo kiekiu paliet po biski. Na o jei tas daiktas barstomas i r rašo kad įterpti į dirvą- tai gal tada pabarstyt aplink ir paliet iš lėto.  Nors jei rimtai - net nežinau ką patart, čia jau mūsų žilagalvių garbanotų reiktų klaust. o googlas nieko nepataria?



Čia eilinį kartą vertimas skiriasi nuo to,kas parašyta ant pakuotės. Lietuvių vertimas- 50-80g. augalui, o užsieniečiai rašo 40-60g. augalui. Tai imsiu viduriuka-50gr. biggrin.gif rašo tinka naudoti su barstytuvais,vadinasi reikia berti. Tik vienas neaiškumas, prieš beriant lieti ar ne, ir po bėrimo kiek lieti,kad nenuplauti tų trąšų.
Atsakyti
QUOTE(diuni @ 2013 06 27, 20:16)
ax.gif o sakykit kardinolus , spasus , drakonus irgi kekes parišinėjat...

Niekad kekių neparišinėjau ir nesiruošiu to daryt. Jei kiekvieną kekę tektų rišt, tai praėjimo neliktų, susinarpliočiau kaip musė voratinklyje. Niekas ten nenulūžta, vaisiai išsilaiko, užauga ir sunoksta smile.gif

QUOTE(madmuazele @ 2013 06 27, 22:01)
Gerai, kad nepatingejau sios temos paskaityti, buc neuzmaciusi prasymo...

Pas mano mama auga 1 Stiopka-vaisiai tokie kaip pas tave foto. Visai i tuos ilgus 20 cm bananus nepanasus.  schmoll.gif

Ačiū, kad nepatingėjai smile.gif 4u.gif
Visai gero skonio tie trumpuliai Stiopkos, tik tiek, kad tikėjausi ilgų smile.gif

QUOTE(saintlina @ 2013 06 27, 22:13)
Bet ko gi tada mano pomidorams ir kalio, ir kalcio trūksta, jei pelenų tai tikrai sočiai gavę yra  blink.gif

Ohoho, kokios tręšimo diskusijos (smailikai vėl dingo..)
Nu, paberk tu to kalio savo pomidorams ir pamiršk juos, ateisi tik derliaus susirinkt smile.gif

Žinot ką, mergiotės, aš taip aplink savo pomidorus nešokinėju kaip jūs - tai gal šio, gal to, gal ano reikia.. Stebit kiekvieną taškiuką, kiekvieną susisukusį lapą lyginat vos ne po presu.. Man neišeina taip.

Šiais metais niekuo jų profilaktiškai nepurškiau (na, tingiu, kaip bus, taip..), tręšiau irgi tik du kartus - kai žydėjo, ir kai derėt pradėjo.. Nelabai man rūpi ar pomidorai mėto žiedus - kiek bus derliaus, tiek užteks. Atsipalaidavusi nusiskinu, suvalgau pomidorą ir nesuku galvos daugiau dėl jų. Žodžiu - bim bam.

Rudenį vėl komposto pripilsiu į šiltnamį, pelenų dar pamakaluosiu. Beje, mes deginam ir stambius gyvulių kaulus, kurių mūsų šunys jau nebeėda ir išmėto, tai, manau, pelenuose ir kalcio pakankamai. Gal dar to gumi-omi kalio, nes jo turiu pakuotę ir kitais metais vėl bim bam.. Sugedau smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ex: 28 birželio 2013 - 06:31
Noriu paklausti, nes jau pasimečiau per daug info, mano betukės paskutiniai pomidorai jau lieka žaliais plėmais, nesunoksta kokių medžiagų jiems trūksta. Man atrodo pernai Tany taip buvo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Asta ir G: 28 birželio 2013 - 07:12
QUOTE(Asta ir G @ 2013 06 28, 07:11)
Noriu paklausti, nes jau pasimečiau per daug info, mano betukės paskutiniai pomidorai jau lieka žaliais plėmais, nesunoksta kokių medžiagų jiems trūksta. Man atrodo pernai Tany taip buvo.

Kalio

Va radau trąšas, kuriose yra kalcio: smile.gif
http://www.sodininka...pomidoru-trasos
Atsakyti
QUOTE(Ex @ 2013 06 28, 06:29)
Atsipalaidavusi nusiskinu, suvalgau pomidorą ir nesuku galvos daugiau dėl jų. Žodžiu - bim bam.


teisingai, kam galvą sukt, jei tokių pomidorų dar ne dažnam kataloge pamatysi wub.gif wub.gif
Atsakyti
[quote=ausrap,2013 06 28, 08:25]
Kalio

Dėkui, tai kiek suprantu Gaudvilės rekomenduotą Kalio magneziją galiu pirkti.
Atsakyti
QUOTE(katyttee @ 2013 06 27, 21:30)
Dar norėjau paklaust, kaip man tas trąšas ant tų pomidorų dėt. Parašyta 50gr. daigui. Tai imu tuos 50gr, ir beriu praskyrus mulčą? Tada mulčą dedu atgal ir laistau? Kiek pilt? Užtenka 10litrų daigui ar nea ?  g.gif

pabarstyk, tada kaip nors iterpk i zeme, kad ir su tuo paciu sausktu pamakaluok...o del vandens as atviksciai daug neliaciau, kad neisplautu...bet ant pakuotes neparasyta, as lejau iki 2l po potresimo...Aisku cia buvo papildomas leijimas, veliau kai atejo laikas gavo savo 10l
Papildyta:
QUOTE(Ex @ 2013 06 28, 06:29)
Niekad kekių neparišinėjau ir nesiruošiu to daryt. Jei kiekvieną kekę tektų rišt, tai praėjimo neliktų, susinarpliočiau kaip musė voratinklyje. Niekas ten nenulūžta, vaisiai išsilaiko, užauga ir sunoksta smile.gif
Ačiū, kad nepatingėjai smile.gif  4u.gif
Visai gero skonio tie trumpuliai Stiopkos, tik tiek, kad tikėjausi ilgų smile.gif 
Ohoho, kokios tręšimo diskusijos (smailikai vėl dingo..)
Nu, paberk tu to kalio savo pomidorams ir pamiršk juos, ateisi tik derliaus susirinkt smile.gif

Žinot ką, mergiotės, aš taip aplink savo pomidorus nešokinėju kaip jūs - tai gal šio, gal to, gal ano reikia.. Stebit kiekvieną taškiuką, kiekvieną susisukusį lapą lyginat vos ne po presu.. Man neišeina taip.

Šiais metais niekuo jų profilaktiškai nepurškiau (na, tingiu, kaip bus, taip..), tręšiau irgi tik du kartus - kai žydėjo, ir kai derėt pradėjo.. Nelabai man rūpi ar pomidorai mėto žiedus - kiek bus derliaus, tiek užteks. Atsipalaidavusi nusiskinu, suvalgau pomidorą ir nesuku galvos daugiau dėl jų. Žodžiu - bim bam.

Rudenį vėl komposto pripilsiu į šiltnamį, pelenų dar pamakaluosiu. Beje, mes deginam ir stambius gyvulių kaulus, kurių mūsų šunys jau nebeėda ir išmėto, tai, manau, pelenuose ir kalcio pakankamai. Gal dar to gumi-omi kalio, nes jo turiu pakuotę ir kitais metais vėl bim bam.. Sugedau smile.gif

su tavo mulciumi isgyventu jie ir be visu tu bim bam wink.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(katyttee @ 2013 06 27, 21:29)
Gaudvile,štai tokios trąšos, tikriausiai pažįsti jas  biggrin.gif  ar jose yra kalcio?  ax.gif

Na, va šios ir yra naudojamos persodinant ir dar kartą vėliau. Jos yra eros tuo, kad ilgai veikia. Nepadaugink tręšimų mirksiukas.gif

QUOTE(katyttee @ 2013 06 27, 22:10)
Šiaip gerai pamasčiau,ir nusprendžiau kad gal tikrai drėgmės trūksta  g.gif  lieju kas pora savaičių maždaug, bet kadangi šiltnamis naujas, tai pyliau apie 20-30cm durpių, gal jos greit pradžiūna, nors ir mulčiuoju  g.gif

O vat su tokiu durpių sluoksniu yra ne kas. Tikrinčiau pH visų pirma 4u.gif

QUOTE(katyttee @ 2013 06 27, 22:30)
Dar norėjau paklaust, kaip man tas trąšas ant tų pomidorų dėt. Parašyta 50gr. daigui. Tai imu tuos 50gr, ir beriu praskyrus mulčą? Tada mulčą dedu atgal ir laistau? Kiek pilt? Užtenka 10litrų daigui ar nea ?  g.gif

Pamokinsiu ateičiai. Po mulču paprastai yra drėgna dirva, praskleidus mulčą paberiam saują ( standartiniame delne paprastai telpa 60gr smile.gif ) anksčiau rodytų trąšų, grąžinam atgal mulčą ir palaistom

QUOTE(adija5 @ 2013 06 27, 23:35)
drinks_cheers.gif Aš irgi visada stebiuosi g.gif Vaikščiojanti enciklopedija  bigsmile.gif .

Nia schmoll.gif ( laikas patylėt? blush2.gif )

QUOTE(Asta ir G @ 2013 06 28, 08:43)
Dėkui, tai kiek suprantu Gaudvilės rekomenduotą Kalio magneziją galiu pirkti.

Paprastai ją naudoju dar ir aplink vaiskrūmius mirksiukas.gif
Atsakyti
Skaitydama apie agurkus gerai įsidemejau,nes net nustebau,kad po tiek metų daržininkavimo tik sužinojau,,kad ca trašom trešiama atskirai nuo kitu trasu,kitu laiku taip skaitau,praejus nors pora dienų po kompleksinių ar vienanarių kokių. Šiemet ca klausimas iškilo del džiuljetų,bet geriau aš ju kitais metais atsisakysiu,ir problema bus išspresta. Primenu,kad ta beda budinga pailgiems pomidorams Dar ca labai reikalingas agurkams..Gryzus namo parasysiu,kaip jos jaucias gausiai pelenais pripiltame siltnamyje.
Atsakyti
QUOTE(Gaudvilė @ 2013 06 28, 09:06)
Paprastai ją naudoju dar ir aplink vaiskrūmius  mirksiukas.gif

Dėkui, visi augalai bus palepinti. Ką aš darysčiau be Jūsų žinių blush2.gif. Tik per jus šitoje srityje ir tobulėju drinks_cheers.gif .

Atsakyti