Įkraunama...
Įkraunama...

Mandalos

kas dar noretumete ismokti piesti mandalas?

samoningumo?
Atsakyti
QUOTE(ajstukas @ 2006 08 19, 12:15)
as labai noreciau pasimokinti piesti mandalas, nes medituoti man dar neiseina, bet bent jau tiek priarteciau prie savo draugo  blush2.gif


Ar tu tikra, kad neiseina?
Ar teko kazkada isitraukti i veikla taip labai, kad laikas praleke kaip akimirka?
Mano padruske kai ima zaisti su maistu, spalvomis, virti, kepti - jai tai meditacija...
Kai sustoji , pagauta saulelydzio akimirkos ir viskas dingsta - lieka tik saulelydis - tai meditaija...mes kiekvienas medituojam.Yra truputi sudetingiau tai tlikti samoningai. priarteti prie visumos, bet nenuvertink saves taip... 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(eola @ 2006 06 03, 09:44)
O ką tu atsakysi į tai, kad mandalos piešinio struktūra kuo tiksliausiai atitinka žmogaus DNR struktūros skersinį pjūvį. Mums mokslininkai visada pristatydavo tik išilginį pjūvio vaizdą. Esame įpratę matyti DNR - tokią aštuoniukės formos spiralę, o kai šiuolaikiniai tyrinėtojai padarė skersinį pjūvį, tai labai nustebo pamatę, kad jis beveik identiškas mandalos piešiniui arba  atitinka "Gyvybės gėlės" formą. Šie du simboliai atspindi pagrindinį Visatos Kūrybinio proceso modelį, o žmogus per savo genus prisijungia prie to proceso, kitaip sakant yra Kosmoso dalelė.
Apie tai skaičiau "Lemties" žurnale 2003m. 2 nr.
Jeigu nori pamatyti mandalos piešinį, pasižiūrėk Sąmoningos harmonijos paveiksliuką  4u.gif


nelabai atidziai perskaiciau posta (sorry), o antra karta skiaitydama susipainiojau..cia turejai omeny, kad visos mandalos vienodos, kaip ir DNR? (nes mandalos juk skirasi, tik ju pasikartojimo principas vienodas- ar butent tai ir turejai omeny?) 4u.gif

QUOTE(sandle @ 2006 06 04, 18:12)
beveik nereiskia visiskai toks pat, o ir zmogus nera kosmoso dalele tik zemes "is dulkes i dulke".  lotuliukas.gif
Nepyk bet as turiu kitoki visko supratima, todel musu dialogas siuo klausymu neimanomas  4u.gif


priestarauju kategoriskai. Zmogus nera dulke. Musu irgi kitoks suvokimas, galbut, todel velgi bijau leistis i diskusijas. Jei zmogus- tik dulke, tada nera religijos, nera mandalu, neegzistuoja vidinis "as", nera sielos, nera nieko nieko, tik kunas? g.gif nemanau, kad tu tokia save laikai, manau laikai kazkuo daugiau nei dulke 4u.gif

QUOTE(lelytia @ 2006 06 10, 20:17)
Nia, tai aš nesakau, kad jos manęs nedžiugina  blush2.gif  Man jos gražios ir pats procesas mielas širdžiai, bet nematau jose nieko, kas leistų teigti, kad čia kažkokios  aukštesnės jėgos veikia  schmoll.gif


o cia aukstesnes jegos ir neturi veikti. Nieko cia stebuklingo, cia visatos atspindys. Cia is tikruju tobula harmonija su viskuo, kas tave supa, su viskuo, kas esi TU. Tai tavo atspindys visatoje. Ziuredama i veidrodi ir dazymadasi, juk nemanai, kad cia kazkas dievisko, mistisko ir svento? bigsmile.gif

mandalas piesiau vaikysteje, paauglysteje. MAn tai budavo tikras malonumas, nes siaip piesdavau visur ir visada....as tik jauciau tam tikrus remus is pradziu, kad reikia laikytis tam tikru taisykliu jas piesiant....(o mano kuryba tokia laisva kaip vejas, nemegstu vaziduoti kazko apibrezto, konkretaus ir t.t.). TACIAU veliau supratau, kad laisves- kiek nori, reikskis, piesk ka nori, isivaizduok ka nori mandaloje, o visi "remai", pasikartojantys motyvai, sukami ratu, ir yra ta harmonija, kai pajunti, kad viskas susijungia i viena, ir tu esi to proceso dalis. Dabar nebemokeciau nupiesti, bet esu tikra, kad prisedusi ta padaryciau, isplauktu is sirdies smile.gif wub.gif
Atsakyti
QUOTE(kycia @ 2006 09 19, 08:54)
nelabai atidziai perskaiciau posta (sorry), o antra karta skiaitydama susipainiojau..cia turejai omeny, kad visos mandalos vienodos, kaip ir DNR? (nes mandalos juk skirasi, tik ju pasikartojimo principas vienodas- ar butent tai ir turejai omeny?)  4u.gif
priestarauju kategoriskai. Zmogus nera dulke. Musu irgi kitoks suvokimas, galbut, todel velgi bijau leistis i diskusijas. Jei zmogus- tik dulke, tada nera religijos, nera mandalu, neegzistuoja vidinis "as", nera sielos, nera nieko nieko, tik kunas?  g.gif nemanau, kad tu tokia save laikai, manau laikai kazkuo daugiau nei dulke  4u.gif
o cia aukstesnes jegos ir neturi veikti. Nieko cia stebuklingo, cia visatos atspindys. Cia is tikruju tobula harmonija su viskuo, kas tave supa, su viskuo, kas esi TU. Tai tavo atspindys visatoje. Ziuredama i veidrodi ir dazymadasi, juk nemanai, kad cia kazkas dievisko, mistisko ir svento?  bigsmile.gif

mandalas piesiau vaikysteje, paauglysteje. MAn tai budavo tikras malonumas, nes siaip piesdavau visur ir visada....as tik jauciau tam tikrus remus is pradziu, kad reikia laikytis tam tikru taisykliu jas piesiant....(o mano kuryba tokia laisva kaip vejas, nemegstu vaziduoti kazko apibrezto, konkretaus ir t.t.). TACIAU veliau supratau, kad laisves- kiek nori, reikskis, piesk ka nori, isivaizduok ka nori mandaloje, o visi "remai", pasikartojantys motyvai, sukami ratu, ir yra ta harmonija, kai pajunti, kad viskas susijungia i viena, ir tu esi to proceso dalis. Dabar nebemokeciau nupiesti, bet esu tikra, kad prisedusi ta padaryciau, isplauktu is sirdies smile.gif  wub.gif


Lauksim piesinio - MANDALOS... 4u.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(MamaLupa @ 2006 09 19, 20:20)
Lauksim piesinio - MANDALOS... 4u.gif  lotuliukas.gif


ar kazka ne taip pasakiau, kad toks juokas? cia kad piesiniu pavadinau? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(kycia @ 2006 09 19, 11:10)
ar kazka ne taip pasakiau, kad toks juokas? cia kad piesiniu pavadinau?  4u.gif

|Ne, viskas taip... tik nuotaika nuo tavo entuziazmo kyla - matai - net per kompa galima keisti zmoniu gygenima...
O MANDALA kaip ir DNR turi ta pacia struktura, tik detales keiciasi.Kaip namai - jie skirtingi, bet visi turi tvirtus pamatus, be pamato namo juk nepastatysi...manau jog tai buvo turima galvoje apie DNR... bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(MamaLupa @ 2006 09 20, 00:13)
|Ne, viskas taip... tik nuotaika nuo tavo entuziazmo kyla - matai  - net per kompa galima keisti zmoniu gygenima...
O MANDALA kaip ir DNR turi ta pacia struktura, tik detales keiciasi.Kaip namai - jie skirtingi, bet visi turi tvirtus pamatus, be pamato namo juk nepastatysi...manau jog tai buvo turima galvoje apie DNR... bigsmile.gif


taip drinks_cheers.gif
kaip tu jauti mano entuziazma? blush2.gif bigsmile.gif bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(kycia @ 2006 09 20, 00:46)
taip  drinks_cheers.gif
kaip tu jauti mano entuziazma?  blush2.gif  bigsmile.gif  bigsmile.gif


Jauciu kartais saplvomis, kartais siluma, kartais garsais... kaip kada.Smulkiau aiskinsiuosi mokykloje - pagrinde skaitydama postus pajuntu siuos reiskinius.Blogiausia kai zmogus uzsisklendes ir pitas - tada sunku, bet ir tada yra iseitis - lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(MamaLupa @ 2006 09 20, 16:49)
Jauciu kartais saplvomis, kartais siluma, kartais garsais... kaip kada.Smulkiau aiskinsiuosi mokykloje - pagrinde skaitydama postus pajuntu siuos reiskinius.Blogiausia kai zmogus uzsisklendes ir pitas - tada sunku, bet ir tada yra iseitis -  lotuliukas.gif



galima, as atliksiu bandyma maziuka toki? 4u.gif ka jauti dabar, skaitydama si posta? parasyk i AZ 4u.gif wub.gif
Atsakyti
QUOTE(samoninga harmonija @ 2006 09 19, 15:31)
kas dar noretumete ismokti piesti mandalas?

samoningumo?



O kur ir kada galima būtų pasimokyti? 4u.gif
Atsakyti
Aš jei galima kiek kitaip ir nemokamai. Nedaug, bet gal kam bus įdomu.

Taigi MANDALA (sanskrito kalba tai reiškia ratą)
Ji yra priimtina ir krikščionybei ir induizmui ir budizmui.
Mandala - religijų simbolis

1. Viskas vyksta ratu
- Saulės, mėnulio, žemės judėjimas
- žmogaus gyvenimas
- dauguma kūnų apvalūs

2. Centre - medis, kurį maitina keturios pasaulio pusės
- Rytai - duoda taiką ir šviesą
- Pietūs - šilumą
- Vakarai - lietų, drėgmę
- Šiaurė - ledinėmis audromis suteikia jėgos bei ištvermės

3. Kelionė
...ratu, kurioje nuolat ieškome vidurio - gyvenimo esmės. Viduryje yra saugumas ir stiprumas. Viduryje - taika ir ramybė.


4. Centras - taškas nuo kurio kiti taškai nutolę vienodai

Centrinis taškas - svarbiausias, jį "patraukus" suyra harmonija, nelieka figūros pusiausvyros (gyvenimo pusiausvyros). Taškas - tai gelmė, ji neturi matmenų, neapibrėžtas laike ir erdvėje. Šv.Augustinas sako: "taškas manyje. tai Dievo buvimas manyje" (tai gelmė)


Vėliau kai bus laiko pratęsiu
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pelės: 04 lapkričio 2006 - 19:59
5. Kitos figūros mandaloje
tai materialusis pasaulis (4 dažnai kartojasi: tai ugnis, vanduo, žemė, oras)

6. Kas atsitinka išorėje yra nulemta vidaus/žmogaus ryšio su Dievu
Harmoningas žmogus tas, kurio gyvenime išorė ir vidus dera, kuris nepasimeta išorėje (tarp daiktų, pinigų, reikalų, pagundų), nesusipainioja savo viduje (tarp troškimų, pareigų, teisių, atsakomybės).
Išorė ir vidus tarpusavyje susiję (neprieštarauja viena kitai). Mąstoma apie pasikartojančius įvykius savo gyvenime ir figūrų pasikartojimus mandaloje.

7. Mandala yra meditacijos įrankis / būdas rasti Dievą
Ji padeda surasti išorinio pasaulio poveikį savo gyvenimo būčiai ir prasmei.

8. Galima kurti savo mandalą

Skambant ramiai muzikai apmąstyti savo gyvenimo įvykius, susieti juos su mandalos elementų formomis, pasirinkti mandalos centro formą, po to neskubant piešti mandalą ir galiausiai pasirinkti spalvas ir jomis užpildyti mandalą ar jos dalies kontūrą.
Papildyta:
O čia galite pasirinkti ir atsispausdinti jau paruoštų spalvinti mandalų

http://perso.orange....anico/Page.html

http://arscreatio.co...on/mandalas.asp

http://www.coloringc...ring_pages.html

http://www.mandala-colorier.com/

mandalos generatorius biggrin.gif
http://www.mandala-c...riage-13-1.html
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pelės: 04 lapkričio 2006 - 21:47