Įkraunama...
Įkraunama...

Praktinė ekologija

Ką darau kasdienybėje?
Neturiu keturių šiukšlių kibirų, tačiau kaupiu ir į atskirus konteinerius išmetu beveik visą susikaupusį popierių, beveik visą stiklą ir didelę dalį plastiko. Mūsų kieme tokių konteinerių nėra, prasisuku kaimyniniuose ax.gif .
Paprastai nešiojuosi medžiaginį maišelį, parduotuvėse stengiuosi nepirkti vienkartinių, o jei tenka, jie iškeliauja į plastiko konteinerį.
Naudoju tik greitai yrančius šiukšlių maišus.
Paprastai naudoju ekologišką namų valiklį, ir tik vieną. Stipresnę chemiją naudoju tik kartą per porą mėnesių, kai reikia nuvalyti kalkių apnašas, kurių švelnios priemonės nepašalina ax.gif .
Naudoju tik ekologišką skalbiklį. Jokių vandens ar drabužių minkštiklių ir kitokių rinkodaros šedevrų. Apskritai stengiuosi mažinti vartojimą, neperku ko nors vien todėl, kad akcija ar nuolaida. Elektros prietaisus perku tik tada, kai sugenda, o ne kai išeina iš mados, arba jei žinau, kas juos iš manęs paims ir naudos toliau biggrin.gif .
Važinėju taupiu, nedaug degalų sunaudojančiu automobiliu.
Geriu vandentiekio vandenį, kad nereikėtų pirkti ir išmesti daugybės butelių. Kai galiu, renkuosi ekologišką maistą ir kosmetiką (kurios randasi jau ir už padorią kainą).
Beje, šiukšles jau kuris laikas kažkiek rūšiuoja ir mano mama provincijoje, nieko neverčiama ir neskatinama į kažin kur esančius atskirus konteinerius velka stiklą ir plastiką thumbup.gif .


Atsakyti
QUOTE(Saloniki @ 2009 07 11, 21:39)
Ką darau kasdienybėje?
Neturiu keturių šiukšlių kibirų, tačiau kaupiu ir į atskirus konteinerius išmetu beveik visą susikaupusį popierių, beveik visą stiklą ir didelę dalį plastiko. Mūsų kieme tokių konteinerių nėra, prasisuku kaimyniniuose  ax.gif .
Paprastai nešiojuosi medžiaginį maišelį, parduotuvėse stengiuosi nepirkti vienkartinių, o jei tenka, jie iškeliauja į plastiko konteinerį.
Naudoju tik greitai yrančius šiukšlių maišus.
Paprastai naudoju ekologišką namų valiklį, ir tik vieną. Stipresnę chemiją naudoju tik kartą per porą mėnesių, kai reikia nuvalyti kalkių apnašas, kurių švelnios priemonės nepašalina  ax.gif .
Naudoju tik ekologišką skalbiklį. Jokių vandens ar drabužių minkštiklių ir kitokių rinkodaros šedevrų. Apskritai stengiuosi mažinti vartojimą, neperku ko nors vien todėl, kad akcija ar nuolaida. Elektros prietaisus perku tik tada, kai sugenda, o ne kai išeina iš mados, arba jei žinau, kas juos iš manęs paims ir naudos toliau  biggrin.gif  .
Važinėju taupiu, nedaug degalų sunaudojančiu automobiliu.
Geriu vandentiekio vandenį, kad nereikėtų pirkti ir išmesti daugybės butelių. Kai galiu, renkuosi ekologišką maistą ir kosmetiką (kurios randasi jau ir už padorią kainą).
Beje, šiukšles jau kuris laikas kažkiek rūšiuoja ir mano mama provincijoje, nieko neverčiama ir neskatinama  į kažin kur esančius atskirus konteinerius velka stiklą ir plastiką  thumbup.gif .


Papildyta:
man idomu,kur gaunate ekologisku skalbimo ir valymo priemoniu.Vienos salies mokyklos eko burelis atliko tyrimus-patikrino visuose prekybos centruose,parduotuvelese,turguje,kur tik prekiaujama tomis prekemis ir ka?nerado ne vienos,kur atitiktu ekologinius reikalavimes(duomenis buvo rajonineje spaudoje)
Parasykite,kur gauti tikrai ekologisku produktu,busiu dekonga.
Atsakyti
QUOTE(laive @ 2009 07 15, 11:13)
Papildyta:
man idomu,kur gaunate ekologisku skalbimo ir valymo priemoniu.Vienos salies mokyklos eko burelis atliko tyrimus-patikrino visuose prekybos centruose,parduotuvelese,turguje,kur tik prekiaujama tomis prekemis ir ka?nerado ne vienos,kur atitiktu ekologinius reikalavimes(duomenis buvo rajonineje spaudoje)
Parasykite,kur gauti tikrai ekologisku produktu,busiu dekonga.


Žiūrint, kokiame mieste. Vilniuje Sonet, Ecover priemonių yra turbūt daugelyje ekologiškų prekių parduotuvių, kurių sąrašas pačioje temos pradžioje, ir net didesniuose PC smile.gif .
Atsakyti
QUOTE(laive @ 2009 07 16, 12:42)


g.gif pati paklauset, pati atsaket... beje, skalbimo priemonem yra atskira tema! neterskite visu is eiles doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Rasma: 16 liepos 2009 - 14:32
na as dar tik mazais zingsneliais zengiu ekologiskesnio gyvenimo link,bet jau vis sis tas blush2.gif tiesa sakant, uzsikreciau tuom jau...ypac po vaikelio gimimo rolleyes.gif

taigi,

vaikui naudoju daugkartines sauskelnes, vystyklus (tiek ekologiskus, tiek paprastus...)
vaikutis valgo tik mamos pienuka (cia irgi is dalies ekologija biggrin.gif )
rusiuojam siuksles
i parduotuve visad nesuos savo medziagini krepseli pirkiniams
taupiai naudojam vandeni ir elektra
jei nera dideles butinybes vaziuot, visur einu pesciomis
stengiuos nepirk nereikalingu smutkiu ir siaip kuo toliau tuo labiau netraukia parduotuves...pavargstu as ten doh.gif
pradejau dometis ekologiskom buitinem priemonem ir kosmetika, su laiku manau pakeisiu paprastas i ekologiskas, bet pirmiausia turimas noris sunaudot
maisto produktus stengiuos pirkt ekologiskus, jei tik yra galimybe


kol kas berods tiek...su laiku manau labiau isitauksiu i visa tai, jau dabar tai veza rolleyes.gif
tiesa, cia gal nelabai i tema, bet pasipasakosiu, nes niekur daugiau siam skyrely nerasiau hihihi.gif nusipirkau pirma zurnalo Green'as numeri, nu kaip dziugu kad pradetas leist toks zurnalas thumbup.gif thumbup.gif wub.gif
Atsakyti
QUOTE(bim-bam @ 2009 07 21, 20:39)
tiesa, cia gal nelabai i tema, bet pasipasakosiu, nes niekur daugiau siam skyrely nerasiau hihihi.gif nusipirkau pirma zurnalo Green'as numeri, nu kaip dziugu kad pradetas leist toks zurnalas  thumbup.gif  thumbup.gif  wub.gif


sveikutė,
džiugu, kad susidomėjai ekologija. O apie žurnalą galima rašyti šioje temoje
beja man jis irgi patiko, nors brangokas, bet temos nedurnos drinks_cheers.gif
Atsakyti
Ką darau aš: rūšiuoju šiukšles blush2.gif , nepeku vienkartinių indų smile.gif , į parduotuvę einu su daugkartiniu medžiaginiu maišeliu thumbup.gif , į parduotuvę dažnai nešuosi savo dubenukus, kad nenaudoti vienkartinių indų, įvairių maišelių....
Atsakyti
tas zurnalas isties puikus..
Atsakyti
QUOTE(rugpjutis08 @ 2009 07 23, 17:49)
Ką darau aš: rūšiuoju šiukšles  blush2.gif , nepeku vienkartinių indų  smile.gif , į parduotuvę einu su daugkartiniu medžiaginiu maišeliu  thumbup.gif , į parduotuvę dažnai nešuosi savo dubenukus, kad nenaudoti vienkartinių indų, įvairių maišelių....


Mane labai sudomino ta mintis apie dubenukus vietoje vienkartinių indų į parduotuvę, čia kokiais atvejais, kaip tai darote? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Saloniki @ 2009 07 24, 08:01)
Mane labai sudomino ta mintis apie dubenukus vietoje vienkartinių indų į parduotuvę, čia kokiais atvejais, kaip tai darote?  4u.gif


aga tikrai sita ideja super, reikes pradeti praktikuoti.
bet, kaip pasveria, jeigu prasai salotu? ar as teisingai supratau?

asmeniskai as tai stengiuosi irgi viska daryti po saves palikdama kuo maziau neperdirbamo slamsto.
Atsakyti
QUOTE(gintte25 @ 2009 07 28, 13:40)
aga tikrai sita ideja super, reikes pradeti praktikuoti.
bet, kaip pasveria, jeigu prasai salotu? ar as teisingai supratau?

asmeniskai as tai stengiuosi irgi viska daryti po saves palikdama kuo maziau neperdirbamo slamsto.


Kažkada ir man buvo kilus mintis, kad galima į parduotuvę neštis savo daugkartinius indelius, bet tada pagalvojau, kad tos salotos ir mišrainės (ką dar galima į savo indelius dėti nesumąstau) visiškai neekologiškos, jau geriau patiems gamintis.
Atsakyti
Dar viena idėja pasidalysiu ax.gif . Stengiuosi neišmesti dovanų maišelių, ir jei tik prekinė išvaizda gera, tai panaudoju antrą kartą ax.gif
Atsakyti