Įkraunama...
Įkraunama...

Praktinė ekologija

QUOTE(MaGre @ 2011 09 14, 15:47)
o kuom tai kenkia ekologijai ?  unsure.gif


sveikata yra viena, o siuo atveju yra pasiulos formavimas, nes savo pinigais mes tarsi balsuojame uz vienus ar kitus produktus, juos pirkdami. As esu uz tai, kad rinkoje butu daugiau ekologisku produktu, ir tokiu budu jie galiausiai taptu pigesni, nebebutu prabangos preke, ikandama tik nedaugeliui.

Sokoladas- kam skatinti "visokiu priedu" turincio produkto gamyba, jei yra pasirinkimas gaminti/pirkti normalios kokybes gamini? Prie sio pasirinkimo, be abejo, prisideda ir sveikata smile.gif


nepamenu, ar sarase buvo minetos ekologisko sojos vasko/ biciu vasko zvakes, bet jau keli metai, kai naudojam tik tokias. Parafinui NE tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(vizza @ 2011 01 06, 12:31)
Rašau tinklaraštį apie gyvenimą be pinigų http://www.tinklink....imas_be_pinigu/ . Man naudingos visos idėjos apie ekologiją, gamtos išteklių taupymą, rūšiavimą, "pasidaryk pats" idėjas ir pan - nemažai radau ir šioje diskusijoje. Kažkiek informacijos rasite ir mano tinklaraštyje. 
Jei kuri nors sutiktumėte papasakoti, kodėl jūs ryžotės keisti gyvenimo būdą ir sutiktumėte, kad interviu publikuočiau savo tinklaraštyje, parašykite man. Pavardės galėsim nenurodyti biggrin.gif

Zaviuosi tokiais zmonemis bet kita vertus pasirinkti toki gyvenimo buda galima tik neturint vaiku rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Loveco @ 2011 09 16, 21:56)
sveikata yra viena, o siuo atveju yra pasiulos formavimas, nes savo pinigais mes tarsi balsuojame uz vienus ar kitus produktus, juos pirkdami. As esu uz tai, kad rinkoje butu daugiau ekologisku produktu, ir tokiu budu jie galiausiai taptu pigesni, nebebutu prabangos preke, ikandama tik nedaugeliui.

drinks_cheers.gif lygiai ta pati galvoju! smile.gif
mastom dabar apie nedideli seimos versliuka bio produktais su ta intencija, kad jie nebutu brangus. minejai sviestmedi. kiek mazdaug jis turetu kainuoti, kad ramia dusia pirktum lietuvoje ir nebereiketu siustis? g.gif
Atsakyti
Aš manau, kad ekologija visų pirma yra tokia filosofija, kai vartoji atsakingai ir vartoji tai, ko tikrai reikia. Tada, kada tikrai reikia. Neapsikrauni nereikalingais daiktais. Tai nėra tik dalykų, paženklintų eco pirkimas įsivaizduojant, kad darai labai gerą darbą.

Ką stengiuosi daryti? (ir kas absoliučiai nieko nekainuoja)

1. Prieš bet ką pirkdama gerai apsvarstau, ar man tai reikalingas dalykas, ar to reikės tik keliems kartams. Taigi perku tai, ko iš tiesų man reikia;
2. Nevažinėju automobiliu trumpų atstumų, kuriuos tikrai be problemų galiu nueiti. Ilgesniems atstumams verčiau renkuosi dviratį (o ir šiaip sportas – sveikata). Jei žinau, kad kas nors iš giminių ar draugų važiuoja ten, kur man reikia ir tada, kai man reikia, tai važiuoju drauge. Taip ir išlaidų mažiau, ir aplinkos tiek neteršiame;
3. Perku maisto tiek, kiek tiksliai žinau, kad bus suvartota. Taigi jo neišmetinėju;
4. Rūšiuoju atliekas (kadangi didžiąją dalį gyvenu ne Lietuvoje, šitas punktas ne visada taikytinas, nes čia nėra kaip rūšiuoti atliekų – viskas į bendrą šiukšlių maišą, o juos kartą per savaitę išveža; na, bet Lietuvoje visada rūšiuoju);
5. Kambariuose nenaudojam jokių gaiviklių, purškiklių, smilkalų, žvakių ir pan.

Kas jau truputį kainuoja:
1. Atitinkamų maisto produktų pasirinkimas (vasarą močiutės daržiukas; pas MB tėvus užsiveisėm šį tą savo);
2. Skalbimas ne įprastais skalbimo milteliais;
3. Namų plovimui naudojam tik paprastą ūkinį muilą ir vandenį.
+ daug čia jau minėtų kitų dalyvių punktų...

Na ir bandymas užkrėsti tuo pažįstamus, kurie ne visada galvoja, kad gali ženkliai prisidėti prie mažesnio aplinkos teršimo, todėl neprisideda visai.
Atsakyti
QUOTE(indica @ 2011 09 18, 17:47)
drinks_cheers.gif lygiai ta pati galvoju! smile.gif
mastom dabar apie nedideli seimos versliuka bio produktais su ta intencija, kad jie nebutu brangus. minejai sviestmedi. kiek mazdaug jis turetu kainuoti, kad ramia dusia pirktum lietuvoje ir nebereiketu siustis? g.gif


nors ne manes klauset, bet irgi pasisakysiu smile.gif

susidejom daug mamu bendram uzsakymui, tai su parsiuntimu is uk gavosi 100g taukmedzio (to akoma nesupakuoto i indelius) apie 8.60lt, tai jei butu parduotuvej koks 10lt tai manau daug kas tikrai pirktu ir nebesisiustu.
Atsakyti
QUOTE(bim-bam @ 2011 09 24, 10:40)
nors ne manes klauset, bet irgi pasisakysiu smile.gif

susidejom daug mamu bendram uzsakymui, tai su parsiuntimu is uk gavosi 100g taukmedzio (to akoma nesupakuoto i indelius) apie 8.60lt, tai jei butu parduotuvej koks 10lt tai manau daug kas tikrai pirktu ir nebesisiustu.

dekui uz atsakyma! 4u.gif beje, uz mazdaug tokia kaina jau galima rasti ir pas mus, vadinasi, situacija pas mus gereja, pasiula dideja ir ekologiski produktai vis pinga thumbup.gif

Elegantiškai sninga, labai pritariu, kad pirmiausia reikia mazinti pati vartojima drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(bim-bam @ 2011 09 24, 09:40)
nors ne manes klauset, bet irgi pasisakysiu smile.gif

susidejom daug mamu bendram uzsakymui, tai su parsiuntimu is uk gavosi 100g taukmedzio (to akoma nesupakuoto i indelius) apie 8.60lt, tai jei butu parduotuvej koks 10lt tai manau daug kas tikrai pirktu ir nebesisiustu.


rudugy 155 gr 11 lt kainuoja smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Loveco @ 2011 09 24, 22:28)
rudugy 155 gr 11 lt kainuoja smile.gif

bet ten nera eko sertifikato mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(indica @ 2011 09 24, 22:49)
bet ten nera eko sertifikato mirksiukas.gif


is akiomos as gaudavau celofane, be JOKIOS etiketes. tai jau apie ta kalbet biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Loveco @ 2011 10 24, 16:53)
is akiomos as gaudavau celofane, be JOKIOS etiketes. tai jau apie ta kalbet  biggrin.gif

as kalbu ne apie etiketes ar ipakavimus. juk kas perka is akomos, zino ju politika, kad jie parduoda organiska ir saziningos prekybos produkcija.
Atsakyti

Vartojimo kultūra:

http://www.youtube.c...h?v=5nDd6Mmzn_I
Atsakyti
perskaiciau daug puikiu atsakymu ir patarimu smile.gif As tikrai visom 4 uz EKOLOGIJA!! smile.gif
Atsakyti