Įkraunama...
Įkraunama...

Praktinė ekologija

QUOTE
šunį šikint parkelyje prie Santuokų rūmų irgi nekas...


Jei susirenka, tegu šikina kur nori. Bet šiukšliadėžių trūksta, gal ir susirenkančių būtų daugiau, jei būtų daugiau šiukšliadėžių.

Bet šįkart aš ne apie tai. Jau turiu dviratį thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif

Dabar galėsiu taupyt kurą ir važinėti kai kur juo. Tik klausimas, ar dar ne per maža manoji kartu su manim važinėt... Ar yra mamyčių, kurios saviškius dviračiais vežiojasi? Nuo kada pradėjot?
Atsakyti
QUOTE(purpsius @ 2007 04 22, 11:45)
Jei susirenka, tegu šikina kur nori. Bet šiukšliadėžių trūksta, gal ir susirenkančių būtų daugiau, jei būtų daugiau šiukšliadėžių.

Bet šįkart aš ne apie tai. Jau turiu dviratį thumbup.gif  thumbup.gif  thumbup.gif

Dabar galėsiu taupyt kurą ir važinėti kai kur juo. Tik klausimas, ar dar ne per maža manoji kartu su manim važinėt... Ar yra mamyčių, kurios saviškius dviračiais vežiojasi? Nuo kada pradėjot?




dar nė karto nesu mačius, kad kas nors surinkinėtų savo šunų paliktus š... g.gif
Atsakyti
QUOTE
dar nė karto nesu mačius, kad kas nors surinkinėtų savo šunų paliktus š...


Tą daryti privaloma, jei šeimininkas palieka šuns išmatas, gali gauti baudą. tokia teorija. Praktika, aišku, skiriasi nuo jos, bet sąmoningų žmonių daugėja.
Atsakyti
Vienas blogiausių dalykų yra tas, kad nėra arti tų rūšiavimo konteinerių, nes tikrai rūšiuotume, taip ir darome vasarą, kai būnam sodyboj. O čia, Vilniuj, tie konteineriai tik kitam rajono gale blink.gif Ribojam chemikalų naudojimą, naudojamės viešuoju transportu, taupom vandenį, elektrą, stengiamės nepirkti gėrimų plastmasiniuose buteliuose, jokiu būdu nešiukšlinam, aš dar vaikštau į talkas, tvarkom prišiukšlintas vietas smile.gif Bet kaip apmaudu, kai atvažiuoja kiaulės "į gamtą" (atsiprašau tų gynūnų, kurių vardu vadinu tokius "žmones"), atsiprašant prišika ir išvažiuoja jausdamiesi kažkokiais karaliais, kad gali kur nori ten mest viską. Man labai gaila, kad tokioms visuomenės atmatoms nėra jokių nuobaudų. Aš aišku kaip visada pasikarščiavau, bet iš esmės tai gun_rifle.gif tokius
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo monie: 24 balandžio 2007 - 17:23
QUOTE(purpsius @ 2007 04 22, 11:45)
Bet šįkart aš ne apie tai. Jau turiu dviratį thumbup.gif  thumbup.gif  thumbup.gif


O tai gamyklos, gaminančios dviračius, neteršia gamtos? mirksiukas.gif

Aš pati daug važinėju dviračiu (nors šiuo metu, būdama pieno baras, nelabai galiu), bet visai ne iš ekologinių paskatų - tiesiog smagu man blush2.gif

Atsakyti
QUOTE
O tai gamyklos, gaminančios dviračius, neteršia gamtos?


Na, tokiu atveju tektų grižt į urvą gyvent biggrin.gif Vargu, ar kada nors žmonės atsisakys jau pasiektų patogumų, net jeigu jie ir kenkia aplinkai. Todėl džiugu, kad ne visos naujos technologijos yra kenksmingos. Bet yra daugybė kasdienių smulkmenų, kuios nekeičia mūsų gyvenimo būdo, bet kartu ir saugo gamtą - neimti maišelio, daugiau naudotis viešuoju transportu ar dviračiu, naudoti mažiau chemikalų ir t.t. Jei daugiau žmonių atkreiptų dėmesį į tokias smulkmenas, pasaulis taptų švaresnis. Įsisvajojau 4u.gif

Įdomu, o kam nors teko hibridiniu automobiliu pavažiuoti?
Atsakyti
Ei, ar kam nors dar rūpi ekologija? Man taip. Taigi keliu temą į viršų ir tuoj pat primenu, kad dėl motulės gamtos galime dar kai ką padaryti:

Nemaitinti laukinių paukščių - gulbių, ančių ir pan!!!

Maitindami laukinius paukščius, sutrikdote jų instinktus ir jie nebeišskrenda žiemoti. Be to, žmonių maistas ne visad tinka laukiniams paukščiams.

Daugiau apie tai

delfi straipsnis
Atsakyti
QUOTE(monie @ 2007 04 24, 17:20)
Vienas blogiausių dalykų yra tas, kad nėra arti tų rūšiavimo konteinerių, nes tikrai rūšiuotume, taip ir darome vasarą, kai būnam sodyboj. O čia, Vilniuj, tie konteineriai tik kitam rajono gale blink.gif 

Pas mus prie pat namo yra, bet kai uzsipilde jau koks menuo (nu gal savaite perdedu) niekas nesiruosia pakeisti, kiek kartu skambinau ir vis isgirstu, kad per pora dienu tikrai isves doh.gif
Atsakyti
QUOTE
Pas mus prie pat namo yra, bet kai uzsipilde jau koks menuo (nu gal savaite perdedu) niekas nesiruosia pakeisti, kiek kartu skambinau ir vis isgirstu, kad per pora dienu tikrai isves


Pas mus, kol konteineriai dar buvo, juos išveždavo rečiau, nei paprastus. Bet užtekdavo, neilgai jie stovėdavo visai pilni.
Atsakyti
Na, tikiuosi, vyrukai neįsižeis, jei moteriškėms pareklamuosiu tokį dalyką - mooncup. Prieš kurį laiką klasuinėjau apie juos kitoje temoje, bet tas buvo seniai. Dabar jau pati jį naudoju beveik porą metų. Pirkau būtent dėl ekologinių priežasčių, bet atsipirko ir ekomoniškai bei patogumu thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(pienių jūra @ 2007 10 18, 17:23)
Na, tikiuosi, vyrukai neįsižeis, jei moteriškėms pareklamuosiu tokį dalyką - mooncup. Prieš kurį laiką klasuinėjau apie juos kitoje temoje, bet tas buvo seniai. Dabar jau pati jį naudoju beveik porą metų. Pirkau būtent dėl ekologinių priežasčių, bet atsipirko ir ekomoniškai bei patogumu thumbup.gif  thumbup.gif  thumbup.gif

tu airijoj pirkai? mane irgi domina.
na, vaiku naudoju skalbiamus vystyklus, siuksliu akivaizdziai maziau. kitavertus, kasdieniam skalbimui naudoju vandeni, miltelius ir elektra...
gamtos ir aplinkos nesiukslinam, jei pasitaiko gamtoj stovyklauti, dar ir aptvarkom.
vaikstom pesciom.
siuksles bandem rusiuot, bet dabar atskirai isnesam tik plastikinius butelius ir kartona (dezes).
buitine chemija naudojam, nors kalkes nuo duso kabinos plaunu citrinos sultimis. bet nenaudojam aerozoliu: nei oro gaivikliu, nei dezodoranto ar plauku lako...
Atsakyti
tikrai taip, DUbline.
Bet radau štai ką. Nieko nesu iš jų pirkus, negaliu nieko pasakyt, bet kaina nebloga. Tiesa, siunčiantis į kitą miestą nemažai už siutimą ima, bet vilniečiai lyg ir gali patys atsiimt. Jei pavyks įsigyt, atsiliepk. jei ne, galiu kada grįžinėdama iš čia parvežt, bet išeitų brangiau...
Atsakyti