Įkraunama...
Įkraunama...

Paleo mityba

Pirmiausia išsiaiškinkim vieną dalyką: mes nesiekiame valgyti vien tik paleolito laikų maistą ir tik taip gaminti, kaip gaminosi tais laikais žmonės. Tai nėra kažkoks nepagrįstas įsitikinimas, kad negalima valgyti kakavos, nes tais laikais žmonės nebūtų mokėję jos susimalti. Nėra tokio dalyko kaip paleolito ideologija ar filosofija, kaip kad išsireiškė etatinė temos trolė. Čia diskutuojančios merginos ir moterys (bei Silveris) domisi moksline mitybos puse, kaip koks produktas ir jo paruošimo būdas veikia organizmą, kokios maisto dalelės lengviau virškinamos, kurios netinkamos mūsų organizmui. Tai nėra aklas akmens amžiaus kopijavimas, tai yra moksliniais tyrimais ir praktika paremta mityba, kuri paleolito mitybą primena dėl to, kad žmogaus organizmas per tuos laikus nespėjo prisitaikyti prie grūdinių ar ankštinių kultūrų ir jos vis dar mums netinka. Tačiau nereikia neigti naujųjų laikų išradimų, sugebėjimo susimalti kažką ar sugebėjimo kažką išsivirti ne ant ugnies.
Antras dalykas, kas yra jūsų paprasta norma? 1200 kcal? Kalorijos organizmui neegzistuoja, tai tik žmogaus apskaičiuota norma. Teorija calories in - calories out yra visiškas melas. Aš praėjusią savaitę dėl laiko stokos beveik nieko nevalgiau, per dieną tik kelis šimtus kalorijų suvartodavau, tuo pačiu nemažiau buvau ant kojų, nes turėjau visokių reikalų, tačiau miegojau tik kelias valandėles, gėriau kavą (nes trūko miego) ir labai stresavau. Anot teorijos turėjau numesti svorio, tačiau nenumečiau tą savaitę visai. Visai. Nes organizmui kalorijos nėra vienodos, organizme veikia ne tik kalorijos, bet ir hormonai. Jei hormonų veikla sutrikusi, galim valgyti minimalius kiekius, sportuoti po kelias valandas ir nenumesti iš viso nieko. Todėl mes valgom maistą, kuris tinka organizmui, kuris nesukelia streso ir imuninės sistemos reakcijos, taip leisdami organizmui rūpintis kitomis sritimis, kaip miegas, žaizdelių gydymas, regeneracinė funkcija ir pan. Nebijokit kalorijų, jos nėra blogis.

Papildyta:
Pirma tema
Antra tema
...
Devinta tema
Desimta tema

naudinga info:

http://balancedbites...t-is-paleo.html
http://whole9life.com/

blogai su receptais:
http://www.thepaleomom.com/
http://autoimmunepaleo.wordpress.com/
http://vorastinkle.blogspot.com/
http://keistaipaprasta.blogspot.com/
SKANAUS!

user posted image

Papildyta:

QUOTE(taša @ 2013 09 08, 23:03)

ir dukra turi antsvorio?.. g.gif

neturi,nori tik sumažinti šlaunis ir užpakaliuką, tokia kriaušytės figūrytė,pagal duomenis atrodytų viskas ok 172 cm ūgis,58-60 kg svoris,bet porą trejetą kg nepamaišytų numesti
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gaspadine:): 08 rugsėjo 2013 - 22:45
Gaspadine, 4u.gif uz naujus namucius:)

QUOTE(" voresta " @ 2013 09 08, 23:37)
svarbiausia, tu jau tikrame kelyje, o laiko turi sočiai.

voresta, bet negerai, kad uzsirugstinusi as. Kuria linkme man eiti? Ko daugiau valgyti?
Atsakyti
Dvi dienas teko darbe vakarieniauti/pietauti doh.gif , ir vel reikes rytoj nuo nulio pradėti doh.gif maistas skrandyje stovi , o pilvas kaip 4 menesi nestumo doh.gif .

Nidulia, šaunuole 4u.gif , o cia 4u.gif vorestai už kantrybe, o ir visoms kitoms uz palaikyma 4u.gif
Atsakyti
voresta, tikra krikscione. Ka pati zino, dalinasi, pataria. Kantrybe tai gelezine pas vorestele. Aciu jai 4u.gif
Bet kaip straipsnyje apie insulina, aiskiai ir suprantamai viskas paaiskinta. Jau paskutinis durnius, atidziai paskaites, suprastu.
As jau mamai tiek straipsniu atprintinau ir suzymejau ka po ko skaityti, kad I knyga galesiu suristi:)
Buvau labai apsidziaugusi, kad galima valgyti konservuotus zirnelius, nes labai juos megstu, Paciupau stiklaini, ogi antroje vietoje po vandens - cukrus verysad.gif Noriu zirneliu ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Nidulia @ 2013 09 08, 23:58)
Gaspadine,  4u.gif  uz naujus namucius:)
voresta, bet negerai, kad uzsirugstinusi as. Kuria linkme man eiti? Ko daugiau valgyti?


pas tave tik nedidelis nukrypimas link gliukogeninio disbalanso ir/ar rūgščių pusiausvyros. Tačiau gali būti ir kiti, kurie nustatomi tyrimo metu. O mityba kaip ir visiems. Nidulia, juk ir pati gali susirasti
QUOTE
Glikogeniniam žmogui reikia daugiau baltymų, nevalgyti maisto, kuriame yra daug krakmolo ir cukraus. Reikėtų vengti kofeino, alkoholio, vaisių sulčių ir netgi didelių kiekių vaisių. Reikėtų vengti nesočiųjų riebiųjų rūgščių kartu su tokiais riebalais kaip margarinas. Taip pat šį pusiausvyros sutrikimą skatina svogūnai, pomidorai ir dioskorėja(batatas). Didžiąją dietos dalį turėtų sudaryti baltymai (ypatingai raudona mėsa, paukštiena, organų mėsa ir kiaušiniai) kartu su nekrakmolingomis daržovėmis. Šiam žmogui didelė lėkštė makaronų, kaip koklinei krosniai keli litrai benzino. Padėtį blogins papildomi B-complex vitaminai. Kai pusiausvyra atsistato, asmuo tampa daug šarmingesnis. Tai reiškia, kad jo kvėpavimo dažnumas sulėtės iki normalaus ir kvėpavimo sulaikymo trukmė padidės iki normalios.

Rūgščių pusiausvyros sutrikimai
Rūgščių pusiausvyros sutrikimai dažniausiai yra aukščiau minėtų sutrikimų pasekmė. Rūgščių pusiausvyrai sutrikus, kvėpavimo dažnumas yra 19 ar daugiau. Viena išimtis yra kvėpavimo rūgštingumas su aukštu kraujo spaudimu, kur kvėpavimo dažnumas gali sulėtėti. Kvėpavimo sulaikymo trukmė 40 sek. ar mažiau. Kai kvėpavimo sulaikymas dalijamas iš 5 ir rezultatas atimamas iš kvėpavimo dažnumo ( pH indeksas), rezultatas paprastai būna 10 ar didesnis.


tai kokie tavo vyzdžiai- normalūs?
Papildyta:
QUOTE(Nidulia @ 2013 09 09, 00:14)
voresta, tikra krikscione.

nepataikei, aš nereliginga, vaikai nekrikštai tongue.gif
QUOTE
Buvau labai apsidziaugusi, kad galima valgyti konservuotus zirnelius, nes labai juos  megstu, Paciupau stiklaini, ogi antroje vietoje po vandens  - cukrus  verysad.gif Noriu zirneliu ax.gif

paieškok parduotuvėse, būna ir be cukraus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo " voresta ": 08 rugsėjo 2013 - 23:17
Voresta, sakyciau, kad nedideli tie mano vyzdziai. Ryt nufotkinsiu.
Kriksione - ne butinai I baznycia laksto smile.gif Dalinasi.
Eisiu parduotuveje panagrinesiu, kurie zirneliai be cukraus pagaminti.

gliukogeninis disbalansas - Taip pat šį pusiausvyros sutrikimą skatina svogūnai, pomidorai
Na, reikia ir siuos ismesti. Visu kitu nesamoniu nevalgau.
Siandien labai gerai jauciuosi wub.gif Tik ovuliacija pas mane skausminga.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nidulia: 08 rugsėjo 2013 - 23:45
Nidulia, rašei, kad bloga buvo. O gal galėjo būt nuo derinio kiaušiniai + mėsa? Vieną kart sugalvojau taip papusryčiau, tai ir pilvą sukiojo ir bloga buvo.
Atsakyti
Man su kiausiniu butinai turi but sonine arba lasinukai, kitaip sunkiai viena su darzovem tik valgau smile.gif
Du receptai, kaip daryt burokelius:

Abiem atvejais burokeliai sutarkuojami su stambesne tarka, svogunai turi buti pjaustomi panasaus dydzio kubeliais, tada viska kepame kokosu aliejui, arba riebaluose. Apie 10 min. pabaigai imbieras ir druskytes truputy.
Jei kepat farso kotletus orkaitej, skanu kept kartu su burokeliais, prisigeria mesos sulciu ir ygauna skanu prieskony thumbup.gif
Skanu ir saltas thumbup.gif
As dazniausiai prisikepu is keliu burokeliu ir kapoju pora dienu su kiekvienu valgymu smile.gif
Ka tik pasisveriau - 77 kg thumbup.gif wub.gif
Atsakyti
Sveikos,

Registras 4u.gif

MAne stresas baigia isvaryt is proto, ir nzn kiek jis dar tesis, tikiuos ne ilgiau nei menuo..nes jau neimanoma gyventi.. doh.gif

galiu patvirtinti apie KG augima, jei tik ciut ne ta suvalgai, OP i virsu per viena diena .. Vakar valgiau saslus, antra syky sia vasara, pirktiniai buvo, kazi kame raugti.. skanu buvo, bet...po to vakare patrauke paragaut makaroniuku..ne tiek skanu- kiek norejosi psichologiskai.. schmoll.gif Ir ledo palaiziau, ir to uzteko..oj dar taurele viena kita ir ciau bambino..

Vel nuo nulio, nors buvo pakrite, nes valgyt nenorejau, stresavau, man krastutinumai buna, arba apsiedu, arba kasnio burnon sukist negaliu.. uzteko vienos puotos vienžo..

Pilva baisiausiai skauda, viduriai sukieteje, nors gal cia nuo maisto, kuri aprasiau, priliest net neina, koks kietas ir skausmingas pilvuzas..
Vat taip man ir reikia...

Atsakyti
Sveikos, mergilikės... 4u.gif

Šį rytą prabudau išmiegojusi, galvoju pažiūrėsiu kiek valandų, ogi 6 ryto... bigsmile.gif Nu man taip nebūna, aš visada neišmiegojusi ir noriu miego... schmoll.gif biggrin.gif

Einu burokėlių kepti... ax.gif
Atsakyti
Man irgi keistai, pradejau trumpiau miegoti, si ryta irgi 6 val. pabudau. Savaitgali 8 val., kur iprastai budavo iki 11 val. doh.gif

čia paleo įtaka?
Papildyta:
kavos neberiu keletą dienų ir jaučiuosi puikiai thumbup.gif

pirma diena be kavos, buvo žiauri, galva nedirbo išvis, akys liejosi, atrodė, kad sapnuoju visą darbo dieną doh.gif
Atsakyti
QUOTE(cushy @ 2013 09 09, 04:34)
Nidulia, rašei, kad bloga buvo. O gal galėjo būt nuo derinio kiaušiniai + mėsa? Vieną kart sugalvojau taip papusryčiau, tai ir pilvą sukiojo ir bloga buvo.

Mh, man irgi kiaušiniai nelabai draugauja su daržovėm, ir bent spirgo tikrai reikia. Jei be mėsos ar spirgų - geriau tik daržovės keptos riebaluose. Galvoju, gal kiaušiniai man ir šiaip tada nelabai tinka, nuo jų pučia pilvą. Be to aš visiškai eilinius parduotuvėje perku. Gal jie tikrai nesveiki? g.gif


QUOTE(Egliukasz @ 2013 09 09, 05:41)
Ka tik pasisveriau - 77 kg thumbup.gif  wub.gif

Na, Šaunuolė! wub.gif Viskas, varau ir aš mesti svorį su troškinta vištiena ir riebaluose keptu kopūstu. tongue.gif
Atsakyti