Įkraunama...
Įkraunama...

Paleo

Mes: gyvename urvuose, nesišukuojame, retai prausiamės, dažnai valgome žalią mėsą. Kai kurios mėgsta žalias kepenis. Geriam riebalus litrais. Didiname savo cholesterolio kiekį. Vaisius sulesiname vištoms, bulves - šernams. Pastaruosius mūsų vyrai vėliau sumedžioja. Kartais bėgiojame didelius atstumus. Ne visada pavyksta bėgti paskui žvėrį. Bet vis tiek. Auginame putpeles ir šimtais ryjame jų kiaušinius.
Užkabino? Skaityk toliau:
"Pagrindinė Paleo mitybos taisyklė yra kokybiškas neperdirbtas maistas, t. y. renkamiesi ekologiški produktai, laisvai auginamų ir žole šeriamų gyvulių mėsa, laisvai auginamų vištų kiaušiniai. Tokiu būdu pagarba išreiškiama tiek gyvajai gamtai, tiek žmogaus organizmui, jo neteršiant šimtais genetiškai modifikuotų konservantų ir "maisto priedų", antobiotikų ir beverčių pašarų, kuriais yra šeriami įprastai auginami gyvuliai.
Paleo mitybos taisyklės neleidžia vartoti jokių grūdinių kultūrų (įskaitant pseudogrūdus - kinvą ir burnotį), ankštinių augalų ir jų vaisių (įskaitant soją bei jos subproduktus), cukraus ir dirbtinių saldiklių (įskaitant ir nerafinuotą cukrų), pieno produktų (nors primal dieta leidžia laisvai augintų karvių pieną ir jo gaminius) bei jokių apdirbtų ir perdirbtų maisto gaminių (na, žinot, traškučiai, kola, McDonald's meniu ir kt.). Tikriausiai kyla klausimas, o tai kas tuomet yra leidžiama leidžia valgyti. Paleo atstovai renkasi mėsą, kiaušinius, žuvį (patariama rinktis ekologiškus, natūraliai augintus produktus), daržoves, vaisius, įvairius aliejus, sėklas, riešutus."(Elata)


Kad mažiau kartotųsi klausimai, persiskaityk šias temas:

PIRMA TEMA
ANTRA TEMA
.
.
.
NAUDINGA TEMA

http://www.supermama...?...948404&st=0[/url] PASKUTINE TEMA[/url]

http://balancedbites...t-is-paleo.html
http://whole9life.com/

PAPRASTAI IR AISKIAI:
http://www.geragyven...odel-nevartoti/

APIE TAI RASO:
http://www.delfi.lt/...a.d?id=62487977
SKANIOS TEMOS:
http://www.thepaleomom.com/
http://autoimmunepaleo.wordpress.com/
http://vorastinkle.blogspot.com/
http://keistaipaprasta.blogspot.com/

MES SKAITOM
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo wicked: 18 lapkričio 2013 - 14:51
as siandien valagau sokolada, datules, obuoliukus ir man dzin... nenoriu jokios mesos ir jokiu darzoviu smile.gif o tai issivercia i tris labai grazias raideles ir vadinasi PMS biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Wallis @ 2013 11 13, 16:29)
as siandien valagau sokolada, datules, obuoliukus ir man dzin... nenoriu jokios mesos ir jokiu darzoviu smile.gif o tai issivercia i tris labai grazias raideles ir vadinasi PMS biggrin.gif



as ir valgiau nesamones, ir stai kuo tai man baigesi...

kazkaip man buna dzin dziovinti obuoliukai pas kolege ant stalo, kuriuos matau kasdien, via diena galiu nieko nenoret. bet vakare kai pareinu namo..... doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo taša: 13 lapkričio 2013 - 16:38
Vakar taip godžiai praėjau pro sūrių skyrių pardėj, bet užsimaniau būtent fetos, bet suabejojau, ar galima, nors čia kaip ir pieno produktas skaitytųs.. skanu su salotom būtų cool.gif
Papildyta:
QUOTE(Wallis @ 2013 11 13, 16:29)
as siandien valagau sokolada, datules, obuoliukus ir man dzin... nenoriu jokios mesos ir jokiu darzoviu smile.gif o tai issivercia i tris labai grazias raideles ir vadinasi PMS biggrin.gif

man per pms duok parėkaut ir papykt, nei valgyt nereikia biggrin.gif

Beje, kurios nevartojat pieno produktų - kaip gaunat kalcio?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nefifi: 13 lapkričio 2013 - 16:40
QUOTE(nefifi @ 2013 11 13, 16:37)
Vakar taip godžiai praėjau pro sūrių skyrių pardėj, bet užsimaniau būtent fetos, bet suabejojau, ar galima, nors čia kaip ir pieno produktas skaitytųs.. skanu su salotom būtų  cool.gif



kazkodel galima, net metabolozmo pasiruosimo tvarkarasty parasyta kad graikiskas salotas galima.. g.gif
Atsakyti
QUOTE(taša @ 2013 11 13, 17:38)
kazkodel galima, net metabolozmo pasiruosimo tvarkarasty parasyta kad graikiskas salotas galima.. g.gif

Mergos, nu, tai jei valgote pieno produktus, tai jum bet kokio padaro mamos pieno produktai galimi. Jei nevalgote, tai ir feta nepakeliui.
Atsakyti
QUOTE(Elata @ 2013 11 13, 16:44)
Mergos, nu, tai jei valgote pieno produktus, tai jum bet kokio padaro mamos pieno produktai galimi. Jei nevalgote, tai ir feta nepakeliui.

yes, sir biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(nefifi @ 2013 11 13, 16:38)
Beje, kurios nevartojat pieno produktų - kaip gaunat kalcio?

Iš daržovių 4u.gif Aš 2 metus visiškai nevalgiau jokių pieno produktų. Su kalciu viskas tvarkoj mirksiukas.gif

Man irgi PMS biggrin.gif Kovoju su savimi. Viena pusė sako velniop viską, suvalgyk gi tą jogurtą su šokolado gabaliukais, o kita pusė rėkia neeee, paskaityk sudėti. Paskaitau, padedu. Už kelių min. vėl mintys į galvą lenda o kokio velnio kankintis turiu lotuliukas.gif Va taip visą vakarą kovoju doh.gif biggrin.gif
Na bet neatsilaikiau ir suvalgiau šiandien 3 mažus obuolius, ko jau seniai nedariau. Širdis atsigavo.


O dabar reikia labiau išmanančių konsultacijos. Kodėl suvalgius to, ko esu atsisakius maždaug 3 sav., iškart pykina, sustoja skrandžio veikla, vidurius paleižia blush2.gif Ir su viskuo taip g.gif Na kiti produktai, glitimas, suprantu, seniai įtariau, kad netoleruoju. Bet pvz. bulvės blink.gif Teko jų suvalgyti ir va iškart bėdų turėjau. Taip kaip čia suprasti? Netoleruojų jų, ar tiesiog net ir per tą trumpą jų atsisakymo laiką organizmas nebemoka jų virškinti? Ar kaip visa tai paaiškinti? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ~Serpentine~: 13 lapkričio 2013 - 18:07
Oi as vakar siautejau darbe ir namuose blush2.gif doh.gif Geda net, kolegu atsiprasiau po to sms biggrin.gif Galvojau, kad nuo mandarinu gal protas susisuko lotuliukas.gif
Haskiukas ne mano, bet drauges, tik as jy daznai vedzioju wub.gif Buvo kazkada atejes y namus pas mus, MB issilyde, o sunekas net nesiruose iseiti biggrin.gif Mano hobis - sunys, as pamisus del ju esu smile.gif Istapetuot visa tema galeciau, bet juk cia apie paleo 4u.gif

user posted image

user posted image

Cia dar maziukas, dabar jau visas vyras daros cool.gif

Gryzau alkana, tai sonines pririjau su agurku, ramu, skanu, gera biggrin.gif
Atsakyti
Laba diena,
susidomėjau Paleo mityba, skaitau Jūsų pasisakymus, nuomones. Kadangi angliškai ne viską suprantu, tai ir žinių stokoju apie šią mitybą, ir klausimų daug kyla...
Metus su trupučiu bandžiau maitintis ribodama riebalus, atsisakiau saldumynų, sviesto. Valgiau daug vaisių ir daržovių. Ir rezultate kraujo tyrimai parodė, kad cholesterolio kiekis labai aukštas. Tad man, ko gero, ta vadinama sveika mityba netinka. O greta dar kankina padidėjęs rūgštingumas.
Noriu išbandyti Paleo mitybą. Gal susitvarkys minėtos bėdos, o ir 2-3 kg norėčiau pamesti. Kadangi esu įtikėjusi seniai kalama žinia, kad svarbiausia, metant svorį, yra suvartojamų kalorijų skaičius per dieną, niekaip nesupratau, kaip sulieknėjat valgydamos lašinius, riebią mesa, sviestą... Įsiskaičiau ir radau atsakymą, kad ne kalorijų skaičiuje esmė (nors man dar sunku tuo patikėti). Bet bandysiu tai išbandyti ant saves.
Dažnai minit kažkokią "neperšaunamą" kavą (tikiuosi, teisingai supratau?). Kokia tai kava?
Labai mėgstu obuolius, tad man bus sunku jų atsisakyti. Kai valgote riebiai ir daug mėsos, jūsų organizmai nereikalauja saldumo?
Ačiū, jei atsakysit ir patarsit. Visų prirašytų temų neįstengsiu perskaityti dėl laiko stokos, tačiau daug ką jau ir perskaičiau, bet neaiškumų dar yra verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Gricė @ 2013 11 13, 20:02)
Laba diena,
Dažnai minit kažkokią "neperšaunamą" kavą (tikiuosi, teisingai supratau?). Kokia tai kava?
Labai mėgstu obuolius, tad man bus sunku jų atsisakyti. Kai valgote riebiai ir daug mėsos, jūsų organizmai nereikalauja saldumo?
Ačiū, jei atsakysit ir patarsit. Visų prirašytų temų neįstengsiu perskaityti dėl laiko stokos, tačiau daug ką jau ir perskaičiau, bet neaiškumų dar yra  verysad.gif

Sveika smile.gif neperšaunama kava (ang. bulletproof coffee) tai kava suplakta su riebalais: sviestu ar kokoso aliejumi smile.gif Marta rašė apie šią kavą lietuviškai smile.gif
O kaip susijęs mėsos valgymas su saldumo norėjimu? Saldaus ko nors norisi, kai cukraus kiekis šokinėja kraujyje ir jam nukritus staigiai, organizmas nori jį atstatyti ir atsiranda tas saldumo poreikis. Maitinantis taip kaip mes nebūna tokių gliukozės šuolių ir to saldumo nesinori smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Gricė @ 2013 11 13, 20:02)
Laba diena,
susidomėjau Paleo mityba, skaitau Jūsų pasisakymus, nuomones. Kadangi angliškai ne viską suprantu, tai ir žinių stokoju apie šią mitybą, ir klausimų daug kyla...
Metus su trupučiu bandžiau maitintis ribodama riebalus, atsisakiau saldumynų, sviesto. Valgiau daug vaisių ir daržovių. Ir rezultate kraujo tyrimai parodė, kad cholesterolio kiekis labai aukštas. Tad man, ko gero, ta vadinama sveika mityba netinka. O greta dar kankina padidėjęs rūgštingumas.


patikėk, tau rūgštingumas ne per didelis, o, kaip ir daugumos, per mažas, ir jį dar labiau mažina angliavandenių perteklius maiste. Vartoji kokius omeprozolius?
Va su cholesteroliu tai sudėtinga- reikėtų darytis metabolizmo tyrimą ir išsiaiškinti, kas pas tave tiksliai

QUOTE
Pacientai su aukštu cholesterolio kiekiu serume gali turėti anaerobinį ar disaerobinį pusiausvyros sutrikimą. Esant anaerobinam, ląstelės yra taip prisotintos cholesteroliu, kad jo perteklius kaupiasi serume. Esant disaerobiniam, dėl per didelio riebiųjų rūgščių aktyvumo, ląstelėse yra cholesterolio trūkumas. Cholesterolio kiekis serume kyla, nes jis negali patekti į ląstelę.

nors mityba vis viena paleo tinka, tačiau yra savų niuansų. Vienu atveju reikia užgulti kokosų, alyvuogių aliejus, kitu- taukus, sviestą.
Atsakyti