Įkraunama...
Įkraunama...

Paleo mityba

Mes: gyvename urvuose, nesišukuojame, retai prausiamės, dažnai valgome žalią mėsą. Kai kurios mėgsta žalias kepenis. Geriam riebalus litrais. Didiname savo cholesterolio kiekį. Vaisius sulesiname vištoms, bulves - šernams. Pastaruosius mūsų vyrai vėliau sumedžioja. Kartais bėgiojame didelius atstumus. Ne visada pavyksta bėgti paskui žvėrį. Bet vis tiek. Auginame putpeles ir šimtais ryjame jų kiaušinius.
Užkabino? Skaityk toliau:
"Pagrindinė Paleo mitybos taisyklė yra kokybiškas neperdirbtas maistas, t. y. renkamiesi ekologiški produktai, laisvai auginamų ir žole šeriamų gyvulių mėsa, laisvai auginamų vištų kiaušiniai. Tokiu būdu pagarba išreiškiama tiek gyvajai gamtai, tiek žmogaus organizmui, jo neteršiant šimtais genetiškai modifikuotų konservantų ir "maisto priedų", antobiotikų ir beverčių pašarų, kuriais yra šeriami įprastai auginami gyvuliai.
Paleo mitybos taisyklės neleidžia vartoti jokių grūdinių kultūrų (įskaitant pseudogrūdus - kinvą ir burnotį), ankštinių augalų ir jų vaisių (įskaitant soją bei jos subproduktus), cukraus ir dirbtinių saldiklių (įskaitant ir nerafinuotą cukrų), pieno produktų (nors primal dieta leidžia laisvai augintų karvių pieną ir jo gaminius) bei jokių apdirbtų ir perdirbtų maisto gaminių (na, žinot, traškučiai, kola, McDonald's meniu ir kt.). Tikriausiai kyla klausimas, o tai kas tuomet yra leidžiama leidžia valgyti. Paleo atstovai renkasi mėsą, kiaušinius, žuvį (patariama rinktis ekologiškus, natūraliai augintus produktus), daržoves, vaisius, įvairius aliejus, sėklas, riešutus."
Mes nesiekiame valgyti vien tik paleolito laikų maistą ir tik taip gaminti, kaip gaminosi tais laikais žmonės. Čia diskutuojantys domisi moksline mitybos puse, kaip koks produktas ir jo paruošimo būdas veikia organizmą, kokios maisto dalelės lengviau virškinamos, kurios netinkamos mūsų organizmui. Tai nėra aklas akmens amžiaus kopijavimas, tai yra moksliniais tyrimais ir praktika paremta mityba, kuri paleolito mitybą primena dėl to, kad žmogaus organizmas per tuos laikus nespėjo prisitaikyti prie grūdinių ar ankštinių kultūrų ir jos vis dar mums netinka.
Mes valgome maistą, kuris tinka organizmui, kuris nesukelia streso ir imuninės sistemos reakcijos, taip leisdami organizmui rūpintis kitomis sritimis, kaip miegas, žaizdelių gydymas, regeneracinė funkcija ir pan.

Kad mažiau kartotųsi klausimai, persiskaityk šias temas:

PIRMA TEMA
ANTRA TEMA
...
PASKUTINĖ TEMA

http://balancedbites...t-is-paleo.html
http://whole9life.com/

PAPRASTAI IR AIŠKIAI APIE GLIUTENĄ
http://www.geragyven...odel-nevartoti/

APIE TAI RAŠO:
http://www.delfi.lt/...a.d?id=62487977

TINKLARAŠČIAI (RECEPTAI IR NE TIK)
http://www.thepaleomom.com/ (anglų kalba)
http://autoimmunepaleo.wordpress.com/ (anglų kalba)
http://vorastinkle.blogspot.com/ (lietuvių kalba)
http://keistaipaprasta.blogspot.com/ (lietuvių kalba)

SKAITOME
user posted image

Papildyta:
Norėčiau perkelti diskusiją apie kremus veidui ir į šią temą. Turiu problematišką, linkusią spuoguotis ir sausėti odą ir jokie kremai aliejiniu pagrindu ar tik aliejai man netinka. Poros ima kimštis, meta spuogais ir tikrai, nejauciu tokio komforto pasitepus, jaučiu, kad jie man nesigeria taip giliai, kaip kremai vandens pagrindu. Aš pati gaminu kremus iš alieju, hidrolatu, naturalių drekiklių, bet tik kitiems, kai kuriems labai tinka, bet ne man smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo varnikė: 28 lapkričio 2013 - 08:55
Labas rytas smile.gif
ačiū, varnikė, už temą smile.gif Pasitinkame žiemą gražios ir sveikos - labai tiksliai smile.gif

Vakar pietums valgiau šerno kepeninės ir elnienos dešrelių ir mano pasiryžimas rasti vyrą medžiotoją tik sustiprėjo biggrin.gif arba bent jau kaimyną medžiotoją biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(kice @ 2013 11 27, 21:54)
eik jau.. paklausk tikro vyro - ar buna perdideli papai biggrin.gif

Nu jau, kiek vyrų, tike nuomonių. O mums ką, visoms vienodi vyrai patinka? g.gif

QUOTE(Elata @ 2013 11 27, 21:56)
tik pasidažius ima perštėti ir išberia? man tai nuo makiažo valiklio taip būdavo, naudojau ekologišką pienelį ir amžinai nusivalius plėmais išmesdavo. Pakeičiau valiklį ir viskas nurimo.

Man visi tie ekologiški natūralus kremai ir kitos kosmetikos - pats tiesiausias kelias į odos suerzinimus ir alergijas.
Papildyta:
QUOTE(Elata @ 2013 11 28, 09:04)
Vakar pietums valgiau šerno kepeninės ir elnienos dešrelių ir mano pasiryžimas rasti vyrą medžiotoją tik sustiprėjo biggrin.gif arba bent jau kaimyną medžiotoją biggrin.gif

Aš irgi vis svajojau, kad mano vyras bus medžiojantis (mano senelis medžiotojas, tai nuo vaikystės žvėrienos daug privalgyta), bet maniškis net žvejot nenori, jam nepatinka gyvuliukus žudyt. Tai ką čia apie medžiokles, net savų ko nors užsiaugint negalėtume biggrin.gif Tikrai, reikia kaimyno medžiotojo lotuliukas.gif
Atsakyti
O man žvėriena kažkaip nelabai, gal nemoku aš jos paruošti, sausa gaunasi. Turim giminaiti medžiotoja, tai kartais kokią koją stirnaitės perleidžia. Šernienos bijau valgyti, nebent gerai išvitą kokiam greitpuody.
Papildyta:
QUOTE(Nidulia @ 2013 11 27, 21:03)
Siandien apziurejau atidziai savo abi rankas, kur du su puse metu niekada nebuvo uzgijusi issialerginusi oda. Bijau girtis, bet net zymiu nelike, kas labai keista, nes maniau, kad demes po tu isdraskymu tai ilgokai laikysis. Nieko, kaip nebuve, lygut lygutele oda, pirma karta po tiek metu smile.gif

Kaip smagu girdėti tokias naujienas, nes aš ir vargstu su oda. Labai optimistiškai nuteikei mane iš pat ryto 4u.gif mėnesiuką laikausi, žymaus pagerėjimo nematau, vadinasi dar reikia laukti, vilties svarbiausia yra.
Atsakyti
4u.gif labas rytas, paslydau vakar su baltu vynu doh.gif blush2.gif


čia straipsniukas apie Apie džiovintus vaisius


Atsakyti
QUOTE
Kaip išsausėjo mano akys, šakės doh.gif . Jau aš jas ir kokosų aliejumi tepiau doh.gif . Tiesa, aš ta kokosų alieju kišu kur tik galiu, net nosies gleivinę sau ir vaikams drėkinu biggrin.gif , veikia super.

Voresta, ar tau neteko girdėti apie tai, jog nuo sporto skauda akių obuolius?


Kustuce, sausos akys ne nuo sporto, o nuo metabolizmo išsiderinimo. Pamenu, gerokai prieš paleo, į monitorių spoksoti galėjau tik su apsauginiais akiniais. Atkreipiau dėmesį, kad vasarą, kai pradėjau uogas valgyti- akys pradėjo perštėt.

Kokiu sportu užsiėmei? Tau reikia trumpų, intensyvių, visa jėga atliekamų jėgos pratimų, tik jie gali padėti sumažinti insulino lygį ir atsparumą jam.
Atsakyti
QUOTE(varnikė @ 2013 11 28, 10:02)
Norėčiau perkelti diskusiją apie kremus veidui ir į šią temą.  Turiu problematišką, linkusią spuoguotis ir sausėti odą ir jokie kremai aliejiniu pagrindu ar tik aliejai man netinka. Poros ima kimštis, meta spuogais ir tikrai, nejauciu tokio komforto pasitepus, jaučiu, kad jie man nesigeria taip giliai, kaip kremai vandens pagrindu. Aš pati gaminu kremus iš alieju, hidrolatu, naturalių drekiklių, bet tik kitiems, kai kuriems labai tinka, bet ne man smile.gif

kai yra problemų su oda, ypač tokių, kur ir sausėja, ir kemšasi poros, kyla spuogiukai, dažnai tai reiškia, kad čia iš vidaus problemos, susijusios hormonų disbalansu, nepakankamu mineralų, vitaminų kiekiu.
Labai nemažai patarimų odos priežiūrai (tiek sausos, tiek problemiškos) yra Skintervention knygutėj.
Papildyta:
QUOTE(*Rūta* @ 2013 11 28, 10:35)
4u.gif labas rytas, paslydau vakar su baltu vynu  doh.gif  blush2.gif

paslydai ir įkritai į vyno statinę? biggrin.gif
Nu ką padarysi, paslydimus palikim praeity ir einam toliau smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Elata @ 2013 11 28, 09:58)
paslydai ir įkritai į vyno statinę? biggrin.gif
Nu ką padarysi, paslydimus palikim praeity ir einam toliau smile.gif


lotuliukas.gif bet kazkaip smagu...anksciau isgeri ir sazine eda, nes nesamoniu dar prisikisi...o dabar vyniuko kaip ir galima ir uzkanda be sazines griauzimo teisinga renkiesi ax.gif
Atsakyti
QUOTE(*Rūta* @ 2013 11 28, 10:35)


Užtai reikia vaisius džiovinti namuose smile.gif

Bet Hartvigai knygoje rekomenduoja valgyti vaisius, ar as blogai prisimenu ? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo norala: 28 lapkričio 2013 - 10:21
Labas rytas,

sakykit, ar valgot dešrelės - na, ar pieniškas, ar kokias grill? Ar galima karts nuo karto įsimest į burną, kai namie nieko normalaus nepagaminta, ar čia jau visiškas blogis?
QUOTE(Elata @ 2013 11 28, 09:58)
Nu ką padarysi, paslydimus palikim praeity ir einam toliau smile.gif

Aš tada irgi vyno taurę išgėriau pas draugę. Bet nu ką, kitą rytą atsikeli ir vėl grįžti į doros kelią. Kaip sakau, kad tie nuklydimai netaptų daugiadienėmis biggrin.gif

Dėl džiovintų vaisių - keletą kartų praslydo pro akis, kad kažkurios čia džiovintų vaisių, ypač slyvų valgė. Mano supratimu, dž. vaisiai apskritai yra grynas cukrus, kažkur išmirkyti (?). Jau tada geriau pasiimti šviežią.


Beje, mečiau gerti bromokriptiną. Tiesiog mečiau ir viskas. O dėl nestuke.gif , kaip Dievas duos.. su vaistais, ar be jų ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nefifi: 28 lapkričio 2013 - 10:23
Vienuolikta diena su paleo. Kol kas nieko neleistino ir nesinori. Džiaugiuosi atsivėrusia fantazija improvizacijoms su daržovėmis: kiek visko daug ir įvairaus galima galimti iš jų. Ir skaniai. Sunkiau su mėsa - niekada ji nebuvo pagrindinė ir svarbiausia mano racione. Dabar tenka kasdien ką nors mąstyti mėsos tema. Dar sunku, kai nebeliko kilogramo obuolių vienai dienai biggrin.gif
Randasi malonių pojūčių: nebegurguliuoja viduriai, nebepučia pilvo. Normalėja miegas.
Bet trečia diena jaučiu, kaip lipant laiptais jau ties antru aukštu pakerta kojas. Ar Jums taip buvo?
Atsakyti
QUOTE(norala @ 2013 11 28, 11:20)
Bet Hartvigai knygoje rekomenduoja valgyti vaisius, ar as blogai prisimenu ?  g.gif

Vaisius ar džiovintus vaisius? Na, šiaip jie nedraudžia tikrai, net sako, jog vaisiuose yra mums reikalingų medžiagų. Bet pvz., prie Whole30 taisyklių jau rašo, kad geriau vaisių vienų nevalgyti, nes visi valgymai turi turėti riebalų, baltymų ir angliavandenių, todėl vaisius geriau įtraukti į patiekalą. O šiaip tai paleo vaisių nedraudžia smile.gif Čia jau kiekvieno asmeniškai reikalas, valgyti juos ar ne. Man pvz. nuo obuolių ar kriaušių pilvas gurguliuoti pradeda, nuo džiovintų slyvų ar razinų iš viso karas būna, tad aš jų nelabai ir valgau.
Atsakyti