Įkraunama...
Įkraunama...

Kada pradėjote gerti kalcį?

Sveikos mamytes,
norejau paklausti jusu nuo kelintos nestumo savaites pradejote gerti kalci?Man gydytoja pasake,jei neslenka plaukai ir viskas tvarkoj su dantimis,tai jo gerti nereikia,bet drauge pasake,kad profilaktiskai galima pradeti gerti dar neslenkant plaukams ar "nepametus" dantis:)
Atsakyti
As tai nuo pat nestumo nescios vartoju vitaminus nesciosioms, o prie to labai daug valgau varskes ir jogurto, bet tai tik del to, kad as juos megstu biggrin.gif
Atsakyti
jokio kalco atskirai negeriau ir nematau butinybes. geriau prenantal vitaminus, ten jo yra tiek kiek reikia rolleyes.gif perdozuoti negerai g.gif
Atsakyti
QUOTE (TauRe @ 2004 08 06, 18:49)
jokio kalco atskirai negeriau ir nematau butinybes. geriau prenantal vitaminus, ten jo yra tiek kiek reikia rolleyes.gif perdozuoti negerai g.gif

Pritariu. As irgi panasiai dariau.
Atsakyti
Aš kalcį vartojau maždaug nuo 23 savaitės vieną mėnesį. Taip rekomendavo gydytoja. Su vitaminais man buvo kiek sunkiau, mane nuo jų bėrė, tad gert jų pastoviai negalėjau. Pamenu, kad nerekomendavo kalcio gerti iki 20 savaitės, tik nepamenu kodėl biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE (delfinas @ 2004 08 07, 04:03)
Pritariu. As irgi panasiai dariau.

Aš irgi labai pritariu. Jei vitaminą skiria, nebūtina tikėti, kad tau jo reikia. Yra spec. kraujo tyrimai Mg ar Ca kiekiui kraujyje nustatyti, bet kažkodėl gyd. vengia juos skirti ar tai negali, net jei tu pats nori susimokėti. Man pvz. skyrė Ca, kai kojas pradėjo traukti mėšlungis, bet aš pati puikiai žinau, kad man Ca trūkumas matosi ant nagų - jie lūžinėja ir pan., o nėštumo metu (priešingai nei ne neštumo metu) jie pas mane tvirti kaip akmuo visai papildomai negeriant Ca, be to atsidaro natūralus poreikis vartoti daugiau pieno produktų, todėl gyd. aiškiai pasakiau, kad be to tyrimo, kuris aiškiai rodytų trūkumą negersiu papildomai Ca. Perteklius tikrai blogai. Gerai kažkuriuo nėštumo metu, kai vystosi lelio kauliukai, bet per daug lemia jo momenėlio per stiprų sukaulėjimą... tuomet lelių bus sunkiau išstumti gimdant, didėja tikimybė stipriai plyšti ar būti kirptai. Šiaip apie tai nemažai info galima susirasti smile.gif
Sėkmės sprendžiant smile.gif Mamytės paprastai geriau jaučia, kad geriau jų leliukams nei gyd., kurie skiria vitaminus urmu ir nesigilina į individualius poreikius..
Čia bent mano tokia nuomonė. Jei kas galvojat kitaip, prašom nepykti smile.gif
Piece.
Atsakyti
As irgi negeriu papildomai kalcio. Geriu Prenatal vitaminus, o ten kiekis pakankamas. Juk gaunam kalcio ir su maistu. As, beje, pieno negaliu gerti, nes zarnynas netoleruoja. Tai valgau jogurtukus. O ir siaip ne visada. Bet poreikio nejauciu. Todel manau, kad organizmui kalcio uztenka smile.gif .
Atsakyti
O as savo kalci vyrui atidaviau, nes sake kad negerai i nestumo gala gerti, nes labai vaikelio kauliukai sukauleti gali ir po to labai sunku gimdyti g.gif
Atsakyti
Per abu nestumus Kalci geriau paskutinem savaitem. Atseit, tuo metu kauleja leliuko kauliuko, todel nemazai kalcio ima is mamytes sankaupu. O mamytei irgi nera gerai, jei bus jo trukumas rolleyes.gif
Atsakyti
Pirmo nestumo metu prisiskaitinejau ivairiausios literaturos, atrode, kad vitaminu man truksta, tad ir kalci treciame semestre pradejau gerti. Ko pasekoje dukryte gime su dviem besikalanciai dantukais (vienas isdygo po savaites, antras- kazkur po men). Tai tikrai nera labai gerai, nes dabar visi dantukai balti, grazus, o tie du mazuciai su rudomis apnaselemis sad.gif.
Atsakyti
Ash pradejau nuo 28-tos savaites gerti kalci kartu su magniu, kaip rekomendavo ginekologe. Dukryte gime tikrai palyginus lengvai ir jokiu nukrypimu nuo normos gydytojai nepastebejo.

Andrea, o tai neishrove tu dvieju dantuku? Nes visur literaturoj rasho, kad jei 2.gif gimsta su dantukais, juos reikia ishrauti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Eos: 07 rugpjūčio 2004 - 16:54
o man gydytoja liepe gerti vitaminus "materna"+ kalci+ magni. blink.gif Ir viska ta pacia diena huh.gif . Tai jau tikrai perlenkta lazda.

As geriu viena diena "materna", o kita diena kalci. Taip man rekomendavo kita gydytoja per pirma nestuma.
Atsakyti