Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Kada pradėjote gerti kalcį?
Supermamų klubas > Apie nėštumą ir gimdymą > Aš nėščia! > Nėščiosios sveikata
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
solda
Sveikos mamytes,
norejau paklausti jusu nuo kelintos nestumo savaites pradejote gerti kalci?Man gydytoja pasake,jei neslenka plaukai ir viskas tvarkoj su dantimis,tai jo gerti nereikia,bet drauge pasake,kad profilaktiskai galima pradeti gerti dar neslenkant plaukams ar "nepametus" dantis:)
zanet
As tai nuo pat nestumo nescios vartoju vitaminus nesciosioms, o prie to labai daug valgau varskes ir jogurto, bet tai tik del to, kad as juos megstu biggrin.gif
Taurė
jokio kalco atskirai negeriau ir nematau butinybes. geriau prenantal vitaminus, ten jo yra tiek kiek reikia rolleyes.gif perdozuoti negerai g.gif
delfinas
QUOTE (TauRe @ 2004 08 06, 18:49)
jokio kalco atskirai negeriau ir nematau butinybes. geriau prenantal vitaminus, ten jo yra tiek kiek reikia rolleyes.gif perdozuoti negerai g.gif

Pritariu. As irgi panasiai dariau.
laiva
Aš kalcį vartojau maždaug nuo 23 savaitės vieną mėnesį. Taip rekomendavo gydytoja. Su vitaminais man buvo kiek sunkiau, mane nuo jų bėrė, tad gert jų pastoviai negalėjau. Pamenu, kad nerekomendavo kalcio gerti iki 20 savaitės, tik nepamenu kodėl biggrin.gif
nigrita
QUOTE (delfinas @ 2004 08 07, 04:03)
Pritariu. As irgi panasiai dariau.

Aš irgi labai pritariu. Jei vitaminą skiria, nebūtina tikėti, kad tau jo reikia. Yra spec. kraujo tyrimai Mg ar Ca kiekiui kraujyje nustatyti, bet kažkodėl gyd. vengia juos skirti ar tai negali, net jei tu pats nori susimokėti. Man pvz. skyrė Ca, kai kojas pradėjo traukti mėšlungis, bet aš pati puikiai žinau, kad man Ca trūkumas matosi ant nagų - jie lūžinėja ir pan., o nėštumo metu (priešingai nei ne neštumo metu) jie pas mane tvirti kaip akmuo visai papildomai negeriant Ca, be to atsidaro natūralus poreikis vartoti daugiau pieno produktų, todėl gyd. aiškiai pasakiau, kad be to tyrimo, kuris aiškiai rodytų trūkumą negersiu papildomai Ca. Perteklius tikrai blogai. Gerai kažkuriuo nėštumo metu, kai vystosi lelio kauliukai, bet per daug lemia jo momenėlio per stiprų sukaulėjimą... tuomet lelių bus sunkiau išstumti gimdant, didėja tikimybė stipriai plyšti ar būti kirptai. Šiaip apie tai nemažai info galima susirasti smile.gif
Sėkmės sprendžiant smile.gif Mamytės paprastai geriau jaučia, kad geriau jų leliukams nei gyd., kurie skiria vitaminus urmu ir nesigilina į individualius poreikius..
Čia bent mano tokia nuomonė. Jei kas galvojat kitaip, prašom nepykti smile.gif
Piece.
Gymantė
As irgi negeriu papildomai kalcio. Geriu Prenatal vitaminus, o ten kiekis pakankamas. Juk gaunam kalcio ir su maistu. As, beje, pieno negaliu gerti, nes zarnynas netoleruoja. Tai valgau jogurtukus. O ir siaip ne visada. Bet poreikio nejauciu. Todel manau, kad organizmui kalcio uztenka smile.gif .
smalsute
O as savo kalci vyrui atidaviau, nes sake kad negerai i nestumo gala gerti, nes labai vaikelio kauliukai sukauleti gali ir po to labai sunku gimdyti g.gif
Ambro
Per abu nestumus Kalci geriau paskutinem savaitem. Atseit, tuo metu kauleja leliuko kauliuko, todel nemazai kalcio ima is mamytes sankaupu. O mamytei irgi nera gerai, jei bus jo trukumas rolleyes.gif
Pippa
Pirmo nestumo metu prisiskaitinejau ivairiausios literaturos, atrode, kad vitaminu man truksta, tad ir kalci treciame semestre pradejau gerti. Ko pasekoje dukryte gime su dviem besikalanciai dantukais (vienas isdygo po savaites, antras- kazkur po men). Tai tikrai nera labai gerai, nes dabar visi dantukai balti, grazus, o tie du mazuciai su rudomis apnaselemis sad.gif.
Eos
Ash pradejau nuo 28-tos savaites gerti kalci kartu su magniu, kaip rekomendavo ginekologe. Dukryte gime tikrai palyginus lengvai ir jokiu nukrypimu nuo normos gydytojai nepastebejo.

Andrea, o tai neishrove tu dvieju dantuku? Nes visur literaturoj rasho, kad jei 2.gif gimsta su dantukais, juos reikia ishrauti.
natam
o man gydytoja liepe gerti vitaminus "materna"+ kalci+ magni. blink.gif Ir viska ta pacia diena huh.gif . Tai jau tikrai perlenkta lazda.

As geriu viena diena "materna", o kita diena kalci. Taip man rekomendavo kita gydytoja per pirma nestuma.
Nata
QUOTE (Eos @ 2004 08 07, 14:54)
Ash pradejau nuo 28-tos savaites gerti kalci kartu su magniu, kaip rekomendavo ginekologe. Dukryte gime tikrai palyginus lengvai ir jokiu nukrypimu nuo normos gydytojai nepastebejo.

Ir as pradejau nuo 28 sav. iki 37 sav. Gydytoja rekomendavo daugiau valgyti pieno produktu (geriausiai naudoti naturalius produktus), bet kadangi as pieno produktu ph34r.gif schmoll.gif tai leido gerti vitaminus. Siaip nuo nestumo pradzios geriu Materna ir kai geriau kalci ir vienu momentu gelezi tai geriau viska kiekviena diena.
Ašne
O as pati pasiskaiciusi reklama (reklamos auka tongue.gif ) Materna iskeiciau i NewNordic multivitaminus nescioms ir maitinanciosm moterims, kur reikia ryte isgerti 1 geltona tablete, o vakare 2 baltas - jose daugiau kalcio ir atskirai geriami geriau isisavinami mikroelementai. Nors as megstu pieno produktus, bet kazkaip neistaikau ju suvalgyti kasdien. Taigi baigdama situ vitaminu pakuote pastebejau, kad mano dantys nebera tokie jautrus, nustojo slinkti plaukai ir labai sutvirtejo nagai. Vnz jauciuos gerai biggrin.gif
Dovute
Sveikutes,
As kalci pradejau gerti nuo 19sav., nes vitaminuose pregnancare jo nera, o beto nelabai megstu as pieniskus produktus ir taip ne per seniausiai buvo pradeje koja traukti meslungis, dabar jau viskas ok. Plaukai ir nagai tai auga kaip ant mieliu ir neskylineja. Dar pradejau piena gerti, kad kalcio nepritruktu, taip liepe daktaras.
Pippa
laugh.gif
QUOTE (Eos @ 2004 08 07, 14:54)
Andrea, o tai neishrove tu dvieju dantuku? Nes visur literaturoj rasho, kad jei 2.gif gimsta su dantukais, juos reikia ishrauti.

Neisrove. Mano ginekologe taip pat uzsimine, kad reiketu juos istraukti, bet vaiku gydytoja uztikrino, kad tikrai nereikia. Taip ir nezinau kas buvo teisus, bet faktas, kad tikrai nelabai gerai tie ankstyvi dantukai. Sako, kad dabar del busimuju mamyciu vartojamu vitaminu, tiksliau perdozavimo, kaip buvo manuoju atveju, ir issikala tie dantukai taip anksti gana daznokai.
Acne, as taip pat nusipirkau tuos multivitaminus. Dar negeriu, sakiau pradesiu nuo rudens. Dabar Lietuvoje neatsivalgau pienisku produktu, ypac varskes, nes as ja labai labai megstu, o Vokietijoje tokios varskytes nera sad.gif. Tai siuo metu atsivalgau to kalcio sooociai laugh.gif
Happymother
norejau jums pasiulyti kalci , kaip buvau nestuke nesciu kursuose , mums patare. jis buna tik vokieciu vaistineje . veledos firmos kalcis, bet reikia uzsakyt ,kad atvestu is vokietijos . reikia paskambint , pasakyti , kad nesciai moteriai , ten labai daug kas perka. yra du buteliukai viena rytinis kalcis , kitas vakarinis kalcis . vieno buteliuko kaina 15 lt su centais . isviso 30 lt su centais. uztenka milteliu vienam menesiuj .
solda
O tai jus galvojate,kad valgant pieniskus produktus esancio kalcio uztenka?Nes kiekviena diena suvalgau ar varskes su medumi,ar varskes sureli,ar dribsniu su pienu,tik sau galvojau,kad papildomai reiketu gerti kalci,nes Pregnacare jo tikrai nera sad.gif .
Zemfira
Mes gryno kalcio visai negeriame nestuke.gif daktare neliepe, tai vadinasi mums jo ir nereikia wub.gif Nuo pat pastojimo geriame vitaminu kompleksa"PREGNACARE". Ten tieeeeeeeek daug vitaminu, kad mums kitu ir nereik nestuke.gif Puikiai jauciames ir augame sveiki heart.gif 2.gif heart.gif
lengvute
kiek man teko skaityt, reikia kalcio daugiau vartot 24 -32 sav., aš geriu kalcį+magnį+cinką.Dauagiau kalcio liesam piene, perku 1 proc. riebumo, įsidedu miltelių su vanile ar bananų skoniu (Thomas pHILIPSE radau), ir labai skanu gaunasi, kaip ledų kokteilis thumbup.gif
Dovute
Mes gryno kalcio visai negeriame  daktare neliepe, tai vadinasi mums jo ir nereikia  Nuo pat pastojimo geriame vitaminu kompleksa"PREGNACARE". Ten tieeeeeeeek daug vitaminu, kad mums kitu ir nereik  Puikiai jauciames ir augame sveiki   

As irgi geriu siuos vitaminus, taciau ten kalcio nera:( ir jei nevartoji daug maisto produktu, kur jo yra, manau butinai reikia gerti papildomai.
Upsiukas
Kai gydytojos paklausiau, kada pradet gert kalci, ji man burbtelejo "mazdaug kai pajusit....", na as supratau, kai prades dantys byret, plaukai slinkt ir nagai luzt... laugh.gif Na man akios ant kaktos issoko tai isgirdus biggrin.gif
Veliau ispesiau is jos info, kad galiu gert kalci, bet jis turi but be vitamino D. Nezinau kode. Taip as pradejau gert kalci nuo ~24 sav.
Dabar gydytoja, pagal slapimo tyrima nurodo gert kalci arba negert jo.
Alexia
Man kalci liepe vartoti 14 dienu nuo 16 savaites, nes pradejo skilineti dantys. Bet vitaminuose, kuriuos vartoju kalcio jau yra. blink.gif Baisu dabar, kad neperdozuociau g.gif
jovka
Man kalcio gydytoja papildomai neskyre, bet as manau, kad jo oir nereikia, nes nagai auga daug greiciau nei paprastai, visai neluzineja...Plaukai taip pat. Tad manau, kad cia labai jau individualu.
Ode
Manes daktaras su pirmaja pasiklause, kiek ir kokiu ash pienishku produktu valgau / geriu. Kai pasakiau, automatishkai ishrashe kalcio. Neschiajai reiketu suvartoti mazhdaug 1000 mg per diena (kai kas sako, kad reikia 1200 mg). Ash pasiskaichiavau, kad man ish maisto gaunasi vos 400 mg. Neshchiuju vitaminuose jo yra vos virsh 100 mg (na, gal 150 mg). Vo tep... O kadangi mano mamai po gimdymu pradejo visi dantys byret, rizikuot negerdama tikrai nenorejau.
Pradejau vartoti nuo pat pradzhiu (po pirmojo vizito 7-8 sav.). Su pirmaja vartojau sazhiningai visus ishrashytus 800 mg, dabar truputi manipuliuoju - radau daugiau produktu, kuriuose yra to kalcio, tai pagal ju suvartojima pati nusprendzhiu, kiek papildo gert.

Beje, plaukai neshtumo metu mazhiau slenka ir nagai auga ne del kalcio kiekio, o del hormonu pokychio. Tai ka, visos, gimus vaikui, pulsit gert kalci - plaukai ojojoi kaip slinks! wink.gif

Beje, daktaras rekomendavo gerti kalci ir tuos pachius vitaminus ir maitinant vaika.
Iva
g.gif tai jus norit pasakyti kad per nestuma plaukai slenka del Ca trukumo? sakes, reiks gyd. pasakyt. Nes panasu kad tuojau paskutinius prarasiu sad.gif
Ode
QUOTE (Iva @ 2004 11 30, 18:03)
g.gif tai jus norit pasakyti kad per nestuma plaukai slenka del Ca trukumo? sakes, reiks gyd. pasakyt. Nes panasu kad tuojau paskutinius prarasiu sad.gif

Hm... Plaukai slinkti neshtumo metu gali, bet tas slinkimas yra zhymiai mazhesnis, palyginti su priesh ir po neshtuminiu laikotarpiu. Jei tau slenka labai, tikrai pasiklausk gydytojo, kame reikalas.
Iva
butinai, nes dabar slenka kaip po pirmo gimdymo sad.gif kazkas ne taip matyt
Ode
QUOTE (Iva @ 2004 11 30, 18:15)
butinai, nes dabar slenka kaip po pirmo gimdymo sad.gif kazkas ne taip matyt

O kalcio, beje, gali ir be recepto nusipirkt. Kiek teko dometis (o ir daktaras man tokius rekomendavo), geriausiai isisavina Calcium Citrate.
Ish maisto produktu daug turi: pienas, kefyras, jogurtas, suriai, varshke, shpinatai, zhalios sojos pupeles, okra, burokeliu lapai...
Laikykis! smile.gif
Iva
matai pienisku produktu as kazkodel valgyti/gerti negaliu nezinau kodel, cia kazkoks ju skonis kitoks, arba tai del nestumo laugh.gif

o pati nusipirkt galiu, bet kad zinot ar tikrai reik jo, gal dar ko nors, nes dabar ir taip folio+prenatal geriu, kazkaip dar trecia tabl get, velnias zino, geriau pasiklausiu - po 2 dienu paskirtas vizitas.
Ode
Ash irgi pienishku nemegeja, bet va kefyra megstu, o jama ne mazhiau kalcio, nei piene. Beveik visos ryshkiai zhalios darzhoves turi kalcio.
Ash nelabai megstu apskritai bet kokius cheminius papildus ar medikamentus vartot, bet...
Beje, ash atskirai negeriu folio - daktaras sake, kad tas kiekis, kuris yra prenatal vitaminuose, yra uzhtenkamas.
Na, sekmes!
Kurapkiux
neapsigaukit su Pregnacare, nes vitaminu ir mikroelementu ten nera tiek jau daug kaip kazkas rase. O kalcio is viso nera blink.gif Kai tai suzinojau perejau prie New Nordic, kuriose kalcis su magniu geriami atskirai vakare, kad geriau isisavintu.

Butu idomu jei kas palygintu visus nestuke.gif skirtus vitaminus. Nes gydytojai vitaminus skiria priklausomai nuo santykiu su farmacininkais huh.gif ir objektyvia informacija reik ieskotis pacioms g.gif
Barikada
As pradejau gerti kalci nuo 23 savaites, kai pradejo skaudeti visus kaulus, o ypac gaktikauli verysad.gif . Gydytoja sake, kad jei nepraeis, kazkodel reikes pradeti gerti antibijotikus
inore
Aš kalcį pradėjau gerti nuo 22 savaitės.
city
O aš pasitikėdama gydytoja negeriau iki 32 sav., kol manęs buvusios neštukės neišbarė, tai dabar kalcį geriu po dvi tabletes kasdien. Calcigran vadinasi jo dvieju tablečių dozė per dieną 1200 mg. tad pasėkmių po nėštumo nežinau kas dar bus. Tikiuosi jo mums su angeliuku užteks.
beje gydytoja liepė gerti Pregnacare vitaminus, o ksi dabar paskaičiau kad juose visai nra kalcio tai pakraupau galvojau kad gerą gydytoją turiu kuri rūpinsi neštukėm, o pasirodo schmoll.gif beje ta gyd. man dar rekomendavo del jos perėjau į kitą polikliniką. verysad.gif
zeme
Aš kalcio visai negėriau. Tik stengiausi valgyti sūrelius ir įvairius varškės desertus, nes pieno produktų neįpatingai mėgstų. Ir neturėjau jokių problemų.
laiminga_mamyte
QUOTE(Kurapkiux @ 2004 12 01, 09:52)
neapsigaukit su Pregnacare, nes vitaminu ir mikroelementu ten nera tiek jau daug kaip kazkas rase. O kalcio is viso nera blink.gif Kai tai suzinojau perejau prie New Nordic, kuriose kalcis su magniu geriami atskirai vakare, kad geriau isisavintu.

Butu idomu jei kas palygintu visus  nestuke.gif skirtus vitaminus. Nes gydytojai vitaminus skiria priklausomai nuo santykiu su farmacininkais huh.gif ir objektyvia informacija reik ieskotis pacioms g.gif
*

Taip,pregnacare kalcio nera,todel atskirai dar nuo aštuonioliktos savaitės geriu kalcį plius magnį iš gamtos namų,bet tik man atrodo,kad ten jų yra per maža dozė nėščiajai.Aišku,geriu pieno,valgau sūrelius,fermeninį sūrį,varškę,bet įdomu ar tiek pakanka g.gif

Ir tas tai tiesa,kad kalcis plius magnis geriau įsisavinamas,kai geriamas atskirai nuo kitų vitaminų,todėl per pietus geriu pregnacare,o vakare jau kalcį.
aistukas
Man gydytoja patare kalci pradet vartoti nuo tada, kai jau pradesiu jausti judesius. Arba imti daugiau valgyti pieno produktu ypac varskes.
juratiki
o man niekas nesake gerti papildomai kalcio,gal uztenka tiek,kiek yra kituose vitaminuose,pvz as geriu pregnacare smile.gif ir aisku pieno produktuose,kurie mane labai traukia siuo metu biggrin.gif
Limour
Gal kam pasirodys keistai, bet man kalcį paskyrė tada, kai gydytojai užsiminiau apie tai, kad kojose mėšlungį naktimis nori traukti. Geriu gryną natūralų produktą be jokiu priedu.
ramirėja
Aš dar negeriu kalcio nors man jau 21 savaitė g.gif Mano gydytoja man jų net nesiūlė, o vat kitas gyd. pasakė gerti vitaminus nėščiosioms + kalcį, +magni g.gif
Geriu "Materną" tai ten 250 mg kalcio yra + plius valgau nemažai jogurtų bei geriu pieną,tai kažkaip manau jog to kalcio kaip ir gana g.gif
Nors aišku kad dantys išbyrėtų mažiausiai norėtųsi blink.gif blink.gif
laiminga_mamyte
QUOTE(juratiki @ 2006 02 14, 09:00)
o man niekas nesake gerti papildomai kalcio,gal uztenka tiek,kiek yra kituose vitaminuose,pvz as geriu pregnacare smile.gif ir aisku pieno produktuose,kurie mane labai traukia siuo metu biggrin.gif
*

Taigi pregnacare kalcio nėra doh.gif Geriau nusipirk kokių vitaminų vaistinėj pasiklausus,tikrai neviršysi dozės.Aš geriu kalcį plius magnį,tai kalcio vienoj tabletėj yra šeši šimtai mg,bet ir tai mažai,nors irgi geriu ir pieną,ir kefyrą,valgau varškę ir t.t.... Dienos norma yra virš 1000 mg.
Papildyta:
QUOTE(ramirėja @ 2006 02 14, 14:32)
Aš dar negeriu kalcio nors man jau 21 savaitė g.gif  Mano gydytoja man jų net nesiūlė, o vat kitas gyd.  pasakė gerti vitaminus nėščiosioms + kalcį, +magni g.gif
Geriu "Materną" tai ten 250 mg kalcio yra + plius valgau nemažai jogurtų bei geriu pieną,tai kažkaip manau jog to kalcio kaip ir gana g.gif
Nors aišku kad dantys išbyrėtų mažiausiai norėtųsi blink.gif  blink.gif
*

Manau kad tikrai negana,juk mažius kaip mažas siurbliukas dabar.. viską siurbia iš mamyčių,kas tik geriausia,tad net ir valgant nemažai jogurtų,pieno jausis kalcio trūkumas,jei ne mažiui,tai pačiai tas gali pasijaust.
bulbul
o man gydytoja pasiule negert papildomai kalcio, tyrimai geri, kalcio gaunu pakankamai su maistu
Papildyta:
o man gydytoja pasiule negert papildomai kalcio, tyrimai geri, kalcio gaunu pakankamai su maistu
Garbanele
Nuo 4 men gersiu kalci, neziuresiu daktare patars ar ne, nusipirksiu. Tik bijau padauginti, nes per didelis kalcio kiekis kietina vidurius. Siaip pieno produktu praktiskai nebevalgau, nors pries nestuma be ju nei dienos nebudavo.. ax.gif
laiminga_mamyte
nėščiosios kalcio paros norma apie 1500 mg.
džiaugsmelis
viena akušerė minėjo, kad kalcį būtinai reikia nustoti gerti paskutininį neštumo mėnesi, kad per daug nesukietėtų galvytės kaulas ir nebūtų gimdymo traumų.
o ir šiaip, minėjo, kad vitaminus tai mes geriam dėl savęs, leliukas viską, ko jam reikia sugeba pasiimti iš mamos organizmo. taip, kad mamytės nepadauginkit.
siluetas
Aš ir esu girdėjusi, kad kalcio patartina nebegerti nuo 32 savaičių, nes kietina kauliukus ir kad gimdymas gali būti sunkesnis.
astaxa
QUOTE(lorikas @ 2006 03 04, 15:57)
Aš ir esu girdėjusi, kad kalcio patartina nebegerti nuo 32 savaičių, nes kietina kauliukus ir kad gimdymas gali būti sunkesnis.
*

Jei turite galimybe, issitirkit kalcio kieki kraujyje. PVZ vilniuje AIDS centre, kalcio, magnio ir gelezies tyrimas kainuoja 10 litu, tada zinosit ar jums reikia siu medziagu, nes Kalcis is tiesu kietina kaulus, ir jei jo netruksta, Ten labai aiskiai parodo, negerkit, bus gimdyti lengviau. Tas pats del magnio ir gelezies.

paskutini menesi apskritai papildomai vartoti nerekomenduojama. jei nera didelio trukumo.

Ikulia
QUOTE(dziaugsmelis @ 2006 03 01, 19:06)
viena akušerė minėjo, kad kalcį būtinai reikia nustoti gerti paskutininį neštumo mėnesi, kad per daug nesukietėtų galvytės kaulas ir nebūtų gimdymo traumų.
o  ir šiaip, minėjo, kad vitaminus tai mes geriam dėl savęs, leliukas viską, ko jam reikia sugeba pasiimti iš mamos organizmo. taip, kad mamytės nepadauginkit.
*

Taip, mano daktare irgi pasake, kad viska galima gerti iki 37 savaiciu. Veliau, netenka prasmes.
Del tyrimu, kaip patare astaxa, tai as irgi dariau, bet tik kalcio kieki tikrinau. Tiesa, jie perspeja, kad kalcio kiekis kraujyje neatitinka kalcio kieki kauluose. Na bet nors kazka parodo smile.gif O bendrai, valgiau kaip nenormali kokius 5 menesius varske kasdien pusryciams ir ne del to , kad reikia, o del to, kad organizmas reikalavo biggrin.gif Nustojau valgyti pries menesi - uzteko.
Manaska
as kalci&magni pradejau gert nuo 29sav...
o del paskutinio men.tai ir man idomu pasidare..reik ji gert ar ne g.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.