Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: GERL ir visa kita
Supermamų klubas > Grožis ir sveikata > Šeimos ir moters sveikata > Ligos
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
zauke
Nors nesu zaliavalge,taciau vasara sode buvau ipratus kasdien daryti ivairius zalius kokteilius is visokiu piktzoliu,zaliu lapu/pvz.burokeliu,salotu,spinatu ir kt/,tikedama,kad organizmas gaus ivairiu naudingu medziagu,pravalys kraujagysles ir t.t.Bet tuo paciu dabar gerai jauciuosi ir del GERL.O kiek isgerta ir OMEP,ir kt.Todel sita vasara vel i soda gabensiu kokteiline ir pirmyn draugaut su piktzolem
sena pažįstama
QUOTE(" voresta " @ 2014 01 04, 14:53)
iki sekančios infekcijos.  mirksiukas.gif
  Bent apendiksą dar turi?
*

Kol suesiu blogai plautas darzoves drinks_cheers.gif
Turiu, turiu biggrin.gif O ka-avansu isoperuosit? biggrin.gif Musu giminej problemu su zarnynu dideliu nera(tfu, tfu, tfu)-visi su apendicitais, su tulzimi, su kasom, be akmenu, be divertikulu. 2/3 giminaiciu ilgaamziai(tokiais laikau, kurie perzengia 85+ metu), valgo viska, saikingom porcijom, saikingai isgeria.
QUOTE(zauke @ 2014 01 04, 15:24)
Nors nesu zaliavalge,taciau vasara sode buvau ipratus kasdien daryti ivairius zalius kokteilius is visokiu piktzoliu,zaliu lapu/pvz.burokeliu,salotu,spinatu ir kt/,tikedama,kad organizmas gaus ivairiu naudingu medziagu,pravalys kraujagysles ir t.t.Bet tuo paciu dabar gerai jauciuosi ir del GERL.O kiek isgerta ir OMEP,ir kt.Todel sita vasara vel i soda gabensiu kokteiline ir pirmyn draugaut su piktzolem
*

Va pavyzdys, kai zmones patys bandymo keliu atsirenka, kas jiems tinka, nuo ko jauciasi gerai drinks_cheers.gif Jums zalios darzoves/zoles sutvarke GERLa, o man ju dideli kiekiai atnaujina. As geriausiai jauciuosi, kai valgau jas virtas ar troskintas. drinks_cheers.gif Megstu mesa, megstu lasinius(geriausias tortas-mesa biggrin.gif ), obettaciau, nuo lasiniu pradedu viduriuoti, o nuo dideliu kiekiu mesos sustoja skrandis, nebevirskina, apsinuodiju.
Skirtingi zmones, skirtingai toleruojamas maistas, nera vienos teorijos, tinkancios visiems.
Smilla
QUOTE(naca @ 2014 01 04, 12:04)
O man atsitiko keistas priesingas reiskinys- po visu svenciu ir privalgymu visa ko , eme ir pagerejo tongue.gif  Jau 4 d be jokiu vaistu ir beveik tvarkele. Na , kartais jauciu nedideli diskomforta, bet tik nedideli. tik tas krenkstimas nesumazejo ...Dabar pradejau laikytis dietos be gliuteno, bet labiau del kitu problemu.

*

Man irgi taip buna, as galvoju, kad per sventes, baliuskas atsipalaiduoju, negalvoju apie savo liga ir savaime pagereja. Juk GERLas susijes ir su nervais smile.gif

Apskritai, prie GERlo reikia maitintis kokybiskai, ivairiai, sveikai, be visokiu E, naturaliai.

QUOTE(Ponia Delovej @ 2014 01 04, 12:07)
Nu gerai.Dabar geriu ciobreliu - melisu arbata.O tai kuo man ja uzsaldinti?
*

AS vartoju rudaji cukranendriu cukru. Jis sveikesnis, gerlininkams labiau tinka. Aisku, brangesnis, bet... jei nedaug jo tereikia, tai ilgam uztenka.
As asmeniskai tik i tirpia kava naudoju, o arbatas be cukraus geriu.
Ponia Delovej
o as dar be viso savo gerio vakar apsiciuopiau mazuti guziuka ant kaklo , na kur duobute, biskiuka desiniau.Neskauda, bet baimes turiu.Gerkle raudona, pakutena vis, ir lyg sloga maza tokia, nors loristas be gerlo pripaise ir letini tonzilita.Tai dabar mastau kas cia yra...papuole po ranka daktare , tai sako , kad ne skydliaukes guziukas, o limfmazgis.Sako nuo gerkles gali but.O gal kam nuo gerlo taip yra?Panikuoju. g.gif
Smilla
QUOTE(Ponia Delovej @ 2014 01 04, 20:22)
o as dar be viso savo gerio vakar apsiciuopiau mazuti guziuka ant kaklo , na kur duobute, biskiuka desiniau.Neskauda, bet baimes turiu.Gerkle raudona, pakutena vis, ir lyg sloga maza tokia, nors loristas be gerlo pripaise ir letini tonzilita.Tai dabar mastau kas cia yra...papuole po ranka daktare , tai sako , kad ne skydliaukes guziukas, o limfmazgis.Sako nuo gerkles gali but.O gal kam nuo gerlo taip yra?Panikuoju. g.gif
*

ne, nuo gerlo tokiu nebuna g.gif
Cia matyt nuo gerkles. 4u.gif 4u.gif
naca
QUOTE(Smilla @ 2014 01 04, 19:07)
Man irgi taip buna, as galvoju, kad per sventes, baliuskas atsipalaiduoju, negalvoju apie savo liga ir savaime pagereja. Juk GERLas susijes ir su nervais smile.gif

*

Va va butent nervai. Paskutinius pora metu nervacija darbe laaabai paumejo, po kurio laiko ir bedos islindo. Per kaledines dienas buvo pagereje, bet tik atsikeliau darban ir vel... doh.gif Tikiuosi dabar taip nebus.
kastuvas
Kaip atsirinkt ką valgyt?
Man grynai atrodo nuo visko rūgštys kyla. Valgau rytais avižinę košę vandeny virtą be nieko - net nuo tos rūgštu burnoj. Nuo banano irgi, nuo natūralaus jogurto taip pat... Čia juk švelniausi produktai skrandžiui, tai ką valgyt?

Paskutines dienas dar skaudėt visada pavalgius kairį šoną pradėjo, metasi į nugarą, norisi tik prigult. Po valandėlės kitos praeina. jei išalkstu - vėl skauda. Galvoju, gal čia man ištikrųjų kasa, o ne GERL'as? Bet tada iš kur tas rūgštus skonis burnoje...
naca
Rugstus skonis burnoje nebutinai nuo padidejusio rugstingumo skrandyje, o nuo to, kad turinys aukstyn su visom skrandzio rugstim kyla. Tai todel ir jauciasi tas rugstumas. O skrandzio terpe ir nesant padidejusisiam rugstingumui yra rugsti.
Mineti produktai tikrai kelia rugsti, sunku ir atrasti, kas jos nekeltu. Geriau jau grikiu, ryziu dribsniu koses, bent jau man. Bananas , jogurtas tai tikrai kelia rugstinguma.

Jusu pozymiai labai panasus i manuosius- sonas, nugara... Tik man ir pavalgius kuri laika dispepsija(raugejimas, lyg nevirskinimo jausmas) buvo.
kastuvas
Tai tada, jei tarkim nėra rūgštingumas padidėjęs, nėra prasmės gert vaistų ir išvis nėra gydymo GERL'ui? Nes nu jokie vaistai nepriverčia sfinkterio normaliai užsidaryt ir kad viskas nekiltų.
Prisiskaičiau čia visokių straipsnių ir galutinai susipainiojau.
naca
Vaistus nuo rugstingumo skiria ir tokiais atvejais, kad rugstis maziau dirgintu stemple, gerkle. Kiek tie vaistai "pasitarnauja" ir salutiniams dalykams, tai klausimas doh.gif Aisku, kad musu netinkamas gyvenimas atsiliepia silpniausioms organizmo vietoms... Bet sunku atrasti ir prisitaikyti sau ta tinkama ...
Papildyta:
Straipsnis pamastymui biggrin.gif

http://grynas.delfi.lt/gyvenimas/gazguridi...s.d?id=63658270
kastuvas
Žodžiu, kuo daugiau domiuosi, tuo labiau man tas GERL'as atrodo tragedija.

Vieni sako, valgyt vieną, kiti kitą, vieni sako, kad padidėjęs rūgštingumas, kiti kad sumažėjęs... O labiausiai nervina, kad man tik 22-eji ir jau turėsiu vaistus visą gyvenimą gert ax.gif
Ponia Delovej
QUOTE(kastuvas @ 2014 01 05, 13:01)
Tai tada, jei tarkim  nėra rūgštingumas padidėjęs, nėra prasmės gert vaistų ir išvis nėra gydymo GERL'ui? Nes nu jokie vaistai nepriverčia sfinkterio normaliai užsidaryt ir kad viskas nekiltų.
Prisiskaičiau čia visokių straipsnių ir galutinai susipainiojau.

Man irgi tas pats.Nzn gerti ar negerti vaistus.Juk jokio rugstingumo nera.Bet sako vistiek reikia, nes skrandzio turinys kyla ir dirgina viska.
naca
Na tai nieko cia naujo- dabar vaikus del sio sindromo masiskai siuncia pas gastroenterologus, manajam taip pat siule. Mano 8 -meciui jauciu pasitaiko tas gerl, kad ir nedaznai. Siuolaikinis maistas, maistas ir viisokie sh, kuriais augina gyvulius, augalus...
Ponia Delovej
Man tai idomiausia kaip daktarai nevienodai skiria vaistus.Pvz.LOR nolpaza liepe gerti ryte po 20 mg.Seimos daktare sako gerk ryte ir vakare...Kazin imbiero gabaleliai cukruje gerai butu gerkles perstejimui?
kastuvas
Operuojamės visi ir ramu bus. biggrin.gif Nesuprantu, kodėl tas operacijas taip retai skiria, jei čia vienintelis gydymas. Visą gyvenimą gert vaistus, stresuot dėl ligos ir lakstyt pas daktarus tikrai labiau kenkia, nei chirurginė intervencija nedidukė. rolleyes.gif
naca
Tai lyg ne visiems ta operacija tinka g.gif

Imbieras astrus, gali buti negerai skrandziui. Bet as naudojau ir nieko blogo nenutiko.
386138
Sveikos merginos, patarkit kas susidūrėte su GERL, išvarža ir visais tais reikalais [/B]nėštumo metu. Gal kuri konsultavotės su gastroenterologu kokius vaistus galima gerti. Aš jau senai su šia liga kankinuosi, ir buvau jau šiek tik susitvarkius - numečiau 20 kg, gydžiausi homeopatiniais vaistais - tai pusmeti buvo ramu. Na tik retkarčiais (po baliuškos) išgerdavau ranitidino. Kai pastojau prasidėjo viskas iš pradžių. Kažin ar galima laukiantis ranitidina, nes tie visis rennie, malox ir pan. labai trumpas poveikis.
sivita
QUOTE(naca @ 2014 01 05, 16:05)
Tai lyg ne visiems ta operacija tinka g.gif

Sveikos, merginos.
Gal yra tekę kam nors darytis operaciją? Kokie argumentai, rekomendacijos, kodėl Jums pasiūlė darytis operaciją? Kokia gyvenimo kokybė po operacijos?
Aš kuo toliau, tuo labiau pradėjau galvoti apie tai. Nesuvaldau šios ligos jau daug metų. Po paskutinės endoskopijos pasakė, kad formuojasi "Baretto stemplė" verysad.gif Įsigąsdinau jau rimtai...
naca
386138, Man abieju nestumo metu tai buvo, savijauta panasi i dabar tik plius pykinimas ir vemimas. Bet siaip rugstis visada burnoj, gomury keistas jausmas, toks pat raugejimas, krenkstimas. Vis maniau, kad sueis 3 men, liausis, paskui kad 4 men. bet liovesi sulyg pagimdymu, tiesiog ta pacia diena. Man nieko nuo to neskyre, gal mazokai ir skundziausi rugstumu burnoj, bet atrode, kad taip ir turi buti ax.gif Nors ir gulejau ligonineje del toksikozes. Gal nebutina to sieti su gerl, kuris buvo ne nestumo metu, gal tai nestumo fiziologine busena, o ne patologine.
Soni
Sveikos
Braunuos pas jus į temą.Maždaug prieš 3 sav. labai pradėjo skaudėti duobutę ar tai skrandį,žodžiu toks jausmas kad nuo gerklės iki skrandžio pagalys įkištas doh.gif rėmuo mane irgi kartais vargina,bet nėra kad l.dažnai.Gerklėj kaip koks guzas įkištas,bet ypač skauda tą duobutę,atrodo lyg nuolat persivalgius.Skauda nuolat,nepraeina nei pavalgius,nei dieną,nei naktį.Sunku net kvėpuoti,lyg dusina.
Buvau pas gyd.Sakė kad refliuksas.Liepė gerti omeprozolį ir suplin (prie ko šitas nelabai suprantu)2 savaites.Daugiau jokių tyrimų neskyrė.Skausmas nepraeina
Gal sakau reik padaryti endoskopiją?ar duotų man aiškumo?ar geriau sugerti vaistus ir tada jei nepraeis kažką daryti?galva pilna blogų minčių,ar tikrai tiksli diagnozė g.gif
Fedes
QUOTE(kastuvas @ 2014 01 04, 23:20)
Kaip atsirinkt ką valgyt?
Man grynai atrodo nuo visko rūgštys kyla. Valgau rytais avižinę košę vandeny virtą be nieko - net nuo tos rūgštu burnoj. Nuo banano irgi, nuo natūralaus jogurto taip pat... Čia juk švelniausi produktai skrandžiui, tai ką valgyt?

Paskutines dienas dar skaudėt visada pavalgius kairį šoną pradėjo, metasi į nugarą, norisi tik prigult. Po valandėlės kitos praeina. jei išalkstu - vėl skauda. Galvoju, gal čia man ištikrųjų kasa, o ne GERL'as? Bet tada iš kur tas rūgštus skonis burnoje...
*

ar rūgštumas jau valgant ar po to? ar maistą užgeriate arbata? ar
nuo avižinės košės virtos vandeny bent jau man irgi kyla.
skausmo metinasis į nugarą greičiausiai reiškia skrandžio skausmus, tuo metu rennie ar kt vaistą čiulpiant turėtų ramint, jei dar per daug neįsisiautėjo uždegimas.

QUOTE(Ponia Delovej @ 2014 01 05, 12:44)
Kazin imbiero gabaleliai cukruje gerai butu gerkles perstejimui?
*

man gerai. ir išgyju, ir rūgštys nekyla. o vat nuo imbiero arbatos su medum kyla kaip bėris biggrin.gif
kastuvas
QUOTE(Fedes @ 2014 01 06, 00:25)
ar rūgštumas jau valgant ar po to? ar maistą užgeriate arbata?
*

Pavalgius sukyla, po koki 10-15 min dažniausiai, išvis jei ką valgau tuo metu, tai nei gerklę skauda, nei rūgštu, normaliai viskas. O čia svarbu, pavalgius ar valgant?

Šiaip arbatų valgydama negeriu, pageriu borjomi jei jau kentėt rūgščių po valgio nebegaliu. truputį padeda...

o vat rennie nepadeda man kažkaip... ir kiti vaistai nepadeda, pagėriau nolpazą tris savaites, tai pykint tik pradėjo pavalgius, lyg nevirškintų ar ką, nors valgau minimaliom porcijom - pvz. vienas kiaušinis, ar vienas bananas, mažas dubenėlis sriubos... tikrai nepersivalgau.
amarrile
Kažkas klausė apie operaciją,tai paskaitinekit šioje temoje mamytes Redauta postus,vos ne nuo temos pradžios.

http://www.supermama.lt/forumas/index.php?...5214&st=576

Pati jau kuris laikas neatsikratau laringitinio kosulio,per naktis atpylineju kas pankiolika
minučių.m
Maistas nevirskinamas,tai skyre kreoną,vakar omeprozolį pameginau isgert pusiaunaktį,tai truputį nusnudau, bet temper.turiu truputį turiu. Taip išeina,kad daktarai nelabai taves išgydys,šlove internetui,jam labiau rupi,ar tu tikrai turi rūgsties,o ne visus per viena arbą varyti schmoll.gif Sužinojau minetą temą skaitydama,kad pienas ne draugas,nors ,atrodo,toleruoju jį,bet ir atpylineju baltomis putomis. Per sventes net geriau jaučiaus,kai valgiau saikingai įvairų maistą,geriau spanguolių kisieliu,šlakelį pusiau saldaus vyno.Nevalgiau saldumynų,nes kaip tik nuo surio pyrago ant tuscio skrandžio kelioneje su saldžia arbata,buvo sukilusios rugstys
Refliuksa tai senai turiu,bet jis nepiktybinis buvo,be jokių erozijų,tik kvapas žiaurus iš skrandio .Pasikeite gyvenimas pries kelis metus,pamečiau svorio,į namus atejo vyriškis,megstantis kopus
tų su kauliukais sriubą. smile.gif Gal pasikeitė skrandžio flora,bet blogas kvapas iš burnos dingo ax.gif O jis dar skaniu salotų raugintų kopųstų su saldžiais burokeliais padarydavo.
Kaip supratau,vaistai kartais būna dideli priešai,tai teks labai sekti maistą ir minimaliai naudoti vaistus. Dabar likusias meridan tabletes nesinori gerti. Nes pavalius sriubos su galkutem,nebegerus net kreono,virskinimui pagerinti išgerus baltos kavos,visai gerai jaučiuos.Vakare vel išgersiu omeprozolį,gal užrauks tą rauką,ir nebebegs skysčiai per burną ir nosį schmoll.gif Veiksmas būna staigus,lyg iš šautuvo išauta. Ir dienos metu viešoj vietoj pasitaike kelis kartus,tai puspalę nesiojuos doh.gif
naca
Tai va, kad ir mane sventes bei sampanas apgyde biggrin.gif Visa gyvenima maniau, kad per daug rugsties, bet dabar suabejojau. Tfu tfu, dabar jau kelinta diena visai gerai be jokiu vaistu . Tik tas pakrenksejimas jau manau kaip tikas isitvirtino doh.gif Tiesa , emiausi dietos be glitimo (kvieciu, rugiu, mieziu ir produktu su jais) del kitu priezasciu. Nezinau, ar ji galutinai padejo, bet jau ir pries pradedant geriau jauciausi.
amela
Labas vakaras visoms, zinau kad yra tokia tema prie vaiku, bet perskaiciau viena ir neradau atsakymo i kelis klausimus.Aisku dar skaitysiu daug bet noris gaut info greiciau. Siand mano maziui 3m nustate GERL ir erozija sako jog gali isaugti, israse vaistuku pasake trumpai apie mityba. Mano klausimai kaip del ciulpia,mu saldainiu ir del pieno produktu, nes pacio pieno sake negerti, surio nevalgyti o jogurtai ir varske ?
PO
Sveikos,
norėčiau jūsų patarimo. GERL daugiau ar mažiau bet vis manęs neapleidžia, geriu pantoprozolį, dietos laikausi griežtai, na ką kartais pajutus pagerėjimą sugriešiju blush2.gif bet labai noriu pastot, o ramybės neduoda tai, kad jei dabar mane kankina GERL, tai kas bus nėštumo metu g.gif ar bus galima gert kažkokius vaistus, nes be vaistų savo padėties neįsivaizduoju g.gif
gal kam teko susidurt su panašia situacija, būčiau labai dėkinga jei pasidalintumėte savo patirtimi 4u.gif
sena pažįstama
QUOTE(PO @ 2014 01 16, 09:44)
Sveikos,
norėčiau jūsų patarimo. GERL daugiau ar mažiau bet vis manęs neapleidžia, geriu pantoprozolį, dietos laikausi griežtai, na ką kartais pajutus pagerėjimą sugriešiju blush2.gif bet labai noriu pastot, o ramybės neduoda tai, kad jei dabar mane kankina GERL, tai kas bus nėštumo metu g.gif ar bus galima gert kažkokius vaistus, nes be vaistų savo padėties neįsivaizduoju g.gif
gal kam teko susidurt su panašia situacija, būčiau labai dėkinga jei pasidalintumėte savo patirtimi 4u.gif
*

Tai dabar apsisprendet nepastoti? biggrin.gif Jei ne-tai ko cia galvoti? Moterys su diabetu, su hipertenzijom pastoja ir sekmingai isnesioja kudikius, o ka cia kazkokio GERLo issigasit? mirksiukas.gif
Nestumo metu issiskyre hormonai daro stebuklus drinks_cheers.gif Kitoms visos ligos aprimsta, o kai kurioms ir isnyksta.
Kai kurie vaistai galimi gerti ir nestumo metu drinks_cheers.gif
PO
QUOTE(sena pažįstama @ 2014 01 16, 15:44)
Tai dabar apsisprendet nepastoti? biggrin.gif Jei ne-tai ko cia galvoti? Moterys su diabetu, su hipertenzijom pastoja ir sekmingai isnesioja kudikius, o ka cia kazkokio GERLo issigasit? mirksiukas.gif
Nestumo metu issiskyre hormonai daro stebuklus drinks_cheers.gif Kitoms visos ligos aprimsta, o kai kurioms ir isnyksta.
Kai kurie vaistai galimi gerti ir nestumo metu drinks_cheers.gif
*

Suteikėt optimizmo,dėkui 4u.gif biggrin.gif
o tai tas GERL jau atsibodo mirtinai, niekaip negaliu su juo susigyvent doh.gif
kastuvas
gal kas susidūrėt, kad geriant protonų siurblio inhibitorius ima nebevirškint ir dažnai pykint? pavyzdžiui, suvalgau 100 g maisto ir šakės, pykina kelias valandas. ką daryt? be vaistų tai GERL'as nužudys mane. fermentų irgi gi negersi amžinai.
*vandene*
QUOTE(kastuvas @ 2014 01 16, 23:39)
gal kas susidūrėt, kad geriant protonų siurblio inhibitorius ima nebevirškint ir dažnai pykint? pavyzdžiui, suvalgau 100 g maisto ir šakės, pykina kelias valandas. ką daryt? be vaistų tai GERL'as nužudys mane. fermentų irgi gi negersi amžinai.
*

Man is vis netiko vaistai mazinantys rugstinguma. Tinkama mityba yra pats geriausias vaistas mirksiukas.gif Taip pat ramybe, poilsis.
jaicy
QUOTE(*vandene* @ 2014 01 17, 13:34)
Man is vis netiko vaistai mazinantys rugstinguma. Tinkama mityba yra pats geriausias vaistas  mirksiukas.gif Taip pat ramybe, poilsis.
*

sutinku 100%
pakeisit mityba- isnyks ir skausmai, remuo ir visi negalavimai
egggluttte
Aš šitą bėdą jau irgi laabai seniai turiu, bet pastebėjau, kad dar labai gerai padeda paprastas vanduo. Pasiimu litrinį buteliuką ir geriu, stengiuos kuo dažniau, tai pastebėjau, kad rūgštys tikrai "nusistumia" smile.gifo va darbe neturiu tokios galimybės kartais tai pasijaučia.... smile.gif Borjomi, nors ir brangus, bet irgi labia superinis smile.gif
Dabar dar bandysiu Maria Treben žoleles, parvežė iš Vokietijos, tik bijau, kad bus sunkus tokią konsistenciją nuryti, o ypač ant tuščio skrandžio.. smile.gif
maja23
QUOTE(Miliuks @ 2013 12 28, 20:27)
na ka pasidalinsiu naujienom,kad vyrui nutrauke gerl gydyma nes pasirodo yra kazkoks sindromas kepenu zilberto jei dabar nesuklydau,bet man rekomendavo viena mamyte viena arbata tai zinokit super  thumbup.gif is 7 ievos namu,gal kuri bandet? 4u.gif
*

Sveiki, man taip pat buvo nustatytas zilbero sinfromas. kokius tyrimus jums atliko ir kokiais simptomais skundesi vyras?
amarrile
Gal kas ką konkretaus gali patarti,esant refliuksui su mažu rūgštingumu?Ka valgyti,ką daryti,kad ir virškinimas pagerėtų. ax.gif
Ponia Delovej
QUOTE(amarrile @ 2014 01 20, 13:37)
Gal kas ką konkretaus gali patarti,esant refliuksui su mažu rūgštingumu?Ka valgyti,ką daryti,kad ir virškinimas pagerėtų. ax.gif

Man tas pats,as valgau praktiskai viska, nes kai mazas rugstingumas ir dar geriama visokie omeprozoliai, tai isvis nustoja skrandis dirbti.Mano atveju ar geriu vaistus ar ne vyksta tas pats -krenkstimas, seilejimasis doh.gif ...atrodo amzinos gerkles problemos, o ne GERL.

" voresta "
QUOTE(amarrile @ 2014 01 20, 12:37)
*

informacija
Kresser'is siūlo: mažinti angliavandenių vartojimą, tada savaime didės druskos rūgšties sekrecija ir su laiku virškinimas gerės.
Kol viskas susitvarkys, gali tekti pavartot druskos rūgšties kapsules, ar druskos rūgšties 2 proc tirpalą, kurio galima rasti/užsisakyti kai kuriose vaistus gaminančiose vaistinėse.
Yra merginų, SM narių, kurios praktiškai tai išbandė.

kastuvas
o kaip nusistatot, kad per mažas jūsų rūgštingumas, ne per didelis?
čia medicininiais tyrimais kaip nors, ar pagal simptomus?
sena pažįstama
QUOTE(Ponia Delovej @ 2014 01 21, 14:43)
Man tas pats,as valgau praktiskai viska, nes kai mazas rugstingumas ir dar geriama visokie omeprozoliai, tai isvis nustoja skrandis dirbti.Mano atveju ar geriu vaistus ar ne vyksta tas pats -krenkstimas, seilejimasis doh.gif ...atrodo amzinos gerkles problemos, o ne GERL.
*

O saltalankio alieju rytais geriat?
Mano pasiulymas: nebegerti jokiu omeprozoliu, o pabandyti rytais gerti saltalankio alieju. Saltalankis gydo visas zaizdas, jei kokios stempleje yra, tai nustosit krenksti. 4u.gif
*vandene*
QUOTE(sena pažįstama @ 2014 01 22, 08:05)
O saltalankio alieju rytais geriat?
Mano pasiulymas: nebegerti jokiu omeprozoliu, o pabandyti rytais gerti saltalankio alieju. Saltalankis gydo visas zaizdas, jei kokios stempleje yra, tai nustosit krenksti. 4u.gif
*

Deja, ne visiems tinka sis aliejus. Jis yra riebus, tai gali sukelti rugstis. Man ir mano teciui netinka, labiau suerzina skrandi.
sena pažįstama
QUOTE(*vandene* @ 2014 01 22, 15:13)
Deja, ne visiems tinka sis aliejus. Jis yra riebus, tai gali sukelti rugstis. Man ir mano teciui netinka, labiau suerzina skrandi.
*

Poniai Delovej rugsties truksta mirksiukas.gif Net galvojau pasiulyti gazuota mineralini gerti, nes angliarugste irgi rugsti sukelia, bet nedrisau. ax.gif
O gal maisot su saltalankiu sultimis? Sios tikrai rugsti sukelia, o aliejus, kiek skaiciau, mazina g.gif
*vandene*
QUOTE(sena pažįstama @ 2014 01 22, 16:44)
Poniai Delovej rugsties truksta mirksiukas.gif Net galvojau pasiulyti gazuota mineralini gerti, nes angliarugste irgi rugsti sukelia, bet nedrisau. ax.gif
O gal maisot su saltalankiu sultimis? Sios tikrai rugsti sukelia, o aliejus, kiek skaiciau, mazina g.gif
*

Tik aliejaus geriau. Tai po gero pusvalandzio pradejo deginti skrandi, ziaurus spazmai uzejo. Kazkuriame forume skaiciau kad irgi ne visiems tinka.
Ponia Delovej
Man kaip "poniai" tai nieko netruksta tongue.gif Negeriu dar to saltalankio, valgau viska, nes ir taip ir anaip niekas nepadeda.Imu manyt , kad cia ne Gerlas.Nu dievazi.Pabundu ryte , o gerkle atrodo pilna lipniu seiliu, vos iskosciu.Tai koks cia gerlas?Tuo labiau kad niekas nepadeda.Vienintelis mano noras, kad kas su kokia pompa isplautu visa gerkle, stemple ir tracheja.Atrodo ten viskas apsivele. doh.gif Gyvenimas tai nemielas, kai turiu rankoj popierine nosine ir amzinai krenksciu.
sena pažįstama
QUOTE(Ponia Delovej @ 2014 01 24, 13:05)
Man kaip "poniai" tai nieko netruksta tongue.gif Negeriu dar to saltalankio, valgau viska, nes ir taip ir anaip niekas nepadeda.Imu manyt , kad cia ne Gerlas.Nu dievazi.Pabundu ryte , o gerkle atrodo pilna lipniu seiliu, vos iskosciu.Tai koks cia gerlas?Tuo labiau kad niekas nepadeda.Vienintelis mano noras, kad kas su kokia pompa isplautu visa gerkle, stemple ir tracheja.Atrodo ten viskas apsivele. doh.gif Gyvenimas tai nemielas, kai turiu rankoj popierine nosine ir amzinai krenksciu.
*

Krenksciu ir as rytais, ypac jei is vakaro suvalgau pieno produktu: jogurto, varskes, tada ryte as galvoju, kad man bronchitas prasidejo doh.gif Ir kol visko neiskosciu, na visu gleiviu, tol irgi jau suku planus, kaip pas seimos daktara eiti ir rentgeno prasytis. O apriboju vakare pieniskus-ir ziu, bronchito kita ryte neber biggrin.gif

O jums rentgena seniai dare? Gal tikrai jums ne GERLas, o kokie skysciai brochuose? g.gif Negasdinu, ale kosulio prieastys gali buti tik dvi: arba skrandis, arba plauciai. drinks_cheers.gif
Ponia Delovej
QUOTE(sena pažįstama @ 2014 01 24, 14:19)
Krenksciu ir as rytais, ypac jei is vakaro suvalgau pieno produktu: jogurto, varskes, tada ryte as galvoju, kad man bronchitas prasidejo doh.gif Ir kol visko neiskosciu, na visu gleiviu, tol irgi jau suku planus, kaip pas seimos daktara eiti ir rentgeno prasytis. O apriboju vakare pieniskus-ir ziu, bronchito kita ryte neber biggrin.gif

O jums rentgena seniai dare? Gal tikrai jums ne GERLas, o kokie skysciai brochuose? g.gif Negasdinu, ale kosulio prieastys gali buti tik dvi: arba skrandis, arba plauciai. drinks_cheers.gif

as nekosciu is reikalo.Ryte kosciu , kad iskoseciau tas gleives is gerkles ir kaklo.paskui isgeriu skysciu , tai pradedu lengviau atsikrenksti.Bronchitas buvo vasara, sviete plaucius.Bet buvo paryskeje tik bronchai.Sako , kad bronchita ko gero issauke gerlas.Dabar LOR diagnoze - gerlas ir letinis kompensuojamas tonzilitas.Gerkle nei raudona , nei skauda.Dar parase , kad gerkles vagelese matosi sekreto.Nu issizioju , akurat , matau tokiu lipniu seiliu prilipusiu ir net ant to mazycio liezuvelio.Ie niekaip ju neina iskoset.Dauginasi kaip parazitai. doh.gif
kramtuskee1
Sveikos, prisijungiu prie jusu smile.gif Jau keli metai kankina gerl. Naikinom bakterija, pagerejo, po to vel priepuolis tada nexium, spasmomen ir dar visokio brudo, lyg sumazejo. O va jau antra sav. vel baisingai pykina, toks jausmas, kad nevirskina, apetino nera, o jau rugstis visa gerkle isgrauze, siandien net nosi grauzia... Skrandis sustoja tai ir galva nedirba...
Dietos man nepadeda, kitaip sakant ju laikytis nelabai galiu. Zinoma sumazinau saldumynu kieki, jokio greitmaiscio, traskuciu ir pan. bet paprasto maisto atsiakyti negaliu smile.gif Rugstys kankina i sav bent kelias dienas, bet taip lengvai tik jauciu tai nieko ir nedarau, isgeriu raniberl, ranitidin ir pan. Bet jau antra sav. nepadeda jokie ranitidinai, galvoju keliaut gal vel pas gastro. gydytoja. ar cia paciai vel bandyt omeprazoli ar nexiuma nusipirkt.......
Peliukass
Labas vakaras.

Turiu matomai ir aš tą "gėrį", jau pusmetį vaikštau pas visokius LOR, alergologus, švietė plaučius, rijau žarną ir t.t ..... prirašė vaistų ( o aš kaip krenkščiau, taip krenkščiu) O neseniai pradėjo skaudėti krūtinės ląstą giliau įkvėpus. Šiaip jokios rūgšties į burną nejaučiu. ( LORė sakė, kad pas mane paraudusi gerklė nes rūgštis kyla užpakaline sienele, bet ne į burną )
Skrandyje nieko ten nematė, sakė lyg mažytis gastritas, bet opų nėra.

Tai vat ir neaišku ar tie simptomai atitinka GERL ( kiek skaičiau, kad pas kitus panašiai, bet dėl krūtinės skausmo kažkaip neramu unsure.gif )
*vandene*
O visai atsisakete kavos, arbatos? Jie didziausi priesai mano skrandziui.
amarrile
QUOTE(*vandene* @ 2014 01 28, 09:06)
O visai atsisakete kavos, arbatos? Jie didziausi priesai mano skrandziui.
*

kažkas labai neaisku ir man su arbata.Nelabai suprantu,ar iš vis daug skysčio netoleruoju,ar arbatos. laringitas,noris gerklę pašildyt,tai geriu imbierą su medum ir citrina.Tarsi ir virskinimui padeda,bet ir neramu del citrinos poveikio.Vieną dieną lyg mažiau geriau(ir valgiau),tai naktį praleidau ramiai,be atpylinejimo. O šianakt tai jau ne atpylinejimas buvo,o jau vemimas,tąsymas, Teko keltis,vaistais eksperimentuoti schmoll.gif . Kažin,ar gerai butų tokiu atveju gerti cerokalį,juk vyresne karta jį plačiai naudoja g.gif
sena pažįstama
QUOTE(amarrile @ 2014 01 28, 12:57)
kažkas labai neaisku ir man su arbata.Nelabai suprantu,ar iš vis daug skysčio netoleruoju,ar arbatos. laringitas,noris gerklę pašildyt,tai geriu imbierą su medum ir citrina.Tarsi ir virskinimui padeda,bet ir neramu del citrinos poveikio.Vieną dieną lyg mažiau geriau(ir valgiau),tai naktį praleidau ramiai,be atpylinejimo. O šianakt tai jau ne atpylinejimas buvo,o jau vemimas,tąsymas, Teko keltis,vaistais eksperimentuoti  schmoll.gif . Kažin,ar gerai butų tokiu atveju gerti cerokalį,juk vyresne karta jį plačiai naudoja  g.gif
*

Daug skyscio 4u.gif
Buvau pas dietologe, ji sudarinejo man valgiarasti pagal megiamus produktus+pagal ligas(buvo priesdiabetine busena ir, aisku, GERLas). Tai jei visur rekomenduojama isgerti nemaziau 1,5-2 litro vandens, man leido tik iki 1. drinks_cheers.gif Motyvavo tuom, kad raukas neuzsidarantis pas mus, skysciai, pateke i skrandi, ne toliau keliauja, o grizta atgal, plaudami stemples gleivine. Pati dietologe prisipazino, kad per savo praktika dviem GERLininkams su tuo dideliu kiekiu vandens gastrita tooooki ivariusi, kad pasimoke ant amziu amzinuju. doh.gif
Vemimas, pykinimas cia ne nuo skrandzio dabar, o nuo laringito 4u.gif Astriai kosejat, erzinat gerkleje esanti liezuveli, kuris sukelia pykinimo jausma, o kai stempels raukas neuzsidaro ir taip, tai... doh.gif
Cerukalio nereikia, as manau. O laringitas "bijo" garinimo mirksiukas.gif Bus efektyviau pasigarinti su vandeniu ir druska, nei gerti litrais arbatas ir paskui atsigulus vemti 4u.gif
Faustinata
QUOTE(Ponia Delovej @ 2014 01 24, 10:05)
*

Poniai, patarimas, jei dar šito nepadarėte ir senai kamuoja toks nesibaigiantis krenkštimas, padaryti šių gleivių tyrimą. Gal išaugins kokią bakteriją. Tyrimas mokamas, atsakymas būna po geros savaitės. Panašiai buvo mano sesei, tai rado streptokoko bakteriją. O šiaip to refliukso simptomus sumažina, kai kam ir panaikina homeopatinis vaistas GASTROCYNESINE. Verta pabandyti smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.