Įkraunama...
Įkraunama...

GERL ir visa kita

QUOTE(sena pažįstama @ 2014 01 03, 12:58)
Ai, tai ne infekcija, o roto virusas, juo cia puse Lietuvos prasirgo irnesakyk.gif 
Reiktu atlikti gastroskopija 4u.gif Ngalima taip sakyti, kad GERLas nemacius skrandzio is vidaus. schmoll.gif Gal GERLas, gal opa buvo viruso issaukta, gal zaizda, gal gastritas... Spejimo budas. O reikia issamiu tyrimu 4u.gif

Rotovirusinė infekcija-tai ne ifekcija? O tai kas tada?
Atsakyti
o pažįstat žmonių, kurie tą GERL išsigydė ir vėl normaliai gyvent gali?

nes dabar va sėdžiu ir siaubas ima, kad gyvenime negalėsiu mėgstamiausių produktų valgyt (o gal ir išvis nieko normaliai valgyt negalėsiu, nes nerandu kas man tiktų ir nuo ko nekiltų rūgštys), kavutės gert, kad visokiose socialinėse situacijose - pvz. pietūs pas vyro gimines, turėsiu aiškintis, kad man kokia tai liga ir negaliu aš cepelinų valgyt, kol visi stovyklaujantys ant laužo šašlus keps aš košę virsiuos ir į kelionę išvažiavus tos šalies virtuvės neragausiu ir vakarėliuose su vandens stikline stypsosiu...

tragedija šita liga, blogiau nei amžinai dietos laikytis, nes ten bent vaisius ir daržoves galima. o aš mirštu kaip noriu kokių salotų, bet va, negalima žalių daržovių. virtas galima, bet nuo jų irgi blogai man. doh.gif

Atsakyti
QUOTE(kastuvas @ 2014 01 03, 21:04)
o pažįstat žmonių, kurie tą GERL išsigydė ir vėl normaliai gyvent gali?

nes dabar va sėdžiu ir siaubas ima, kad gyvenime negalėsiu mėgstamiausių produktų valgyt (o gal ir išvis nieko normaliai valgyt negalėsiu, nes nerandu kas man tiktų ir nuo ko nekiltų rūgštys), kavutės gert, kad visokiose socialinėse situacijose - pvz. pietūs pas vyro gimines, turėsiu aiškintis, kad man kokia tai liga ir negaliu aš cepelinų valgyt, kol visi stovyklaujantys ant laužo šašlus keps aš košę virsiuos ir į kelionę išvažiavus tos šalies virtuvės neragausiu ir vakarėliuose su vandens stikline stypsosiu...

tragedija šita liga, blogiau nei amžinai dietos laikytis, nes ten bent vaisius ir daržoves galima. o aš mirštu kaip noriu kokių salotų, bet va, negalima žalių daržovių. virtas galima, bet nuo jų irgi blogai man.  doh.gif


man irgi įdomu... g.gif nes jau metai kaip kankinuosi - dietos, vaistai ir pan. bet valgyt laaabai daug ko negaliu doh.gif ir vis galvoju kaip kiti taip išsigydo, kad po to kurį laiką valgo viską unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Smilla @ 2014 01 03, 17:49)
Dieta visada padetu  ax.gif  biggrin.gif

dieta man tai blogis.As noriu saldumynu , mesos, tortciuku...Siandien issiviriau darzoviu sriubos su kalakutienos kukuliais ir rugpienio prigriebiau su razinom , nes vienas labai neskanus.Gerkle grauzia, bet ne taip kaip vakar nuo baltos misraines, sampano, torto ir dar saldainiu su likeriu...Nu bet man , mergaites, silpna nuo dietinio maisto , be to, vistiek gerkle grauzia nuo batono paprasto...o kokia arbata gerti?Cia reikia laiko viskam atsirinkti kas tinka. doh.gif
Papildyta:
QUOTE(PO @ 2014 01 03, 22:07)
man irgi įdomu... g.gif nes jau metai kaip kankinuosi - dietos, vaistai ir pan. bet valgyt laaabai daug ko negaliu doh.gif ir vis galvoju kaip kiti taip išsigydo, kad po to kurį laiką valgo viską unsure.gif

mano vyras issigyde, na gal pasigyde, nes jau keli metai nieko jam nera ir viska valgo.Gere biciu piki istirpines spirite.Ryte po puse stikliuko su vandeniu ant tuscio skrandzio.Gere apie metus laiko.O man tas pikis visai netinka.Cia jau kaip kam sekasi.
Atsakyti
QUOTE(kastuvas @ 2014 01 03, 21:04)
o pažįstat žmonių, kurie tą GERL išsigydė ir vėl normaliai gyvent gali?

nes dabar va sėdžiu ir siaubas ima, kad gyvenime negalėsiu mėgstamiausių produktų valgyt (o gal ir išvis nieko normaliai valgyt negalėsiu, nes nerandu kas man tiktų ir nuo ko nekiltų rūgštys), kavutės gert, kad visokiose socialinėse situacijose - pvz. pietūs pas vyro gimines, turėsiu aiškintis, kad man kokia tai liga ir negaliu aš cepelinų valgyt, kol visi stovyklaujantys ant laužo šašlus keps aš košę virsiuos ir į kelionę išvažiavus tos šalies virtuvės neragausiu ir vakarėliuose su vandens stikline stypsosiu...


Tai va va, kas dietos laikosi, kad sukudeti, tai viena, o kai dar is tos dietos reikia ismest dali produktu, tokiu kaip vaisiai ir darzoves,t ai kas lieka doh.gif

Siaip, tai pasilaikius tvarkingos, sveikos mitybos, nesinervinant, judant, galima apsigydyt. Po to buna kokie savaitgaliniai pasisedejimai, baliai, turistiniai, atostogos uzsienyje - vel visko prisiragauji, ir vel pablogejimas... Tai liga visam gyvenimui, su kuria reikia susigyvent ir ismokt ja valdyti 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Pvz nori alkoholio - vyniuko negalima gurksnot (pvz man patinka...), degtine tinka... Gerk degtine.
Cepelinai netinka - na gerai, kasdiena ju nevalgai... suvalgysi 1 karta i 3 men - tikrai nenumirsi..., isgersi mezymo po ju ir viskas bus gerai.
Kavos as atsisakiau irgi. Geriu tirpia, arba gydytoa sake gert su slakeliu pieno - nors ir tas nelabai gerai...
Svarbu neuzsileist, neryt bet ko kelias dienas is eiles...


QUOTE(Ponia Delovej @ 2014 01 03, 21:16)
.Nu bet man , mergaites, silpna nuo dietinio maisto , be to, vistiek gerkle grauzia nuo batono paprasto...o kokia arbata gerti?Cia reikia laiko viskam atsirinkti kas tinka. doh.gif
Papildyta:


batono grieztai negalima biggrin.gif del to ir grauzia gerkle. Geriau kokia sveikuoliska, ekologiska duona, pvz IKI kepta, nei batonas.
As irgi sunkiai persiorientavau i sveikesni maista. BEt kai kelis kartus suriebe skausmai skrandzio, tai nu ir peklon... nebejuokinga pasidare... Vaistus pragerus 2 men, plius po to dar raminamus pora sav., nusprendziau juos mest, nes padejo siek tiek, bet ne iki galo. Pamaciau, kad geriausiai jauciuos, jeigu maista prisiziuru... Na nieko nebus, jeigu masito neziuresit 4u.gif 4u.gif
Nori gerai jaustis, reikia truputi pasistengt ir viskas, net vaistu nereiks ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Smilla: 03 sausio 2014 - 20:47
QUOTE(kastuvas @ 2014 01 03, 21:04)
o pažįstat žmonių, kurie tą GERL išsigydė ir vėl normaliai gyvent gali?

tragedija šita liga, blogiau nei amžinai dietos laikytis, nes ten bent vaisius ir daržoves galima. o aš mirštu kaip noriu kokių salotų, bet va, negalima žalių daržovių. virtas galima, bet nuo jų irgi blogai man.  doh.gif

Nera cia jokios tragedijos mirksiukas.gif Ta liga visam amziui, bet ji buna tik priepolinio pobudzio, t.y. apsigydzius ja pora menesiu, galima ramiai gyventi ir viska valgyti metus/du. drinks_cheers.gif
Svarbu, atsikankinti ta priepolini laikotarpi ir, aisku, issitirti iki galo, ar tikrai GERLas, o gal opa drinks_cheers.gif
O tai kas butu, jei suzinotumet, jog diabetu dergat? Pasikarti beliktu, ar ne? smile.gif Va ten tai tikrai griezta dieta visam gyvenimui, misrainytes uzvalgius gali ir komoj atsidurti drinks_cheers.gif
Man virtos darzoves irgi labai neskanu, tai as jas ismokau troskinti su zolelem su sviestu-vajezau, kaip skanu, net skaniau nei zalios wub.gif

QUOTE(Ponia Delovej @ 2014 01 03, 21:16)
dieta man tai blogis.As noriu saldumynu , mesos, tortciuku...Siandien issiviriau darzoviu sriubos su kalakutienos kukuliais ir rugpienio prigriebiau su razinom , nes vienas labai neskanus.Gerkle grauzia, bet ne taip kaip vakar nuo baltos misraines, sampano, torto ir dar saldainiu su likeriu...Nu bet man , mergaites, silpna nuo dietinio maisto , be to, vistiek gerkle grauzia nuo batono paprasto...o kokia arbata gerti?Cia reikia laiko viskam atsirinkti kas tinka. doh.gif

Nu bet ir "dietinis" maistas pas jus lotuliukas.gif Darzoviu sriuba su kalakutiena-liuks, ale kam tas rugpienis su razinom? Jei maza valgio-dar sriubos isipilkit po valandos kokios.
Seniau baisejausi nuo dietinio maisto, galvojau, ir silpna nuo jo bus, ir bjauru, o is tiesu ta pati dietini maista galima pasidaryti tooooki skanu ir taip pasigardinti, kad valgysis skaniau nei misraines su silkem drinks_cheers.gif Valgiarasciu nerasysiu, bet galima paskaitineti SM kulinariniam forume, ten yra temu "ka valgyti, sergant tam tikromis ligomis"-ar kazkaip panasiai. drinks_cheers.gif
Per paumejima gerdavau ramuneliu, ciobreliu arbatas. Ipratusiai prie kavos-cia buvo didziausias minusas dietos. Dabar gi vel grizau prie kavos, geriu, GERLas kol kas neisisiautejes. drinks_cheers.gif

Dar noriu, kad nepraleistumet pro ausis-gerkit Borgiomi. Po litra kasdien, bet neilgiau nei 20 dienu. Paskui daryti pertrauka. Borgiomi vienintelis is mineraliniu sarminantis organizma bei apdovanotas tokiu turtingu mineraliniu medziagu arsenalu, kad visa silpnuma nuima.(silpnumas ir buna nuo negautu medziagu). Kiek as bandziau kitu mineraliniu, tai arba neskanus, neimanoma igerti, arba toks pat vandenelis is krano.
Kai po baliu man imu koseti ar pajauciu, kad jau vaikstau kaip girta, iskart perku Biorgomi, geriu, tai apsieinu be jokiu vaistu, be ilgesniu dietu. Biorgomi, primenu, reikia nugazinti.

QUOTE(Smilla @ 2014 01 03, 21:45)
Siaip, tai pasilaikius tvarkingos, sveikos mitybos, nesinervinant, judant, galima apsigydyt. Po to buna kokie savaitgaliniai pasisedejimai, baliai, turistiniai, atostogos uzsienyje - vel visko prisiragauji, ir vel pablogejimas... Tai liga visam gyvenimui, su kuria reikia susigyvent ir ismokt ja valdyti  4u.gif  4u.gif  4u.gif
Pvz nori alkoholio - vyniuko negalima gurksnot (pvz man patinka...), degtine tinka... Gerk degtine.
Cepelinai netinka - na gerai, kasdiena ju nevalgai... suvalgysi 1 karta i 3 men - tikrai nenumirsi..., isgersi mezymo po ju ir viskas bus gerai.
Kavos as atsisakiau irgi. Geriu tirpia, arba gydytoa sake gert su slakeliu pieno - nors ir tas nelabai gerai...
Svarbu neuzsileist, neryt bet ko kelias dienas is eiles...
batono grieztai negalima  biggrin.gif del to ir grauzia gerkle. Geriau kokia sveikuoliska, ekologiska duona, pvz IKI kepta, nei batonas.
As irgi sunkiai persiorientavau i sveikesni maista. BEt kai kelis kartus suriebe skausmai skrandzio, tai nu ir peklon... nebejuokinga pasidare... Vaistus pragerus 2 men, plius po to dar raminamus pora sav., nusprendziau juos mest, nes padejo siek tiek, bet ne iki galo. Pamaciau, kad geriausiai jauciuos, jeigu maista prisiziuru... Na nieko nebus, jeigu masito neziuresit .Nori gerai jaustis, reikia truputi pasistengt ir viskas, net vaistu nereiks

Pasirasau po kiekvienu zodziu ir galiu patvirtinti, kad geriau viena karta ilgesne dieta, bet apraminamas skrandis ilgam, nei trumpalaike, bet su atkritimu ir pastovia bjauria busena drinks_cheers.gif
Atsakyti
O man atsitiko keistas priesingas reiskinys- po visu svenciu ir privalgymu visa ko , eme ir pagerejo tongue.gif Jau 4 d be jokiu vaistu ir beveik tvarkele. Na , kartais jauciu nedideli diskomforta, bet tik nedideli. tik tas krenkstimas nesumazejo ...Dabar pradejau laikytis dietos be gliuteno, bet labiau del kitu problemu.

O jums buna, kad paskauda skrandzio lygyje is nugaros puses? Man labiau paskauda nugarineje, nei priekineje dalyje g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo naca: 04 sausio 2014 - 11:08
Nu gerai.Dabar geriu ciobreliu - melisu arbata.O tai kuo man ja uzsaldinti?Medum, cukrum?Kuo daugiau skaitau , tuo labiau bijau.Maziau zinojau - buvo geriau...Dar perskaiciau , kad GERL gali pakenkti plauciams...Nosis uzsikemsa, gerkle skauda, ausis irgi jautri.Tas pats per ta pati...Esti noriu , man net galva skauda nuo to noro.Koses manes visai nevilioja.Neskanu.O kur gyvenimo dziaugsmas? biggrin.gif
Atsakyti
medus saltam vandenyje kelia rugsti, siltam mazina. ziurint kaip pas jus su rugstimi.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo naca: 04 sausio 2014 - 11:10
QUOTE(naca @ 2014 01 04, 13:09)
medus saltam vandenyje kelia rugsti, siltam mazina. ziurint kaip pas jus su rugstimi.

as manau, kad man normalu tos rugsties, kadangi tik krenksiu.LOR sake, kad man refliuksa galejo issaukti medus, kadangi pries tai sirgau bronchitu ir saukstais ji kabinau su svogunu sultim.Tai dabar jau bijau.Gal vistik cukraus nedaug isimesti...
Dziaugiuosiu, kad jums pagerejo 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2014 01 04, 06:08)
Nera cia jokios tragedijos mirksiukas.gif Ta liga visam amziui, bet ji buna tik priepolinio pobudzio, t.y. apsigydzius ja pora menesiu, galima ramiai gyventi ir viska valgyti metus/du. drinks_cheers.gif


na na, viską? Nesupranti savo padėties.

QUOTE(sena pažįstama @ 2013 11 06, 10:26)
Paaiskejo, kad man maudimo priezastis-divertikulioze ir zarnyno uzdegimas. doh.gif


divertikulitas reiškia, kad pas tave žarnyne nebenormali/pakitusi žarnyno mikroflora. O kai ji neteisinga- tai rimtų bėdų pranašas.
Atsakyti
QUOTE(Ponia Delovej @ 2014 01 04, 11:15)
as manau,  kad man normalu tos rugsties, kadangi tik krenksiu.LOR sake, kad man refliuksa galejo issaukti medus, kadangi pries tai sirgau bronchitu ir saukstais ji kabinau su svogunu sultim.Tai dabar jau bijau.Gal vistik cukraus nedaug isimesti...
Dziaugiuosiu, kad jums pagerejo 4u.gif


Tai vat ir valget salta, kuris kelia rugsti. Ir manau, kad su svogunu tiesiog gqlejo dirginti, o ir pats bronchitas dirgino, ir imunitetas... Bandykit geriau be cukraus, ta arbata juk nera bjauri. Gal dar anyziu g.gif pameginkit prideti, kuris saldina.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo naca: 04 sausio 2014 - 11:46