Įkraunama...
Įkraunama...

"Invalidai"

QUOTE(zuza @ 2008 02 14, 21:20)
jezus cia isvis ne prie ko mirksiukas.gif o as turiu vaika su apmutuotomis kojomis, ir viena supermamyte, Jadziune berods, cia pareiske, kad ji nescia sunkiau vaiksciojo negu zmogus be koju. Uztat esą nesciai piklauso kone daugiau privilegiju statyti savo auto spec.vietoje negu judejimo negalia turinciam, nes neigalus matot lengviau juda uz nescia  blink.gif Mane tokia perdeta "ironija" suerzino  devil.gif Ne vietoje tiesiog ir nevykusiai pajuokauta. Galbut  as per daug jautriai reaguoju, nes tai liecia tiesiogiai mano vaiko skaudzia situacija. Bet jus irgi juokaudamos galvokit ka snekat.

mdas, kartais pasakom ir nepagalvojam, kad viskas tiesiogine prasme gali kazka liesti 4u.gif tikrai nemanau, kad ji kazka norejo izeisti mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(alfa159 @ 2008 02 14, 19:22)
Siaip jau neradau, kad neigaliuju vietose galima parkuoti tik judejimo negalia turintiems neigaliesiems.

Taip, bet labai mažos tos išimtys ir jokios močiutės, seneliai ar nėščiosios neturi teisės į šią lengvatą. Ir tie kurie dėl kažkokių priežasčių neženklina savo transporto priemonių turėdami tam teisę, visvien privalo parkuotis kaip eiliniai vairuotojai.



http://www3.lrs.lt/pls/inter2/dokpaieska.showdoc_l?p_id=284131

VIII. Papildomos lentelės

14. Papildomos lentelės patikslina arba apriboja ženklų, su kuriais jos naudojamos, galiojimą ir yra šios:

846. Neįgalieji user posted image
Nurodo, kad stovėjimo vieta skirta tik šiose taisyklėse numatytą skiriamąjį ženklą „Neįgalusis“ turinčioms transporto priemonėms



Kelių eismo taisyklių
2 priedas
Kelių ženklinimas ir jo charakteristikos
I. Horizontalusis ženklinimas

1.24. Neįgaliojo su vežimėliu simbolis žymi stovėjimo vietą, kurioje gali stovėti tik transporto priemonės, pažymėtos skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“.
user posted image




Kelių eismo taisyklių
3 priedas
TRANSPORTO PRIEMONIŲ SKIRIAMIEJI IR INFORMACINIAI ŽENKLAI transporto priemonėse

11. Neįgaliųjų vairuojamos arba juos vežančios motorinės transporto priemonės, esant atitinkamai žymai transporto priemonės registracijos dokumentuose, priekis ir galas turi būti pažymėti kvadratiniais mėlynais skiriamaisiais ženklais „Neįgalusis“ su baltu apvadu ir baltu kelio ženklo „Neįgalieji“ simboliu. Kvadrato kraštinės ilgis – 100 mm, apvado plotis – 10 mm.




Ir dar nepakenks žinoti:
XVII. Sustojimas ir stovėjimas

195. Greta skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ pažymėtų transporto priemonių savąją transporto priemonę vairuotojas privalo pastatyti taip, kad netrukdytų įlipti (išlipti) neįgaliesiems.




http://www.sam.lt/lt...akymai?id=25705

SKIRIAMOJOŽENKLO „NEĮGALUSIS“ IŠDAVIMO IR NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠAS

1.Skiriamojo ženklo „Neįgalusis“ (toliau – ženklas) išdavimo ir naudojimo tvarkosaprašas (toliau – tvarka) nustato ženklo išdavimo ir naudojimo tvarką.
2.Teisę į ženklo įsigijimą ir naudojimą turi:
2.1.fizinis asmuo, turintis sutrikusią judėjimo funkciją ir galintis pats vairuotilengvąjį automobilį su rankiniu valdymu;
2.2.fizinis asmuo, turintis I ar II invalidumo grupę (ar nuo 2005 m. liepos 1 d.asmuo, kuriam Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo(Žin., 2004, Nr. 83-2983) nustatyta tvarka nustatytas mažesnis negu 55 proc.darbingumo lygis, ar asmuo, sukakęs senatvės pensijos amžiaus, kuriam teisėsaktų nustatyta tvarka yra nustatytas didelis ar vidutinis specialiųjų poreikiųlygis) ir pats vairuoja lengvąjį automobilį;
2.3.fizinis asmuo, kuris veža asmenį, turintį I invalidumo grupę (ar nuo 2005 m.liepos 1 d. Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo(Žin., 2004, Nr. 83-2983) nustatyta tvarka pripažintą nedarbingu ar sukakusįsenatvės pensijos amžiaus, kuriam teisės aktų nustatyta tvarka yra nustatytasdidelis specialiųjų poreikių lygis), arba vaiką su sunkia ar vidutine negalia(ar nuo 2005 m. liepos 1 d. Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinėsintegracijos įstatymo (Žin., 2004, Nr. 83-2983) nustatyta tvarka asmenį, kuriamnustatytas sunkus ar vidutinis neįgalumo lygis);
2.4.juridiniai asmenys, kai jiems priklausančiomis transporto priemonėmis(lengvieji automobiliai, mikroautobusai ir autobusai) vežami neįgalieji.
3.Ženklo išdavimas yra prilyginamas šio ženklo įsigijimui asmens lėšomis prekybosvietose.
4.Šios tvarkos 2.1–2.2 punktuose nurodyti asmenys ženklą naudoja tik tuo atveju,kai patys vairuoja lengvuosius automobilius.
5.Šios tvarkos 2.3 punkte nurodyti asmenys ženklą naudoja tik tuo atveju, kaiveža šiame punkte nurodytą asmenį.
6.Šios tvarkos 2.4 punkte nurodyti juridiniai asmenys ženklą naudoja tik tuoatveju, kai jiems priklausančiomis transporto priemonėmis vežami neįgalieji.
7.Dokumentai, patvirtinantys teisę naudoti ženklą:
7.1.šios tvarkos 2.1, 2.2 punktuose nurodyti asmenys ir 2.3 punkte nurodyti vežamiasmenys privalo turėti dokumentą, patvirtinantį, kad asmuo yra invalidas arbaneįgalusis;
7.2.šios tvarkos 2.1 punkte nurodytas asmuo privalo turėti transporto priemonėsregistracijos dokumentą, kuriame yra žyma „Rankinis valdymas“;
7.3.šios tvarkos 2.4 punkte nurodyti juridiniai asmenys privalo turėti transportoregistracijos dokumentą ir jų vadovo patvirtintą dokumentą, kuriame yranurodyta, kad jiems priklausančiomis transporto priemonėmis yra teikiamostransporto paslaugos neįgaliesiems.
8.Neįgaliųjų vairuojamos arba juos vežančios motorinės transporto priemonėspriekis ir galas turi būti pažymėti ženklais.
9.Visi ginčai, kylantys dėl ženklo išdavimo ir naudojimo tvarkos, sprendžiamiteisės aktų nustatyta tvarka.

Atsakyti
Kadangi mano profesija yra teisininke, tai skaitau Jusu cituojamus teises aktus labai atidziai. Taigi, labai malonu, kad Lietuvoje i neigaliuju vietas auto statyti turi teise ne tik funkcine negalia turintys asmenys, bet ir kiti neigalieji. Funkcine negalia turintys asmenys privalo tureti auto su atitinkama zyma techpasyje (kas yra suprantama, gi ju auto turi tureti tam tikras technines charakteristikas). Kiti gi neigalieji gali vairuoti iprastus automobilius. Parkavimui tai neturi jokios itakos. Tiesiog funkcine negalia turintiems draudziama vairuoti automobili be atitinkamos technines charakteristikos. Bet, kartoju, parkavimui neigaliuju vietose tai negroja. Tai kai kas anksciau truputi sugrieztino taisykles. mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Getter: 17 vasario 2008 - 01:01

Tarkim, mano vaikui amputuotos abi kojos, mes turim teisę statyti auto neįgaliųjų vietoje, bet to beveik niekada nedarome. Jeigu mano vaikas vaikšto ant protezų, tai aš niekad nesinaudoju ta vieta, nes manau, kad nors mano vaikui sunku, bet jis nueis tą atstumą "dirbtinėmis" kojomis. Gal mes užtruksim 20 minučių, gal sūnui reikės prisilaikyti į mano ranką, bet mes įveiksim tą atstumą. Nes ką gali žinoti, gal kito žmogaus negalia bus daug didesnė ir jam tie keliolika ar keliasdešimt metrų bus daug didesnis iššūkis nei mano sūnui. Tad teliks ta vieta kitam.

Nes kas pasvers, kam sunkiau, kas silpniau jaučiasi, kas turi daugiau teisių ir t.t.?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Getter: 17 vasario 2008 - 01:09
Nepykstu. Suprantu, kad susidurusiems su negalia daznai buna tiesiog pikta ant viso pasaulio. Pikta, kad tai kliuvo butent jiems, o ne kazkam kitam. Labai naturalus pykciai, kiekvienas rimciau susirges patiria tuos jausmus. Sunku zmogui susitaikyti ir ziureti i prieki. Labai gerbiu Zuza, kad vaika taip aukleja. Jam bus lengviau gyventi ateityje. Blogiausia, kai zmogus uzsiciklina ant savo nelaimes ir tiesiog toliau ant visu pyksta, pries visus kovoja.

Gal ko nezinau. Vat pasakykit saziningai, ar tikrai esat susidure su situacija, kai visos specialios parkavimo vietos buvo uzimtos? Man krenta i akis, kad net sausakimsose aikstelese visada sviecia nemazai laisvu vietu neigaliems. Ar ta linksniuojama problema reali, ar bujoja tik kazkieno vaizduoteje? Ar yra buve, kad laisvu vietu neigaliems neradote? (Beje, per 35 savo gyvenimo metus esu parkavus auto neigaliuju vietoje viena karta kelioms minutems- prie Eurovaistines, buvo ekstra atvejis. Kazkaip del to negeda g.gif .).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Getter: 17 vasario 2008 - 01:09
QUOTE(Jadziūnė @ 2008 02 14, 20:06)
Kaip suprasti kieme užstatyta JŪSŲ vieta, tuomet kviečiat policiją?  blink.gif Nuo kada kiemuose vietos skaitomos "kažkieno" ir į jas bet kas negali statyti? Išsipirkote ten žemę ar kaip? Ką sako atvykusi policija?  g.gif

bent jau anksciau neigaliesiems prie namu budavo isskiriamos vietos butent jiems.
Pas mus gretimame kieme tokia yra
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Silvute: 15 vasario 2008 - 09:03
QUOTE(alfa159 @ 2008 02 15, 09:50)
.... Vat pasakykit saziningai, ar tikrai esat susidure su situacija, kai visos specialios parkavimo vietos buvo uzimtos?...

Taip, jos visada pilnos mersų, lexus'ų ir t.t., na gal tik anksti ryte atvažiavęs gali tuščių vietų rasti.
Atsakyti
QUOTE(zuza @ 2008 02 14, 21:05)

O kai kuriose ES šalyse yra gera praktika, kad ant neįgaliųjų vietose neteisėtai  pastatytų automobilių klijuojamas lipdukas "Paimk mano negalią" ar pan. Beje, sunkiai nusilupantis tas lipdukas, tai kokiam naujo BMW savininkui baisi trauma būna, kad jo mašinikė šitaip subjaurojama  doh.gif  Sako, padeda  g.gif



o tai nera svetimo turto gadinimas?? nzn nzn, as tolerantiska, bet jei mano auto sitaip apgadintu blink.gif , abejoju ar taip palikciau viska...
Atsakyti

QUOTE(alfa159 @ 2008 02 15, 08:50)
Gal ko nezinau. Vat pasakykit saziningai, ar tikrai esat susidure su situacija, kai visos specialios parkavimo vietos buvo uzimtos? Man krenta i akis, kad net sausakimsose aikstelese visada sviecia nemazai laisvu vietu neigaliems. Ar ta linksniuojama problema reali, ar bujoja tik kazkieno vaizduoteje? Ar yra buve, kad laisvu vietu neigaliems neradote?

Pastoviai būna užimtos blink.gif Radusi šią temą kiekvieną kartą praeidama pro spec. ženkliuku pažymėtą stovėjimo vietą atkreipiu dėmesį kas ten prisiparkavęs/ parkuojasi blink.gif Nu tikrai, kad ne tie kam priklauso... schmoll.gif Apie Vilnių šneku jeigu ką. Vilniuje galiu pasakyti vieną vietą kur būna laisvų vietų neįgaliesiems, tai prie PC Rimi, Žirmūnuose, nežinau kodėl, bet ten dažniausiai būna laisva nors kitos eilės ir sausakimšos smile.gif O kitur nesvarbu ar PC, ar centras ar senamiestis - pilna protinių invalidų schmoll.gif

QUOTE(Riuriu @ 2008 02 15, 09:46)
o tai nera svetimo turto gadinimas?? nzn nzn, as tolerantiska, bet jei mano auto sitaip apgadintu blink.gif , abejoju ar taip palikciau viska...

Nu tai nepažeidinėk taisyklių blink.gif

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Getter: 17 vasario 2008 - 01:16
Apie mamu parkavimo vietas. Esu susidurus su tokiom Vakaruose. Vokietijoj, pvz., ant asfalto nupiestas vezimelis thumbup.gif . Tai labai logiska- kai aikstele keliu aukstu, tai nusitarabanyti su vezimeliu ir vaiku ant parankes is kazkelinto auksto laiptais imanoma nebent pasaulio galiunei. doh.gif Viena aikstele esu uztikus, kur buvo ne tik vietos neigaliems, nescioms, mamoms, bet ir moterims (ne tokios patogios, kaip neigaliuju, aisku, bet parinktos, kad moterims nebutu dideliu sunkumu parkuojantis) - man pasirode labai grazu. smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Getter: 17 vasario 2008 - 01:16

Dėl vietų, tai, kad jos laisvos gali atrodyti tik tam kuris nesinaudoja jomis, man net keista girdėti dvejones dėl to. Aišku, kad jų būna, bet tik ne tada kai tau jų prireikia ir ne toj vietoj. Bet esmė juk galų gale yra žmonių moralė, yra vietų nėra vietų, jos ne tau skirtos tai ir nestatyk, o ne "ai, kas ta veina mano mašinytė, sutilpsim visi".

O dėl išsakytų minčių, kad "piktas, kodėl taip man, o ne kitam" manau neteisingai suprantate, tiesiog nepabuvęs tam kailyje žmogus nesuvokia, nesuvokia kokios kvailos kartais jo problemso dėl kurių jis sau nervus gadina, kaip antai, "jaučiuosi taip prastai kaip nesveikas žmogus, bet tai ką aš dabar turiu save kažkuo apriboti, neiti į parduotuvę, na jau ne - išskirkit man voetą specialią" doh.gif Tikrai, kaip ka-žkas jau rašė, jūs džiaukitė, kad neturit teisės naudotis tomis "ypatingomis "vietomis.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Getter: 17 vasario 2008 - 01:17
Na štai moderatoriai "prasišlavė", kaži kodėl mastau.gif , necenzūros lyg nebuvo g.gif
Atsakyti