Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Lietuvos pilietybės suteikimas
Supermamų klubas > Mamų bendravimas, susitikimai, akcijos > Mamos užsienyje
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
bsgess
PUIKI MAMYTE, matosi, kad neperskaitei visos temos iki galo. Jau senai nebesigincyjam, kad vaikas gali tureti dvi pilietybes mirksiukas.gif
audrute
O per kiek laiko maziui padaro Amerikos pasa? Galvoju gal noriu i Lietuva... ax.gif Bet mazius paso neturi. Ir kokiu dar dokumentu reikia? Gal jau esat kazkur apie tai snekeje, as kazkaip neradau..
Ode
QUOTE(audrute @ 2005 05 19, 01:06)
O per kiek laiko maziui padaro Amerikos pasa? Galvoju gal noriu i Lietuva...  ax.gif  Bet mazius paso neturi. Ir kokiu dar dokumentu reikia? Gal jau esat kazkur apie tai snekeje, as kazkaip neradau..
*

Normaliai - per 6 sav. Pagreitintai - per 2 sav.

http://travel.state.gov/passport/get/first/first_832.html
audrute
Aciu, Ode! 4u.gif
*PM*
Baltic*girl labaijau daug skaityti mirksiukas.gif Ir as naujoke, man atleidziama mirksiukas.gif blush2.gif wub.gif
une
zinau, kad uzmetysit "akmenim", kad vel apie ta pati, nu bet durna as. man "nedaeina"... cry.gif
nerandu as nete tokio adreso, kuriuo galeciau siusti gimimo liudijimus, kad gaut apostile... radau tik viena- secretary of state/election division... tai negi siuo ir tinka? ar neturi but kazkoks atskiras padalinys kur tvarko butent siuos reikalus? ar ten jiems siunti, o jie pamato gim. liudijumus ir mazdaug: o, jiems reik apostiles-viska patys supranta.... ? verysad.gif nieko nesuprantu...
antra, o kaip siust? idedi i voka gimimo liudijima, ceki (kokiai sumai ,irgi kelinta diena neissiaiskinu), baltic girl rase, kad dar laiska, kuriame nurodai ,kiek kopiju reikia , (cia ji laisva forma? mazdaug hi, need one copy of this and that, thank you . bai bai. biggrin.gif ) klijuoji voka ir siunti? viskas ? daugiau nieko? verysad.gif
bukit gerietes dar karta man pasakykit... anksciau visada sekiau sia tema, bet paskui dingo musu dokumentai ir visas procesas sustojo iki kol vel juos gavom.... kol vel ko neatsitiko noriu kuo greiciau viska sutvarkyt...dabar taip bijau ka nors ne taip padaryti...

labai labai aciu.

tiesa, mes georgia'oj , jei ka.... ax.gif
bsgess
Sveikute, Une smile.gif O kurioj valstijoj tu esi? Ar is Lietuvos siusi?

Matai, kainos uz kopija gali skirtis pagal valstija mirksiukas.gif Pamenu tik tiek, kad Bostone einant gyvai buvo doleriu pigiau nei pastu. Mes kazkada jiems skambinom (Masachiusetse) ir jie sake butent taip padaryti - idedi dokumenta ar patvirtinta jo kopija (kokio paso tai siusciau kopija, o gimimo liudijima juk paprasciau gauti tai niekis jei negrazins - nors nesu tikra, turbut grazina g.gif ). Kartu idedi laiskeli, kur parasai ko nori. Ir ceki. Taip pat adresuoji apmoketa voka sau atgal. Mums taip ir paaiskino smile.gif

O laiskely butinai nurodyk, kad nori apostiles, nes tas ofisas ne tik jom uzsiima.

Jei tau reikia adreso JAV ir vietinio apmoketo voko organizavimo - parasyk. As tau galeciau persiusti kai parsius apostiles registruotu laisku i Lietuva (kazkur $8).
une
aciu tau labai uz atsakyma 4u.gif
taip labai aplinkui darau viska si karta... mes lietuvoje, bet visokius musu popiergalius, kuriuos reikia tvarkyti (visokiais klausimais), tvarko musu draugai. tai as jiems nusiunciau gimimo liudijimus, o jie jau siustu vietoj. tik as noriu , viska pati suzinoti, kad jiems butu kuo maziau vargo, nes jau ir taip begale dalyku del musu padare ir tikrai nemolonu buna prasyti.. tai va. po to, kai jie gautu ten vietoje-mums persiustu cionais... man kazkodel pasirode, kad su tokiais "tarpininkais" saugiau siuntineti... unsure.gif

o tu gal zinai nete adresa , kur ten galeciau rasti to ofiso adresa ir kainas?
viskas tvarkoma yra Atlantoje, Georgia.
bsgess
UNE, nezinau. Turetu buti kazkoks oficialus g.gif Galetum parasyti tada. Bet tavo vietoje nusipirkciau telefonu kortele ir paskambinciau tiesiai i Atlanta. Spaudos kioskuose yra kortele su Vilniaus panorama uz 20 litu, iseina kalbeti ne maziau 20 minuciu. Nezinau kitu, bet sveciuojantis si kortele buvo geriausias variantas kiek pamenu. Na ir suzinosi viska smile.gif
ridzis
UNE as pati pries kelias dienas dariau apostile, man kazkaip paprasciau pasirode pas juos nuvaziuot i ofisa ir padaryt, visa tai uztruko apie 15 min. Reikejo uzpildyt trumpute anketa, paduot gimimo liudijima ir 10$ uz viena kopija, bent jau tokios kainos NC.Gal tavo draugai galetu i ta ofisa nuvaziuot, nes jokio asmens dokumento nepraso smile.gif

Cia adresiukas turetum surasti:http://www.sos.state.ga.us/contact.htm
bsgess
Ridzi, oho, kaip brangu blink.gif Mano drauge daresi pas mus (MA) pries metus, tai kaina buvo dvigubai mazesne, ir dabar nepamenu ar $5 ar $6 (maisau kuris "gyvai" ar pastu).
une
UNE as pati pries kelias dienas dariau apostile, man kazkaip paprasciau pasirode pas juos nuvaziuot i ofisa ir padaryt, visa tai uztruko apie 15 min. Reikejo uzpildyt trumpute anketa, paduot gimimo liudijima ir 10$ uz viena kopija, bent jau tokios kainos NC.Gal tavo draugai galetu i ta ofisa nuvaziuot, nes jokio asmens dokumento nepraso

cia zinoma butu idealiausias variantas, jei tiktai tikrai tikrai nereikalauja jokio asmens dokumento, nes bijau ,kad vel neprarasciau gimimo liudijimu... unsure.gif
gal reikes kauptis kauptis ir prasyt........

UNE, nezinau. Turetu buti kazkoks oficialus  Galetum parasyti tada. Bet tavo vietoje nusipirkciau telefonu kortele ir paskambinciau tiesiai i Atlanta. Spaudos kioskuose yra kortele su Vilniaus panorama uz 20 litu, iseina kalbeti ne maziau 20 minuciu. Nezinau kitu, bet sveciuojantis si kortele buvo geriausias variantas kiek pamenu. Na ir suzinosi viska

oi su skambinimu nera taip paprasta schmoll.gif esu skambinus bent pora kartu tai tikrai jau vien jiems , o dar ir i vital ta centra...(cia del gim.liudijimu), tai sujungia normaliai, o paskui ,kai robotas-operatorius pranesa, kad laukite jus greitai sujungs-gaunasi snipstas cry.gif issijungia po keliu minuciu....

o beja, korteliu yra geresniu wink.gif nepamenu kaip vadinasi, bet is paprasto telefono tik eina skambinti ir i jav tikrai nesiekia 40cnt wink.gif mano vyras labai daug skambineja, tai visada sitas perka thumbup.gif

tikrai labai dekui merginos uz pagalba drinks_cheers.gif
ridzis
[quote=une,2005 06 22, 22:54]
cia zinoma butu idealiausias variantas, jei tiktai tikrai tikrai nereikalauja jokio asmens dokumento, nes bijau ,kad vel neprarasciau gimimo liudijimu... unsure.gif
gal reikes kauptis kauptis ir prasyt........

Tikrai nepergyvenk niekas neatims, nemanau kad jiems labai rupetu ar tas liudijimas tavo vaiko(turiu omeni tavo draugu), jokio nusikaltimo juk nedarai smile.gif
*PM*
Mamytes mano vaiko vardas Matthew, kaip irasys lietuviskuose popieriuose pas juos juk w raides zodyne nera doh.gif doh.gif doh.gif
Elma
Ojojoi, mamytes, kiek man teko praeiti kanciu keliu cry.gif Super mamyte tai zino. Kaip zinote, Lietuvoje pasas tai ir yra pilietybes irodymas, o mano vaiko varde yra "x" raide, kurios nera abeceleje... verysad.gif Man atsisake isduoti vaikui pasa del tos priezasties. Teko skambinti i uzsienio reikalu ministerija ir ten aiskintis, kol galu gale (skambinant n-taji karta) susitariau, kad mano vaikui isduos dokumenta, kuriame Lietuvos vyriausybe patvirtina, kad mano vaikas yra Lietuvos pilietis ax.gif Ir dabar kada tik noriu, galiu issiimti jam pasa (kol kas dar neturiu, nes Lietuva dar nepakeite raidymo...)
Linava
Labas gyvenancios NJ,
Ar kam nors pavyko gauti Apostile ant "municipal office" isduoto gimimo liudijimo ar reikejo pries tai gauti gimimo liudijima is NJ Department of Health, Bureau of Vital Statistics ir tada siam gimimo liudijimui prasyti Apostiles? Aciu uz atsakyma.
Smuk
sveikos... gal kas galit papasakoti apie angliškas pilietybes vaikams... kiek skaičiau tai vien tik apie usa kalbėjo.
ridzis
QUOTE(Linava @ 2005 07 26, 02:33)
Labas gyvenancios NJ,
Ar kam nors pavyko gauti Apostile ant "municipal office" isduoto gimimo liudijimo ar reikejo pries tai gauti gimimo liudijima is NJ Department of Health, Bureau of Vital Statistics ir tada siam gimimo liudijimui prasyti Apostiles? Aciu uz atsakyma.
*

Nesu tikra, bet man atrodo jie bet koki "tikra" dokumenta gali patvirtinti...
PaMeL
yra taip,kad ir kur gime vaikelis,jei tevai nepraso tos salies pilietybes,jie gali jei nori gauti vaikiukui lt pilietybe,ir plius vienaip ar kitaip jei tevai Lietuviai vaikutis taip pat automatiskai Lietuvis bus,tik reikes i metrikacijos skyriu nunest dokumenta su salies tos kur gime esat ambasados spaudu kad tos salies pilietybes nepraset savo vaikeliui.nera viskas taip baisu ir sudetinga kaip atrodo.sekmes,viskas ok bus thumbup.gif
Ode
Na, va, musu Vaiva pagaliau iteisinta Lietuvos piliete. Aprashysiu procedura, kaip ja patapome.

SITUACIJA:
Tevai - lietuviai, vaikas gime JAV. Patogumo delei pirmiausia buvo gautas JAV pasas (nes buvo ant nosies kelione i Lietuva), ir del shitos priezhasties Lietuvishkaja pilietybe teko 'irodyneti'. (T.y., dar neturint JAV paso, tvarkantis Lietuvos pilietybe per konsulata, procedura butu zhymiai paprastesne). Tevu gyvenamoji vieta deklaruota Lietuvoje.

PROCEDURA:
Gimimo liudijimo gavimas:

1. Gaunama JAV gimimo liudijimo apostille (musu valstijos ofisas mums liepe ishsiimti 'sertifikuota gimimo liudijimo kopija' ir ja atsiusti su chekiu).
2. Atvazhiavus i Lietuva, padareme gimimo liudijimo ir apostiles vertima i lietuviu kalba ir patvirtinom ji pas notara (tiksliau, visa tai sutvarke vertimu biuras).
3. Banke susimokejome 15 Lt "Uzh uzhsienio valstybeje iregistruoto gimimo itraukima i apskaita.
4. I Civilines metrikacijos skyriu pateikiamas gimimo liudijimo ir apostiles vertimas, banko chekis, tevu pasai, tevu santuokos liudijimas.
Pastaba: Vaiko gimimas registruojamas civilinės metrikacijos įstaigoje tėvų pasirinkimu pagal vieno iš tėvų gyvenamąją vietą, pagal vaiko gimimo vietą arba Lietuvos Respublikos konsulinėje įstaigoje. Kadangi mes registravom pagal mano deklaruota vieta Klaipedoje, reikejo tureti namu knyga.

Lietuvos pilietybes gavimas:
1. Lietuvos pilietybei irodyti, reikia irodyti, kad bent vienas ish vaiko seneliu ar proseneliu 1919-1940 m. buvo gime Lietuvoje.
2. Pateikiami dokumentai (musu atveju): vyro seneles gimimo liudijimas, seneliu santuokos liudijimas, vyro tevo gimimo liudijimas, vyro gimimo liudijimas ir pasas, vaiko gimimo liudijimas ir JAV pasas, prashymas suteikti pilietybe. Seneles gimimo liudijimas irodo, kad ji reikiamais metais gime Lietuvoje, o visi kiti dokumentai parodo jos ir vaiko giminystes ryshi (pvz., jei tai butu buvusi mano senele ish mamos puses, butu reikeje visu santuokos liudijimu ir pan.). Jeigu negalit pateikti originalo, galima pateikti notarishkai patvirtinta kopija.
3. Mazhdaug 10 d. begyje ateina sprendimas apie LR pilietybes suteikima.

LR paso gavimas:
1. Del paso ishdavimo reikia kreiptis i migracijos tarnyba pagal gyvenamaja vieta.
2. Reikejo deklaruoti vaiko gyvenamaja vieta.
3. Sumokamas atitinkamo dydzhio mokestis banke, priklausomai nuo to, kaip greitai reikia gauti pasa.
4. Reikalingi dokumentai: banko chekis, vaiko gimimo liudijimas, vieno ish tevu pasas (pagal kurio gyvenamaja vieta kreipiamasi paso), atitinkamos formos anketa-prashymas, sprendimas del pilietybes, namu knyga.

Va taip gaunamas pasas Lietuvoje. Kadangi vienintele ish seneliu buvo gimusi reikiamu laikotarpiu ir neturejo gimimo liudijimo, teko vazhiuoti i kita Lietuvos gala pasiimti to gimimo liudijimo. Jei nebutu buve nei vieno senelio, gimusiu tuo laikotarpiu, butu reikeje rashyti prashyma Lietuvos Prezidentui arba tvarkytis pilietybes klausima per konsulata, kaip "uzhsienyje gyvenantys lietuviai". Sakychiau, mums 'pasiseke', nors tas popieriu tvarkymas - per daug neskubant - uzhtruko kone visa vasara (tiesa, pasa dareme skubos tvarka - per savaite, nes per menesi nebutume speje...)
Tikiuosi, kad ko neprimaklinau, nes jau atitrukau nuo tos proceduros. Bet, manau, esme aprashiau, ir, kam reikia, supras.
Dar pridedu su tuo susijusiu nuorodu:

Gimimo liudijimo gavimas Lietuvoje
Gyvenamosios vietos deklaravimas
LR pilietybes igijimas
Paso gavimas
Ode
QUOTE(PaMeL @ 2005 08 16, 14:51)
yra taip,kad ir kur gime vaikelis,jei tevai nepraso tos salies pilietybes,jie gali jei nori gauti vaikiukui lt pilietybe,ir plius vienaip ar kitaip jei tevai Lietuviai vaikutis taip pat automatiskai Lietuvis bus,tik reikes i metrikacijos skyriu nunest dokumenta su salies tos kur gime esat ambasados spaudu kad tos salies pilietybes nepraset savo vaikeliui.nera viskas taip baisu ir sudetinga kaip atrodo.sekmes,viskas ok bus thumbup.gif
*

Viskas teisingai, tik nepamirshkit, kad jei vaikas atsiranda Lietuvoje, tai reishkia, kad jis jau turi kitos shalies pasa, nes be jo nebutu ishvazhiaves.
Lietuvishkam gimimo liudijimui gauti gal ir nereikia paties vaiko, bet i pasu poskyri ji reikes vesti parodyti smile.gif
Grelita
Labas.Gyvenam Airijoje.gal kas zino ar ambasada isduoda laikinus pasus kudikiams.nes mums reikia skrist i lietuva,o paso padarymas uztrunka apie 2 menesius.
bsgess
LT ambasada JAV tokiu neisduoda, manau ir Airijoj panasios taisykles g.gif
ridzis
QUOTE(rasaar @ 2005 09 10, 13:12)
Labas.Gyvenam Airijoje.gal kas zino ar ambasada isduoda laikinus pasus kudikiams.nes mums reikia skrist i lietuva,o paso padarymas uztrunka apie 2 menesius.
*

Ko gero jus jau isskridot i Lt, bet jei ne tai tikrai tokius isduoda, nes kiek zinau Airijoj jau nebegalioja, kad lelius gimes toj saly gauna pilietybe (kaip JAV), taigi isduoda kazkoki keliones dokumenta, kaip beje ir daugelije europos shalyse, o paskui pasiuka jau lietuvoj pasidarot, nes kaip bebutu is tos shalies isvaziuoti reikia, o be jokio dokumento tikrai neisleis...Sekmes...
zuvialia
dar laiko turiu,bet jau mastau,kaip cia viskas klosis.esam.gyvenam.irgi Airijoj.matau yra mamyciu jau gimdziusiu cia.gal galite duoti patarimu,kaip cia viskas vyksta..?domejausi visomis benefit (maternity,ir child)butu visai neblogai gauti jas.gal tvarketes ir zinot kaip visa tai padaryt greiciau?o su vaikucio pasais.zinau,kad airijoj vaikiukas gauna airiska pasiuka,o gryzes lietuvon gali pasidaryt savo vaikiskus metrikus.
InguteR
Labas,nezinau kokioja salyje gyvena,be daugelyje saliu gimes vaikas automatiskai gauna tos salies pilietybe,o jeigu nori gauti antra(jei toje salyje galima tureti 2),tai iki metu reikia vaika uzregistruoti Lt,sutvarkyti visus dokumentus ir vaikas gaus Lt pilietybe,bet jeigu praerjo daugiau laiko nei metai,tai vaikas turetu Lt pragyventi 5m. ir tik tada gautu Lt pilietybe smile.gif Sita zinau 100%,nes mano abu vaikai gime Suomijoje.Cia galima tureti 2,taip pat ir Lt pilietybes.Bet as nenorejau daugiau biurokratijos,tai netvarkiau jokiu dokumentu,nes EU gali gyventi kurioja nori salyje.Sekmes tongue.gif

QUOTE(Iva @ 2004 08 10, 11:12)
mamkos SOS, arba as visai durna, bet pasivaideno kad panasia tema jus jau snekejotes, bet nerandu sad.gif  vakar vyras kalbejosi su vienu draugu, pas ji gime  2.gif ir turi nori ir jai kad butu LT pilietybe, tai as sakiau kad pasakyti kad cia siame skyrelyje yra info, o pati neberandu blink.gif ten situacija is serijos kad vos ne pasa reikia pasiimti tos salies kur gime, to po tos pilietybes atsisakyti, po to prasyti vos ne normalia tvarka kaip ir visi, ir gali neduoti blink.gif  g.gif negi is tikruju taip , kazkokia nesamone blink.gif abu tevai Lt pilieciai, legaliai gyvena uzsienyje.

gal turit ka patart ka zmogui?please rolleyes.gif
*

*PM*
QUOTE(InguteR @ 2005 11 23, 09:41)
Labas,nezinau kokioja salyje gyvena,be daugelyje saliu gimes vaikas automatiskai gauna tos salies pilietybe,o jeigu nori gauti antra(jei toje salyje galima tureti 2),tai iki metu reikia vaika uzregistruoti Lt,sutvarkyti visus dokumentus ir vaikas gaus Lt pilietybe,bet jeigu praerjo daugiau laiko nei metai,tai vaikas turetu Lt pragyventi 5m. ir tik tada gautu Lt pilietybe smile.gif Sita zinau 100%,nes mano abu vaikai gime Suomijoje.Cia galima tureti  2,taip pat ir Lt pilietybes.Bet as nenorejau daugiau biurokratijos,tai netvarkiau jokiu dokumentu,nes EU gali gyventi kurioja nori salyje.Sekmes tongue.gif
*

Hmm kaip idomiai, mano vaikui daugiau negu metai, iregistravau jo gimima lietuvoje tik dabar ir del LT pilietybes sake jokiu problemu sako ar nori dabar jam isimt LT pasa ar veliau,ta prasme kaip as pati nuvyksiu i LT blink.gif
Linea...
QUOTE(Puiki_mamyte @ 2005 11 23, 10:58)
Hmm kaip idomiai, mano vaikui daugiau negu metai, iregistravau jo gimima lietuvoje tik dabar ir del  LT pilietybes sake jokiu problemu sako ar nori dabar jam isimt LT pasa ar veliau,ta prasme kaip as pati nuvyksiu i LT  blink.gif
*

Musu vaikiukas gavo pilietybe kai jam metukai suejo, tada dar nieko tokio panasaus negirdejau ... Negi per metus pasikeite taisykles? g.gif Siap tai ten vargo vakariene , pavaikys kaip reikalas... tai kedutes baruose , puiki mamyte ne problema pasirodys, o tik lengvas toks nesklandumas smile.gif)
*PM*
QUOTE(mazylle @ 2005 11 23, 13:46)
Musu vaikiukas gavo pilietybe kai jam metukai suejo, tada dar nieko tokio panasaus negirdejau ...  Negi per metus pasikeite taisykles?  g.gif  Siap tai ten vargo vakariene , pavaikys kaip reikalas... tai kedutes baruose , puiki mamyte ne problema pasirodys, o tik lengvas toks nesklandumas smile.gif)
*

Ai as labai to nesureiksminu, man jam ta pilietybe nedega ax.gif Vistiek gyvensim cia, o kaip reikes tai ir bus, o ispudziais pasidalinsiu kaip ta praeisiu mirksiukas.gif
Linea...
Gerai, kad nesureiksmini, ir nereiketu. Linkiu kuo geriausiu ispudziu tuo klausimu wink.gif
*PM*
QUOTE(mazylle @ 2005 11 23, 15:26)
Gerai, kad nesureiksmini, ir nereiketu. Linkiu kuo geriausiu ispudziu tuo klausimu  wink.gif
*

Zinai kaip sakoma viskas kas susija tokiais klausimais visur reikia palakstyti tai nera taip paprasta nei cia nei ten schmoll.gif Paziurek kiek cia ceremonijos su pilietybem, su zaliom kortom ir t.tt. ten lygiai taip pat, todel tokie dalykai man tiesiog skamba normaliai, jeigu mano mama lakste del eilines pazymos is universiteto kad ja gauti turejo ir i bendrabucius vaziuoti su rinkti parasus nors ten net negyvenau nei karto, gyvenau visa laika pas tevus, bet va reikia ir tiek blink.gif Tai cia smulkmenos, jau nekalbu apie pilietybiu suteikinejima unsure.gif
Linea...
QUOTE(Puiki_mamyte @ 2005 11 23, 16:33)
Zinai kaip sakoma viskas kas susija tokiais klausimais visur reikia palakstyti tai nera taip paprasta nei cia nei ten schmoll.gif Paziurek kiek cia ceremonijos su pilietybem, su zaliom kortom ir t.tt. ten lygiai taip pat, todel tokie dalykai man tiesiog skamba normaliai, jeigu mano mama lakste del eilines pazymos is universiteto kad ja gauti turejo ir i bendrabucius vaziuoti su rinkti parasus nors ten net negyvenau nei karto, gyvenau visa laika pas tevus, bet va reikia ir tiek blink.gif
*

Tai sitas tai taip, bet zinai, kaip mum buvo, gerai, kad mano vyras jau buvo surinkes visa info is cia konsulato, nes kai nuejom lt su mama pas inspektore, (KURI TUO UZSIEMA), tai ji taip nudejo, kad as vos neapsisukau ir neisejau. Informacijos JOKIOS, mazdaug sukineja tusinuka tarp pirstu, ir mazdaug cia ne ten pataiket. As pradejau suruostus vyro dokumentus duoti, o mano mama moteris,kaip sakant, zinanti kaip prieit, tai siaip ne taip, ir kiek pamenu kiek pas ja mums reikejo vaikscioti, kad pati nesuziuri kur kokio parasiuko padet, viska atskiru vizitu. Tiesa pasakius buvo visko ir dinges dokumentas, ir neitrauktus is sarasa iseita atostogaut, bet tevai per pazystamus paskui tavrke , nes as pati buciau zuvus prazuvus. Tikrai zinau, kad visur visko buna, net neabejoju. Tik ka as pajutau, nusiteikima pries, ir mazadaug ispudis, kad as tikrai negausiu tos pilietybes, o paskui ziuri ten viskas taip paprasta, ir viskas p.g. istatymus.
justina10
QUOTE(Kristin @ 2004 08 10, 12:05)
Nu jei taip butu, tai visos lektu ten gimdyt. g.gif Yra daug lietuviu seimu, kurios ten gyvena, gimsta vaikai ir gauna tik Lietuviskus pasus.
*

as tikrai nezinau kaip ten kas gyme usa bet mano drauge gavo vaikuciam lietuviskus pasus nors jie jau turejo airijos pilietybe.ir as net skambinau i ambasada airijoje ir domejaus tai galima tureti lt pasa tik reikia is arhivu issiimti liudijima kad seneliai muo 1940 metu yra lt pilieciai.bet tikrai geriausia pasiskambinti ir tiksliai viska suzynoti.
thumbup.gif smile.gif
liepsnike
QUOTE(justina10 @ 2005 12 04, 17:17)
as tikrai nezinau kaip ten kas gyme usa bet mano drauge gavo vaikuciam lietuviskus pasus nors jie jau turejo airijos pilietybe.ir as net skambinau i ambasada airijoje ir domejaus tai galima tureti lt pasa tik reikia is arhivu issiimti liudijima kad seneliai muo 1940 metu yra lt pilieciai.bet tikrai geriausia pasiskambinti ir tiksliai viska suzynoti.
thumbup.gif  smile.gif
*

Is tikruju tai viskas kur kas paprasciau - nereikia liudijimu is arhyvu, jei nors vienas is tevu turi lt pilietybe (istatyme yra 2 dalys: jei proseneliai iki 1940m. buvo lietuviai ir jei tevai ar seneliai yra lietuviai). Beda gal tik tame, kad reikia vesrti gimimo liudijima ir dabartines pilietybes dokumenta, patvirtinti ir pan.

Dar yra skirtumas jei lt pilietybe gaunama iki kitos pilietybes gavomo ir jei lt pilietybes prasoma turint kita pilietybe. Abiems atvejais reikia versti ir tureti kruva dokumentu, bet atrodo gauti lt pilietybe kaip antra pilietybe kur kas paprasciau.

Ir dar - i ambasadas reikia skambinti ir skambinti. Ir dar pries tai paciam paskaityti pilietybes istatyma ar paskambinti pilietybes konsultaciniais telefonais Lietuvoje, nes dazniausiai konsulai nieko nezino arba tiesiog tingi pasidometi.

*PM*
QUOTE(Ode @ 2005 09 03, 15:46)
Viskas teisingai, tik nepamirshkit, kad jei vaikas atsiranda Lietuvoje, tai reishkia, kad jis jau turi kitos shalies pasa, nes be jo nebutu ishvazhiaves.
Lietuvishkam gimimo liudijimui gauti gal ir nereikia paties vaiko, bet i pasu poskyri ji reikes vesti parodyti smile.gif
*

Tikrai ne nes man isdave be vaiko parodymo t.y. per konsulata smile.gif Bet del paso itariu reikes tikrai.
bsgess
Prasant vaiko paso per konsulata reikia abieju tevu prasymo suteiti vaikui LR pilietybe, bet pacio vaiko vezti i Lietuva nereikia. Bent nuorodose is konsulato as taip supratau. Tam ir tvarkaisi per konsulata, nes gyvai negali smile.gif
*PM*
QUOTE(baltic*girl @ 2006 01 04, 15:49)
Prasant vaiko paso per konsulata reikia abieju tevu prasymo suteiti vaikui LR pilietybe, bet pacio vaiko vezti i Lietuva nereikia. Bent nuorodose is konsulato as taip supratau. Tam ir tvarkaisi per konsulata, nes gyvai negali smile.gif
*

Taip taip aisku nereiks, as kalbejau jeigu lietuvoj daryciau pilietybe tai reiketu abieju tevu ir vaika dar parodyt doh.gif Delto dabar galvoju kad tai darysiu per konsulata,nereiks nei tevui vaziuot nei vaiko vezt, bet Matt vistiek su manim vaziuos visur,nes neturiu kur ji palieka,tai taip gausis kad ji konsulate vistiek matys tongue.gif mirksiukas.gif , bet jei rimtai tai itariu maziau ceremonijos bus,tuo labiau viska cia turiu jau.... Nes ten ne tiek jau daug popierizmo, praktiskai tas pats as jau namie viska turiu tas aplikacijas tik uzpildyt ir jiem nuvezt arba nusiust i konsulata ir tiek... gyvenamos vietos visu jau deklaruotos,gimimo liudijima isimtas,man tik sake vieno senelio ar prosenelio uztenka irodyti kad iki 1940m. buvo lietuviai ir jei tevai ar seneliai yra lietuviai...na kaip seksis papasakosiu veliau, tiesiog idomu kiek laiko tai uztruks g.gif ,nors as dabar neskubu niekur,jis turi amerikoniska pasa, tai isbedos visur ta galiu naudot rolleyes.gif
Tik va man tvirtino kad del W raides pase nebus jokiu problemu,nors jos nera lietuviskam raidyne, irasys taip kaip amerikoniskam irasyta,nes visgi pirmoji pilietybe amerikos o paskui lietuvos kaip antroji eina ir pakeisti i kita raide tiesiog negalima...nezinau tiesiog jie man taip aiskino ...o kaip bus matysim kaip su tuo susidursim unsure.gif
bsgess
PUIKI MAMYTE, man tas seneliu irodymas ir uzeme daugiausiai laiko, nors seneliai dar gyvi ir visus dokumentus turejo namie. Reikia rodyti savo gimimo liudijima kur irasyta mama, santuokos liudijima kur matosi pakeista pavarde, mamos gim.liudijima kur irasyta senele, seneles gim.liudijimas ir pasas... Man dar reikejo mamos santuokos ir istuokos liudijimu, nes ant mano gimimo liudijimo buvo kitokia pavarde. Turbut kazko nepaminejau greitai rasydama, bet va sie dokumentai surinkti buvo painiausia... Ir visi turi buti su notaro is Lietuvos patvirtinimu kai siunti/nesi i konsulata del vaiko paso.
*PM*
QUOTE(baltic*girl @ 2006 01 04, 17:37)
PUIKI MAMYTE, man tas seneliu irodymas ir uzeme daugiausiai laiko, nors seneliai dar gyvi ir visus dokumentus turejo namie. Reikia rodyti savo gimimo liudijima kur irasyta mama, santuokos liudijima kur matosi pakeista pavarde, mamos gim.liudijima kur irasyta senele, seneles gim.liudijimas ir pasas... Man dar reikejo mamos santuokos ir istuokos liudijimu, nes ant mano gimimo liudijimo buvo kitokia pavarde. Turbut kazko nepaminejau greitai rasydama, bet va sie dokumentai surinkti buvo painiausia... Ir visi turi buti su notaro is Lietuvos patvirtinimu kai siunti/nesi i konsulata del vaiko paso.
*

Na man sake viska paprasciau bet ziuresim kaip ten bus....sake tik kopija vieno is seneliu gimimo liudijimo ir tiek...turiu as sarasa reikiamu dokumentu bet ten ne viska staip painiai o kaip bus suzinosim veliau...o kada tu tai darei?? g.gif
bsgess
Mama viska surinko kai dariaus nauja pasa ir registravau savo santuoka ir vaiko gimima... Ka tu padarei smile.gif

Nezinau, kaip galima paprasciau? Nera viskas sudetinga, tik reikia parodyti dokumentu sasajas. Juk jei nunesi tik seneles gimimo liudijima - jis neraso, kad ji tavo senele, gal siaip kokia bobute megalol.gif Todel reiks tavo rysi su ja nurodanciu dokumentu, neapsieisi ir be mamos ar tecio wink.gif
*PM*
QUOTE(baltic*girl @ 2006 01 04, 18:46)
Mama viska surinko kai dariaus nauja pasa ir registravau savo santuoka ir vaiko gimima... Ka tu padarei smile.gif

Nezinau, kaip galima paprasciau? Nera viskas sudetinga, tik reikia parodyti dokumentu sasajas. Juk jei nunesi tik seneles gimimo liudijima - jis neraso, kad ji tavo senele, gal siaip kokia bobute megalol.gif Todel reiks tavo rysi su ja nurodanciu dokumentu, neapsieisi ir be mamos ar tecio wink.gif
*

Na tai logiska atrodo bent jau man,kad reiks ir tevu nes ten juk nieko neraso, bet as tai cia turiu tuos ju liudijimus , todel paziurejau kad visas sarasas kuris duotas viska turiu,delto sakau kad gal lengviau viskas bus g.gif SIaip labai faina konsule NY tai man patiko viska issamiai paaiskino, todel laba tikiuosi kad viskas bus ciki piki, zinai o kaip bus tada ir matysim... o kaip senai tu ta darei? g.gif SUpranti man siaip proseneliu nereiks nes musu vieni is seneliu yra gime iki 1940m mirksiukas.gif Todel Matt senelis ir mociute tinka ir to uzteks mano tevu nereikes net kisti , nes sake pakanka vieno is ju...

Na ta prasme: vieno senelio ar prosenelio uztenka irodyti kad iki 1940m. buvo lietuviai ir jei tevai (tai mes) ar seneliai (musu tevai)(siuo atveju mums tinka pirma svariantas) yra lietuviai, nezinau ar teisingai parasiau jau makaluojuso as cia, atrodo teisingai blush2.gif
Kaip pati matai jeigu mum seneliai netiktu iki tos datos, tada jau reiketu ir proseneliu ir senelius ir mus dar , na popierizmas daugeja....bet mum reikes tik senelio ir musu g.gif Kitaip tariant juk mano vyro liudijime parasyta Matt senelis yra jo tevas, kokios dar giminystes reikia, lygiai taip pat kaip matt gimimo liudijime parasyta kad mes esam jo tevai arba jis musu sunus mirksiukas.gif mirksiukas.gif
mamaitiene
Jo, situos klausimu biski apsileidau, turiu viska surinkus, bet dar iki galo visko neuzpildziau. Mamytes, o kaip raset prasyma , daba suku galva ar dviem kalbom (laisva forma), nes vyrioks lietuviskai nekerta g.gif , ar tik lietuvoskai ir vyra ikalbinti kad pasirasytu
bsgess
QUOTE(Puiki_mamyte @ 2006 01 05, 02:50)
Na ta prasme: vieno senelio ar prosenelio uztenka irodyti kad iki 1940m. buvo lietuviai ir jei tevai (tai mes) ar seneliai (musu tevai)(siuo atveju mums tinka pirma svariantas) yra lietuviai, nezinau ar teisingai parasiau jau makaluojuso as cia, atrodo teisingai  blush2.gif

Kitaip tariant juk mano vyro liudijime parasyta Matt senelis yra jo tevas, kokios dar giminystes reikia, lygiai taip pat kaip matt gimimo liudijime parasyta kad mes esam jo tevai arba jis musu sunus  mirksiukas.gif  mirksiukas.gif
*

As irgi dariausi per senele, ne per prosenelius.
Mano variantu dariausi per mamos mama, ne teti. Mama gime su mergautine pavarde (kaip nekeista megalol.gif ), o mano gimimo liudijime ji jau "-iene". Todel teko rodyti ir santuokos dokumenta, kuris rode kaip keitesi jos pavarde. Tau tvarkantis per vyra ir be pavardziu keitimu gavosi paprasciau rolleyes.gif

QUOTE(mamaitiene @ 2006 01 05, 03:03)
Jo, situos klausimu biski apsileidau, turiu viska surinkus, bet dar iki galo visko neuzpildziau. Mamytes, o kaip raset prasyma , daba suku galva ar dviem kalbom (laisva forma), nes vyrioks lietuviskai nekerta g.gif , ar tik lietuvoskai ir vyra ikalbinti kad pasirasytu
*

Ir man idomu, parasyk jei suzinosi bigsmile.gif As sakau gal rasyti lietuviskai, sakyti, kad viska supranta megalol.gif Nors jauciu tikrai nemazai suprastu, tai kam tie vertimai.
bsgess
PUIKI MAMYTE, tik dabar supratau, kad tu seneliais vadini Matthew senelius, o as kalbu apie savo doh.gif Tai iseina, kad as darysiu per prosenelius... O viska registravau 2004 metu pabaigoj.
Ode
QUOTE(Puiki_mamyte @ 2006 01 04, 16:02)
jeigu lietuvoj daryciau pilietybe tai reiketu abieju tevu ir vaika dar parodyt  doh.gif
*

Abiejų tėvų nebūtina (nebent gal yra kitaip, jei vienas iš jų ne LT pilietis) - užtenka tik nedalyvaujančiojo paso arba paso notariškai patvirtinos kopijos. Mes darėmės su pastaruoju variantu

QUOTE(Puiki_mamyte @ 2006 01 04, 18:42)
sake tik kopija vieno is seneliu gimimo liudijimo ir tiek...
*

Taip, vieno iš senelių (vaiko prosenelio/-ės), tačiau reikia įrodyti giminystės ryšį tarp jo ir vaiko, o ten ir prasideda žaidimas, nes jei viskas eina per moterišką liniją, tai reikia visų gimimo liudijimų IR santuokos liudijimų (arba dar daugiau, jei, kaip Baltic*girl rašė, pavardės kitokios ir pan.).
Mes darėmės praėjusią (2005) vasarą ir visą tą procedūra aprašiau. Net jei jūs ir tvarkysit per konsulatą kaip antrą pilietybę, viso to jums reikės.
Painu tikrai nėra, jei tik yra visi reikalingi dokumentai.
*PM*
QUOTE(baltic*girl @ 2006 01 04, 20:48)
PUIKI MAMYTE, tik dabar supratau, kad tu seneliais vadini Matthew senelius, o as kalbu apie savo doh.gif Tai iseina, kad as darysiu per prosenelius... O viska registravau 2004 metu pabaigoj.
*

Na pagaliau issiaiskinom, nes as kalbejau kitaip tariant apie savo uosvi mirksiukas.gif
QUOTE(Ode @ 2006 01 04, 21:39)
Abiejų tėvų nebūtina (nebent gal yra kitaip, jei vienas iš jų ne LT pilietis) - užtenka tik nedalyvaujančiojo paso arba paso notariškai patvirtinos kopijos. Mes darėmės su pastaruoju variantu
Taip, vieno iš senelių (vaiko prosenelio/-ės), tačiau reikia įrodyti giminystės ryšį tarp jo ir vaiko, o ten ir prasideda žaidimas, nes jei viskas eina per moterišką liniją, tai reikia visų gimimo liudijimų IR santuokos liudijimų (arba dar daugiau, jei, kaip Baltic*girl rašė, pavardės kitokios ir pan.).
Mes darėmės praėjusią (2005) vasarą ir visą tą procedūra aprašiau. Net jei jūs ir tvarkysit per konsulatą kaip antrą pilietybę, viso to jums reikės.
Painu tikrai nėra, jei tik yra visi reikalingi dokumentai.
*

Aciu Ode, bandysiu ziuresim kaip ten mum seksis unsure.gif
sanda
O ar reikia vaiko amerikonisko paso(tvarkantis per konsulata), iregistruojant vaiko gimima lietuvoje,isimant jam lietuviska gimimo liudijima ir pasa, ar uztenka tik gimimo liudijimo amerikonisko? Nes mano vaikas tai neturi amerikonisko paso, nes niekur neskridom ir dar greitu laiku nesiruosiam niekur keliauti, tai kazkaip ir neissiimam.Aciu
Fasolka
QUOTE(sanda @ 2006 01 05, 16:38)
O ar reikia vaiko amerikonisko paso(tvarkantis per konsulata), iregistruojant vaiko gimima lietuvoje,isimant jam lietuviska gimimo liudijima ir pasa, ar uztenka tik gimimo liudijimo amerikonisko? Nes mano vaikas tai neturi amerikonisko paso, nes niekur neskridom ir dar greitu laiku nesiruosiam niekur keliauti, tai kazkaip ir neissiimam.Aciu
*

As isemiau vaiko lietuvishka gimimo liudijima jam neturint amer. paso, pakako tik "birth certificate'o" .. Manau taip pat galima butu isimti ir lietuvishka pasa per konsulata (tik surink Puikios_mamytes isvardintus irodymus) , bet tada kyla klausimas amer. paso gavimui.. Nezinau siu visu subtilybiu, nes mano vaiko amer. plietybe yra kai pirmoji, o jau lietiviska pasa isiminesiu antraip.. T.y. lietuvishka pilietybe bus kaip antroji (del to ir reikia tu visu bobuciu-seneliu lietuvybes irodymu).. Mano pointas (neesu tikra, o tik pamastymui) ar jum veliau nekils sunkumu isimti amer. pasa vaikui... bet gal vaikui gimus USA tai yra paprastai ir galima isimti lietuvishlka pasa pirmai..

P.S. bet kokiu popieriu tvarkymas per Chikagos konsulata.. yra tragedija.. Dirba gryna "zhertva" !! nu cia siap prisiminimai gryzo.. klizmu klizma...
Ode
QUOTE(Fasolka @ 2006 01 05, 15:21)
Mano pointas (neesu tikra, o tik pamastymui) ar jum veliau nekils sunkumu isimti amer. pasa vaikui... bet gal vaikui gimus USA tai yra paprasatai ir galima isimti  lietuvishlka pasa pirmai..
*

Aš irgi neturiu konkrečių įrodymų, bet esu girdėjusi, kad ne taip paprasta gauti JAV pilietybę, kaip antrą.
Nors... Dabar pasiskaitinėjau ir pagalvojau: juk jei eini su tuo gimimo liudijimu paso - niekas ir nežinos, kad turi kitą pilietybę. smile.gif
Fasolka
QUOTE(Ode @ 2006 01 05, 23:50)
Aš irgi neturiu konkrečių įrodymų, bet esu girdėjusi, kad ne taip paprasta gauti JAV pilietybę, kaip antrą.
Nors... Dabar pasiskaitinėjau ir pagalvojau: juk jei eini su tuo gimimo liudijimu paso - niekas ir nežinos, kad turi kitą pilietybę. smile.gif
*

nu siaip kaip ir logishka, nebent anketoje amer.pasui gauti (turinio anketos as neprisimenu) butu klausimas ar neturi kitos salies paso.. g.gif .. mes ejom isimti vaikui amer. paso i pasta uzpildem anketa, nuotraukas, parodem ID (t.y. tevas ID, o as lietuvishka pasa, nes dar ID neturejau).. taigi tikrai niekas apie joki lt pasa neklause, nebent anketoje klausimas uzsleptas.. bet vel gi rasyk ka nori, jei kito paso nerodysi...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.