Įkraunama...
Įkraunama...

Statykime dvibutį namą kartu

Laba diena gerbiamos mamos ir mamai, noriu padiskutuoti tokiu įdomiu klausimu. Ketiname statytis mini daugiabutį, o tiksliau keturių butų namuką. Sklypas jau surastas ir nupirktas, bei pradėtas ruošti projektas. Po truputį pradedame ieškoti ir bendraminčių šitokiomis statybomis. O padiskutuoti noriu konkrečiai apie tai - kaip Jūs vertintumėte tokią galimybę gyventi mini bendruomėnėje. Su žmona ilgai diskutavome šiuo klausimu ir matome nemažai pliusų: keliems pigiau pasistatyti bei eksploatuoti namą; yra žmonės su kuriais gali leisti laisvalaikį; vaikai bendraus tarpusavyje, t.y. jiems nebus liūdna; nebaisu palikti namus ilgam laikui; ... mažų mažiausiai kaimynai bus pažįstami 4u.gif Iš tikrųjų prirašėmė bent keliasdešimt pliusų ir tik kelis minusus. Taigi kokia Jūsų nuomonė?
Atsakyti
visokiu zmoniu yra, visokiu reikia.
mums - kolukis yra kolukis, ar jame 10 zmoniu ar 40.
Atsakyti
puse Romainiu tokiu dabar yra smile.gif
Atsakyti
man visai butu iduomu. o kokioj cia vietoj
Atsakyti
Dekui uz nuomones, noriu truputeli pakomentuouti. Esu daug prisiskaites istoriju apie tai kaip pasistacius nama atsiranda neplanuotu uzsiemimu, tokiu kaip pecio kurenimas, sniego kasimas, zoles pjovimas, vaiku veziojimas ir kt. Siuo atveju manau butu galima zenkliai pasilengvinti sau gyvenima. Nenoreciau vadinti tai kolhozu, mat pastarasis terminas asocijuojasi su meginimu pavogti, apgauti ir pan.
Toliau del pateikto pavyzdzio. Sutinku jei toks namas butu statomas sodo sklype, bet jei erdves pakanka ne tik namui bet ir visiems kitiems poreikiams tai jau nebepanasu i skruzdelyna smile.gif
Siame forume ne tiek noriu aptarti savo konkretu pavyzdy, bet daugiau padiskutuoti apie tokio gyvenimo filosofija, isgryninti teigiamumus ir neigiamumus. Jei yra klausimu apie mano planus - rasykite asmenine zinute

Didelis Didelis dekui uz diskusija 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(E_Z_Y_S @ 2013 10 06, 09:30)
Dekui uz nuomones, noriu truputeli pakomentuouti. Esu daug prisiskaites istoriju apie tai kaip pasistacius nama atsiranda neplanuotu uzsiemimu, tokiu kaip pecio kurenimas, sniego kasimas, zoles pjovimas, vaiku veziojimas ir kt. Siuo atveju manau butu galima zenkliai pasilengvinti sau gyvenima. Nenoreciau vadinti tai kolhozu, mat pastarasis terminas asocijuojasi su meginimu pavogti, apgauti ir pan.
Toliau del pateikto pavyzdzio. Sutinku jei toks namas butu statomas sodo sklype, bet jei erdves pakanka ne tik namui bet ir visiems kitiems poreikiams tai jau nebepanasu i skruzdelyna  smile.gif
Siame forume ne tiek noriu aptarti savo konkretu pavyzdy, bet daugiau padiskutuoti apie tokio gyvenimo filosofija, isgryninti teigiamumus ir neigiamumus. Jei yra klausimu apie mano planus - rasykite asmenine zinute

Didelis Didelis dekui uz diskusija  4u.gif


Jus jauni ir esate maksimalistai ar ne? mirksiukas.gif Viskas puiku, jei jusu like kaimynai bus tokie pat, bet jei ta bendruomene - labai tiketina- susiburs is visokiu zmoniu... Net kaimynai "per tvora' daznai" paskelbia vieni kitiems saltaji kara, o cia ...Su laiku visi zmones keiciasi, net ir buve prieteliai atitolsta. Vaikai kartu zais?- betgi pasaulis ne rozinis smile.gif Zodziu , viskas imanoma, viskas sveikintina, tik siulyciau nusileist ant zemes su tais pliusais mirksiukas.gif , nes per dideliu lukesciu neissipildymas gali zmogu palauzti
Atsakyti
QUOTE(geguzevasaris @ 2013 10 06, 09:24)
Jus jauni ir esate maksimalistai ar ne? mirksiukas.gif Viskas puiku, jei jusu like kaimynai bus tokie pat, bet jei ta bendruomene - labai tiketina- susiburs is visokiu zmoniu... Net kaimynai "per tvora' daznai" paskelbia vieni kitiems saltaji kara, o cia ...Su laiku visi zmones keiciasi, net ir buve prieteliai atitolsta. Vaikai kartu zais?- betgi  pasaulis ne rozinis  smile.gif  Zodziu , viskas imanoma, viskas sveikintina, tik siulyciau nusileist ant zemes su tais pliusais  mirksiukas.gif , nes per dideliu lukesciu neissipildymas gali zmogu palauzti


Nesu architektas ar statybininkas, tačiau kiek teko skaityt STR'us, daugiabučiams (3 ir daugiau butų) atsiranda papildomų reikalavimų, tiek projektavimo tiek statybos, tiek jau pastačius (pvz., reikia turėti namo eksploatuojančią bendriją ar sutartį su įmone). Taip kad prie minusų ir biurokratijos nepamirškit.

Atsakyti
QUOTE
Jus jauni ir esate maksimalistai ar ne? mirksiukas.gif Viskas puiku, jei jusu like kaimynai bus tokie pat, bet jei ta bendruomene - labai tiketina- susiburs is visokiu zmoniu... Net kaimynai "per tvora' daznai" paskelbia vieni kitiems saltaji kara, o cia ...Su laiku visi zmones keiciasi, net ir buve prieteliai atitolsta. Vaikai kartu zais?- betgi pasaulis ne rozinis  smile.gif Zodziu , viskas imanoma, viskas sveikintina, tik siulyciau nusileist ant zemes su tais pliusais  mirksiukas.gif , nes per dideliu lukesciu neissipildymas gali zmogu palauzti


tiesiai i desimtuka. vat as noriu auginti geles.. o tamstos vaikai zaisdami su kamuoliu man jas pastoviai nulauzo.. o kaimyne nori morku ir pomidoru. ir siltnamio nori. o tie, is kampinio buto, kepa saslykus ir leidzia man nepatinkancia muzika. garsiai. lotuliukas.gif lotuliukas.gif
muilo operas megstat? as tai ne, todel nepasirasyciau.
nebent sukat bizni - imat sklypa, statot, isparduodat ir patepat muila su geru pliusu smile.gif tada jo, vieni pliusai tokiam reikalui smile.gif
Atsakyti
Si ideja nera mano ismislas, taip jau gavosi, kad darbo reikalais nemazai laiko turiu praleisti uzsienyje (dirbu mokslini darba), tad tokio tipo name man teko gyventi JAV, apie pusmeti ir parsiveziau tik teigiamus ispudzius. Bet manau skirtumas cia yra mentalitete. Geles, vaikai bei pomidorai ... reikia tiesiog daugiau bendrauti su kaimynais ir neiskoti juose priesu. Dabar truputeli apie idile ax.gif Kas turit vaiku pasakykite man su kuo jie bendrauja? Ar tik ne su savo aplinkos vaikais, t.y. klasiokais bei tame paciame kiekme gyvenanciais kitais vaikais? Tas pats ir su suaugusiais, su kuo jus bendraujate? Manau vėlgi daugiausiai su bendradarbiais ir kitais aplinkos zmonemis - kaimynais. Dekui uz issakytas mintis, bet kolkas as matau daugiau pliusu nei minusu.
Atsakyti
Na tikiuosi, kad čia neišlįs kokia reklama ar klientų paieška smile.gif Nes tema bus greit ištrinta...

O jei atsakant į temą: nesąmonė.
Pagal kokią anketą atrinkinėsit kaimynus? Pagal hobius? Vaikų skaičių? Amžių? Kažkokios naivios svajonės apie idealų rytojų. Vyras su žmona ne visada sutaria, o turėti dar tris kaimynus su kuriais turi taikytis ir kurtis taisykles kas laiptinę plaus, kas sniegą kas... Draugai nusipirko butą kotedže. Žemės aišku gal 2 arus gavo. Va kaimynas nusprendė pasistatyt tuose dviejuose aruose šuns voljerą. Uždraust jam negali. Svetimas šuo už tavo tvoros kieme atliekantis savo reikalus nelabai smagu.... Kitas kaimynas geriantis, nuolat kviečia pažįstamos vyrą kartu kažką daryti ir aišku gerti. Šeimoj konfliktai. Kaip tą galėjai numatyti pirkdamas butą? O jei atrinktieji vėliau pasirodys kitokie? sunkiai sugyvenami?

Mano vyras iš viso sako "geras kaimynas - bet tvoros nenuimk". Ir tikrai, mes labai gerai sutariam su savo kaimynais kitame sklype. Bet va mes tvenkinį valom, norėtume ir iš jų to paties, o jiem kažkaip tai neatrodo svarbus reikalas. Negali už tai pykti, bet jie ne maži vaikai, kad aiškintum.

Ir taip pagalvojau - turim mes tų draugų ir be gyvenimo kartu smile.gif
Iš kitos pusės, yra kas renkasi gyvenimą kotedžuose. Bet vistiek man ta šeimų bendrystė su kaimynais ne miela. Vaikai irgi gali nesutarti su kaimynų vaikais. Jeigu kaip jum - man reikėtų keliauti ir gaučiau taip apsistoti, ok gyvenčiau iš reikalo. Jeigu turiu kažkokį pinigėlį ir sprendžiu kaip man tvarkytis savo gyvenimą, jokiais būdais nesirinkčiau tokio varianto. Iki 25m gyvenau bute, nebenoriu klausyti kaip kaimynai pykstasi ar jų vaikas naktį rėkia...
Atsakyti
QUOTE(E_Z_Y_S @ 2013 10 06, 12:02)
Si ideja nera mano ismislas, taip jau gavosi, kad darbo reikalais nemazai laiko turiu praleisti uzsienyje (dirbu mokslini darba), tad tokio tipo name man teko gyventi JAV, apie pusmeti ir parsiveziau tik teigiamus ispudzius. Bet manau skirtumas cia yra mentalitete. Geles, vaikai bei pomidorai ... reikia tiesiog daugiau bendrauti su kaimynais ir neiskoti juose priesu. Dabar truputeli apie idile  ax.gif Kas turit vaiku pasakykite man su kuo jie bendrauja? Ar tik ne su savo aplinkos vaikais, t.y. klasiokais bei tame paciame kiekme gyvenanciais kitais vaikais? Tas pats ir su suaugusiais, su kuo jus bendraujate? Manau vėlgi daugiausiai su bendradarbiais ir kitais aplinkos zmonemis - kaimynais. Dekui uz issakytas mintis, bet kolkas as matau daugiau pliusu nei minusu.

Pastatote keturbuti tik uz savas lesas, o tada rimtas face control: potencialiems pirkejams isnuomojate buta ir ziurite, ar jie bus jusu draugai, ar tik kaimynai, ar jiems nevieta jusu mini visuomeneje...
Statybos prasme ideja ne bloga, bet bendruomenes prasme - utopija.
Atsakyti
QUOTE(E_Z_Y_S @ 2013 10 06, 13:02)
... reikia tiesiog daugiau bendrauti su kaimynais ir neiskoti juose priesu. Dabar truputeli apie idile  ax.gif Kas turit vaiku pasakykite man su kuo jie bendrauja? Ar tik ne su savo aplinkos vaikais, t.y. klasiokais bei tame paciame kiekme gyvenanciais kitais vaikais? Tas pats ir su suaugusiais, su kuo jus bendraujate? Manau vėlgi daugiausiai su bendradarbiais ir kitais aplinkos zmonemis - kaimynais. Dekui uz issakytas mintis, bet kolkas as matau daugiau pliusu nei minusu.





E_Z_Y_S, isivaizduokit, kad mes visi jau esam jusu kaimynai ( to svajoniu namo). Erzinam su savo gelem , sunim ir pomidorais? Ne tas mentalitetas? Kiek laiko busit pajegus buti tolerantiskas ?

Apie vaikus. Turbut neleidziat sau tos minties, kad kuo jie didesni, tuo daugiau rupesciu sukelia mirksiukas.gif Ir tie kaimynu vaikai, nebutinai patiks jusu vaikui, o gal skirsis seimu poziuris i auklejima.

Bet visgi, E_Z_Y_S, tikrai nesinori numusti jums upo, tad siekit savo svajones . Kai praeis koks 20 metu, gal ir jus kitaip galvosit, bet kam persokt tuos 20 metu ir mastyt kaip visi smile.gif

As siendien visai nenorejau , bet privalejau eit gramdyt laiptu is po laiptines remonto, nes kiti kaimynai gramde, niekas nevercia, bet tikisi , kad ir tu susiprasi... Tad visai butu smagu nieko is kaimynu nebesusitikt ir nezinot, ko jie is taves tikisi doh.gif
Atsakyti