Įkraunama...
Įkraunama...

Žagarėliai

QUOTE(dzestina @ 2006 02 18, 17:18)
na o kam ta bulve? ax.gif

Mano mama sako kad bulvė neleidžia degti riebalams. bet tikrai nežinau.
Atsakyti
QUOTE(NeringaJ @ 2006 02 27, 20:41)
Mano mama sako kad bulvė neleidžia degti riebalams. bet tikrai nežinau.
Mano mama ta pati sako ax.gif
Atsakyti
QUOTE(studente @ 2006 03 16, 11:24)
Settings --> Charting options --> Thermometer and Temperature method --> Units padaryk celsius


O jums nebūna, kad verdant žagarėlius aliejus putoja? Aš atsimenu, kiek su mama virdavom, tiek putodavo taip, kad net per viršų bėgdavo. Nuo to laiko žagarėlių aš nebeverdu.
Atsakyti
QUOTE(sagritute @ 2006 03 16, 13:18)
O jums nebūna, kad verdant žagarėlius aliejus putoja? Aš atsimenu, kiek su mama virdavom, tiek putodavo taip, kad net per viršų bėgdavo. Nuo to laiko žagarėlių aš nebeverdu.



Aš galvoju, kad aliejus putoja dėl to, kad darydama žagarėlius barstai miltų. Aš visada kočiojimo lentą ir rankas patepu tik aliejumi, todėl man niekas ir neputoja.

Šiandien kaip tik kepiau mielinius žagarėlius pagal Bea mielinių spurgų receptą. Labai skanūs gavosi thumbup.gif .
Atsakyti
seniai norejau zagareliu issikepti, bet buvau recepta pamirsus, tai galvojau padaysiu is galvos, kartais juk visai neblogai gaunasi, taip kepu beveik visus pyragus, nes visi receptai namuose pas mama, o dabar galesiu ismeginti jusu, aciu bigsmile.gif
Atsakyti
Iš knygos „Lietuvių valgiai“

Žagarėliai

0,5kg miltų,100g sviesto, 6 tryniai, 2 kiaušiniai, 30g cukraus, 1st.grietinės, 25g spirito, vanilinio cukraus, riebalų virimui.

Viskas, kas nurodyta recepte, suminkoma ir tešla ant lentos mušama kočėlu, vis lankstant į vidų, kad joje atsirastų pūslelių. Kuo daugiau tešloje oro, tuo trapesni žagarėliai. Tada tešla atšaldoma, pridengus drobele, kad neapdžiūtų. Prieš verdant iškočiojama 2mm storio lakštais, ratuku arba peiliu supjaustoma 10-12cm ilgio, 2cm pločio kaspinėliais, per vidurį įpjaunama ir perneriama kilpa.
Riebalai įkaitinami plačiame neaukštame inde. Į taukus įmetame porą griežinėlių žalios bulvės. Jei įleistas žagarėlis tuoj čirkšdamas iškyla, riebalai tinkamo karštumo. Kai viena pusė apgelsta, žagarėliai apverčiami. Po to išgriebiami ant sieto ir apibarstomi cukraus pudra.

Mieliniai žagarėliai

250g miltų, 0,5 st.grietinėlės arba pieno, 20g mielių, 3 tryniai, 50g sviesto, 50g cukraus, vanilinio cukraus arba citrinos žievelės, 100g cukraus pudros apibarstymui, riebalų virimui.

Tešla paruošiama kaip visos mielinės tešlos.
Pakilusi tešla iškočiojama kuo ploniau (apie 2mm storio), ratuku arba peiliu supjaustoma 10-12cm ilgio, 2cm pločio kaspinėliais, per vidurį įpjaunama ir perneriama kilpa. Išverdama įkaitintuose riebaluose, po to apibarstoma cukraus pudra.

Lietiniai žagarėliai

6 tryniai, 50g cukraus, 100g miltų, 25g degtinės, vanilinio cukraus, 100g cukraus pudros apibarstymui, riebalų virimui.

Tryniai ištrinami su cukrumi, suberiami miltai, supilama degtinė ir gerai išplakama. Tešla tirštoka. Į įkaitintus riebalus tešla pilama šaukštu įvairiai iškraipant. Išverdama iš vienos, paskui iš kitos pusės. Ant išgriebtų žagarėlių užbarstoma cukraus pudros.

Forminiai žagarėliai (gėlytės, voveruškos)

150g miltų, 3-4 kiaušiniai, 2st.grietinės, 100g cukraus pudros, truputis druskos, riebalų virimui.

Kiaušiniai išplakami, supilama grietinė, sudedama druska bei miltai ir viskas šaukštu labai gerai išplakama. Tešla turi būti tokio tirštumo, kaip lietiniams.
Riebalai įkaitinami puode. Forminiams žagarėliams virti vartojamos įvairios formelės (žvaigždučių, gėlyčių, voveruškų pavidalo) ant ilgų kotelių. Formelės gerai įkaitinamos riebaluose, panardinamos į paruoštą tešlą ir skubiai leidžiamos į įkaitintus riebalus. Verdama, kol žagarėlis pats iš formelės iškris. Išgriebti žagarėliai atvėsinami ir pabarstomi cukraus pudra.
Atsakyti
as visada verdu tokius:

5 stiklines miltu,
4 kiausiniai (kartais ir penkta imusu, jei siek tiek kietoka buna tesla:),
6 saukstai cukraus,
didelis indelis grietines,
truputis acto (cia kad riebalu kepant neprisigertu),
aliejaus virimui.
kam patinka, isvirtus apvolioti cukraus pudroje.

Skanaus smile.gif

P.S. niekada aliejus neputoja man, bet siaip mama man visada sakydavo, kad jei ka, tai imesti i riebalus puse bulves ir neburbuliuos smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saule**: 23 vasario 2007 - 17:20
QUOTE(rence @ 2003 10 30, 01:48)
??? ???
Kulinares padekit, koks zagareliu receptas  ir kaip juos kepti?:smile.gif
Mano vyras labai megsta juos.
Kai reikes pasigernti, iskepsiu ;D ;D ;D
O jei rimtai tai man jau geda, nes pastoviai praso pas anyta, kad iskeptu, o tai "mina" mano savigarba.  :-/


as kazkaip tikrojo recepto net nezinau turbut, bet dedu tai, kas saldytuve uzsilike ir nenoriu kad sugestu. tai priklausomai nuo to, ko yra, ta ir dedu: na, aisku butina miltai, vanduo, cukrus, kiausiniai (dazniausiai dedu 2-3), po to koks jogurtas ar kefyras smile.gif . viska sumaisai, kai jau tesla gaunas pakankamos konsistencijos, issiminkai, zagarelius pasidarai ir kepi aliejuj. nors darau is akies ir gramais nieko tiksliai neskaiciuoju, visada pavyksta 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Letta @ 2007 02 23, 18:02)
Iš knygos „Lietuvių valgiai“



Forminiai žagarėliai (gėlytės, voveruškos)

150g miltų, 3-4 kiaušiniai, 2st.grietinės, 100g cukraus pudros, truputis druskos, riebalų virimui.

Kiaušiniai išplakami, supilama grietinė, sudedama druska bei miltai ir viskas šaukštu labai gerai išplakama. Tešla turi būti tokio tirštumo, kaip lietiniams.
Riebalai įkaitinami puode. Forminiams žagarėliams virti vartojamos įvairios formelės (žvaigždučių, gėlyčių, voveruškų pavidalo) ant ilgų kotelių. Formelės gerai įkaitinamos riebaluose, panardinamos į paruoštą tešlą ir skubiai leidžiamos į įkaitintus riebalus. Verdama, kol žagarėlis pats iš formelės iškris. Išgriebti žagarėliai atvėsinami ir pabarstomi cukraus pudra.


Kepiau pagal šį receptą savo gėlytę- tai gavosi siaubingai prisigėrę riebalų ir nenukrito nuo formos. Nepatariu niekam bandyti šio nelogiško recepto. Ir visiems kepiniams riebaluose padėjau tašką.
Atsakyti
[quote=Elena,2003 10 30, 19:00]
ŽAGARĖLIAI
30-40 žagarėlių

500 g miltų
1 šaukštelis kepimo miltelių
100 g cukraus
keli lašai citrinos esencijos
2 šaukštai romo
3 kiaušiniai
4 šaukštai pieno
125 g sviesto
cukraus pudros papuošimui



Dariau pagal Elenos recepteli ir gavosi labai skanus zagareliai thumbup.gif ,tik ipyliau dar truputeli alaus ir imaisiau grietines 4saukstus.Vaisinau darbe koleges,tai visos gyre ,kad labai jau skanus blush-anim-cl.gif ,na va po truputi draus nebloga kulinare jusu pagalba 4u.gif
Atsakyti
[quote=manx,2007 05 05, 21:25]
[quote=Elena,2003 10 30, 19:00]
ŽAGARĖLIAI
30-40 žagarėlių

500 g miltų
1 šaukštelis kepimo miltelių
100 g cukraus
keli lašai citrinos esencijos
2 šaukštai romo
3 kiaušiniai
4 šaukštai pieno
125 g sviesto
cukraus pudros papuošimui
Dariau pagal Elenos recepteli ir gavosi labai skanus zagareliai thumbup.gif ,tik ipyliau dar truputeli alaus ir imaisiau grietines 4saukstus.Vaisinau darbe koleges,tai visos gyre ,kad labai jau skanus blush-anim-cl.gif ,na va po truputi draus nebloga kulinare jusu pagalba 4u.gif
[/quote]
as irgi isbandziau Elenos recepta.Tikrai skanus gavosi,tik vietoj pieno kefyra pyliau ir taip pat 3saukstus grietines idejau. thumbup.gif
Atsakyti

oi kaip aciu mergaites uz receptukus !!! 4u.gif senai jau ir as bedariau zagarelius , kai tik suvalgysim napaleona kur vakar dariau , reikes zagareliu issikepti thumbup.gif sasiuvinys papildytas dar keliais receptukais essen.gif
Atsakyti