Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Krevetės, kalmarai ir kiti frutti di mare
Supermamų klubas > Mūsų namai > Kulinarinės idėjos > Antri patiekalai
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Zydre
Vakar uzsimanem konors toooookio tai nusipirkom saldytu kreveciu. Pati nezinau nei vieno recepto, bet maniau, kad tikrai nebus sunku rasti. Taciau....kad ir kiek kuiciausi internete - radau tik saltu salotu receptus  :(. Ar is tu kreveciu daugiau nieko ir negalima padaryti, tik salotas? Gal kuri zinote koki karsta recepta? Aciu is anksto.
Limcamca
Na, mano brolis jas tiesiog isverda su druska ir prieskoniais. Ir valgo prie alaus.  :)
Elena
Aš labai mėgstu krevetės :smile.gif Mėgstu paprastai , be nieko ..prie vyno....Dar mėgstu tokias salotas:
krevetės
avokadas
virtas kaiušinis
žalumynai (krapai)
majonezas..
Pas draugus valgiau krevetės tešloje, paruošiama tešla, pamirkomos krevetės ir kepama fritiurineje + padažas...irgi skanu.
Krevečių salotos
krevetės
pomidorai
paprika
juodos alyvuogės,
porai
salotų lapai
aliejaus-citrinos sulčių  užpilas.

Marinuotos krevetės
300 gr lukštentų krevečių
smulkiai pjaustyto svogūno
2 lupti, be sėklų, smulkiai pjaustyti pomidorai
1/2 šaukštelio druskos
1/4-1/2 šaukštelio rupiai maltų juodųjų pipirų
1 šaukštelis cukraus
1 citrinos sultys
1 šaukštas aliejaus
1 šaukštas čilio padažo
smulkiai kapotų petražolių  Visus ingredientus sumaišome. Prieš valgant patiekalą reikia palaikyti šaldytuve mažiausiai vieną valandą.

Keptos krevetės su česnaku /grilyje/

Šviežių tigrinių krevečių 0,5 kg
Marinavimui:
Citrinų sulčių - 2 šaukštų
Alyvų aliejaus - 2 šaukštų
Trinto česnako - pagal skonį
Imbiero

Krevetes išdarinėkite - palikite tik uodegytes ir perpjaukite jas pusiau.
Ant krevečių užpilkite paruoštą marinatą.
Krevetes kepkite 3-5 min, palaistydami likusiu marinatu.
Nu ka čia dar...ai, pica su krevetemis ;D

Taurė
galima paprasciausiai pakepti su cesnako trupuciuku,prieskoniais ir grietinele. suverst ant spageti ir niam niam  tongue.gif
Taurė
galima sriubyte isvirti  ;D
norge
Dar galima Paela  pasidaryti, galima pica su juros gerybemis (na pagaliau joje bus tiek kreveciu, kiek visada svajojote matyti  :smile.gif), galima daryti zuvies ar vistienos troskini ir paciame gale ideti kreveciu :smile.gif, galima daryti keptus ryzius su darzovemis, kariu ir krevetemis....

Zydre
siaubas kaip uzsimaniau kario su krevetem.......mmmmmm... jauciu cia dar vistienos krutineles su krakmolu apkeptos  tiktu....
Taurė
dar galima didesnes krevetes ivyniot i plona bekono juosta ir apkepti bei padaryti prie ju balta padaza  ;D oi, net pasiseiliojau  ;D
Zydre
Taure - nebloga ideja. Mano vaikinui maistas yra tik tada jeigu ten yra mesos, tai jauciu tokiso krevetes "sueitu". O kaip ta balta padaza padaryti?
#Mia#
Mes tai krevetes vienas labai megstam (aisku virtas), visa seimynele vos ne kaip butina rituala pasidarem, tik tevai dar salia sampano uzsifundija.
Taurė
Taure - nebloga ideja. Mano vaikinui maistas yra tik tada jeigu ten yra mesos, tai jauciu tokiso krevetes "sueitu". O kaip ta balta padaza padaryti?

paprastai, gi pasmugliavot reik ka nors  ;D pvz. svoguniuko truputuka, lasinuku truputuka, krapiuko, patrazoles ir viska grietinele uzvarai  ;D zinoma prieskoniu det reikia kokiu nori  wink.gif gali balto vynioko lasa ipilt wink.gif
 ir dar ... kad butu lengviau ta krevete apkepti, tai ivyniojus i lasiaka galima ismeigti dantu krapsuka perlausta, o kai iskeps isimti  ;D ir dar galima viska patroskinti pora minuciu tame baltame padaze, bet nebutina  ;D
Tynka
o kaip vartotinos tos krevetes, kur virtos ir saldytos politel.maisuose parduodamos? Imanoma is ju ka nors skanaus isgauti?
širdute
QUOTE (Tynka @ 2004 01 15, 15:34)
o kaip vartotinos tos krevetes, kur virtos ir saldytos politel.maisuose parduodamos? Imanoma is ju ka nors skanaus isgauti?

as tokias krevetes paprasciausiai suverciu i keptuve ir pakepinu,pridedama visokiausiu prieskoniu thumbup.gif o daugiau tai nieko nemoku sad.gif bet uztat su alumi thumbup.gif
bea
tynka, imanoma.. ka tik nori
ir keptas su ryziukais
ir salotose
ir troskiniuose
ir t.t.
L.SKANU
Starkute
QUOTE (TauRe @ 2003 11 22, 07:50)
dar galima didesnes krevetes ivyniot i plona bekono juosta ir apkepti bei padaryti prie ju balta padaza  ;D oi, net pasiseiliojau  ;D

Oi, kaip gerai, TAURE, kad mestelejei ta receptuka. Padarysiu saviskiui Valentino vakarienei biggrin.gif Bus labai labai laimingas tongue.gif

Seip mes, tai kaip drakoniukai, parsinesam, atsisildom ir suvarom, kaip saulegrazas rolleyes.gif
Ixsiul
Mes tai visuomet, kai nusiperkame, tai nieko negamine ir suvalgom, tik pries tai apslakstome jas, citrinos sultimis smile.gif Kas megsta siek tiek rugsteles, tai tiems turetu patikti wink.gif Bent jau mums su vyru tai thumbup.gif
SIDDIQA
As is kreveciu tai kokias nors salotas darau....bet pats dazniausiais varijantas, kad greiciausiai is ju man gaunasi sumustiniai.... paprasciausiai sumaisai su majonezu (arba galima nusipirkti jau sumaisytu) ir ant duonos.......niam... rolleyes.gif tongue.gif
Daisy
man tai skaniausios krevetes atsildytos, ilgiau neislaukiu thumbup.gif , tik druskos truputi uzberiu ir i trasa
Daisy
QUOTE (meduza @ 2004 02 06, 17:49)
nu jus man kaimui paaiskinkit,cia rasot apie islukstentas krevetes,o ka daryt su tom kur su lukstu? ph34r.gif

as tai perku krevetes su lukstu ir lukstenu, kaip semkes, kai susimytinsim atsivesiu
bea
as perku be luksto, virtas shaldytas
bea
Greifrutu, kreveciu ir fetos surio salotos

2 greifrutai
225 g virtu luptu kreveciu
200 g fetos surio
1 galva raudonos cikorijos, nuplauti ir paskirstyti lapais
1 galva geltonos cikorijos, nuplauti ir paskirstyti lapais

Padazas:
4 shaukshtai alyvu aliejaus
2 shaukshtai greifrutu sulciu
1 laiskinis svogunas, smulkiai sukapotas
1 shaukshtas svieziu kapotu petrazoliu
druska, pipirai

Nulupkite greifrutus ir ishpjaustykite minkstima (be pleveliu), tia darykite virsh kokio indo, kad ten suteketu sultys padazui. Sumaishykite visas sudedamasias dalis padazui. Ant serviravimo lekstes sudeliokite cikorijos lapus (galima vietoj cikorijos naudoti shiaip salota arba kinishka kopusta), sudekite krevetes su feta suriu bei greifruto minkstimu. Pilkite padaza.
plepioji
QUOTE (meduza @ 2004 02 06, 17:49)
nu jus man kaimui paaiskinkit,cia rasot apie islukstentas krevetes,o ka daryt su tom kur su lukstu? ph34r.gif

Buna ir virtos saldytos su lukstu. Taip dar smagiau - sedi sau su kompanija kokiam priepirty ir luksteniesi, kremti vynu ar aluciu uzsigerdamas. Niam....
Beje, neseniai padariau atradima - saldytu produkltu skyriuje supakuotos tokios krevetes kainuoja apie 20 lt/kg, o zuvu skyriuje tokios pat palaidos sveriamos - tik 10 lt/kg. Visai tokios pat...
Guste
na, sugundet, tai ir as nusipirkau tu saldytu kreveciu. Zinot, skonis gal ir neblogas, bet pati ta isvaizda... Atrodo, kad kazkokie viksreliai plaukioja. Brrr. Valgiau atbulais dantim. Jeigu butu supjaustyta,gal galeciau valgyti, nes ir krabus, ir kalmarus megstu. O jums pasislykstejimo nekelia?
fifan
na jas reikia isvirt galima aisku ir atsilgyt bet pavirt geriau paskui islukstent nusuki galva ir uodega trauki link galvos ir ji islukstenta bulkos riekute krevete mojonezo ir i burna laugh.gif
vija
Pirmąkart nusipirkai šaldytų kalmarų - dabar labai gera nuolaida Maximoj. Ką iš jų galėčiau pagaminti šeimynai vakarienei? Pageidautina karštas patiekalas, bet manau liks ir salotoms. Ką nors nesudėtingai gaminamo ir gardaus.

PS tik nedėkit internetinių nuorodų ir neperspausdinkit iš dideliu kulinarinių knygų (turiu ir inetą, ir kalną knygų). Man geriau ką nors išbandyta ar ragauta iš savo ar artimųjų virtuvės: iš jūsų rankų mūsų stalui trečiadienio vakarienei smile.gif
Ačiū
lengvute
tai, kad, atrodo, juos valyt-daug darbo, o dar jei perverdi-labai kieti pasidaro g.gif . Mano mama iš kalmarų gamindavo labai skanias salotas: virti kiaušiniai, trumpai virti, išvalyti, supjaustyti kalmarai, pjaustytos svogūnų galvutės (nepamenu rolleyes.gif , žalios ar keptos g.gif )+majonezas ir balti pipiriukai wink.gif thumbup.gif, dar juos kažkuo įdaryt, gal sūriu ir kokiom daržovėm g.gif , dar pažiūrėsiu vienoj knygoj wink.gif
Elena
Vija pamačiau tavo nuotraukas, ir taip užsimaniau kalmarų tongue.gif Labai jau gražiai atrodo thumbup.gif thumbup.gif Man kalmarai kartais gaunasi, kartais ne.Nežinau nuo ko čia priklauso.Verdu atrodo vienodai, labai trumpai, bet kartais buna kieti.Todel sviečiams niekada nedarau tongue.gif O darydavau taip:
Kalmarus apverdu, supjaustau žiedeliais. Tada mirkau į kiaušinio plakinį, po to į džiuvesius ir į keptuve apkepu aliejuje. Tinka su padažu: majonezas+grietinė+ketčupas+žalumynai+marinuoto agurkai.
Dar: apvirti celus, tada daro įdarą: virti ryžiai+keptos morkos+kepti svogunai+kepti pievagrybiai.Viską sumaišyti, įdėti įdarą į vidų, sudeti į formą kepimo, užpilti sultinio, grietinės, ir į orkaitę..
O dar pas padružkė valgiau, man skanu buvo
Reikia 500g virtų kalmarų, kokiu 3 svogūnų, 100g sviesto,1 stiklinė grietinės,2 šaukštai miltų,0,5 stiklinės vandens,ryšulėlis petražolių,druskos, pipirų
Šiaudeliais supjaustyti virtus kalmarus. Juos pabarstyti druska, pipirais ir apvolioti miltuose. Apkepti svieste iki kol įgaus gražią geltoną spalvą. Kalmarus perdėti į indą, kuriame troškinsite, o į keptuvę dėti pusgriežinėliais supjaustytus svogūnus ir juos kepti. Pakepintais svogūnais užpilti kalmarus. Ant viršaus pilti grietinę, vandenį ir dar truputi pasūdyti. Troškinti apie 30 min. Prieš patiekiant pabarstyti susmulkintomis petražolėmis. Šito aš pati nebandžiau daryti, va ir reiks išeiginėm pabandyti biggrin.gif
vija
Nu tai, ponia Elena, kur jus vakar buvote su savo idejom? smile.gif
Tas variantas su dziuveseliais turbut pats populiariausias. Tikrai geras uzkandis prie vyno ar prie alaus. Labai 'apetitnu' fotkiu radau inete, bet kaip vakarienei ta varianta atmeciau. Idaryti kalmarai - turbut pats populiariausias receptas inete, bet pabijojau imtis, bo jau cia aukstasis pilotazas, juk pirma karta su jais terliojausi. Dar turejau varianta su darzovem besamelio padaze, panasu varianta ir dariau su safranu.
O 30 min troskinimo ne per daug? Nes girdejau, kad kuo ilgiau juos termiskai apdoroji, tuo jie kietesni, guminiai gaunasi? Maniskiam variante buvo grieztai pasakyta - troskinti 8 min! Nors man tas ju 'gumiskumas' visai patinka (del ko daug kas ju nemegsta). Ir tas specifinis kvapas - liuks. Is isvis, juru gerybes - palaima mano skrandziui... Laisvai mane papirktume uz lekste sv austriu su citrina ir pipirais biggrin.gif
Elena
Nu tai pone Vija 2 dienas interneto neturėjau tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Tuos troškintus aš nebandžiau daryti, receptą perrašiau iš padružkės, pas ja ir ragavau..Liuks buvo.. Prašau atleidimo, nes jai paskambinau ir perklausiau dėl laiko, sakė 10 min, mano klaida doh.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Gitulka
o man patyinka virti ryziai (pries virima keptuveje apkepinti su svogunu ir cesnaku) su tuna ir krevetem 9paprasciausiai viska sudeti i virtus ryzius ir truputeli pasildyti...paprasta, greita ir skanu...
Asta
QUOTE (Gitulka @ 2004 03 10, 15:54)
o man patyinka virti ryziai (pries virima keptuveje apkepinti su  svogunu ir cesnaku) su tuna ir krevetem 9paprasciausiai viska sudeti i virtus ryzius ir truputeli pasildyti...paprasta, greita ir skanu...

o tai ryzius cia priesh tai reik pamirkyti ar kaip? tiesiog is pakelio i keptuve? ohmy.gif
Idomu pasidare...plzzzz papasakoti placiau apie shi patiekaliuka biggrin.gif
Gitulka
QUOTE (Asta @ 2004 03 11, 13:57)
o tai ryzius cia priesh tai reik pamirkyti ar kaip? tiesiog is pakelio i keptuve? ohmy.gif
Idomu pasidare...plzzzz papasakoti placiau apie shi patiekaliuka biggrin.gif

nu pirma pakepini svoguna+cesnako pora skilteliu, supili tada ryzius ir dar truputi viska katu pakepini. Tada visa ta turini supili i puoda ir uzpili vandeniu (stiklinei ryziu apytiksliai stikline vandens) ryziam issitroskinus sudedi tuna (savose sultyse) bei kreveciu uodegeles. Galima valgyti ir silta ir salta, pagardinus citrinos sultimis ar majonezu!
Skanaus essen.gif
Gosh
Na,Vija,sugundei su savo patiekalu.kazko paskutiniu metu labai noriu kalmaru,radau nemazai receptuku,o va tokio neradau sad.gif Parasyk nu pleaseeeeeeeeeeeeee
Pati tai bandysiu toki receptuka:KALMARAI BALTO VYNO PADAŽE

400g išvalytų kalmarų
1 svogūnas
200g grietinės
100g sauso balto vyno

Kalmarus dėti į šaltą vandenį ir jam užvirus virti lygiai 7 minutes (jei ilgiau - kalmarai gali sukietėti). Išvirtus supjaustyti juostelėmis. Smulkiai supjaustyti svogūną ir pakepinti svieste. Į svogūnus supilti grietinę, vyną, sudėti supjaustytus kalmarus ir viską pakaitinti dar apie 5 minutes. Patiekti su ryžiais arba spageti.

vija
QUOTE (TauRe @ 2004 03 11, 23:19)
vija paslepe garduji recepta virtuves spinteleje g.gif sugunde ir paliko unsure.gif

Nu gerai jau gerai, istrauksiu is spinteles smile.gif

Reiks:
5-6 kalmarai
sviesto
2-3 cesnako skilteles
0,5 stiklines balto vyno (galima ir daugiau)
grietineles pakelis
citrinos sulciu
zaliu petrazoliu
kukuruzu krakmolo padazo sutirstinimui (bet manau is bedos tiktu ir miltai arba bulviu krakmolas)
šafrano (beje, kitą kartą šafraną pakeičiau kariu - irgi skanu, beje ir pigiau smile.gif )

Kalmarus supjausčiau ziedais ir siek tiek pamarinavau su citrinos sultimis ir kiniskais zuvies prieskoniais.
Sviestuką ištirpinu keptuvėje, jame pakepinau trintas (arba kapotas) 2-3 cesnako skilteles, tad suverciau kalmaru ziedus ir maisant apkepinau, kol jie sustangrejo (apie 2 min). Tada ispaudziau puses citrinos sultis (man skanu rugsciau), supyliau vyna, sumeciau supjaustytas petrazoles, uzbarsciau safrano, uzdengiau keptuve ir troskinau 7-8 min (ne daugiau!!). Tada - grietinele, sumaisyta su krakmolu. Tik padazas sutirsteja ir finita.

Originaliame recepte buvo patiekiama su makaronais, bet as makaronu nemegeja, tai rinkausi ryzius. Aisku petrazoliu daugiau irgi nepamaisytu.

Beje sudyti visai nereikia. Kazkokia mistika: arba tie mano kiniski zuvu prieskoniai labai surus, arba tie kalmarai patys savaime is juros isisurije, nes man gaunasi vos ne per suriai. unsure.gif

Nu, kaip matot, dalykelis labai neimlus laikui smile.gif

lengvute
anksčiau keistai man atrodydavo, kai mama padarydavo salotas su majonezu, kiaušiniu, žalumynais, dar, atrodo, marinuotais agurkėliais, krevetėm, ant viršaus uždėdavo citrinos griežinėlį, pipiriukų. Bet dabar patinka ir man, ir, ypač, vaikams patiems atšildyti, išsigliaudyti ir valgyti (su alučiu thumbup.gif ).Iš pardžių irgi reikėjo priprast prie tų uodegų, ūsų, akių ohmy.gif blink.gif , bet skonis vertas tų nemalonių vaizdų, ceremonijų thumbup.gif
O salotas vienas irgi žinau wink.gif :
virtos krevetės, svogūnai, saldžioji paprika, aštrioji paprika, salotų lapai, citrinos sultys, truputis aliejaus, aštrūs prieskoniai, kvapnieji arba baltieji pipiriukai.
une
super krevetes prie alaus :

istirpinti keptuveje sviesto , iberti sald.paprikos milteliu, aitriosios paprikos milteliu, krapu dziovintu, kajeno pipiru. ir isspausti citrinos sultis. subertas virtas krevetes. ismasyti ir pora minuteliu kaitinant pamaisyti . man skaniau, kai daugiausia krapu ir kajenu pipiru. su aluciu -pasaka thumbup.gif skaniausia ,jei krevetes tos didziosios, bet vakar dariau su smulkiom-salotinem, vistiek labai skanu. pabandykit ! thumbup.gif
Freja
As neturiu, bet jei paprasti- tai labai domintu.

Ai, turiu viena:

Dievisko skonio juros omarai (Lobster):

sumaisai sviesta su druskele (galima tiesiog suru sviesta) su daug svieziu pertrazoliu, isspaudi cesnako, viska sumaisai ir uztepi ant omaru mesytes (jei kiautas neprakirkptas, tai prakerpi ir taip ukiskai to sviestelio uztepi). Tada viska ant skardos, pasauni i ikaitinta orkaite, arba ant grilio, nedaugiau kaip 5 min. (kitaip taps guminiai). Valgai su cesnakine baquette, salotomis ir baltu vynu.... skonio simfonija. wub.gif

Is dalies nepatariu ragaut.......nes....paragaves negali sustot. tongue.gif tongue.gif
Lacrima
aciu Freja tikai pabandysiu,turetu buti thumbup.gif

na o as tai kartais darau taip..

Reikia:kalmaru(galima dar ir kreveciu),pomidoru(minkstesniu),cesnako,alyvu aliejaus ir pomioru pastos(kur naturali,be druskos)

Na kalmarus isverdi i vandeni krapu,petrazoliu,druskos,po to supjaustai kubeliais,nuo pomidoru nulupi odele,supjaustai pora skilteliu cesnako griezineliais,na ir i troskinimo puoda ipili truputi alyvu aliejaus,pakepi cesnakus,sudedi tada nuluptus pomidorus ir supjaustytus,suberi kalmarus(ir krevetes),patroskini,tada prieskoniu pagal skoni,na ir pasta pomidoru,galima padaryti skystesne,tai bus kaip kalmaru sriuba restorane milano,o jei tirstesne tai su ryziais ir papuosi nelukstenta krevete,super!(sojos padazo truputi)

dievinu juros gerybes!

Juros gerybiu sriubyte

reikia tik juros gerybiu asorti (saldytu)

paverdi paprastam vandeni,idedi truputi krapu ir laseli alyvu aliejaus,ipili i lekste ir sojos padazo pagal skoni,kad surumas jaustusi,taip kinieciu restorane daro,kas megsta tokius patiekalus turetu patikti.paprasta bet gana skanu ir kaloriju nedaug wink.gif
Puuga
Sveikos, wink.gif
patarkit man ka gaminat is juros kopustu?
Ar is konservuotu ar is dziovintu geriau gaminti?
Ir kur juos geriausia pirkti? rolleyes.gif
Lacrima
seip su juros kopustais visai nieko salotas daro(koncervuotais),o dziovintus tai galima deti i sriuba ar seip i koki patiekala,bus sveikiau smile.gif
besiba
Ispaniškosios krevečių salotos

500g. vidutinio didumo virtų krevečių;
2 dideli apelsinai;
mažas salotų ryšulėlis,
nedidelis smulkiai supjaustytas svogūnas;
2 šaukštai raudonojo vyno acto;
alyvų aliejaus;
1/2 šaukštelio smulkiai sutarkuotų apelsino žeivelių
sugrūsta česnako skiltelė

Nulupkite krevetes, uodegas palikite sveikas. Pašalinkite
žarnyną. Nuo apelsinų galų iki minkštimo nupjaukite žievelę.
Apelsinus suskirstykite skiltelėmis. Nuplaukite ir nuspaskite
salotas. Jų lapus išdėliokite ant atskirų lėkštučių ar didelės
lėkštės. Tada sukraukite krevetes, apelsinų skilteles ir
svogūnų griežinėlius. Actą, alyvų aliejų supilkite, apelsino
žievelę ir česnaką suberkite į mažą užsukamą stiklainį ir
stipriai pakratykite. Užpilkite pavilgu salotas ir tuojau pat
duokite į stalą su paskrudinta duona.
besiba
Dariau idarytus kalmarus, bet nevisai taip, kaip rode per balta katina thumbup.gif Idarui pakepinau smulkiai pjaustyta svoguno galva, tarkuota morka, paprikas triju rusu pjaustytas lazdelemis ir cukinija kubeliais. dar idejau prieskoniuku bei astraus padazo - skirto juros gerybem. tada visa mase sumaisiau su tarkuotu fermentiniu suriu ir prikimsau kalmarus. (Per balta katina - ten buvo svogunai ir morkos tik - bet sake, kad taip gaunasi saldokai - nuo morku.) Juos persmeigiau dantu krapstuku - pati galiuka, kad neisbegtu ta mase. ir i puoda - reikia troskinti 30 min. baltame vyne wink.gif as troskinau sampane (nes buvo uzsilikes... jau nusigazaves... wink.gif ... labai skaniai gavosi - pasaka... thumbup.gif
besiba
Man turbut skaniausias patiekaliukas su krevetem sis (ausrora turbut neuzpyks... biggrin.gif - labai skanu, negaliu tiesiog nepaisdalinti:
Visi veiksmai atliekami mikrobangėj.
225g krevečių
1 šaukštas augalinio aliejaus
1 sutrinta česnako skiltelė (as dedu daugiau, nes megstu astriau)
1 šaukštas čili padažo (dedu astru cili padaza skirta juros gerybem - dabar turiu tailandietiska thumbup.gif )
1,5 šaukštelio balto vyno (biski daugiau dedu)
1,5 šaukštelio citrinų sulčių (irgi daugiau)
druskos

RUOŠIMAS

Išlukštenti krevetes, tačiau uodegėlių galiukų nenulupti. Nuplauti ir nusausinti.
Į indą, atsparu mikrobangei, įpilti aliejaus ir sudėti česnaką. Uždengti.
Kepti 1 min aukštoje temperatūroje.
Supilti čili padazą, vyną, citrinų sultis, druską.
Kepti apie 30 sekundžių karštoje tempereatūroje (as kepu minute).
Sudeti krevetes, išmaišyti ir kepti apie 3-4 minutes vidutinėje temperatūroje.
Galima patiekti su šilta ar šalta traškia duona ar kokiom darzovytem tongue.gif
! Naudojamos žalios krevetės. Jei naudojamos virtos, tokiu atveju kepti perpus trumpiau. Vietoj čili padažo tinka kario padažas. Kas mėgstat aštriau, galit įdėti daugiau česnako. Labai skanu su šaltu baltu vynu.

Skanaus!

Sita
tai jūs apie krevetes daugiausia čia... o krabai, tiksliau, vadinamosios krabų lazdelės? kaip ruošiat? be tų jau tradicinių salotų. mes mėgstam apkeptas tešloj, tokios skanios ir šiltos, ir šaltos.
Tučka
QUOTE (Sita @ 2004 06 04, 21:40)
tai jūs apie krevetes daugiausia čia... o krabai, tiksliau, vadinamosios krabų lazdelės? kaip ruošiat? be tų jau tradicinių salotų. mes mėgstam apkeptas tešloj, tokios skanios ir šiltos, ir šaltos.

Su krabu lazdelem siandien per televizoriu Robertas kepe blynelius. As pati dar nekepiau, bet butinai pasidarysiu. Taigi kas neziurejo laidos rasau kokiu reikia produktu:
Morkos
krabu lazdeles
2 kiausiniai
miltai
prieskoniai

Morkas sutarkuoti burokine tarka, krabus smulkiai supjaustyti, sudeti kiausinius, miltus, prieskonius ir kepti blynelius. thumbup.gif

Prie siu blyneliu dar dare garnyra: zirneliai, vynuoginiai pomidorai, krapai ir majonezas.

SKANAUS! smile.gif
Miglute
karšti sumuštiniai

krabų lazdeles smulkiai supjaustau, įmušu kiaušinį,įdedu kokį šaukštą majonezo, įberiu vegetos (man labaiusiai patinka Twist raudona), įtarkuoju fermentinio sūrio ir visą šitą masę dedu ant baltos forminės duonos arba batono, o tada - į orkaitę ( mikrobangę) ir kepti kol sūris išsilydys. Labai skanu ( prie alaus ir ne tik ) ir greitai.

O pas mus darbe ankčiau kepdavo tokius blynelius su krabais :

į lietinį blyną pridėdavo pjaustytų krabų lazdeliu su sūriu ir suvyniodavo panašiai kaip blynelius su varške ir apkepdavo. Skanu.
Miglute
QUOTE (Sita @ 2004 06 07, 12:22)
Miglute, o sumuštinia tie, ar skanūs šalti? noriu pagamint gimtadieniui prie alaus

Man tai skanūs ( šiaip siūlyčiau pasidaryti porą susmuštinukų ir paragauti pavakariams pvz. - bus tada aišku, ar tau patinka). Mus būtent baliuke ir pavaišino pirmą kartą tokiais sumuštinukais. Čia ne iš jūros gėrybių serijos, bet kartu dar vaišino ir tokiais : tosteryje apskrudinta forminė duonelė aptepta tokiu mišiniu:tarkuotas fermentinis sūris, česnakai ir majonezas.
Tai valgėm abejus pirštus laižydami - ir su krabais, ir su sūriu.
Etina
Cia Starkutes receptas. tikiuosi nesupyksi wink.gif
Kalmaru ziedai su bulviu kose
Isvirtus kalmarus supjaustau ziedais, i keptuve ant sviestuko, maza ugnele ir truputi pacirskini, vos vos. Paskui pili ant virsaus grietineles, beri vegetos ir ispaudi kelis lasus citrinos, pagal skoni. Kelias minutes patroskini.
Patiekiu su bulviu kose, kuria taip pat gaminu su vegeta, svietu ir grietinele. Super bulviu kose.
melagele
labutis
prissiskaiciau visu receptuku ir pati uzsinorejaureikes ka nors pasidaryti!!!! smile.gif
Na dar viena uzkandele prie vyno ar seip alkoholinio patiekalo thumbup.gif
-Kreveciu(geriausia isvirtu arba pacioms isivirti)
-keciupo
-krienu(nelabai astriu)
-Dantuku krapstuku

Keciupa ir krienus sumaisyti(santykiu 1:1)O paskui Pasmeige krevete ir mirkai i keciupo ir krienu padaza.man tai labai patiko clap.gif
jei kas nors darysite papasakokite kai ar skanu buvo? rolleyes.gif
Strielka
as va issivyriau ka tik kalmarus, imeciau i puoda saldyta kalmaru file (jau isdraineti) priberiau druskytes ir kai uzvire dar paviriau kokias 5 min, paskui nuskutau tokia tamsia odele, labai lengvai nusiskuta, ir su virtais makaronais bei majonezu... niam, tik va dar reiketu manau kazko g.gif gal virto kiauso... gal kas nors zinot kokiu salotu receptuka su kalmarais?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.