Įkraunama...
Įkraunama...

Avižiniai sausainiai

Labas ax.gif , norėjau paklaust, kaži ar vietoj cukraus galėčiau naudot fruktozę, nes mano jaunesnis sūnelis serga cukriniu diabetu, jam cukraus negalima sad.gif . Kaži ar nepagadintų fruktozė gaminio g.gif , nes kai jos per daug ji duoda kartumą tokį nelabai malonų... Gal kas bandėte sausainukus su fruktoze ? Parašykit savo nuomonę mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Saulyte: 14 kovo 2006 - 15:58
parašysiu ir aš vieną recepčiuką avižinių sausainių, tarp visų ragavusių pasisekimas buvo nerealus thumbup.gif
200 g sviesto, 300 g cukraus, 2 kiaušiniai, 1 arb.š. druskos, 1 arb. š.vanilinio cukraus, 250 g avižinių dribsnių, 200 g miltų, 1 a.š.sodos, 200 g juodo šokolado.
Cukrų su sviestu išsukti iki purumo, po to dėti kiaušinius, druską, vaniliną, avižinius dribsnius,viską gerai išmaišyti. Sdą nugesinti su grietine arba citrinos sultimis, supilti į tešlą, suberti miltus ir viską išmaišyti. Peiliu sukapoti mažais gabalėliais šokoladą, po to suberti jį į tešla ir išmaišyti.
šaukšteliu dėti tešlą ant kepimo formos (jei neturit silikoninės, tai geriau įtiesti sviestinio popieriaus i formą). ir kepti ~10 min 180 C temperatūroje.
Skanaus
Atsakyti
Kiek pamenu, fruktoze vos ne dvigubai saldesne uz paprasta cukru, tad jos dedasi apie 40-30% maziau (tarkim vietoj 100g iprasto cukraus 60-70g fruktozes)
o kepimui ji tikrai tinka wink.gif
Atsakyti
Sonatina, o Tavo seimyna nemegsta aviziniu sausainiu, nekepat ? wink.gif Mes tai labai megstam, pagalvojau, kad reiktu namie pabandyt issikept, bet norisi patikrinto recepto smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Shiduh @ 2007 01 25, 12:44)
ka tik iskepiau purius kotletus, vajezau kaip skanu, kaip mano babute, kad kepa, tik vietoj petrazoliu dejau saliero lapu.  bigsmile.gif ir svarbiausia jokio riebumo  ax.gif


Ir aš stočiau į laukiančių avižinių sausainių recepto eilę ax.gif Vakar net dribsnių nusipirkau... Labai norėčiau pabandyti.
Šiaip mums labai skanūs avižiniai sausainiai su kokosu, bet gavus ir paprastą receptą kaip juos kepti, manau pasitobulinti būtų galima mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(ypata @ 2007 01 25, 13:10)
Sonatina, o Tavo seimyna nemegsta aviziniu sausainiu, nekepat ? wink.gif Mes tai labai megstam, pagalvojau, kad reiktu namie pabandyt issikept, bet norisi patikrinto recepto smile.gif



kaip tik, prieš pora dienų kolegė davė receptą avižinių sausainių, tik pati kol kas neišbandžiau, parašysiu, gal kuri greičiau už mane išbandys ax.gif

1 maišelis lietuviškų avižinių dribsnių
100 g. sviesto
3 kiašiniai
1 stiklinė cukraus
2 v.šaukštai miltų
vanilininio cukraus
riešutų
razinų
saulėgrąžų

dribsnius sumaišyti su išlydytų sviestų sudėti smulkintus riešutus, razinas, saulėgrąžas, galima ir kitų džiovintų vaisių. Atskirai suplakti kiaušinius, įberti cukrų, miltus, vanilininį cukrų, sumaišyt ir sudėt į avižų masę. viską išmaišyt ir su šaukštu dėti ant kepimo popieriaus, šiek tiek su ranka paformuoti apskritimą ir kepti kol iškeps (nepaklausiau kiek laiko turėtų kepti) smile.gif
Atsakyti
jau išbandžiau smile.gif man ir mano šeimynai labai patiko, savaitgalį vėl kepsiu...

p.s. kepiau 200C temperatūroje apie 10 min.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rutuke: 31 sausio 2007 - 16:39
QUOTE(ravser @ 2006 03 14, 15:52)
parašysiu ir aš vieną recepčiuką avižinių sausainių, tarp visų ragavusių pasisekimas buvo nerealus  thumbup.gif
200 g sviesto, 300 g cukraus, 2 kiaušiniai, 1 arb.š. druskos, 1 arb. š.vanilinio cukraus, 250 g avižinių dribsnių, 200 g miltų, 1 a.š.sodos, 200 g juodo šokolado.
Cukrų su sviestu išsukti iki purumo, po to dėti kiaušinius, druską, vaniliną, avižinius dribsnius,viską gerai išmaišyti. Sdą nugesinti su grietine arba citrinos sultimis, supilti į tešlą, suberti miltus ir viską išmaišyti. Peiliu sukapoti mažais gabalėliais šokoladą, po to suberti jį į tešla ir išmaišyti.
šaukšteliu dėti tešlą ant kepimo formos (jei neturit silikoninės, tai geriau įtiesti sviestinio popieriaus i formą). ir kepti ~10 min 180 C temperatūroje.
Skanaus


kepiau situos, kokie skanus..niam niam..
Atsakyti
Klausimėlis - kas kepate avižinius sausainius - argi nereikia kepimo miltelių ar sodos? (čia tuose receptuose, kur be šokolado) peržiūrėjau temą, o ten daugumoje receptukų nenurodyta.... Bijau rizikuot, bet sausainiukų noriu. O dėl netinkamo kiekio sodos neseniai visą porciją sausainiukų "padovanot" vištoms lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Drugelis @ 2003 05 05, 19:59)
Parašysiu ir aš savąjį avižinių sausainiukų receptą. Mano vaikai irgi juos labai mėgsta.
100-150g sviesto išlydau keptuvėje ir supilu 400g avižinių dribsnių. Pakepinu juos svieste. 2 kiaušinius išsuku su 150g  cukraus, įberiu vanilinio cukraus, galima įdėti razinų. Viską išmaišau ir šaukštu dedu tą tešlą ant sviestu pateptos skardos. Kepu vid. karštumo orkaitėje. Ir skanaus !




Vakar kepiau paprastučius avižinius sausainėlius pagal šį Drugelio receptuką. Ojojoj, kaip paprasta. o Kaip skanu thumbup.gif neturiu žodžiu kaip apsakyti thumbup.gif Šiaip šeimininkė esu visai dar žalia, bet šitie man gavosi puikūs. Kokie jie skanūs: gaunasi traškūs, labai kvepia. NU vos atlaukiau namiškių ataką - norėjo tiesiai iš skardos griebt. bet būtinai reikia sulaukti kada jie atvės skardoje ir tik tada išimti. Vėsdami sukietėja ir gerai išsiima. jei griebt iš karto - tai sutrupa.
Mamytės, išbandykite savo vaikučiams - tiksliai nepasigailėsit. BAAISIAI skanūs thumbup.gif beje, man šiek tiek priminė florentinus rolleyes.gif
Papildyta:
QUOTE(anastazas @ 2007 02 12, 21:15)
Klausimėlis - kas kepate avižinius sausainius - argi nereikia kepimo miltelių ar sodos? (čia tuose receptuose, kur be šokolado) peržiūrėjau temą, o ten daugumoje receptukų nenurodyta.... Bijau rizikuot, bet sausainiukų noriu. O dėl netinkamo kiekio sodos neseniai visą porciją sausainiukų "padovanot" vištoms lotuliukas.gif


Anastaze,
nei sodos nei kepimo miltelių tikrai nereikia. B Jie gaunasi trapūs!
Atsakyti
kadangi mano vaikui alergija, bandziau ko tik makliavot be kiausiniu, sviesto ir kvietiniu miltu, sh... gaudavosi.dejau ir hipoalerginio misinio, ir kukuruzu miltu doh.gif
gal turit ideju kaip iskelti avizinius ar kitokius sausainukus tokiems vaikuciams? bet dar noretusi, kad ir valgytu, nes manuju nevalge ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Drugelis @ 2003 05 05, 17:59)
Parašysiu ir aš savąjį avižinių sausainiukų receptą. Mano vaikai irgi juos labai mėgsta.
100-150g sviesto išlydau keptuvėje ir supilu 400g avižinių dribsnių. Pakepinu juos svieste. 2 kiaušinius išsuku su 150g  cukraus, įberiu vanilinio cukraus, galima įdėti razinų. Viską išmaišau ir šaukštu dedu tą tešlą ant sviestu pateptos skardos. Kepu vid. karštumo orkaitėje. Ir skanaus !

Vakar kepiau šiuos sausainiukus thumbup.gif Labai skanūs. Ir dabar rašau, tai vis nubėgu į virtuvę ir suvalgau po vieną tongue.gif
Atsakyti