Įkraunama...
Įkraunama...

Moliūgas

QUOTE(Sisi @ 2010 12 05, 11:32)
Išbandžiau vakar šitą receptą. Recepte neparašyta, kiek kepimo miltelių dėti, tai dėjau iš akies blush2.gif Matyt, per mažai įdėjau, nes pyragas neiškilo.  schmoll.gif Šiaip lyg ir skanu būtų, bet toks kaip ne visai iškepęs. Gal kas galit patikslinti, kiek tų kepimo miltelių reikia ax.gif

Pagal si recepta kepiau jau ne karta ir vel kepsiu. As dedu tik slyvas dziovintas jau ismirkytas,labai skanu. Pirma karta,kai kepiau,tai ir jis man gavosi toks slapokas,tai kita karta dejau paprasciausiai maziau moliugo pacio,o daugiau miltuku,kad tesla nebutu labai slapia ir kepiau ilgiau siek tiek sumazinusi temperatura ir gavosi puikiai. Nebijokit eksperimentuoti,kepdama i pabaiga visad su pagaliuku patikrinkite ra jau nelimpa mase prie pagaliuko.
Sekmes mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(Letune @ 2010 11 28, 21:36)
O kiek laiko ar iki kokios kondicijos moliūgą kepti ir kokio dydžio gabalėliais pjaustyti?

As gal pasikartosiu,bet parasysiu kaip as darau.
Moliugo is akies,bet siaip pripjaustau beveik visa puoda;
Morka
svogunas
pipirai,druska
grietinele arba pienukas,kaip kam kas patinka
Susipjaustau moliuga kubeliais,galima mazesniais galima didesniais,nera skirtumo,jis greit sukrenta. I puoda su sultiniu (jo turi buti labai mazai) imetu bulvytes kubeliais,tada morka su svoguniuku pakepu ir supilu i puoda, o poto sumetu ir moliuga,bet vandens turi buti kuo maziau,kad vos semtu,nes moliugas isleis savo daug sulciu,kai sukrenta viskas,sublenderiuoju ir viskas. Jei tirstoka,tada ipilu grietineles,bet dazniausiai ir taip gan skysta gaunasi. Jei per skysta,galima dadeti truputi miltu.
Banykit,turetu gautis mirksiukas.gif
Atsakyti
Sisi, atsiminiau dar,kad pabandykit dar kiausinio baltyma atskirai iki standumo isplakti ir tada imaistyti i tesla,jos padeda pakilti pyragui.
Atsakyti
QUOTE(Vajuza @ 2010 12 16, 19:12)
Sisi, atsiminiau dar,kad pabandykit dar kiausinio baltyma atskirai iki standumo isplakti ir tada imaistyti i tesla,jos padeda pakilti pyragui.

Ačiū, pabandysiu išplakti ax.gif Bet tai kiek tų kepimo miltelių reik: šaukstelį, du, tris...?
O moliūgų sriuba tikrai pasaka wub.gif Mano namiškiai tai neišdrįso paragaut, ir gerai, viena surijau biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Sisi @ 2010 12 18, 20:43)
Ačiū, pabandysiu išplakti ax.gif  Bet tai kiek tų kepimo miltelių reik: šaukstelį, du, tris...?
O moliūgų sriuba tikrai pasaka wub.gif Mano namiškiai tai neišdrįso paragaut, ir gerai, viena surijau biggrin.gif

Kad as asmeniskai niekad neziuriu kiek tiksliai deti tu kepimo milteliu,dedu visad is akies,tai gaunasi apie 1-2 saukstelius. Tik pabandyk ideti slyvu dziovintu i ta mase,labai skanu, o daugiau niekuom nepuosiu. As iki dabar islaikiau moliuga dideli paskutini,tai jau prapjoviau ji,tai va vel kepsiu pyragaiti ta,labai skanu. Os riuba tai pasakiska,zinau. Kitos nededa pvz i ja bulviu ar morku, o as dedu,ji tada tokia lyg sotesne buna,vistiek viskas suverda ir sublenderiuojama smile.gif
Atsakyti
Šiandien moliūgų diena pas mus lotuliukas.gif Išviriau trintą sriubą, kepiau Apkepą su moliūgu ir pyragą su moliūgu, o sunaudojau vos ketvirtį ne pačio didžiausio darže rasto moliūgo biggrin.gif
Atsakyti
As laukiu moliugu, kada pas anyta uzaugs, labai jau mums patinka moliugu troskinys su mesa thumbup.gif as jo nuolat apsivalgau, bet kazkaip nenusibosta jis man smile.gif
Atsakyti
O koks receptas to troskinio su mesa ? Gal ir mano seimynai patiktu g.gif
Atsakyti
Labukas,

Na priaugo priderejo pas mus siemet moliugu, net paciai smagu. Tik visai netycia didzioji dalis mano moliugu yra zali. Vieni apvalus, liti tokie pailgoki. Keleta ir oranziniu tongue.gif Kaip mano dukryte pasake -karietiniu. Nors imk ir karieta darykis pelenei lotuliukas.gif
Nuskyniau keleta anksciau, nes nenorejau ju dideliu. Mes labai megstame daryti troskinukus paciame moliuge. Dickiai gal ir labiau prinoke, taciau labai jau dideli ir musu 4 asmenu seimai vakarienei rolleyes.gif

Klausimelis.
Gal kuri verdate moliugu dzema? Girdejau kazka tokio 1 4 kg. moliugo, 2 kg. cukraus, 2 apelsinai, 2 citrinu zievele ir ... na noreciau daugiau tikslumo kas kiek po kiek laiko ax.gif
Atsakyti
ax.gif Radau, pasidalinsiu, gal kuriai patiks blush2.gif

Moliūgų džemas
1,5 kg moliūgų, 1 l vandens, 2 apelsinai, 3 citrinos, keletas gvazdikėlių, 1 kg cukraus.

Moliūgus nulupkite, išimkite sėklas ir supjaustykite kubeliais. Apelsinus bei citrinas gerai nuplaukite ir neluptus supjaustyti plonais griežinėliais.Viską sudėkite į puodą, užpilkite vandeniu ir virkite apie pusvalandį. Suberti cukrų, įmeskite gvazdikėlius ir maišykite, kol cukrus ištirps. Tuomet pavirkite dar apie 25-30 min. Karštą džemą išpilstykite į stiklainius ir sandariai uždarykite.

Atsakyti
QUOTE(Aiste @ 2011 08 29, 14:18)
O koks receptas to troskinio su mesa ? Gal ir mano seimynai patiktu  g.gif


Nepamenu kieno buvo receptukas, kur paciame moliuge troskini daro, bet as troskinu iprastai puode ant ugnies. Dedu moliugo, ryziu, morku, bulviu, mesyte su prieskoniais pakepinu ir sudedu i troskini, ivairiausiu prieskoniu, grietines ir viskas. Darzoviu dar idedu kokiu tik turiu tuo metu smile.gif labai man tas troskinys skanus, apsirijimas thumbup.gif
Atsakyti
darže ir aš oranžinių molūgų turiu kimbsim į jūsų receptukus
QUOTE(1juraciukas @ 2011 08 29, 14:56)
ax.gif  Radau, pasidalinsiu, gal kuriai patiks  blush2.gif

Moliūgų džemas
1,5 kg moliūgų, 1 l vandens, 2 apelsinai, 3 citrinos, keletas gvazdikėlių, 1 kg cukraus.

Moliūgus nulupkite, išimkite sėklas ir supjaustykite kubeliais. Apelsinus bei citrinas gerai nuplaukite ir neluptus supjaustyti plonais griežinėliais.Viską sudėkite į puodą, užpilkite vandeniu ir virkite apie pusvalandį. Suberti cukrų, įmeskite gvazdikėlius ir maišykite, kol cukrus ištirps. Tuomet pavirkite dar apie 25-30 min. Karštą džemą išpilstykite į stiklainius ir sandariai uždarykite.

Gal jau bandei? kaip gavosi?
Atsakyti
QUOTE(eglejk @ 2011 08 29, 15:01)
Nepamenu kieno buvo receptukas, kur paciame moliuge troskini daro, bet as troskinu iprastai puode ant ugnies. Dedu moliugo, ryziu, morku, bulviu, mesyte su prieskoniais pakepinu ir sudedu i troskini, ivairiausiu prieskoniu, grietines ir viskas. Darzoviu dar idedu kokiu tik turiu tuo metu smile.gif labai man tas troskinys skanus, apsirijimas  thumbup.gif



Cia tik fantazijos ir skonio reikalas. As stengiuosiu gaminti is to, ka turiu saldytuve, bet jusu receptukas taip pat nuostabus, tik va visa si reikala reikia sukresti atgal i isskobtuota moliuga ( pries pradedant gaminti: moliugui nupjaunate kepuryte-dangteli, taip, kad galetu lysti laisvai ranka. Tada su saukstu isimi , iskobtuoji moliuga, kuri veliau panaudoji troskiniui ) paruosta tagal fantazija troskinuka supili i moliugo puoda, uzdengi moliugo dangciu ir i orkaite kokiai 15 min 200 temperaturai ( cia nuo moliugo dydzio priklauso) betneperkepkit, kad neistyztu dedant ant stalo. Skanu, aromatinga, maistinga o jau vaizdelis thumbup.gif

As siam trosnikukui be moliugo dedu morkas, svogunus ( ne po daug, nes labai jau saldu gaunasi viskas) , paprikas, cesnakiukus, bet kokia mesyte ( ka turiu tuo metu) keciupa, vyno ipilu ax.gif Na zodziu fantazija.

QUOTE(žvilgsnė @ 2011 08 30, 10:13)
darže ir aš oranžinių molūgų turiu kimbsim į jūsų receptukus

Gal jau bandei? kaip gavosi?


Ne, pati dar nebandziau ( valgyti valgiau, labai patiko) Siandien virsiu, nusipirkau jau apelsinu su citrinom, moliugu turiu, jau kaip nekantrauju ir laukiu darbo pabaigos............
Atsakyti