Įkraunama...
Įkraunama...

Moliūgas

QUOTE(Rytinė pašvaistė @ 2011 10 25, 04:50)
varškėčiai su moliūgu ir obuoliais

Net nekopijuoju čia recepto, jei kas norės, užeis ir paskaitys,



paskaiciau, dabar ir einu kepti smile.gif Pataupysiu savo jegas ir idesiu i orkaite kaip pyraga, kam su tais blynais save varginti rolleyes.gif

turetu gautis
Atsakyti
QUOTE(AkvileZ @ 2011 09 23, 14:05)
Prieš pora dienų viriau moliūgų-apelsinų uogienę, nors man į džemą panašiau. Labai skanu, iš 2 kg moliūgų, 4 apelsinų, 2 citrinų, 3 obuolių, 1,5 kg cukraus išėjo 7,5 pusės litro stiklainiukų. Šiandien vėl virsiu, tik šį kart niekam neduosiu  lotuliukas.gif po pirmo virimo liko tik 2 stiklainiukai  doh.gif
Moliūgą nulupau ir kubeliais supjausčiau (šiandien tarkuosiu, nes visiškai nesubyra kubeliai, teko patrint bulvių trintuve), 1,5 apelsinus ir 1 citriną pjausčiau plonais griežinėliais, 2,5 apelsinų ir 1 citrinos odelės geltonąjį sluoksnį nutarkavau, o baltąjį nulupau, pjausčiau kubeliais. Obuolius lupau ir pjausčiau. Viska užpyliau cukrumi ir viriau kokį pusvalanduką kol sutirštėji ir suiro. Turėjau pabaigoje dėti cinamoną ir gvazdikėlį, bet pamiršau, o skonis nenukentėjo.

Šitą dariau, tik kitąkart žievelių nedėsiu smile.gif man skaniau būtų be jų aitrumo ax.gif
Atsakyti
QUOTE(ievakata @ 2011 10 19, 17:25)
Gal turit minciu ka is tokiu maziuku daryt g.gif

Sweet Dumpling - mažiukai, iškilusiomis rievėmis. Dažniausiai būna žaliai-baltai dryžuoti, bet yra atmainų ir oranžiniai-žaliai dryžuotų. Nedideli, gražučiai, saldūs smile.gif

user posted image

Man kaimynė davė šitų daigelių užauginau. Galvojau,kad jie nevalgomi ,dekoratyviniai doh.gif blush2.gif
Tai reiškia galiu valgyt thumbup.gif
Atsakyti
Pries gera savaite vyras partempe is turgaus toki vidutini moliugeli. Na atseit vaikui darzovienes verdant pravers... Pravers tai pravers, bet bijojau, kad didesniaja dali to moliugo ismesti reiks - nespesim suvalgyt kol pelyti prades. Tai vis delsiau as ji prapjauti, na o prapjovus puoliau ieskoti receptu kaip ta moliuga sudoroti...blynai pyragai nevilioja, troskinyje tas moliugas suverda ir pradingsta...na ka...as ji tiesiog supjausciau riekelem ir i keptuve. Gerai paskrudinau, pridejau druskos, prieskoniu, cesnakas labai tiko...po kokiu 10 min patiekalas paruostas. Labai skaniai suvalgiau su skrudintu batonu.

Jei jau kaip nors imantriau patiekti, tai galima pasidaryti sumustinukus - skrudinto batono riekele (arba dziuveselis, duoniukas), lydytas surelis ir taip pakeptas moliugas. Laaaaabai skanu.
Arba galima taip paruosta moliuga patiekti prie mesos.

Jaudinausi kad to moliugo per daug, dabar pergyvenu kad per mazai jau liko hihihi.gif
Atsakyti
Šio recepto lyg ir nebuvo šitoj temoj ax.gif
1. Moliugas
2. 700-800 gr jautienos ( dejau apie kg, priklausomai nuo moliugo dydzio, dejau kiauliena, dejau vistiena - visaip skonis liuksiskas)
3.. alyvu aliejus (pyliau saulegrazu)
4. 3 morkos, 2 paprikos
5. 2-3 svogunai
6. 2-3 skilteles cesnako
7. 1 poras
8. ketvirtis aitrios paprikos (neturejau ir nedejau)
9. puse butelio gero balto vyno
10. 1 skardine marinuotu pomidoru (pjausciau zalius, nulupus odeles - kartu su kt darzovem)
11. 1 st ananasu sulciu
12. ananasas ( perku skardineje - vietoj ananasu sulciu supilu skysti is skardines)

13 -15. druska, pipirai, prieskoniai
Ishskobt moliuga ;
gabaliukais mesa ir i keptuve ant alyvuogiu aliejaus apkept
stambiai pjaustyt visas darzoves (svoguna smulkiau)
viska ant mesos; apkept
mesa ir darzoves i puoda, pilam ananasu sultis, pomidorus, vyna, ananasa ir moliugo minkstima.
Troshkint 30 min ( max 10-15 troshkinu. matyt priklausomai nuo to kokia jautiena), det prieskonius.
Supilt viska i moliuga.
orkaite je 200 laipsniu kepti 15 min. (kepu irgi apie 20)
Pasisikolintas iš
http://www.supermama...;#entry34298677

Nerealiai skanus , man gavosi štai koks [URL=user posted image]My Webpage[/URL]
Atsakyti
[quote=Tigris,2011 10 31, 13:49]
as ji tiesiog supjausciau riekelem ir i keptuve. Gerai paskrudinau, pridejau druskos, prieskoniu, cesnakas labai tiko...po kokiu 10 min patiekalas paruostas. Labai skaniai suvalgiau su skrudintu batonu.

Ar moliūgas neištižo? Ar kepėt su žieve? Patiko receptas, manau, kad būtų verta išbandyti 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(jolzars @ 2011 10 31, 21:50)
Nerealiai skanus , man gavosi štai koks [URL=user posted image]My Webpage[/URL]

Dariau ir as praeita savaite troskini moliuge, principas panasus, tik i vidu dejau ka turiu saldytuve. Kiaulienos mente, svoguna, cesnaka, sampinjonu. Moliuga isskaptavau, istryniau druska(kita karta itrynsiu ir pipirais) sudejau gerai apkepta mesa su darzovemis ir i orkaite uzdengus moliugo virsumi. Tik as dejau bulves ir jas dejau zalias, pjaustytas kubeliais ir jos man neisvire....
Tai kita karta, o jis tikrai tikrai bus, darysiu taip--bulves desiu apvirtas ir moliuga desiu atidengta 1val ir paskui dar valanda ar ilgiau troskinsiu uzdengus.
Labai fainas daiktas ipac jei kompanija didesne, nes vaizdas tai nerealus to patiekalo wub.gif Kabini viska samtuku ir minkstimo dar uzkabini, labai skanu thumbup.gif
Atsakyti
Man kepti taip pat labai patinka, tik vis padauginu čili pipirų, be jų neapsieinu ax.gif
Jei žiemą kada pritrūksi, rašyk atpjausiu. Pas mane jų perteklius šiemet.
Žinoma, jei Vilniuje


QUOTE(Tigris @ 2011 10 31, 13:49)
Jei jau kaip nors imantriau patiekti, tai galima pasidaryti sumustinukus - skrudinto batono riekele (arba dziuveselis, duoniukas), lydytas surelis ir taip pakeptas moliugas. Laaaaabai skanu.
Arba galima taip paruosta moliuga patiekti prie mesos.

Jaudinausi kad to moliugo per daug, dabar pergyvenu kad per mazai jau liko hihihi.gif

Atsakyti
QUOTE(jolzars @ 2011 10 31, 22:50)
Šio recepto lyg ir nebuvo šitoj temoj  ax.gif
1. Moliugas
2. 700-800 gr jautienos ( dejau apie kg, priklausomai nuo moliugo dydzio, dejau kiauliena, dejau vistiena - visaip skonis liuksiskas)
3.. alyvu aliejus (pyliau saulegrazu)
4. 3 morkos, 2 paprikos
5. 2-3 svogunai
6. 2-3 skilteles cesnako
7. 1 poras
8. ketvirtis aitrios paprikos (neturejau ir nedejau)
9. puse butelio gero balto vyno
10. 1 skardine marinuotu pomidoru (pjausciau zalius, nulupus odeles - kartu su kt darzovem)
11. 1 st ananasu sulciu
12. ananasas ( perku skardineje - vietoj ananasu sulciu supilu skysti is skardines)

13 -15. druska, pipirai, prieskoniai
Ishskobt moliuga ;
gabaliukais mesa ir i keptuve ant alyvuogiu aliejaus apkept
stambiai pjaustyt visas darzoves (svoguna smulkiau)
viska ant mesos; apkept
mesa ir darzoves i puoda, pilam ananasu sultis, pomidorus, vyna, ananasa ir moliugo minkstima.
Troshkint 30 min ( max 10-15 troshkinu. matyt priklausomai nuo to kokia jautiena), det prieskonius.
Supilt viska i moliuga.
orkaite je 200 laipsniu kepti 15 min. (kepu irgi apie 20)
Pasisikolintas iš
http://www.supermama...;#entry34298677

Nerealiai skanus , man gavosi štai koks [URL=user posted image]My Webpage[/URL]



nuziurejau kad grazi nuotrauka - pagalvojau atsidarysiu nuoroda biggrin.gif

na kaip smagu buvo rasti nuoroda i savo moliuga biggrin.gif blush2.gif ir labai dziaugiuosi kad jums patiko rezultatas. 4u.gif tiesa receptas -teisybes delei -tikrai ne mano o is kazkokio seno zurnalo.....

tamosiuke- moliugas neatlaikys Jusu planuojamo laiko orkaiteje -subliuks ir isbegs troshkinukas schmoll.gif mes kiek darem -maximum 25 min orkaiteje....... bet norint apsidraust geriau 15-20, nes jei "puodas" neatlaikys- bus produktai veltui.......
Atsakyti
kadangi pati turejau nemaza moliugo gabala tai biski atsibodo doh.gif blyneliai man nlb skanu, skaniau is cukinijos tai karta per savaite virdavau trinta moliugu sriubyte bet su ryziais, skanumynas neispasakytas.
dedavau i puoda daug moliugo, morkos, uzvirdavau, tada cesnako, kai viskas suvirdavo imesdavau kubeli (kam nenaturalu ir neskanu galima praleisti bet tada deti druskos ir kitu prieskoniu). aisku viska pakepinus gal butu skaniau bet as tingiu uzsiimti. tada sutrindavau, sauja ryziu, uzvirdavau ir palikdavau pastoveti ir pabrinkti. tokia kaip kosyte kaip sriubyte, pikantisko skonio thumbup.gif
tai va cia vieninetlis dalykas kas man skanu is to moliugo o siaip tai, nu ne mano jis skonio, man jau geriau cukinija.
Atsakyti
QUOTE(Casual @ 2011 11 01, 22:22)
moliugas neatlaikys Jusu planuojamo laiko orkaiteje -subliuks ir isbegs troshkinukas  schmoll.gif  mes kiek darem -maximum 25 min orkaiteje.......  bet norint apsidraust geriau 15-20, nes jei "puodas" neatlaikys- bus produktai veltui.......


Laikas labai priklauso nuo pačio moliūgo sunokimo. Esu darius šitą troškinuką ne kartą ir 25ių minučių tikrai buvo mažai. Moliūgai buvo nedideli,bet tikrai ilgai kepė. Vieną moliūgą troškinau virš valandos,nes po pusvalandžio tiek moliūgas kietas,tiek viduje esantis turinys buvo tik tik pradėjęs troškintis. Reiktų stebėti- kai sieneles švelniai paspaudus jaučiasi,kad jos minkštos,šiek kiek pasikeičia moliūgo spalva,tuomet jis garantuotai iškepęs. Tuo pačiu teiktų įsitikinti ar moliūgo turinys išsitroškinęs. 4u.gif
Atsakyti
Visų pirma ačiū už gausybę pasidalintų patirčių thumbup.gif

kaip viena mamytė išsireiškė šiandien viriau tai kas papuolė po ranka:
4 bulvės
2 morkos
1 did.svogūnas
žalia paprika
500gr.stambiai maltos kiaulienos
2 skilt. česnako
aibė prieskonių + "Vorčesterio" padažas be kurio neįsivaizduoju nei vieno "virtos mėsos" patiekalo
Viską susmulkinau kubeliais ir į puodą, moliūgo apie 600-700gr. jau paruošto laukė savo eilės. Pakepinau mėsytę su kariu ir indiškais prieskoniais. kai viskas kunkuliavo sudėjau moliugą po 5min. ir mėsą. dar saujelė ryžių (skolintas reiškinys smile.gif ) . Pusvalandukas ir prašom prie stalo mirksiukas.gif

QUOTE(Casual @ 2011 11 01, 22:22)
nuziurejau kad grazi nuotrauka - pagalvojau atsidarysiu nuoroda biggrin.gif


Jau moliūgas nužiūrėtas šiam patiekalui, o receptukas superinis

Kepamas pyragas

400 g smulkiai tarkuoto moliūgo

100 g riešutų (dėjau lazdyno, perpjoviau juos pusiau ir šiek tiek pinijų)

250 g miltų

3 kiaušiniai

1 šaukštelis kepimo miltelių

250 g cukraus

120 g sviesto ar margarino

Maltų cinamono, kardamono, gvazdikėlių - apie šaukštelį bendrai

Baltymus atskiriame nuo trynių ir išplakame juos su puse kiekio cukraus, kurį dedame palaipsniui visą laiką plakant. Sviestą išsukame su likusiu cukrumi, įmaišome trynius, tada miltus su kepimo milteliais ir galiausiai standžiai išplaktus baltymus. Sudedame moliūgą ir riešutus bei prieskonius, kepame kekso formoje 180 laipsnių apie valandą. Pagaliuku tikriname ar pyragas iškepęs.
Receptuką radau internete ir susigundžiau iškepti smile.gif

Esu kepusi su varške apkepą, bet man jis nesigavo liko tik pliurza tokia. O va apkepas su ryžiais iš knygos "Sena gera virtuvė" (kas turite 358psl.) super skanus skanus thumbup.gif
Atsakyti