Įkraunama...
Įkraunama...

Moliūgas

Aš kepu grikinius moliūgų blynus. Grikinius todėl, kad mano manymu, tokie miltai geriausiai tam tinka. Jei įmaišau ką į kvietinius, tai man gaunasi vidus kažkoks skystas, tarsi neiškepęs. O grikiniai super. Aš net nededu į tešlą pieno ir kiaušinių (mano vaikas alergiškas) ir vis tiek blynai gaunasi superiniai. Užmaišau tirštoką tešlą iš grikinių miltų ir vandens (arba gazuoto mineralinio, plius cukrus, cinamonas, vanilė, kas tik šauna į galvą) ir pritarkuoju burokine tarka daug moliūgo. Viską sumaišau. Tešlos yra tik šiek tiek daugiau, nei užtenka moliūgą sulipdyti. Va ir viskas, kabinu su šaukštu ir dedu į keptuvę. thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Donalita @ 2012 08 31, 12:32)
Aš kepu grikinius moliūgų blynus. Grikinius todėl, kad mano manymu, tokie miltai geriausiai tam tinka. Jei įmaišau ką į kvietinius, tai man gaunasi vidus kažkoks skystas, tarsi neiškepęs. O grikiniai super. Aš net nededu į tešlą pieno ir kiaušinių (mano vaikas alergiškas) ir vis tiek blynai gaunasi superiniai. Užmaišau tirštoką tešlą iš grikinių miltų ir vandens (arba gazuoto mineralinio, plius cukrus, cinamonas, vanilė, kas tik šauna į galvą) ir pritarkuoju burokine tarka daug moliūgo. Viską sumaišau. Tešlos yra tik šiek tiek daugiau, nei užtenka moliūgą sulipdyti. Va ir viskas, kabinu su šaukštu ir dedu į keptuvę.  thumbup.gif


reiks išbandyti thumbup.gif gaila tik moliūgų šiemet neužderėjo...
Atsakyti
QUOTE(Sirana @ 2012 08 30, 16:43)
Gal galite imesti recepta moliugu-apelsinu dzemo? Kokios proporcijos ir kiek laiko virti...


Man irgi būtų įdimu 4u.gif
Atsakyti
Auu, duokit gi dzemo recepta biggrin.gif
Atsakyti
Sveikos mamytes 4u.gif
gal kuri zinote ar as galeciau pvz.: pasidarius moliugo tyre laikyti ja slovikeliuose ta prasme uzvakuoti kaip uogiene ir pns? g.gif nes turiu moliugu ir noriu padaryt kazka su jais kad galeciau savo mazajam duoti ir ziema g.gif nes visu neprisisaldysiu nes vietos nerasta jau saldytuve doh.gif
Aciu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(ingriuxs @ 2012 09 04, 12:08)
Sveikos mamytes 4u.gif
gal kuri  zinote ar as galeciau pvz.: pasidarius moliugo tyre laikyti ja slovikeliuose ta prasme uzvakuoti kaip uogiene ir pns? g.gif nes turiu moliugu ir noriu padaryt kazka su jais kad galeciau savo mazajam duoti ir ziema g.gif nes visu neprisisaldysiu nes vietos nerasta jau saldytuve doh.gif
Aciu 4u.gif

Dėl tyrės nežinau, bet neprapjautas moliūgas namie gali prastovėt iki pavasario.
Atsakyti
QUOTE(ingriuxs @ 2012 09 04, 13:08)
Sveikos mamytes 4u.gif
gal kuri  zinote ar as galeciau pvz.: pasidarius moliugo tyre laikyti ja slovikeliuose ta prasme uzvakuoti kaip uogiene ir pns?

Galima drąsiai- pagamintą karštą moliūgų tyrę* sudedate į stiklainius, pasterizuojate ~15 min, gerai užsukate, atvėsinate ir į rūsį.

* 1 būdas. Moliūgą nulupti, supjaustyti kubeliais, sudėti į puodą, įpilti vandens, kad apsemtų iki pusės. Virti ~10 min. Nukošti vandenį ir palaikyti gabaliukus ant sietelio, kad nuvarvėtų likęs vanduo. Kubelius sutrinti smulkintuvu iki vientisos masės- tyrės.
*2 būdas. Moliūgą supjaustyti gabalais (pusmėnulio formos), sėklas išimti, bet nelupti. Sudėti tankiai ant skardos ir kepti orkaitėje ~1 val (viskas priklauso nuo moliūgo rūšies ir nuo riekių storio), kol moliūgas bus minkštas. Atvėsintoms riekelėms nulupti odelę, o minkštimą sutrinti iki vientisos masės.
Atsakyti
QUOTE(yerena @ 2012 09 05, 00:33)
Galima drąsiai- pagamintą karštą moliūgų tyrę* sudedate į stiklainius, pasterizuojate ~15 min, gerai užsukate, atvėsinate ir į rūsį.

* 1 būdas. Moliūgą nulupti, supjaustyti kubeliais, sudėti į puodą, įpilti vandens, kad apsemtų iki pusės. Virti ~10 min. Nukošti vandenį ir palaikyti gabaliukus ant sietelio, kad nuvarvėtų likęs vanduo. Kubelius sutrinti smulkintuvu iki vientisos masės- tyrės.
*2 būdas. Moliūgą supjaustyti gabalais (pusmėnulio formos), sėklas išimti, bet nelupti. Sudėti tankiai ant skardos ir kepti orkaitėje ~1 val (viskas priklauso nuo moliūgo rūšies ir nuo riekių storio), kol moliūgas bus minkštas. Atvėsintoms riekelėms nulupti odelę, o minkštimą sutrinti iki vientisos masės.

Didelis aciu 4u.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(georgiana @ 2012 08 30, 21:19)
mane irgi domina, kad nereiketu labai vargti, gal galima sumalti kazkaip, tik norisi sulaukti proporciju 4u.gif


Georgiana,


Gal jau sulaukiai atsakymo,bet as parasysiu:


1,5kg moliugo,2 apelsinai,3 citrinos,1,5kg cukraus,gvaizdikeliai ,jeigu megstate.

as ,cia nuo saves,man patinka istisine,tai blenderiuoju ja pavirus nukelus nuo ugnies.


Atsakyti
QUOTE(Sirana @ 2012 08 30, 16:43)
Gal galite imesti recepta moliugu-apelsinu dzemo? Kokios proporcijos ir kiek laiko virti...

Aš tokį radau, bandysiu virti:
Džemas
Atsakyti
QUOTE(Laimuxė @ 2012 09 05, 16:59)
Aš tokį radau, bandysiu virti:
Džemas

turetu buti skanu thumbup.gif reikes butinai pabandyti mirksiukas.gif Aciu uz receptuka 4u.gif
Atsakyti
Radau dar viena dzemo receptuka
1kg moliūgo,1 kg cukraus,stiklinė saldaus balto ar muskat.vyno,1 citrina. Supjaustyti kubeliais moliūgą,pilti pusė cukraus ir šlakstyti vynu.-Palikti 12 val. uždengus. Nukošti sultis į puodą. Tarkuoti cit.žievelės, sultis ir likusį cukrų. Virti ant ned.ugnies pamaišant, kol sutirštės sultys. Tada dėti moliūgo gabaliukus ir virti maišant dažnai, kol suminkštės. Galima paskui sutrinus vėl užvirti ir užsukti.
Atsakyti