Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Estija
Supermamų klubas > Poilsis, pomėgiai ir šventės > Kelionės ir atostogos > Europa
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
AŠA
Kažkaip nepastebėjau atskiros temos apie Estiją. Šiek tiek info radau Latvijos temoje, kad iš Ventspilio galima persikelti keltu
http://www.slkferries.ee
pačios salos info yra čia
http://www.saaremaa.ee/erus/turism/default.htm
bet ką joje galima aplankyti neradau sad.gif
Gal kas buvote, ką aplankėte?
Elzė
estija aplamai maža šalis kad būtų galima keliauti ir keliauti. ten geriausiai vykti su masina, keliom dienom. viena diena galima paskirti Saaremo saloms, kita- Talinui. Na ri dar gal kur nors stabtelti....
ziulyte
QUOTE(AŠA @ 2006 07 11, 13:25)
Kažkaip nepastebėjau atskiros temos apie Estiją. Šiek tiek info radau Latvijos temoje, kad iš Ventspilio galima persikelti keltu
http://www.slkferries.ee
pačios salos info yra čia
http://www.saaremaa.ee/erus/turism/default.htm
bet ką joje galima aplankyti neradau sad.gif
Gal kas buvote, ką aplankėte?
*


Na nenorėčiau sutikti, kad Estija yra per maža. Keliautojui tai tikrai įdomi šalis. Kodėl?
Ten buvau kokius 4 kartus. Du iš jų buvo į sostinę Taliną, vienas - tranzitu kai plaukėme į Švediją, o paskutinis (2005 metų liepą) buvo tam, kad geriau pažintume Sarema ir Hiuma salas (rašau lietuviškai, nes estiškai ten labai daug pasikartojančių raidžių)
Žinote, jei užsimatysite pamatyti kotokią Baltijos jūrą ir nebrangiai - nuostabus pasirinkimas mano minėtos salos.
Sarema yra didžiausia iš salų. Į ją apie pusę valandos kelia keltas. Keliai per pastarąjį dešimtmetį pasidengė asfaltu, todėl liko nedaug žvyrkelių. Ten verta nuvažiuoti iki atodangos, kur apie 20 ar 30 m skardis sminga tiesiai į jūrą. Šalia pardavinėjami siuvenyrai iš vietinės uolienos (dar prieš 8 metus nusiopirkau druskinę - super daiktas, druka, nedrėksta, nesušoka į gumbą). Dar Sarema saloj yra meteoritų duobės su mini ežeriukais. Ežeriukai smaragdo spalvos - tokie gražūs. Be abejo vėjo malūnai. Salos sotinė - miestukas Kuresare. Turi labai gražią pilį. Saloje daug kaimo turizmo sodybų, Kuresarėje viešbučių. Gamta laukinė, pakrantė akmenuota, jūra skaidri ir graži. Yra ten ir kempingų, kuriuose gali gyventi namuke, o gali ir palapinėje.
Hiuma dar labiau laukinė sala. Iš Sarema yra keltas į Hiuma, kaip ir iš žemyno. Kelia jis ilgiau (apie 1,5 val.). Saloje labai populiarus kaimo turizmas (tarp kitko sodybos puikiai įrengtos). O jūra visai nepanaši į tą, kurią mes pripratę matyti Palangoje... Hiuma yra atrodo nacionalinis parkas, bet jie ten saugo gamtą. Iškyšulyje yra kempingas. Laukinis toks. Nakvojom vieną naktį.
Žodžiu, jei kam įdomu, galiu įmesti foto. Taip pat turiu brošiūrų su nuorodomis. Galiu sudėti jei aktualu.
Na o apie Taliną net nepasakosiu - tikrai gražus miestas, neįprasta architektūra. Jį tiesiog verta pamatyti.
Palyginus su Suomija, kur kainos kosminės, Estijos salos labai puikus pasirinkimas norintiems atostogauti kitaip. Latvijos pajūris panašus į lietuvišką, o čia jūs pasijausite kaip Švedijoje ar Suomijoje su estiškomis kainomis. Tarp kitko parduotuvėse galite nusipirkti labai daug lietuviškų maisto produktų. Saugokitės tik Sarema alaus - jis dažniausiai būna 10-12 laipsnių stiprumo... Salose parduodama žuvis (rūkyta, vytinta). Pabandykite nusipirkti vėjažuvę, kurios kaulai yra... žali, nes turi daug fosforo (jų yra jau ir Lietuvoje).
Tiesa, salose tikrai nemažai suomių ir vokiečių, todėl į keltą reikėtų atvykti prieš valandėlę - kitaip teks laukti kito...
AŠA
įdomu, įdomu, labai įdomu...
bet iš Ventspilio laivu į Montu plaukia 4 val. sad.gif ar galima iš kitur keltis? koks salos dydis (kilometrais)?
singaaa
Aš norėčiau papasakoti apie kelionę po pačią Estiją (į Saaremą deja mes nesikėlėm)
Mes kaip tik šį ilgą savaitgalį keliavome po Estiją. Iš viso praleidome keturias dienas ir pravažiavome apie 1700km. Keliavome trimis mašinomis, iš viso 15 žmonių. Miegojome palapinėse kempinguose. Galiu trumpai pasidalinti įspūdžiais ką aplankėme.
Pirmiausia mūsų kelionės tikslas buvo aplankyti Latvijoje esantį Araišio kaimelį apžiūrėti trijų laikmečių pilių ir gyvenviečių griuvėsiu su atkurtu kaimeliu. Paskui dar užsukome į Cesis miestelį. Nors jį apžiūrėję buvom jau pernai, bet nebespėjome apžiūrėti pilies griūvėsių. Čia mums davė šalmus ir tokius simpatiškus žibintuvėlius. Jais pasišviesdami lipome stačiomis kopėčiomis į rūsį, paskui įvijais tamsiais laiptais kilome į pilies bokšto viršūnę. Visiems buvo daug klegesio, juokėmės vieni iš kitų. Nuo pilies viršūnės atsivėrė tikrai nuostabūs vaizdai.
po to pasukome link pajūrio ir patraukėme Estijos link. Pravažiavę sieną pasukome link Piarnu miestelio. Čia apžiūrėjome gražų senamiestį su bažnyčia ir cerkve ir paragavome estiško alaus. Jau pradėjome rūpintis ir nakvyne. Kadangi turizmo informacijos centras nebedirbo, radome nuorodą, kad informaciją galima gauti Piarnu viešbutyje. Ten mums ir parodė kur galime rasti kempingą. Na kempingu pavadinti būtų jį labai sunkus, bet palapinę pasistatėme ant pat jūros kranto. Deja apie WC ir dušus kalbos net nebuvo. Užtai matyt jis ir nemokamas.
Ryte patraukėme link Talino. Mūsų vienas bendrakeleivis- vaikinukas, kuris labai domisi istorija, mums papasakojo apie Talino įsikūrimą, jo raidą. Kadaise, seniai, seniai gyvenęs karvedys Kalevas su mylinčia ir mylima žmona Linda. Išėjo sykį Kalevas ginti gimtųjų žemių ir negrįžęs... Verkė raudojo Linda ežerą priverkė, kurį žmonės dabar Julemiste vadiną, nešė ir pylė akmenis norėdama, supilti didžiuli pylimą, kad Kalevo niekas niekuomet nepamirštų. Krito jai akmenis iš rankų, pribarstė jų įlankos krantinėje, o suneštą kalvą žmonės Toompea pavadino, o vėliau ir miestą pradėjo statyti. Toompea – viršutinis miestas visu pirma sužavi vaizdais į žemutinio miesto bokštus. Gražumėlis, žiūrėtum ir akių atitraukti negali. Bet mes keliaujame iš arčiau apžiūrėti nuostabaus grožio kupolais išpuoštos Aleksandro Nevskio cerkvės. Nuo jos vos keletas žingsniu iki pilies su Hermio bokštu, kurioje dabar įsikūręs Estijos parlamentas. 50 metrų Hermio bokštas atrodo įspūdingai, o išgirdus, kad po žeme slepiasi dar tokio pat gylio buvęs kalėjimas ir išvis pasimeti...

Po to keliavome į žemutinį miestą. Miesto rotušės aikštėje šurmuliavo kažkokia mugė: visi prekeiviai apsirengę nacionaliniais rūbais, voko visokie amatininkų pasirodymai. O miesto rotušė – vienas seniausiu (statyta 1313 metais, o nuo XV amžiaus beveik nekeitė savo išvaizdos) gotikos šedevrų Šiaurės Europoje. O pačioje viršūnėje vėtrungė su miesto sargu – senuoju Tomu. Sakoma, kad jis dar vaikystėje savo taiklumu sužavėjo ne tik taikliuosius šaulius, o ir patį miesto valdovą, kuris vargšui berniukui ne tik leido mokytis, o ir rūpinuosi juo. Užaugęs jaunuolis tapo miesto sargu, o metams bėgant tapo ir senuoju, o kai jo neliko... liko atminimas ir miestą sauganti vėtrungė. Nuo neatmenamų laikų (1422 metų) veikia ir senoji miesto vaistinė, kuri gali didžiuotis esanti seniausia pasaulyje. O kiek dar įvairiausiu įdomybių sužinojome ir pamatėme, visų ir neišvardysi. Išeidami iš senamiesčio aplankėme dar ir storosios Margaritos bokštą. Prie jos ir paminklas Estonijos kelto tragedijai atminti. Po to važiavome į Jekaterinos II rūmus, kuriuos jai net nežinant pastatė ir gimimo dienos proga jai padovanojo jos vyras Petras I ir kuriuose ji tebuvo tris kartus. Iš fasadinės pusės rūmai buvo tikrai gražūs, bet ką pamatėme rūmų vidiniame kiemelyje- likome visi nustebę: tokio gražumo fontanų su gėlynais man, nebuvusiai Peterburge matyti dar nebuvo tekę. Rūmų parko taku nuėjome prie garsiosios „Rusalkos“ paminklo nuskendusiems laivams.
Iš Talino patraukėme į apžiūrėti krioklių. Kadangi buvo karšta, tai buvo įpatinga atgaiva. Po to pasukome į apžiūrėti šiauriausio Pabaltijo taško pusiasalyje ir daugybės riedulių – milžiniškų akmenų, kurios paliko ledynai. Ką ten mūsų Puntukas prieš juos... Ir vėl jau ėmėmės nakvynės paieškomis. Šį kartą jau nakvojome tikrame kempinge ant jūros kranto su visai normaliais WC, dušais ir pan.
Ryte patraukėme link Rakvere miesto. Kokį piliakalnį ten išvydom, bet dar didesnį įspūdį paliko pilis-muziejus: aprengė mus visus kryžiuočių kostiumais, o muziejuje visus eksponatus buvo galima matuotis, čiupinėti, pozuoti su jais. Tai ir dėjome šalmus ant galvų, šaudėm iš lankų, kilojom visus kardus, laipiojom po griuvėsius, vaikščiojom siaurais ilgais koridoriais, sėdėjom magistro kėdėje. Paskui ėjome 12 val žiūrėti patrankos šūvio: atžygiavo su vėliava Napoleono kareiviai, užtaisė patranką ir.... net ausys užkrito nuo trenksmo. Paskui ėjom į teatralizuotus kankinimo ir mirties kambarius, ėjom nuodėmių išpirkimo keliu. Tiesa, čia vaikams buvo baisu, nes tos dejonės, kraujo lašėjimas, griaučiai ir muzika tikrai kėlė siaubą. Paskui ėjome apžiūrėti didžiulio tauro, kuris simbolizavo kad čia buvo nukautas paskutinis tauras.
Iš Rakvere patraukėme Narvos miesto link. Tiesa, pakeliui dar užsukome trumpai apžiūrėti ir Sillamaja miestuko. Narvos dvi viena prieš kitą pilys savo didybe pakerėjo. Tai unikalus reiškinys, kai dvi pilys buvo pastatytos viena šalia kitos, ir jas skiria tik upė. Tiesa viena pilis yra Rusijos pusėje, jos apžiūrėti ir neteko. Užlipome į Narvos pilies Bokštą, iš kur apžiūrėjome miesto apylinkes, paskui pasukome link miesto Rotušės, kuri yra visai apleista, ėjome Narvos miesto parku, nusileidome žemyn ir apžiūrėjome miestą juosusias gynybines sienas- bastionus, kurie sumūryti tooooooooookio aukščio. Iš Narvos patraukėme į pietus link. Sustojome nacionaliniame parke, kur ėjome apžiūrėti aukštapelkės. Užsilipę į apžvalgos aikštelę išvydome tikrai nepakartojamą vaizdą...O toliau link Peipsi arba Čiudo ežero, kurio įspūdingas dydis siekia net 38000km2. ir jį estai dalinasi per pusę su Rusija. Prie šio ežero ir apsistojome. Kadangi kempingas buvo užsakytas kažkokiai šventei, tai pasiprašėme pro žmonių kiemus link ežero, kur ir vėl išskleidėme savo palapines.
Ketvirtą dieną sustojome pažiūrėti raudono smėlio kopos, paskui patraukėme į Tartu miestą- antrą pagal dydį Estijos miestą ir kartu studentų miestą, nes čia yra net penkios Estijos aukštosios mokyklos. Čia teka ir ilgiausia Estijos upė Emajogis, kurios ilgis - 218 km. Apžiūrėjome miesto Rotušę ir miesto simbolį- besibučiuojančių studentų porelę lyjant lietui. Tada pasukome link miesto šv.Jono bažnyčios, seniausio Tartu namo ir, pasipustę padus kopėme į miesto piliakalnį, kur išvydome stūgsančius didingus buvusios Katedros griuvėsius. Kopėme į Katedros bokštą, žvalgėmės į miesto apylinkes iš viršaus. Paskui ėjome miesto anglišku parku per Velnių ir Angelų tiltus, leidomės vėl į miesto senamiestį prie Universiteto rūmų. Iš Tartu pagal Peipsi ežero pakrantę važiavome apžiūrėti aukščiausio krioklio ir aukščiausių skardžių. Vaizdas buvo tikrai nepakartojamas: krintantis vanduo, tai prasigraužęs melioracijos griovys... Paskui sukame smėlio urvų link šalia Polva miesto. Karštas smėlis, ir gaivinanti vėsa, dvelkianti iš didžiulių urvų. Viduje didžiausi urvai su kolonomis, o virš jų- auga didžiulės pušys. Liko neaplankyta tik aukščiausia Estijos kalva Suur Munamägi, iškilusi 318 m virš jūros lygio šalies pietryčiuose, prieš tūkstančius metų pasidarbavus ledynui. Pasikialiame į apžvalgos bokštą- gražumėlis: miškai, laukai tiesiog prikausto akis. Nuo čia visai šalia ir Estijos- Latvijos siena. Per Latviją jau lekiame tik „tranzitu“, nes išvarginti kaitros, bet pilni įspūdžių ir linksmai dalijamės jais.

P.S Nereikia bijoti kad neturite estiškų kronų, nes ten labai daug Hansabanko bankomatų ir labai paprasta išsigryninti pinigus ir turėti kiek reikia Estijos kronų.
AŠA
čia info apie salos įžymybes, "pasisavinta" iš kelionių agentūrų:

keltu (~20 min) keliatės į Muhu salą. Apžvalginė ekskursija po Muhu ir Saremos salas. Salų įžymybės: Pangos skardis, Anglos vėjo malūnai, Kali ežeras (meteorito krateris). Kuresaarė – Saaremos salos sostinė. Aplankome didingą bei viduramžius menančią Kuresaarės pilį.

išvykstame į Virtsu uostą. Keltu plaukiame į Muhu salą. Ekskursija saloje: pasivaikščiojimas ,,Juigu” skardžiu, Nimkulos olandiški vėjo malūnai, Muhu cerkvė (XIII a.), Koguvos etnografinis kaimas, seniausias salose Emu vėjo malūnas. Vaike–Vain sąsiauriu persikeliame į didžiausią Estijos archipelago salą – Saremą. Pakeliui į Saremos sostinę – Kuresarės miestelį - aplankome Viki kaimelį, Angla vėjo malūnų kompleksą, Karjos bažnyčią, Karmos dolomitų kasyklas, vienintelį Europoje geriausiai prieinamą Kalio meteoritinį kraterį-ežerą. Ekskursija po Kuresarės miestelį: Saremos vyskupų pilis, miesto parkas, rotušė, ,,važnia” (saugykla-archyvas).
Papildyta:
o čia iš www.bicycle.lt

Ar verta žygį pradėti Taline?

Keliausime per Saremo ir Hiumos salas, į kurias nusikelsime keltu. Visi, kas čia buvo, pabrėžia paslaptingą šių vietų ramybę, šiaurietiškos gamtos santūrų grožį. Ir, be abejo, žmones. Jie čia tikrai draugiški ir malonūs, mielai ir šiltai bendrauja – jokio šalto formalumo. Neseniai iš ten grįžo mano draugas, keliavęs po šias salas autostopu – parsivežė tik pačius geriausius įspūdžius. Vietiniai gyventojai visada maloniai padėdavo surasti nakvynės vietas, parodydavo įdomias vietas, paaiškindavo, kur pamatyti retos rūšies paukštį ar jūros žvėrį – ruonį, įprastą gyvūną šiose vietose. Akmenuotas Estijos pakrančių peizažas labiau primena Suomijos ar Švedijos kraštovaizdį, bylodamas ir apie giminingą šių šiaurės šalių dvasią. Tankūs miškai su gausiais kadagynais tarsi kviečia įžengti į šias gamtos šventoves ir …. ir susitikti su šiaurės šalių kultūrai būdingomis miško dvasiomis, troliais…


Papildyta:
o čia iš www.toptravel.lt

Saremo (Saaremaa) sala
Saremos sala - didžiausia Estijoje (2922 kv.m, 45 tūkst.gyventojų). Čia atvyksta tie, kurie nori pailsėti nuo miesto triukšmo ir tempo. Saremos ir Muhu salose gyventojų nedaug, todėl tai puiki vieta ramioms atostogoms.
Beveik 40 procentų gyventojų gyvena sostinėje Kuressaare, kurios senamiestis ir parkai, supantys XIII amžiaus pilį, traukia kiekvieną. Saremos saka istoriniuose šaltiniuose minima kaip Osel. Vokiečių kryžiuočiai salą užėmė 1227 metais; XVI amžiuje sala priklausė danams. 1645m sala perduota Suomijai, kuri tuo metu valdė didžiąją dalį Estijos. Sovietų Rusijos metais sala buvo karinė zona, į kurią patekti buvo galima tik turint specialų leidimą. Šiandien sala ir jos viduramžiškos bažnyčios, vėjo malūnai, reta laukinė gamta yra viena populiariausių Estijos vietų.
Į salą galima patekti autobusu iš Talino (jis važiuoja apie dešimt kartų per dieną). Kelionė trunka apie keturias valandas, įskaitant pusės valandos keltą iš Virtsu į Kuivastu. Keltas veikia nuo 6val ryto iki 10val vakaro. Muhu sala yra sujungta tiltu su Saremos sala. Keliaujantiems automobiliu prie kelto gali tekti palaukti eilėse (autobusai keliasi be eilės), o penktadienį ar sekmadienį patariama netgi užsirezervuoti vietą prie kelto.

Vietinės oro linijos Air Livonia skraidina nuo Talino iki Kuressaare, Parnu, Ruhnu salos.

Saloje siūloma aplankyti Muhu bažnyčią, Muhu tvirtovę, Üügu uolą, Eemu vėjo malūną, Koguva kaimą-muziejų, Pädaste dvarą, pasivaikščioti gražioje gamtoje. Kaali ežeras garsus, nes susiformavo iš dalies meteorito, nukritusio į tą vietą prieš 2700 metų.
Saloje lengva orientuotis, nes yra tik keli pagrindiniai keliai ir daug nuorodų į lankytinus objektus. Visi keliai Saremos saloje veda į sostinę Kuressare, kuri yra šalies centre. Svarbiausias lankytinas objektas yra XIII amžiaus pilis. Tai geriausiai išlikęs savo rūšies statinys Baltijos valstybėse. Dabar čia įrengtas muziejus. Pilies kiemelyje yra atvira scena, kur rengiami koncertai, dainų ir šokių festivaliai. Parke, supančiame pilį, prie Kuursaal yra estrada, kur vyksta daug renginių. Netoli pilies yra nuostabus paplūdimys. Kiti paplūdimiai yra Nasva (7km nuo Kuressare) ir Tehumardi (17km). Karujärv ežere vanduo šiltas, yra įrengtų stovyklų, pamėgtų tiek vietinių gyventojų, tiek turistų.

Kavinės, restoranai, užeigos, barai - tai vietos, kur galite maloniai praleisti laiką viešėdami saloje. Kuressare taip pat yra istorinis turgus, kur galite nusipirkti suvernyrų, vilnonių mezginių, žuvies. Galite aplankyti ir miesto rotušę (1654m). Jei šiais dalykais nesidomite, galite žaisti minigolfą, važinėtis kartingais ar tiesiog pasivaikščioti saloje.
Šiaurinėje salos dalyje yra Mustjala - 22 metrų aukščio uola. Šiaurės vakarinėje dalyje yra Harilaid - pusiasalis, ant kurio stovi švyturys, primenantis Pizos bokštą.
Netoli pagrindinio salos kelio stovi Eemu vėjo malūnas - Estijoje vienintelis tokios rūšies malūnas, kuris vis dar veikia. Malūne galima aplankyti mažą muziejų, nusipirkti miltų, sumaltų čia pat.
Vilsandi nacionalinis parkas yra vakarinėje salos dalyje. Šis parkas užima 180 kv.m. plotą, tai - turtinga ir sena jūros kultūros dalis. Parkas dažnai vadinamas "paukščių rojumi".
Viidumäe gamtos rezervatas ir Sõrve pusiasalis - dar pora vietų, kurias būtinai turite aplankyti. Ohesaare ir Kaugatuma uolos garsėja savo gražia gamta ir fosilijomis.
Gamta nesidomintys turistai gali aplankyti Tehumardi.
Atvykę į salą galite išsinuomoti automobilį ar dviratį. Tai netgi rekomenduotina, nes keliai yra gana geri. Saloje važinėja ir autobusai. Galite išsinuomoti ir mini autobusiuką su gidu. Saloje populiaru tranzuoti, taigi jei neturite pinigų, galite išbandyti šį keliavimo būdą.

Papildyta:
vat kad dar kur radus šios salos žemėlapį ax.gif
singaaa
QUOTE(AŠA @ 2006 07 12, 20:44)
vat kad dar kur radus šios salos žemėlapį ax.gif
*


Saarema žemėlapis: http://www.supertravelnet.com/maps/index.p...1_6&language=41

Ir bet kurios šalies mini žemėpalį galima rasti: http://www.supertravelnet.com/maps/?country=0_0_1
ziulyte
QUOTE(AŠA @ 2006 07 13, 12:06)
aktualu, labai, noriu į tą salą, bent jau į saaremaa... nes, manau, trijų dienų mažoka abiem saloms blush2.gif kur ten tą skardį rast įdomu? ar pakelėse yra ženklų su nuorodom į kempingus? ai, viskas įdomu biggrin.gif
ačiū, radau ir aš tokį, bet norėtųsi išsamesnio... kad būtų tas Montu miestukas, į kurį iš Ventspilio kelia keltas... nors, manau už popierinį variantą geresnio nebus biggrin.gif jį tikiuosi saloje nusipirkti ax.gif
Papildyta:
ir ar yra kokie skirtumai vairuojant nuo Lietuvos, nes, pvz., Latvijoje negali būti nė kiek alkoholio kraujyje, visą laiką būtinos šviesos ir pan.
*


Ir Latvijoje, ir Estijoje šviesos būtinos, o alkoholio kažkiek tai galima, bet va kiek - gal kokioj custom.lt reikėtų pasidomėti. Ten turėtų būti panašin info.
Einu sumesiu fotkes į fhotobucket ir įdėsiu jas. Žemėlapį galima bus rasti ir pačiame kelte, bet geriausiai sustoti prie turistų info. Turiu aš tuos popierinius žemėlapius, bet kaip jais pasidalinti g.gif
Tuoj brūkšteklsiu ir antrą žinutę su nuotraukom.
AŠA
QUOTE(ziulyte @ 2006 07 13, 11:13)
Ir Latvijoje, ir Estijoje šviesos būtinos, o alkoholio kažkiek tai galima, bet va kiek - gal kokioj custom.lt reikėtų pasidomėti. Ten turėtų būti panašin info.
Einu sumesiu fotkes į fhotobucket ir įdėsiu jas. Žemėlapį galima bus rasti ir pačiame kelte, bet geriausiai sustoti prie turistų info. Turiu aš tuos popierinius žemėlapius, bet kaip jais pasidalinti g.gif
Tuoj brūkšteklsiu ir antrą žinutę su nuotraukom.
*


tai niekis, nusipirksim tą žemėlapį, tik dabar planuojant, aišku, irgi jis nepamaišytų, bet, jei prisirankiosiu info apie lankytinas vietas, tai paskui viską susisisteminsiu smile.gif Galvojam plaukti keltu iš Ventspilio, važiuosim su mašina, saloje kempingų tikiuosi rasti... O kaip kainelės ten...
Papildyta:
ir kurioj vietoj atodanga maždaug... AČIŪ
ziulyte
QUOTE(AŠA @ 2006 07 13, 14:05)
tai niekis, nusipirksim tą žemėlapį, tik dabar planuojant, aišku, irgi jis nepamaišytų, bet, jei prisirankiosiu info apie lankytinas vietas, tai paskui viską susisisteminsiu smile.gif Galvojam plaukti keltu iš Ventspilio, važiuosim su mašina, saloje kempingų tikiuosi rasti... O kaip kainelės ten...
Papildyta:
ir kurioj vietoj atodanga maždaug... AČIŪ
*


Plačiau apie salas gali paskaityti čia Sarema, čia Sarema sostinė Kuresare ir čia Hiuma. Yra ten ir žemėlapiukų. Atodanga vadinasi Panga. Jos aukštis 21.3 metro ir yra ji šiaurinėje salos dalyje Kuresare - Vohma kelio pabaigoje (viskas yra mano nurodytame puslapyje).
Taigi, nuotraukytės.

Na tai ir pradėsiu nuo tos Panga, t.y. nuo Sarema salos
user posted image

Toliau, toks nelabai išvaizdus vėjo malūnas (yta ten ir gražesnių)
user posted image

Kuresare gražus ir tvarkingas miestas, turintis savo laivų uostuką. Štai ta pilis
user posted image

Kempingas, esantis visai šalia Sarema - žemynas kelto
user posted image

O tokiu keltu mes atplaukėme iš Hiuma į Sarema.
user posted image

Toliau man labai patikusi Hiuma sala. Neįtikėtina, bet tai Baltijos jūros pakrantė (vakaruose esantis iškyšulys)
user posted image

user posted image

Vėjažuvė, kurios kaulai žali
user posted image

Na o čia keltas iš žemyno į Hiuma. Plaukėme beveik 2 valandas. Kelte yra parduotuvė, valgykla. Galima įsigyti išsamią info apie Estijos salas.
user posted image

Tikiuosi užteks info. Kainos ten lietuviškos - salose šiek tiek brangiau, bet tikrai nėra "baisu" (bent jaum mums taip atrodė). Su vyresniais žmonėmis įmanoma susikalbėti rusiškai (na atsiranda vienas kitas), bet šiaip visas jaunimėlis propaguoja anglų kalbą. Preitais metais kai buvome liepos pradžioje, sutikome tikrai daug vokiečių, suomių, olandų, vieną kitą švedą. Kelte plaukė vien turistai...
AŠA
ne tokia ir didelė ta Saareemo sala, jei nuo sostinės iki Triigi - 44 km biggrin.gif gal pasiplanuot ir į tą kitą salelę nukakt ax.gif
ziulyte
QUOTE(AŠA @ 2006 07 13, 17:28)
ne tokia ir didelė ta Saareemo sala, jei nuo sostinės iki Triigi - 44 km biggrin.gif gal pasiplanuot ir į tą kitą salelę nukakt ax.gif
*


Nėra ji labai didelė - per diena viska pamatyti laisvai galima. Drąsiai ir kitas salas planuok, nes ką ten tik Sarema...
Mano pateiktuose puslapiuose yra ir anglų kalba. Kiek teko skaityti bent jau apie Sarema visai nemaižai info. Aišku, geriausiai yra mokėti estų kalbą, bet... tie ugrosuomiu kalbos kūrėjai pasistengė iš širdies. Estai kartu su suomiais ir vengrais čiulba kaip paukšteliai doh.gif Nu nič nieko nesuprasi...
Ruonių nematėme, o jei labai pasidomesi, tai ir Lietuvoje Karklės pakarntėje sako, kad atplaukia ruoniai. Gal ir teisybė, bet aš jų gyvenime nemačiau, o Karklėje lankausi po kelis kartus į metus skirtingu metų laiku. Taigi...
O kempingas tikrai buvo mielas ir pamenu - nebrangus (aišku kiek mokėjome, tikrai nepasakysiu, nes po to dar buvome tiek Lenkijoje, tiek Čekijoje, tiek Graikijoje ir t.t.Tiesiog jau nebepamenu). Galima ten ir palapines stayti. Yra virtuvaitė, WC, dušas. Mums patiko, juo labiau, kad ten visai šalia keltas. Jei ryte skubi, gali pirmas eilėje stovėti (kartais su tais keltais visokių bajerių būna - paimi ir netelpi į jį).
Beje, apie kempingus - netoli tos atodangos taip pat yra superinis kempingas. Ten net namuką su suomiška pirtele gali išsinuomoti. Ant jūros kranto. Dar 1998 metais jame buvome apsistoję. Tada Sarema dar visa tokia karinė buvo. Pataikem ten atvykt naktį, o pasieniečiai, pasirodo, krūmuose kokius tai kontrabandininkus seka. Nuėjo mūsų draugeli nusičiurkšt, bac ir prisistatė kariškiai, dokumentų ėmė reikalauti. Gal kokią valandą ten jis "čiurškėsi". Mes jau ir persigandom. Bet pagaliu sugrįžęs papasakojo, kad kariškis Lietuvoj tarnavęs, šiaurės miestelyje. Pradėjo draugelio klausinėti kur gyveni, ar toli nuo šiaurės miestelio čia bus. Nu žodžiu paleido. Tada dar tik vienas kelias nuo kelto iki Kuresare buvo asfaltuotas. Visur žvyrkeliai, nuorodų nedaug. Dabar ten gerokai kultūringiau. Ir su jachta ten galima atplaukti - tokie simpatiški maži uosteliai padaryti. Žodžiu, Europa... thumbup.gif
AŠA
QUOTE(ziulyte @ 2006 07 13, 15:51)
Nėra ji labai didelė - per diena viska pamatyti laisvai galima. Drąsiai ir kitas salas planuok, nes ką ten tik Sarema...
Mano pateiktuose puslapiuose yra ir anglų kalba. Kiek teko skaityti bent jau apie Sarema visai nemaižai info. Aišku, geriausiai yra mokėti estų kalbą, bet... tie ugrosuomiu kalbos kūrėjai pasistengė iš širdies. Estai kartu su suomiais ir vengrais čiulba kaip paukšteliai doh.gif Nu nič nieko nesuprasi...
*


va va, visa laimė, kad angliškai yra, nes dar šį bei tą gaudausi, o jei būtų vokiškai tai "bida"... o jau jų ta paukščių kalba tai manęs nežavi, kol išlemenu skaitydama pavadinimus, tai liežuvis pavargsta, gerai, kai jie lėėėėti toookie biggrin.gif
kitas tai Hiuma salą?
ziulyte
QUOTE(AŠA @ 2006 07 13, 18:00)
va va, visa laimė, kad angliškai yra, nes dar šį bei tą gaudausi, o jei būtų vokiškai tai "bida"... o jau jų ta paukščių kalba tai manęs nežavi, kol išlemenu skaitydama pavadinimus, tai liežuvis pavargsta, gerai, kai jie lėėėėti toookie biggrin.gif
kitas tai Hiuma salą?
*


Aha. Į ją. O taip pat ir į Taliną, Pernu ir dar keletą miestukų, kuriuos minėjo kažkas prieš tai. Juk Estija mažesnė už Lietuvą. Vienas du ir apvažiuosite. O jei dar kokias 5 dienas turite - varykit į Suomiją iš Talino. Mes taip darėm. Super įspūdžiai. Tik reikia iš anksto pasirūpinti kelto bilietukais, nes galima gauti labai gerą kainą per kokį Krantas Travel ar Delta, jei važiuosite 1 automobilis ir 4 keleiviai. Kelia su greituminiu keltu per valandą ar pusantros. Helsinkis tai nieko gero, bet va buvom prie Saima ežero - super. Aišku kainos tai doh.gif Bet juk įdomu į tuos girtus suomius saviatgaliais pasposot... Be to liepos mėnesį dar bus likę baltųjų naktų atgarsiai. Nu vaizdas tai įspūdingas - netemsta ir ganat. Kaip pas mus apie pusę vienuolikos - tokia visa naktis. Kambaryje šviesos praktiškai degti neriekia. Tik va jau uodai tai arkliniai (beje Estijos slose jų taip pat abstu).
Šaltmėtė
QUOTE(AŠA @ 2006 07 13, 17:00)
va va, visa laimė, kad angliškai yra, nes dar šį bei tą gaudausi, o jei būtų vokiškai tai "bida"... o jau jų ta paukščių kalba tai manęs nežavi, kol išlemenu skaitydama pavadinimus, tai liežuvis pavargsta, gerai, kai jie lėėėėti toookie biggrin.gif
kitas tai Hiuma salą?
*


jei reik pagalbos su suomių kalba, visada prašom mirksiukas.gif estų irgi šiek tiek suprantu...

QUOTE(ziulyte @ 2006 07 13, 17:10)
Aha. Į ją. O taip pat ir į Taliną, Pernu ir dar keletą miestukų, kuriuos minėjo kažkas prieš tai. Juk Estija mažesnė už Lietuvą. Vienas du ir apvažiuosite. O jei dar kokias 5 dienas turite - varykit į Suomiją iš Talino. Mes taip darėm. Super įspūdžiai. Tik reikia iš anksto pasirūpinti kelto bilietukais, nes galima gauti labai gerą kainą per kokį Krantas Travel ar Delta, jei važiuosite 1 automobilis ir 4 keleiviai. Kelia su greituminiu keltu per valandą ar pusantros. Helsinkis tai nieko gero, bet va buvom prie Saima ežero - super. Aišku kainos tai doh.gif Bet juk įdomu į tuos girtus suomius saviatgaliais pasposot... Be to liepos mėnesį dar bus likę baltųjų naktų atgarsiai. Nu vaizdas tai įspūdingas - netemsta ir ganat. Kaip pas mus apie pusę vienuolikos - tokia visa naktis. Kambaryje šviesos praktiškai degti neriekia. Tik va jau uodai tai arkliniai (beje Estijos slose jų taip pat abstu).
*


nesiūlau Saaremaa per vieną dieną aplėkt ir viskas... bent dviejų manau reiktų.. ten tiesiog faina atsipalaiduot... nuvažiuokit būtinai prie to jų didžiausio ežero.. nepamenu pavadinimo dabar...
Saloj esu buvus kokius 5 kartus mažiausiai, Hiuma ir Muugu ir po porą kartų..ten šiaip visai faina važiuot nuo Talino... įdomus ir gražus kelias visai.. o jei kelsitės iš Ventspils, tai tada siūlau grįžt per Taliną...
dėl uodų, tai bent jau iki šiol aš tik kelis šiais metais čia mačiau.. tai nežinau kaip čia iš tikro.. jų sezonas jau kaip ir turėtų baigtis... o rugpjūčio mėn jų tuo labiau daug nebus...
baltosios naktys iki šiol nesibaigė.. Helsinky sutemsta kokiai valandai, bet ir tai nevisiškai... Saarema, manu, bus tamsiau...
Papildyta:
tiesa, dar dėl šviesų: vasarą šviesos nėra privalomos, bet dauguma važinėja su jom... ir taip netgi geriau... bet jei užmiršit kokį kartą įsijungt, nebaisu... :;
AŠA
QUOTE(Šaltmėtė @ 2006 07 13, 19:55)
Saloj esu buvus kokius 5 kartus mažiausiai, Hiuma ir Muugu ir po porą kartų..ten šiaip visai faina važiuot nuo Talino... įdomus ir gražus kelias visai.. o jei kelsitės iš Ventspils, tai tada siūlau grįžt per Taliną...
dėl uodų, tai bent jau iki šiol aš tik kelis šiais metais čia mačiau.. tai nežinau kaip čia iš tikro.. jų sezonas jau kaip ir turėtų baigtis... o rugpjūčio mėn jų tuo labiau daug nebus...
baltosios naktys iki šiol nesibaigė.. Helsinky sutemsta kokiai valandai, bet ir tai nevisiškai... Saarema, manu, bus tamsiau...


na, į baltąsiais naktis šiemet tikrai nespėsim sad.gif bet, jei pavyks, žiūrėsim, gal ir bandysim per Taliną grįžt... o tada iš Hiuma salos keltis, ar ne, ir iki Talino? paskui į Rygą ir namo...?

Papildyta:
bet labai jau toli sad.gif pernelyg dideli atstumai mums turbūt bus sad.gif gal kas žinot, kur rasti Estijos miestų atstumus?

Papildyta:
ir dar kvailias klausimas: Iš Saaremaa i Muhumaa salą kaip patekti? Kelto jokio nemačiau...
Šaltmėtė
QUOTE(AŠA @ 2006 07 14, 11:27)
na, į baltąsiais naktis šiemet tikrai nespėsim sad.gif bet, jei pavyks, žiūrėsim, gal ir bandysim per Taliną grįžt... o tada iš Hiuma salos keltis, ar ne, ir iki Talino? paskui į Rygą ir namo...?

Papildyta:
bet labai jau toli sad.gif pernelyg dideli atstumai mums turbūt bus sad.gif gal kas žinot, kur rasti Estijos miestų atstumus?

Papildyta:
ir dar kvailias klausimas: Iš Saaremaa i Muhumaa salą kaip patekti? Kelto jokio nemačiau...
*Tarp Saaremaa ir Muhu yra tiltas mirksiukas.gif Ir keltas į žemyninę Estiją plaukia būtent iš Muhu salos Kuivastu uosto ir atplaukia į Virtsu, kuris yra 145km nuo Talino. Bet šiaip jei nedomina pats Talinas, tai persikėlus iš Saaremaa į žemyną, nebūtina važiuot į jį, galima tiesiai sukt į pietryčius, į Pärnu pusę ir tada į Via Baltica ir varyt link Lietuvos... (čia šioks toks žemėlapiukas ir info apie Hiumaa).Keltų bilietus galima užsirezervuot iš anksto... tada nebus rizikos, kad netilpsit ar panašiai.. vienam iš puslapių radau numerius :
Virtsu uostas, tel. + 37 247 75 020;
Kuivastu uostas, tel. +37 245 45 432.

O iš Saaremaa Triigi uosto plaukia keltas į Hiumaa (salos sostinė Kärdla). O nuo žemyno pusės keltas į Hiumaa plaukia iš Haapsalu miestelio. Nežinau, ar matėt šitą puslapiuką, čia visi keltai, tvarkaraščiai, kainos...
Keltai
AŠA
QUOTE(Šaltmėtė @ 2006 07 14, 12:17)
Tarp Saaremaa ir Muhu yra tiltas  mirksiukas.gif  Ir keltas į žemyninę Estiją plaukia būtent iš Muhu salos Kuivastu uosto ir atplaukia į Virtsu, kuris yra 145km nuo Talino.  Bet šiaip jei nedomina pats Talinas, tai persikėlus iš Saaremaa į žemyną, nebūtina važiuot į jį, galima tiesiai sukt į pietryčius, į Pärnu pusę ir tada į Via Baltica ir varyt link Lietuvos... (čia šioks toks žemėlapiukas ir info apie Hiumaa).Keltų bilietus galima užsirezervuot iš anksto... tada nebus rizikos, kad netilpsit ar panašiai.. vienam iš puslapių radau numerius :
Virtsu uostas, tel. + 37 247 75 020;
Kuivastu uostas, tel. +37 245 45 432.

O iš Saaremaa Triigi uosto plaukia keltas į Hiumaa (salos sostinė Kärdla). O nuo žemyno pusės keltas į Hiumaa plaukia iš Haapsalu miestelio. Nežinau, ar matėt šitą puslapiuką, čia visi keltai, tvarkaraščiai, kainos...
Keltai
*ačiū, bet dar paklausinėsiu blush2.gif
vadinasi, iš Ventspilio persikeliam į Saaremaa, apžiūrim, keliamės į Hiumaa, čia apžiūrim, grįžtam vėl keltu į Saaremaa, važiuojam mašina tiltu į Muhu, o iš ten keltu į Virtsu? Ar koks geresnis maršrutas įmanomas g.gif
Ar galima rezervuoti bilietus telefonu, nes tikslią datą žinosim tik keliaudami, tadinterneto, kad pervesčiau pinigus, nebus...
Keliantis keltu mokama už automobilį ir keleivius, ar vairuotojas irgi keleivis ar įskaičiuotas į automobilio kainą biggrin.gif
ačiū 4u.gif
Šaltmėtė
QUOTE(AŠA @ 2006 07 14, 13:25)
ačiū, bet dar paklausinėsiu blush2.gif
vadinasi, iš Ventspilio persikeliam į Saaremaa, apžiūrim, keliamės į Hiumaa, čia apžiūrim, grįžtam vėl keltu į Saaremaa, važiuojam mašina tiltu į Muhu, o iš ten keltu į Virtsu? Ar koks geresnis maršrutas įmanomas g.gif
Ar galima rezervuoti bilietus telefonu, nes tikslią datą žinosim tik keliaudami, tadinterneto, kad pervesčiau pinigus, nebus...
Keliantis keltu mokama už automobilį ir keleivius, ar vairuotojas irgi keleivis ar įskaičiuotas į automobilio kainą biggrin.gif
ačiū 4u.gif
*


klausinėk, jei tik galėsiu, atsakysiu.. drinks_cheers.gif
o dėl maršruto, tai siūlau taip : Ventspils-Saaremaa-Hiumaa-žemynas, tik tada Muhu nepamatysit.. g.gif dar ir Kihnu bei Ruhnu lieka... nu bet čia gal kitam vizitui galit pasilikt... arba, aišku, galit važiuot ir taip, kaip pati parašei, su grįžimu į Saaremaa ir tada Muhu-žemynas... kiek jūs laiko būtent estijos saloms norit ir galit skirt?
Papildyta:
Tiesa, bilietus, manau tikrai bus galima užsisakyt telefonu, o vairuotojas irgi kaip keleivis yra, tai yra jei važiuosit dviese, tai mašina plius 2 žmonės...

AŠA
QUOTE(Šaltmėtė @ 2006 07 14, 12:44)
klausinėk, jei tik galėsiu, atsakysiu.. drinks_cheers.gif
o dėl maršruto, tai siūlau taip : Ventspils-Saaremaa-Hiumaa-žemynas, tik tada Muhu nepamatysit.. g.gif  dar ir Kihnu bei Ruhnu lieka... nu bet čia gal kitam vizitui galit pasilikt... arba, aišku, galit važiuot ir taip, kaip pati parašei, su grįžimu į Saaremaa ir tada Muhu-žemynas... kiek jūs laiko būtent estijos saloms norit ir galit skirt?
Papildyta:
Tiesa, bilietus, manau tikrai bus galima užsisakyt telefonu, o vairuotojas irgi kaip keleivis yra, tai yra jei važiuosit dviese, tai mašina plius 2 žmonės...
*


kol kas viskas labai preliminaru ir priklausys nuo transporto: jei tik su mašina, tai gal kokias 2-3 dienas, jei su kemperiu 3-5...
aha, galima dar taip: Ventspils-Saaremaa-Muhu-Saaremaa-Hiumaa-žemynas, bet kur tada mes Estijoj išlįtume... kažkur jau nebetoli Talino... o tada kaip ir nuodėmė į sostinę neužsukt... oi, kaip visko norisi, bet spaus mus laikas, o dar labaiu finansai... nes pernai per atostogas po Lietuvą apie 2000 km įsukom, o ir specialiai neišlaidavom, atrodo, bet kelionė būtų išėjusi ir "į šiltuosius kraštus", tik kad kažkaip su savais ratais patogau ax.gif

bet vat ką radau
http://www.ventspils.tourism.lv/russian/trans_pramis.htm
Цены на линии Вентспилс - Сааремаа:
Цены указаны одному пассажиру, в LVL.

В стоимость билета транспортного средство и автобуса включен
билет водителя, налог порта и трапеза в кафе

nors kur buvo estiškas puslapis lyg ir buvo parašyta, kad tik autobusų ir krovininių vairuotojams g.gif: tikrai, estiškam rašo taip:

*Цена водителя автобуса и шофера грузовика содержит в себе стоимость билеты, портовой сбор, еда в бистро.

na, čia turbūt vertmo klaida, nes angliškai The price of bus or truck includes a deck ticket for a bus driver and
meals in the buffet
Šaltmėtė
QUOTE(AŠA @ 2006 07 14, 13:49)
aha, galima dar taip: Ventspils-Saaremaa-Muhu-Saaremaa-Hiumaa-žemynas, bet kur tada mes Estijoj išlįtume... kažkur jau nebetoli Talino... o tada kaip ir nuodėmė į sostinę neužsukt...

Hiumaa - žemynas : atstumas 22 km, atplaukiat į uostą Rohukula, kuris yra 10 km nuo Haapsalu, o nuo ten iki Talino - 100 km..
manau kad pastarasis variantas geriausias... nes nuo Saaremaa iki Muhu tas tiltas apie 4 km ilgio, Muhu praleistumėt gerą pusdienį, grižtumėt į Saaremaa ir tada galit keltis į Hiumaa...
laiko atžvilgiu sakykim taip : atplaukiat į Saaremaa, ten viena diena pilna, pernakvojat, tada dar kažkiek laiko ten, važiuojat į Muhu, ten pusdienis, pavakary grįžtat į Saaremaa, keliatės į Hiumaa, nakvynė ten ir kitos dienos vakarą keliatės į žemyną.. nakvynė žemyne, taline diena, tada dar viena nakvynė sakykim Pärnu ir tada ryte jau link Lietuvos... 4u.gif ax.gif
Papildyta:
jo, žinok, aš manyčiau, kad čia tik krovininėms mašinoms ir autobusams galioja... kažkaip niekada nėra tekę susidurt su tokiu variantu, kad lengvosios mašinos vairuotojui nereiktų atskirai mokėt... g.gif
ziulyte
QUOTE(AŠA @ 2006 07 14, 16:08)
oi kaip jums faina turėjo būt  thumbup.gif
o atstumus (Latvijos) buvau radus www, labai šaunūs, tereikia įvest nurodytus miestus  thumbup.gif Estijos nerandu kol kas verysad.gif
*


Yra dar vienas puislapiukas vokiečių kalba, kur bet kuriuos atsumus Europoje gali sužinoti. Įmetu, gal pravers http://www.de.map24.com/
Mr.D & Mrs.J
katik gryzome is keliones po saaremaa sala automobiliu. prabuvome ten tris dienas dviese. susukome 1600km. kelione pradejome nuo klaipedos. turiu kompe programa "ROUTE 66 Route 2001-2002" kuria naudojasi furistai. ivedi marsruta( nuo tasko A iki tasko B,C ir t.t.) ir programa nubraizo zemelapyje marsruta su atstumais laiko trukme, kuro sanaudas ir t.t. bet kai buvome estijoje turizmo info centre dalina nemokamus zemelapiu su lankytinom vietom visokiausias skrajutes ir viskas ten nemokamai. patyreme daug nuotykiu ir isimintinu ispudziu. veliau papasakosiu smulkiau. cool.gif
Mr.D & Mrs.J
Isvazevome is Klaipedos per Siaulius i Ryga. Nuo rygos vaziavome Talino kryptimi. Nuo Rygos iki pat pasienio remontuojami keliai teko daznai pastoviniuoti ties prasilenkimo sviesoforais. Nuo pasienio laikemes Talino arba Parnu krYpties nuo Parnu reikia vazuoti Lihula kryptimi apie 35km ir nepraziopsuoti posukio i kaire Virtsu kryptis ten ir bus keltas kelentis i Muhu sala. Kelto laukti isvis neteko kai nuvazevome jis jau stovejo ir ileidinejo automobilius. Nusipirkome paskubomis bilieta kuris kainavo 140kronu t.y. 31 lt. Plaukeme gera pusvalandi. Kai issilaipinome muhu saloje gavau soka eile norinciu keltis atgal driekesi gal kokius 4km. swoon.gif ten netgi biotuoletu pristatyta kad neprailgtu laukti. Bet teko girdeti, kad tos eiles buna tik savaitgaliais mums jos negrese nes atvykome sekmadieni o kai kelsimes atgal bus savaites vidurys. Pirma diena aplankeme Muhu saloje esanti kazkoki etnografini kaima, veliau kazkoki vejo maluna. ir nusprendeme vaziuoti i Sarema sala. Is pasakojimu tikejausi kad vaziuosime labai ilgu tiltu, bet vietoj jo teko isvysti tik pylima supilta nuo vienos iki kitos salos. aplanke pora cerkviu pasukome link garsaus ezeru tapusio meteorito kraterio. Labai ispudinga vietele tiesa vietoj tiketosi didziulio ezero isvydome nelabai didelio skersmens kudrele. Po sio reginio nusprendeme vaziuoti i salos sostine Kuresare. Sustoje prie pirmo normaliai atrodancio viesbucio pasiteiravome dviviecio numerio kainos nesitikejome kad ji bus 1750kronu (385 lt. nakciai) nusprendeme pasmirineti po miesteli kai pradejo leistis saulute apsipirkome valgyti ir patraukeme iki artimiausio kempingo. uz grazu medini namuka sumokejome 400kronu (88 lt.) kempingas pasirode ispudingas buvo boulingas, biliardas restoranas, lauko baseinas dusai, wc, krepsinio aikstele ir supynes. susidareme ispudi kad kempingas gyvuoja pirma vasara nes visur dar nera asvalto ir zolyte katik paseta. Antra diena patraukeme i mietelio centre dirbtineje saloje stovincia senovine pili joje ispudingas ir nemokamas muziejus.Po muziejaus patraukeme i info centra ir prisigrobe nemokamu zemelapiu su lankytinom vietom patraukeme i pietvakarineje salos dalyje esanti iskisuli prie ispudingo dydzio svyturio. po pietu patraukeme siaures vakaruose esanti iskisuli nes girdejome,kad ten yra senas apleistas svyturys vietiniu vadinamas Pizos bokstu nes yra labai pasvires ant sono. Susizinojome kad iki jo automobiliu privaziuoti neina nes yra privati valda, bet pesciomis eiti iki jo leidziama tik niekas neperspejo,kad eiti reikes 6km i viena puse. Pirmyn ejome 1val. pabuve 20min. valanda atgal iki automobilio.Labai pavargome,bet eiti buvo verta nes svyturys tikrai ispudingai pavirtes ant sono net baugu prie jo artintis. Stai ir antroji diena i pabaiga teko ieskotis kempingo. Apsistojome prie didziausio saloje ezero. Trecia diena patraukeme prie Panga skardzio. Ispudinga vieta, truksta zodiu. Nuo skardio skubejome prie olandisku vejo malunu komplekso pakeliui uzsukdami i visas pakeleje sutiktas cerkves. Trecioji diena buva labai greita nes planavome nebepasilikti nekvynes ,o traukti namu link. I kelta tilpome be problemu vel 140kron. ir mes jau zemyne. Gryztant uzsukome i Parnu miesteli ten yra tipo tokia kaip pesciuju aleja su barais ir parduotuvem. Apsipirke ir pripirke lauktuviu artimiesems patraukeme i Lietuvos puse. Rygoje nebesustojome del labai stipraus lietaus tik pravazeve per centra paspaudeme namo lithuania.gif P.S. labiausiai saloje nepatiko tai,kad labai daug zvyrkeliu ir ju isvengti nepavyksta jai nori pamatyti izimias vietas fear.gif Antras dalykas kuris labai sunervino tai kad baruose ir restoranuose meniu estu kalba na kaikuriuose geriausiu atveju dar ir anglu. padavejai jauni ir uzsienio kalbu nesupranta fool.gif mega_shok.gif bent jau butu su nuotraukomis tai baruose is principo pinigu neleidom.
AŠA
QUOTE(Tauskale @ 2006 08 11, 17:49)
Gal žinote kainą kelto iš venspilio į saremo salą?
*


užsuk www.slkferries.ee ir rasi, nes nežinau, kokios sąlygos (žmonės, mašinos)
Dilma
Drįžom iš Saremos. Įspūdžių per akis thumbup.gif
Ale vat, kas ruošiasi su dujom važiuot, tai žinokit - Estijoj kai kurie net nesu[ranta, paie ką eina kalba unsure.gif . Pravažiavom nemažą gabalą Estijos ir radom tik 4 degalines, kuriose yra dujų. Iš jų dvi nedirbo, o vienoj nežinojo, kaip prijungti žarną biggrin.gif .
O šiaip viskas thumbup.gif . Kortele atsiskaityt galima net perkant suvenyrus pas bobutę biggrin.gif

QUOTE(AŠA @ 2006 08 16, 13:16)
o čia salose nėra dujų ar ir pačioj Estijoj? gal pamenat kur jūs ten radot tų dujų  blush2.gif
*


Dujų visai nėra Saremoj ir praktiškai nėra Estijoj... Viena degalinė turi dujų Piarnu mieste (bet mes jau nebeieškojom, nes ir taip vėlu buvo), o paskui jau tik važiuojant link Latvijos iš Talino beradom. O ir kainuoja jos daugiau, nei Lietuvoj - litras - 8,90 EEK. Benzinas (95) - 15,05 - 15,40 EEK. 4u.gif

Štai - Uugu uola Saremoj. Sunku patikėti, bet čia - Baltijos jūros krantas doh.gif user posted image
vejo_mergaite
QUOTE(Dilma @ 2006 08 16, 12:24)
Drįžom iš Saremos. Įspūdžių per akis thumbup.gif
Ale vat, kas ruošiasi su dujom važiuot, tai žinokit - Estijoj kai kurie net nesu[ranta, paie ką eina kalba unsure.gif . Pravažiavom nemažą gabalą Estijos ir radom tik 4 degalines, kuriose yra dujų. Iš jų dvi nedirbo, o vienoj nežinojo, kaip prijungti žarną biggrin.gif .
O šiaip viskas  thumbup.gif . Kortele atsiskaityt galima net perkant suvenyrus pas bobutę biggrin.gif
*joaa del duju tai tiesa. mes irgi radom tik ivaziave i talina ir griztant link latvijos is talino.
o labiausiai apake buvom, kad taline dujas piltis reikia paciam blink.gif
tai draugas slanga pasiemes maskatavo maskatavo, kol estas privare ir padejo prisijungt biggrin.gif

QUOTE(AŠA @ 2006 08 16, 15:41)
čia jau liūdniau sad.gif mes iki talino negalvojom važiuot sad.gif sakėm, iš Ventspilio į salas keltu, po to keltu į sausumą ir į Viabaltiką...
*saremoj tai duju rast nera shansu. o va parnu mes irgi neradom verysad.gif . verysad.gif
estai bais turtingi matyt, tik ant benzo vazineja smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Udrius @ 2006 07 31, 08:12)
Turiu Estijos keliu atlasa, ten yra atstumai. Jei kam jau labai reikia galima atskanuoti. Lygiai taip pat turiu Latvijos atstumus... Brangios rupuze tos knygos, bet labai pravercia, blogiausia tik ta, kad abu atlasus pirkau ne lietuvoje, nes lietuvoje neradau:(((
*O mes turim toki uz 19 lt atlasa knygute pabaltijo shaliu, tai ir atstumai tarp miestu ir miesteliu yra, ir sighseeing'ai net zymesni suzymeti.
Udrius
Sveiki,

Manau sis adresas pravers ruosiantis kelionei po Estija:
http://www.tourism.ee
Papildyta:
QUOTE(vejo_mergaite @ 2006 08 16, 16:08)
O mes turim toki uz 19 lt atlasa knygute pabaltijo shaliu, tai ir atstumai tarp miestu ir miesteliu yra, ir sighseeing'ai net zymesni suzymeti.
*


Matai, oas tai vazineju, ten kur paprasti turistai nevaziuoja, tai reikia rimtu zemelapiu:)) Be to abi knygos su miestu ir miesteliu zemelapiais, tai nereikia klaidzioti ir ieskoti reikiamu adresu:))
vejo_mergaite
QUOTE(Udrius @ 2006 08 16, 16:13)
Sveiki,

Manau sis adresas pravers ruosiantis kelionei po Estija:
http://www.tourism.ee
Papildyta:

Matai, oas tai vazineju, ten kur paprasti turistai nevaziuoja, tai reikia rimtu zemelapiu:)) Be to abi knygos su miestu ir miesteliu zemelapiais, tai nereikia klaidzioti ir ieskoti reikiamu adresu:))
*na nzn kokio mastelio tavo atlasai.
maniske knygele irgi su miestu zemelapiais.
vejo_mergaite
na bandysiu ir ash papasakot apie savo kelione per long savaitgali.
nrs pradzioj rashiau, kad saloj nieko gero, bet per shia kelione lb pakeiciau nuomone. esu suzaveta estijos bigsmile.gif
zodziu vaziavom dviese su draugu. islekem sestadieni popiet. nulekem iki parnu. del keliu tvarkymo shiek tiek stoviniavimo gaunasi, bet pakenciama.
parnu nakvynes kainos kazkokios kosmines. jie cia gal dedasi brangiu miestu, bet keistokai man, kad kainos daug didesnes nei saremos saloj.
kita ryta patraukem i sarema. nzn ar cia ejo kalba apie kelta kuris kelia is zemyno ar apie ta kuris is venstpilio. bet kelte jokiu zemelapiu rast nepavyko.. tad persikelus i muhu naudojomes savo turimu.
muhu aplankem ta etno kaima koguvoj. na manishkiui lb patiko tas kaimas, gal kad jis toks miestietis, tai nemates tokiu dalyku. o man paciai tai nothing special, dar ir del to, kad jis toks nelabai autentishkas. o atstatytas senoviskom priemonem.
po to patraukem i sarema. saremoj vaziuojant keliu i kurresare siek tiek ishsukom i shona i poide, ten pamatem stulbinancia (bent man) baznycia. 13 amziaus, tokia lb archaijishka. buvau labai suzaveta, nes lietuvoj tokiu senu praktishkai nera. shiaip ji kaip ir tvarkoma, bet tokia archaijishka netvarkyta atrodo ispudingai.
http://img153.imageshack.us/img153/496/dsc8478qo9.jpg
http://img93.imageshack.us/my.php?image=dsc8484zm1.jpg

beje suzavejo labai estu tas toks pasitikejimas. pvz shita baznycia buvo atrakinta, o viduj zmoniu nulis. tiesiog turistams. ir jokiu sargu ar stebetoju.
po to traukem link malunu, tai pakeliui dar viena baznycia aplankem siek tiek veliau statyta, bet vistiek ipudinga.
po malunu iki metereoito kraterio. situ foto nededu, nes visi daugiau maziau gal mate situos garsius objektus.
tada lyg ir i kurresare grizom, ten radom nakvyne uz 69lt. mokyklos barake. toks ale hostelis. bet lb liuks. lb tvarkingas. ten kurresarej irgi ten ta pili ir kitus miesto svarbius objektelius aplekem. beje muziejus toj pily, tai nzn shiaip tai mokamas. 6lt kazkur zmogui, studentams 3lt. nzn kaip cia kazkam jis nemokamas g.gif na ekspozicija tai kaip visur istorija ir viskas kas tik imanoma sutempta. tik va ekspozicija apie 2 pasaulini kara, tai super, tokia shiuolaikishka.
dar ta pacia diena palekem iki to pangos skardzio. tai va iki jo va buvo gabalas zvirkelio.
shiaip i vakarine salos dali deja nepalekem nes laiko nebebuvo. bet ziuriu, kad nemazai dar prasovem verysad.gif
bet draugas lb uzsideges, sake varysim dar. pro visus svyturius ir pan.
tai kita diena patraukem i talina. dar grizinejant salos gale shalia miestelio orissare tokia pili radom apgriuvusia, bet uztat vidus lb suzavejo. butumem ir nepamate to vidaus jei ne draugo smalsumas visur list i rusius.
pasirodo ten irgi pasitikejimas nerealus. ieinant isijungi pats sviesa, o isheinant isjungi. nerealu. ir jokiu priziuretoju. tai mes iskart pagalvojom, kad lietuvoj senai visos lempos butu isdauzytos.
http://img100.imageshack.us/my.php?image=dsc8807ee6.jpg
taline infocentre gavom zemelapi su sightseeingais visais. tai irgi suzaveta buvau baznyciu. tiesa mes vakare jau tampemes tai nei muzieju nei niekr i vidu jau nejom. tik is lauko viska. po to dar nakti ishejom vel po senamiesti. tai lb super apsvietimas visur. lb nerealiai jauku.

beje, nzn kam cia nepavyko susikalbeti anglishkai, bet mes su draugu netgi apake buvom kaip visi laisvai kalba anglishkai. netgi hostely bobike virs 60 metu, gal kiek leciau, bet sneka anglu kaip niekur nieko. kabakuos irgi visur laisvai rasdavom meniu anglu kalba. nzn visiskai nesijaute, kad nesusisneketume ar panashiai.
shiek tiek nustebino tai, kad kabakuose meniu nieks neatnesha, o vos ne paciam reik eit uzsisakyt. o taline mieste, tai meniu iskabinti ant sienos ir ishsirinkes tik eini sest. padaveja priejus iskart klausia, ka nori uzsisakyt.

kainos parduotuvese maisto gal kiek aukstesnes, bet ne super. ne kaip vakaru europoj smile.gif
Udrius
QUOTE(vejo_mergaite @ 2006 08 16, 17:07)

parnu nakvynes kainos kazkokios kosmines. jie cia gal dedasi brangiu miestu, bet keistokai man, kad kainos daug didesnes nei saremos saloj.


Tai matai, Parnu - tai yra Estijos Palanga, manau tuom viskas pasakyta. Nors atrodo jie turi juros daug, bet smeletas yra tik tas papludymys, nes visur kitur akmenys...
Dilma
QUOTE(AŠA @ 2006 08 16, 14:41)
čia jau liūdniau sad.gif mes iki talino negalvojom važiuot sad.gif sakėm, iš Ventspilio į salas keltu, po to keltu į sausumą ir į Viabaltiką...
*


Tai užsipilkit Latvijoj netoli sienos Lukoile, o paskui jau Piarnu paieškokit. Mes kažkokioj degalinėj paklausėm, tai pasakė, kur galėtume rasti. Ale bet baisiai ilgai reikėjo aiškint, kas per daiktas tos dujos automobiliui biggrin.gif
Čili
klausykit, papasakokit apie "praktiškąją" pusę Taline, mes žadam ten važiuoti savaitgaliui, mąstau kur geriau nakvoti (aišku nesinori mokėti po 100eur už naktį blush2.gif ), kur pakramsnoti ir panašiai 4u.gif
Udrius
QUOTE(Čili @ 2006 10 05, 14:49)
Na ką, pasidalinkite savo patirtimi, kur nebrangiai Taline pernakvoti, pakramsnoti, ką aplankyti? ax.gif
Būčiau dėkinga blush2.gif

*


Ot ko nors lengviau gali paklausti? Na as patarciau GO! viesbuti, bet Tau jis bus per brangus. Siaip taline viesbuciu kainos yra aukstos, todel rekomenduociau apsistoti Piarnu, Haapsalu - ten galima apsistoti uz 50 lt zmogui. Siaip panagrinek www.tourism.ee
O kada vaziuoji ir su kuom?
Čili
QUOTE(Udrius @ 2006 10 05, 17:15)
Ot ko nors lengviau gali paklausti?  Na as patarciau GO! viesbuti, bet Tau jis bus per brangus. Siaip taline viesbuciu kainos yra aukstos, todel rekomenduociau apsistoti  Piarnu, Haapsalu - ten galima apsistoti uz 50 lt zmogui. Siaip panagrinek www.tourism.ee
O kada vaziuoji ir su kuom?
*


varom spalio 20 keturiese, ta prasme be vaikų jaunos dvi poros bigsmile.gif biggrin.gif

Kažkiek žiūrinėjau inete, kiek angliškai įžlibinau, tai radau Taline centrinėj aikštėj hostelį, kainos nuo 15eur už naktį žmogui, tai visai normaliai sakyčiau, komforto mums nereikia, tikslas - pasibastyti po Taliną biggrin.gif
Baltike
QUOTE(vejo_mergaite @ 2006 08 16, 15:08)
saremoj tai duju rast nera shansu. o va parnu mes irgi neradom verysad.gif  . verysad.gif
estai bais turtingi matyt, tik ant benzo vazineja smile.gif

Yra tų dujų Piarnu - net cielos dvi kolonėlės išvažiuojant į Talino plentą. Ir Saaremoje yra - Kuresaarėje. Tiesa, ne kolonėlėje, o tokioje dujų stotyje pramoniniame miesto rajone. Ieškoti nemokėjote. tongue.gif Ale kad pas estus dujų reikia su žiburiu ieškoti, tai teisybė. Ir Latvijoje su jom nėra lengva - toli gražu ne kiekviename miestelyje gausi, keliskart po 100km esame pravažiavę dujų beieškodami. Ir pvz. ant Rygos apvažiavimo kelio nei vienoje kolonėlėje nėra.

Na, o kiti įspūdžiai iš Saaremos neblogi. Tiesa, garsiosios įžymybės (ypač malūnai) šiek tiek nuvylė, bet radom tokių žavių kampelių, į kuriuos būtinai dar sugrįšime. Labai patiko vakarinė Saares kyšulio (pačio piečiausio Saaremoje) pakrantė, Kuresaares pilis, Hiiumaa salos švyturiai (beveik 500m. senumo Kopu, o taip pat ir Tahkunos bei Ristnos), II pasaulinio karo laikų įtvirtinimai (ir Saares pusiasalyje Saaremoje, ir Takhunoje Hiiumoje), Panga atodanga ir vaizdai nuo Tagaranna miestelio pakrantės. Žodžiu, 5 dienos salose neprailgo nei man su vyru, nei mūsų žvirbliukams.

Ir dar viena pastabėlė - su nakvyne vasaros savaitgalio naktį atkarpoje Piarnu-Ryga laaaaabai sunku net ir palapinę turint: kaimo turizmo sodybos dažniausiai rezervuotos, o kempingai sausakimši. doh.gif

Dilma
QUOTE(Baltike @ 2006 10 05, 23:10)
Yra tų dujų Piarnu - net cielos dvi kolonėlės išvažiuojant į Talino plentą. Ir Saaremoje yra - Kuresaarėje. Tiesa, ne kolonėlėje, o tokioje dujų stotyje pramoniniame miesto rajone. Ieškoti nemokėjote. tongue.gif Ale kad pas estus dujų reikia su žiburiu ieškoti, tai teisybė. Ir Latvijoje su jom nėra lengva - toli gražu ne kiekviename miestelyje gausi, keliskart po 100km esame pravažiavę dujų beieškodami. Ir pvz. ant Rygos apvažiavimo kelio nei vienoje kolonėlėje nėra.
*


Manyčiau, kad kažkas pasikeitė - Kuresarėj tikrai neradom, o važiuojant link Rygos - radom biggrin.gif
Baltike
QUOTE(Dilma @ 2006 10 05, 23:17)
Manyčiau, kad kažkas pasikeitė - Kuresarėj tikrai neradom, o važiuojant link Rygos - radom biggrin.gif
*


Nemanau, spėju, kad mes panašiu laiku buvome - šių metų rugpjūčio pradžioje. smile.gif

O kad Rygos apylinkėse yra, sutinku. Bet ant apvažiavimo kelio tikrai nėra - pedantiškai patikrinome visas kolonėles, vyras net yra jas suskaičiavęs. ax.gif
Dilma
QUOTE(Baltike @ 2006 10 05, 23:31)
Nemanau, spėju, kad mes panašiu laiku buvome - šių metų rugpjūčio pradžioje. smile.gif

O kad Rygos apylinkėse yra, sutinku. Bet ant apvažiavimo kelio tikrai nėra - pedantiškai patikrinome visas kolonėles, vyras net yra jas suskaičiavęs. ax.gif
*


Tada tikrai nemokėjom ieškot. Prašom tiksliau pateikt Kuresarėj esančiū autodujų dislokaciją biggrin.gif - manau, daug kam būtų indomu mirksiukas.gif
Baltike
QUOTE(Dilma @ 2006 10 05, 23:38)
Tada tikrai nemokėjom ieškot. Prašom tiksliau pateikt Kuresarėj esančiū autodujų dislokaciją biggrin.gif - manau, daug kam būtų indomu mirksiukas.gif
*


Važiuojant Kaevu gatve nuo Marientali tee dešinėje pusėje, vienas iš pirmųjų (gal net pats pirmasis) posūkis, tiksliau įvažiavimas. Nepamenu tiksliai pavadinimo, bet tai kažkokia dujų užpylimo stotis (matosi daug buitinių dujų balionų), ne kolonėlė. Bet pila ir automobilines dujas, beje, pigiau nei Piarnu ir žarną prijungia patys.
Čili
aš čia biškiuką ne į temą blush2.gif biggrin.gif į Estiją užtenka asmens tapatybės kortelės,paso nereikia,taip? blush2.gif
nikute
QUOTE(Čili @ 2006 10 17, 14:14)
aš čia biškiuką ne į temą blush2.gif  biggrin.gif į Estiją užtenka asmens tapatybės kortelės,paso nereikia,taip?  blush2.gif
*Prieš porą savaičių abiejų dalykų prašė g.gif Ir tikrino pasus 40 min blink.gif
Udrius
QUOTE(nikute @ 2006 10 17, 16:17)
Prieš porą savaičių abiejų dalykų prašė  g.gif  Ir tikrino pasus 40 min  blink.gif
*


Nuu nizinau.. Kiek vaziavau, paso uzteko, ir tikrino 1 min... Teoriskai korteles turetu uztekti:) Bet as jos neturu:))
Čili
QUOTE(Natelė @ 2006 10 20, 08:34)
Sveikos! Gal kas vaziavo i Talina su kelioniu agentura? ar patiko?
*


aš važiavau su "Grūda" mirksiukas.gif galiu pasakyti,kad buvo super - ir gidė pasitaikė liuksova (lietuvė,gyvenanti Taline), ir šiaip viskas patiko smile.gif Man pats miestas labai gerą dvasią turi ax.gif

Šiandien jau keliam sparnus wub.gif Parašysiu pirmadienį kaip sekėsi smile.gif
kapibara
Atidžiai nagrinėjau šį puslapį, nes jau seniai bręsta mintis aplankyti Estiją. Galvoju kažką panašaus, kaip Aša. Ventspilyje jau buvom 2 kartus, bet be nakvynės, tai noriu paklausti, kaip Jūs keliavote, juk tas keltas man rodos ne kiekvieną dieną. Nakvojote Ventspilyje? O paskui, berods tas keltas atplaukia ne į patį didžiausią Saaremos miestą, kaip ten? Vienu žodžiu, kuo daugiau praktinių patarimų ax.gif
updike
Stai mano patirtis keliaujant i Saaremaa: buvau keturias vasaras is eiles: kai musu tautieciai lekia i Palanga, tai mes taip lekdavom i sia nuostabia Estijos sala. Per keturis metus marsruta "atidirbome" itin tiksliai ir paskutinius metus vaziavome kaip namo...smile.gif O plaukimas geriausias ir patogiausias yra is Piarnu miesto Estijoje. Keltai vasara kursuoja kas valanda, o nuo Vilniaus iki Piarnu mazdaug 6-7 valandos kelio, nors jos visiskai neprailgsta, kadangi vaziuojama greikeliu via baltica, kuris driekiasi Baltijos juros pakrante. Pacioje saloje ramybe, tyla, romantika... wub.gif Tusti papludymiai, pusimis dvelkianti gaiva. Visada apsistodavome kempinge, kuriuo ir iki siol tebesame suzaveti - virtuve su visa iranga, dusai, galimybe naudotis internetu, zvejoti tvenkinyje, uzsisakyti pirti. Ir visa tai pusu ir kadagiu miskelyje. Kadangi mes gyvenome palapineje, tad kaina buvo tikrai prieinama, taciau galima apsistoti ir nameliuose. O dienotvarke lygiai tokia pat kaip ir kokiam Lietuvos pajury - ryte pasivoliojimai tusciam pliaze, pasipliuskenimas juroje, o popiet - pasizvalgymai po sala ar vaziavimas i salos centra ir didziausia miesta - Kuresaare.
Islaidos: tikrai menkesnes, nei Lietuvoje, kadangi nera jokiu "trali vali" po kavines, barus ar atrakcionus, maisto gaminimas vyksta kempinge, produktu nusiperkama aplinkiniu miesteliu parduotuvelese.
Poilsis: tikrai nepakartojamas - nieks tau nelipa ant galvos ir toks dalykas, kaip kovojimas gun_rifle.gif del geresnio smelio lopinio neegzistuoja. Gali klaidzioti pajuriu istisas valandas ir sutikti vos pora zmoniu.
Veikla: jos tikrai galima prisigalvoti - aplankyti Kuresaare pili, Saaremaa svyturi, krateri, malunus, strutyna, netiketai atrasti kvapa gniauzianciu skardziu... O jei uzklupo lietus - uzsukti i baseina ir pora valandu atsigauti nuo gyvenimo kempinge.
Kokybe: skandinaviska uz lietuviska kaina.
Aplankyti ir atsipalaiduoti tikrai verta... 100 kartu geriau nei musu Palanga mociuciu... assa.gif

http://www.tehumardi.ee/modules/index/ <--- cia galite rasti visa informacija apie kempinga, kuriame buvom apsistoje. Sis kempingas tikrai vienas geriausiu saloje (nakvyne zmogui palapineje parai - 2,5 EUR) Visa savaites kelione keturiems zmonems - apie tukstantis litu.

http://www.saaremaa.ee <--- cia rasite visus kempingus ir visa visa info apie sala ir jos izimybes.

QUOTE(Habibi @ 2007 07 12, 12:35)
vadinasi pasienyje reikia pirkti ju draudima?

Tikrai nereikia.

QUOTE(bite maja @ 2007 07 13, 10:05)
O kas nors buvot Durmitore? aš galvoju gal vertėtų pernakvot Zablajak ir pasisukinėt ten po apylinkes šiek tiek  g.gif

Buvau. Dvi naktis nakvojom Žabliake. Nors tuo metu norėjau greičiau prie jūros, bet nesigailiu, kad ten užsukom. Bus ką pamatyti mirksiukas.gif Už Juodojo ežero stūkso Juodasis kalnas (Crna Gora), turbūt nuo jo ir valstybė gavus pavadinimą. Vaikščiojimo trasos, kopiant link ledo urvų atsiveria nerealūs vaizdai, patenki į vietą, kur susimaišę metų laikai: žydi gėlės ir tarp žolių driekiasi sniego ploteliai. Visa tai apsupta kalnų. Tiesa, mes iki ledo urvų su vaikais nespėjom užkopt, gal jums pavyks. Yra ir daugiau įdomybių, Žabliako turizmo centre reik pasiimt planą. Jei iš Žabliako važiuosite ne į Nikšicą, o į pagrindinį Užicės–Podgoricos kelią, tai jūsų trasa eis palei Taros kanjoną, kuris pagal didumą (gilumą) yra antras pasauly po Kolorado kanjono. Tara turi krioklių ir garsųjį tiltą, kuris čia buvo įdėtas temos pradžioje. O dar Durmitoro pakrašty yra Pivski monastyr, bet mes jame nebuvom ir aš taip ir nežinau, ar jis pavadinimą gavo nuo alaus. Gal jūs užvažiuosit ir mums pasakysit? mirksiukas.gif

QUOTE(bite maja @ 2007 07 13, 12:47)
dar vienas klausimas -  ar realu su viena nakvyne nuvažiuot iki to Žabliako? iki Serbijos kelias kaip ir normalus  g.gif . pernakvot, kur nors Vengrijoj už Budapešto. ar nelabai?

Tiesą sakant, nežinau, ar realu. Gal, jeigu išvažiuosit dar naktį, jei važiuodami keisitės prie vairo, jei niekur neužtruksit (nebus didelių eilių prie sienų)... Pasiskaičiuokit kilometražą.
O į Serbiją jums būtinai reikėtų įvažiuoti bent priešpiet, nes, tarkim, atkarpą nuo Belgrado iki Užicės (atrodo, 230 km) mes įveikėm tik per penkias vakandas (tiesa, dar valgėm kaimo knaipėj, bet ilgai ten neužtrukom). Todėl, kad tame dviejų juostų gan siauram kely nuolat painiojasi traktoriai ar autobusai-pensininkai, kuriuos ne taip paprasta aplenkt, nes iš priekio irgi srautas. Bet mes buvom rugpjūty, gal jums tokie kamščiai nepasitaikys g.gif
ziulyte
Updike, sutinku drinks_cheers.gif Super salytė. Mes ten porą kartų buvom užsukę. Net po Suomijos ji atrodė tikrai puikiai. Tie laukiniai paplūdimiai super thumbup.gif Dar ir dabar grožiuosi foto, o kitą vasarą ir mūsų planai linksta ten smile.gif
Tiesa, ir šalia jos esanti Huima nuostabi - ji dar laukiškesnė, žmonių mažiau, tik gamta, gamta ir gamta, o Baltijos jūra neįtikėnai kitokia doh.gif
Mėlynakės-mama
2002 matai buvau Estijoje, Taline ir likau apkereta tuo miestu dar dabar kliedziu apie ji, ten net jura kitos spalvos, oras dregnas, truputi saltesnis nei pas mus, bet va miestas-labirintas (nuo kalno taip atrodo) . Super, paaugs vaikas vel noresiu vaziuoti wink.gif
kapibara
Labai ačiū Updike už nuorodas, gal iš ties verta pabandyti Tavo pasirinktą kelią g.gif Palanga ir man patinka tik ne sezono metu, po Latviją važinėjam ne pirmus metus, gal verta Estiją atidžiau panagrinėti?Jei ką klausiu dar, bet dabar reikia viską atidžiai panagrinėti. O tai tas pvz. užsukimas į baseiną, tai kur jis?Kuresaare?
updike
Mes vienais metais irgi sugalvojom aplankyt Hiuma sala. Tai pirmiausia is Estijos plaukem i ja. Paviesejom para, o tada is jos tiesiai i Saaremaa... Idomu buvo pajusti, ka reiskia tiek daug plaukioti, stebet jura... O Hiuma tikrai laukine... Pamenu, nakvojom beveik ant juros kranto vesliuose kadagynuose. Beje, jei dar pamenate "lietuvisku robinzonu" pirmaji bandyma, tad turbut nesunkiai prisiminsite ir ta laukine gamta. Ir tai buvo viena is Estijos salu... wub.gif
Papildyta:
QUOTE(kapibara @ 2007 02 21, 15:46)
Labai ačiū Updike už nuorodas, gal iš ties verta pabandyti Tavo pasirinktą kelią g.gif  Palanga ir man patinka tik ne sezono metu, po Latviją važinėjam ne pirmus metus, gal verta Estiją atidžiau panagrinėti?Jei ką klausiu dar, bet dabar reikia viską atidžiai panagrinėti. O tai tas pvz. užsukimas į baseiną, tai kur jis?Kuresaare?
*


Nera uz ka ax.gif Jei kils klausimu - butinai klauskite. O del baseino ir kitu "civilizuotesniu" pramogu - tai viskas Kuresaare... smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2017 Invision Power Services, Inc.