Padaryk startiniu    Įdėti į Favoritus  

  Laukiame
     Planavimas
     Kontracepcija
     Nėštumas
     Gimdymas
     Po gimdymo
  Vaikai
     Nuo 0 iki 1 metų
     Nuo 1 iki 3 metų
     Nuo 3 iki 6 metų
     Nuo 6 ir vyresni
  Tėvai
     Tėvų santykiai
     Miegamasis
  Šeima
     Antras vaikas
     Auklėjimas
     Kelionės
     Šventės
     Dirbtuvėlė
  S-Klubas
      Forumas
      Chatas
      Testai
      Konkursai
      Vardų žodynas

 

Laukimas

Vilniaus perinatologijos centras (Antakalnio gimdymo namai)

Antakalnio g. 57

Gimdyklos (nuotraukos)

Operacinė (nuotraukos)

Palatos (nuotraukos)

VILNIAUS UNIVERSITETO MOTERŲ KLINIKA

vadovauja med. dr. doc. G. Drąsutienė.
Moterų klinikoje konsultuojamos ir gydomos sunkiai sergančios nėščiosios, gimdyvės ir jų naujagimiai iš šiaurės rytų Lietuvos, Panevėžio ir Vilniaus krašto. Čia koncentruojamos nėščiosios ir gimdyvės iš visos Lietuvos, esant Rh izoimunizacijai bei sunkioms vaisiaus raidos ydoms.
Vilniaus perinatologijos centro konsultacijų kabinete kasmet konsultuojama 2500-3000 nėščiųjų. Modernia aparatūra ultragarsinio tyrimo metu matuojamos vaisiaus kūno dalys, vertinamas jų augimas, vaisiaus kvėpavimo judesiai, širdies veikla, placentos būklė, vaisiaus vandenų kiekis. Vaisiaus ir placentos kraujotaka vertinama remiantis Doplerio efektu. Atliekami gemalinių vandenų tyrimai, kryptingi ir nuoseklūs vaisiaus širdies tyrimai. 1993 m. pirmą kartą Lietuvoje atlikta kordocentezė ir kraujo perpylimas vaisiui, esančiam gimdoje.
Moterų klinikoje veikia nėščiųjų patologijos, akušerijos, naujagimių ir ginekologijos skyriai.
Nėščiųjų patologijos skyriui vadovauja gyd. D. Lištvanienė, kuratorė med. dr. doc. A. Arlauskienė. Čia gydomos nėščiosios, sergančios sunkiomis kraujo, inkstų, širdies, kraujagyslių ir kitomis ligomis, taip pat, esant komplikuotai nėštumo eigai, vaisiaus būklės sutrikimams.
Akušerijos skyriui vadovauja gyd. R. Daunoravičius, kuratorė med. dr. doc. O. Račkauskienė. Skyriuje įrengti šeši gimdymo kambariai, aprūpinti šiuolaikiška gimdyvių ir vaisiaus būklės vertinimo aparatūra. Akušerijos skyriuje koncentruojami Vilniaus perinatologijos centro didelės rizikos ir priešlaikiniai gimdymai. Akušerijos skyriaus dienos stacionare gydomos ir ruošiamos gimdymui Vilniaus miesto nėščiosios.
Naujagimių skyriui vadovauja med. dr. doc. N. Drazdienė. Šiuo metu čia yra aštuonios intensyvios terapijos lovos, 12 lovų skirta neišnešiotų ir 12 išnešiotų naujagimių patologijai gydyti. Moterų klinikoje gimė ir naujagimių skyriuje sėkmingai gydyta mažiausia, vos 450 g svėrusi Rasa Marija, čia gimė ir gydytas Latukų ketvertukas. Sveiki ir sveikstantys naujagimiai guli kartu su mamomis vienoje palatoje. Patyrusios vaikų slaugytojos moko mamas naujagimių priežiūros ir žindymo iš krūties įgūdžių.
Ginekologijos skyriui vadovauja gyd. J. Masiliunienė, kuratorius med. dr. doc. B. Domža. Šiame skyriuje, gydant ligones, taikomi pažangūs vaginalinės echoskopijos, laparoskopijos, histeroskopijos metodai. Vadovaujant med. dr. doc. A. Vaitkuvienei ginekologinių operacijų metu naudojamas Lietuvoje sukurtas medicininis lazeris.

VILNIAUS UNIVERSITETO NEONATOLOGIJOS KLINIKA

yra Respublikinės Vilniaus universitetinės vaikų ligoninės sudėty. Klinikai vadovauja hab. med. dr. prof. V. Basys.
Į Neonatologijos kliniką perkeliami sergantys naujagimiai iš Vilniaus perinatologijos centrui priklausančių akušerijos stacionarų (Vilniaus, Panevėžio, Utenos bei dalies Alytaus apskričių). Iš kitų Lietuvos gimdymo stacionarų į Neonatologijos kliniką pervežami naujagimiai su įgimtomis vystymosi ydomis, kuriems reikalinga skubi chirurginė pagalba. Naujagimius perveža speciali transportinė brigada - gydytojas neonatologas ir medicinos sesuo.
Neonatologijos klinikoje dirba 25 gydytojai, 100 medicinos seserų. Šiuo metu Neonatologijos klinikoje yra trys stacionariniai skyriai: naujagimių reanimacijos ir intensyvios terapijos, neišnešiotų ir išnešiotų naujagimių skyriai, taip pat kuriamas naujagimių konsultacijų skyrius. Čia atliekami visi reikalingi tyrimai: laboratoriniai, ultragarsiniai, radiologiniai, endoskopiniai, kompiuterinė tomografija.

Naujagimių reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrius (NRITS) -vienas moderniausių ir šiuolaikiškiausių naujagimių skyrių Lietuvoje. Skyriuje kasmet gydoma apie 210-230 įvairiomis ligomis sergančių naujagimių, iki 50% jų sudaro neišnešioti naujagimiai. Patyręs medicinos personalas, naudodamasis modernia aparatūra, sėkmingai slaugo ir gydo net 500-700 gramų tesveriančius naujagimius. Virš 30% visų NRITS gydomų naujagimių - chirurginiai ligoniai.
Bendradarbiaujant su Vaikų chirurgijos klinika čia gydomi naujagimiai su įgimtomis raidos ydomis. Išgyvena virš 80% visų operuotų naujagimių.

Neišnešiotų naujagimių skyriuje kasmet gydoma virš 250 neišnešiotų naujagimių. Daugėja labai mažo gimimo svorio (iki 1000 gramų) naujagimių - jie sudaro 6% visų skyriuje gydomų naujagimių. Jauniausias iš skyriaus išrašytas pacientas buvo gimęs 22 gestacijos savaičių, mažiausias - gimęs svėrė 450 gramų. Nuo 1994 metų šiame skyriuje pradėta Lietuvoje pirmą kartą diagnozuoti ir operaciniu būdu gydyti naujagimius, sergančius neišnešiotų naujagimių retinopatija. Per šešerius metus klinikoje operuota 220 naujagimių, sergančių neišnešiotų naujagimių retinopatija, daugumai iš jų buvo išsaugotas regėjimas.

Išnešiotų naujagimių skyriuje toliau gydomi naujagimiai po operacijų perkelti iš NRITS. Į šį skyrių perkeliami naujagimiai ištyrimui dėl įgimtų šlapimo takų ir inkstų anomalijų, įgimtų širdies ydų, infekcijų, taip pat naujagimiai su nervų sistemos pažeidimais, įgimtomis vystymosi bei medžiagų apykaitos ligomis. Naujagimiai guli kartu su motinomis vienoje palatoje. Patyrusios vaikų slaugytojos moko mamas naujagimių priežiūros ir žindymo įgūdžių.
Glaudžiai bendradarbiaujant su vaikų chirurgais, urologais, kardiologais, kardiochirurgais, genetikais, sergantiems naujagimiams atliekamas urologinis ištyrimas, inkstų, pilvo organų, širdies ir galvos smegenų echoskopinis tyrimas, genetinė konsultacija, taip pat tiriama smegenų kraujotaka, atliekamas elektromiografinis tyrimas, kompiuterinė tomografija.

Naujagimių konsultacijų skyriuje konsultuojami naujagimiai, turintys įvairių vystymosi problemų - nervų sistemos, regėjimo, klausos taip pat kvėpavimo, mitybos sutrikimų. Juos konsultuoja kvalifikuoti specialistai -neonatologas, vaikų neurologas, oftalmologas, logopedas, genetikas. Čia galima modernia aparatūra ištirti klausą, regėjimą, atlikti echoskopinius ir kitus reikalingus tyrimus. Konsultacijų skyriuje konsultuojami dispanserizuoti ligoniai, gydęsi Neonatologijos klinikoje, taip pat visi naujagimiai, kurie kreipėsi su apylinkės gydytojo siuntimu ir be siuntimo.

VILNIAUS PERINATOLOGIJOS CENTRO - MOTERŲ KLINIKOS Antakalnyje durys atviros kiekvienai Lietuvos moteriai, nėščiajai ar gimdyvei bet kuriuo paros metu. Bendrų klinikos darbuotojų vizitacijų metu akušeriai-ginekologai kartu su neonatologais, o, esant reikalui, su vidaus ligų gydytojais, genetikais, vaikų kardiologais ir kitų specialybių gydytojais aptars kiekvienos nėščiosios ir gimdyvės sveikatos problemas, jos laukiamo naujagimio augimo ir raidos ypatybes, numatys tinkamą gimdymo ir naujagimio priežiūrą, suteiks kvalifikuotą medicinos pagalbą.
Vilniaus perinatologijos centro darbuotojai dėkingi Šveicarijos vyriausybei, Maltos ordino pagalbos tarnybos Hamburgo skyriui, V. Landsbergio, A. Adamkienės fondams, visiems rėmusiems ir remiantiems Vilniaus perinatologijos centro veiklą.
Vilniaus perinatologijos centro struktūroje visos grandys dirba kolegialiai, sutartinai, teikia tinkamą medicininę pagalbą, nes visus mus jungia vienas bendras tikslas - sveika motina ir sveikas vaikas.

© Nijolė Drazdienė, 2001


 Copyright © 2003 Supermama Visos teisės saugomos.
Projekto autorė: Supermama
Jūsų pasiūlymus ir pageidavimus siųskite el. paštu info@supermama.com