2017 01 24, Antradienis
žurnalai
rekomenduojame
vardadieniai
Pagrindinis arrow Namai arrow Interjeras
Interjeras
Vaikų kambario spalvos
2007 rugpjūčio 03
Sakoma, kad namuose ir sienos padeda. Bet ar visi esame girdėję apie tai, kad vaikų savijauta priklauso nuo gyvenamosios vietos ir joje esančių daiktų spalvos?
Po dvejus metus Baltimorės mokyklose trukusio eksperimento paaiškėjo, kad spalvinė aplinka veikia moksleivių elgesį ir mokymosi rezultatus – pastarųjų rodiklis geresnis, kai patalpų sienų spalva pasirinkta racionaliai.
Skaityti toliau...
 
Mūsų namų charakteris
2007 birželio 11
Pasak psichologų, pakanka keletą minučių apsidairyti žmogaus namuose, ir jau galima papasakoti apie juose gyvenančio žmogaus charakterį. Jei šis žmogus linkęs pasakoti apie save tik tai, ką nori, tai jo būstas atskleis viską - net ir kruopščiai slepiamas savybes. Į 4 temperamentus Hipokratas, gyvenęs Senovės Graikijoje, žmones suskirstė dar V a. O charakteris yra temperamento pagrindu susiformavę bruožai. Apsigyvenę namuose, mes įsirengiame juos pagal savo galimybes ir įsivaizdavimą net nepastebėdami, kaip būstas tampa panašus į mus pačius.
Skaityti toliau...
 
Kai spyna – kliūčių ruožas vaikui, bet ne vagiui
2007 vasario 01

Vaikui pradėjus eiti į mokyklą, be eilinių rūpesčių dėl aprangos ir kanceliarinių prekių, tėvų pečius slegia ir kitos mintys: ar vaikas, grįžęs po pamokų, pateko į namus? Ar sugebėjo savarankiškai atsirakinti duris? Ar, pasilikęs namuose vienas, jis jaučiasi saugiai?
O gal vaikas šiuo metu sėdi laiptinėje ir laukia kol grįšim iš darbo?...

Skaityti toliau...
 
Vaikų kambario psichologija
2006 kovo 01
ImagePrieš pradėdami projektuoti vaiko kambarį, pirmiausiai pagalvokite – kuris jūsų vaiko charakterio bruožas yra pats ryškiausias? Kas jam teikia ypatingo džiaugsmo? Kokie jo santykiai su aplinkiniais? O koks jo būdo bruožas jus neramina? O dabar – kibkite į darbą!  Štai keletas patarimų, kaip turėtų atrodyti „vienišiaus“, „nenuoramos“ bei „išsiblaškėlio“ kambarys:
Skaityti toliau...
 
Mūsų namų spalvos
2006 sausio 03
ImageManoma, kad aplinkos spalvos veikia žmogaus dvasios būseną. Kai kas tvirtina, kad jos veikia ir mintis. Todėl negalima lengvabūdiškai žvelgti į gyvenamosios aplinkos spalvų parinkimą. Yra tokių spalvų, kurios sugeba atpalaiduoti, ir tokių, kurios padeda susikoncentruoti. Ekspertai pataria: patalpoms, kurių langai yra į šiaurę, parinkite šiltas ir šviesias spalvas, jei langai į pietus – neutralias ir „šviežias“. Vakarinės dalies kambariams tiks šilta pilka, kreminė spalvos bei pasteliniai tonai, o rytinei pusei - šaltos spalvos.
Skaityti toliau...
 


REKLAMA