2017 01 24, Antradienis
žurnalai
rekomenduojame
vardadieniai
Pagrindinis arrow Psichologija
Psichologija
Savojo "Aš" beieškant. Vaiko savęs vertinimas
2005 gegužės 03

ImageAteina momentas, kai ima ryškėti vaiko savojo “aš” vaizdas. Tik realusis “aš” (koks aš esu iš tiesų) ir idealusis “aš” (kokiu norėčiau būti) kartais labai skiriasi. Šis nesutapimas yra labai svarbus besiformuojančios asmenybės savęs vertinime, todėl  svarbu nustatyti realaus bei idealaus “aš” vaizdo charakterį ir nesutapimo laipsnį. Tai galima padaryti tam tikros “laiptelių” metodikos pagalba.

Skaityti toliau...
 
Ką piešia jūsų vaikas?
2005 balandžio 27

ImagePieštukas mažylio rankytėje laksto po popieriaus lapą su didžiausiu užsidegimu. Psichologai mano, kad tai būdas išlieti emocijų perteklių ir suprasti save bei pasaulį. Iš vaiko piešinio galima suprasti, ar mažasis menininkas patenkintas savo egzistencija, ar jam nelabai jauku šiam pasauly.

Skaityti toliau...
 
Vyriški žaidimai
2005 balandžio 19

ImageMama grįžusi iš darbo, užeina į kambarį. Apsidairo. -“Gal praūžė koks uraganas?” – “Ne...” – “Gal pas mus buvo atėjęs didžiulis dramblys?” – “Ne, tiesiog buvo užsukęs Tadas. Truputį pažaidėm...”
“Tuojau pat išmesk tą šlykštynę!”, “Na pasėdėk tu bent minutėlę!”, “Negali apsieiti be muštynių?” – kaip manote, kam skirtos šios pastabos, berniukui ar mergytei? Atsakymas turbūt akivaizdus...

Skaityti toliau...
 
Mano mylimiausia močiutė
2005 balandžio 13

ImageŠiandien toli gražu ne kiekvienas vaikas gali pasigirti, jog gyvena pilnoje šeimoje. Gyvenimas be tėčio – atskira tema. Bet ar šeima pilna, jei vaikas gyvena su abiem tėvais? Juk nepamainomas šeimos narys yra ir močiutė (bent jau vaiko auklėjimo klausimais)! Deja, senelių turime mažiau (vyrai gyvena trumpiau), o ir šeimos gyvenime jie reiškiasi ne taip aktyviai.

Skaityti toliau...
 
Kaip įsimyli 15-os, 25-erių, 35-erių metų moterys?
2005 vasario 10

ImageInternete jau senokai klaidžioja juokelis apie tai, kodėl įsimyli moterys. Statistika jame tokia: 61 proc. - todėl, kad negali gyventi be papildomų problemų; 13 proc. - užkimba dėl pinigų; 11 proc. - nes nepaklausė mamos; 9 proc. - nes myli gyvūnus; 6 proc. - nes yra tiesiog kvailos. Tai, žinoma, yra juokelis, tačiau kaip visada, jame yra dalis tiesos.

Skaityti toliau...
 
Vaiko išgalvotas draugas
2005 sausio 19

Image Vieną dieną jūsų vaikas susirado naują draugą... Jis nuolat pasakoja jums apie mįslingą kalbantį triušiuką ar meškiuką, gyvenantį miške ir ateinantį į svečius. Su juo vaikas pasitaria, pasakoja savo slapčiausius norus ir svajones, savo išgyvenimus. Vaikas mieliau būna su savo nematomu draugu, nei su "tikrais" draugais...

Skaityti toliau...
 
Dienoraščių rašymas kenkia sveikatai?
2004 gruodžio 15
Image Pastebėta, kad žmones, rašančius dienoraščius, dažniau kankina galvos skausmai, nemiga, virškinimo sutrikimai bei socialinė izoliacija. Šios išvados priėjo britų mokslininkai Elaine Duncan ir David Sheffield. Jie ištyrė 94 moksleivius, kurie reguliariai rašo dienoraščius ir 41 mokinį, nerašantį dienoraščio.
Skaityti toliau...
 
Bijo likti viena namuose
2004 lapkričio 11
Image "Šešiametė Urtė po vasaros atostogų pradėjo nenorėti viena likti namie, net jei kartu yra pora metų vyresnis brolis. Ji su ašaromis akyse net į parduotuvę mane išleidžia arba veržiasi eiti kartu. Dviese mes užtrunkam ilgiau ir pinigėlių kartais išleidžiam daugiau... Anksčiau to nebuvo, ji su didžiausiu noru viena likdavo namie. Jeigu užtrunku parduotuvėje ilgiau, ji pradeda verkti. Kodėl taip pasikeitė jos elgesys?" - klausia mama iš Kauno.
Skaityti toliau...
 
Indigo - ypatingi vaikai
2004 birželio 25
Image Vaikai gimsta "normalūs, telpantys į visas augimo ir vystymosi normas, ir "nenormalūs". Pastaruosius ilgai ir atidžiai tiria gydytojai, ieškoma genetinių priežasčių, kodėl mažylis ilgai nepradeda kalbėti, kodėl jis vengia kontakto su kitais žmonėmis, ar panašiai. Bandoma rasti kokią nors ligą ar psichikos sutrikimą. Tačiau visada yra tam tikras procentas atvejų, kai neįmanoma paaiškinti, kodėl vaikas netelpa į vystymosi lentelių ribas.
Skaityti toliau...
 
1 2 3 4 5 6 7

Rezultatai 46 - 54 iš 57


REKLAMA