2017 01 19, Ketvirtadienis
žurnalai
rekomenduojame
vardadieniai
Pagrindinis arrow Psichologija
Psichologija
Gyvenimas skolon
2007 sausio 17
Iki atlyginimo mokėjimo dienos liko visai nedaug, bet piniginėje jau švilpauja vėjai, jūs ir vėl keliaujate pas draugus ar artimuosius skolintis pinigų. Kas tos skolos – lemtis, ar tiesiog neorganizuotumas? Kas iš mūsų gali pasigirti, kad niekada nesiskolino? Paprastai, skolų turėjimas žmogui sukelia neigiamų emocijų, jos slegia. Skolininkai elgiasi skirtingai: vieni tampa aktyvūs ir ieško būdų greičiau atiduoti skolas, kiti – nuleidžia rankas ir plaukia pasroviui bejėgiai ir priklausomi. Tad kodėl mes vis skolinamės ir skolinamės?
Skaityti toliau...
 
20 nematerialių dovanėlių sau
2006 gruodžio 18
Mes patiriame tiek daug streso – darbe, asmeniniame gyvenime, vairuodamos automobilį...  ir kur tik jo nepatiriame. Kai jėgos apleidžia, norisi įsikniaubti į pagalvę ir išsiverkti, kiek telpa. Nereikia kreipti tiek dėmesio į įvairias smulkmenas. Neretai jos mūsų gyvenime pradeda vaidinti pagrindinį vaidmenį. Kartais paprasčiausias pasivaikščiojimas taip pakelia nuotaiką! Kažkuri iškart paprieštarausit, kad tam nėra laiko, tačiau jūs privalote kartais save palepinti ir pradžiuginti!
Skaityti toliau...
 
Kelintas vaikas šeimoje esate?
2006 gruodžio 05

Pasirodo, kiekvieno mūsų individualumui įtaką daro ir tai, kelintas šeimoje esame gimę!  Ką teigiamo ir neigiamo galima pasakyti apie vienturtį, pirmagimį, „pagranduką“ ir kt. vaikus, kokie bruožai jiems būdingi?
Paprastai, vienintelis vaikas šeimoje puikiai moka siekti tikslo, yra patikimas, organizuotas, geraširdis. Tokiam žmogui reikia faktų, detalių, idėjų. Tačiau jam keliami dideli reikalavimai, jis nemėgsta pripažinti savo klaidų, nepriima kritikos ir yra labai pažeidžiamas.

Skaityti toliau...
 
Pamotė. Kaip susidraugauti?
2006 lapkričio 01
Ne paslaptis, kad būti pamote nelengva. Dar iš vaikystės pasakų pasąmonėje žodis „pamotė“ asocijuojasi su neigiamu personažu: šalta, svetima moterimi, besistengiančia apkartinti našlaičių gyvenimą. Šiose pasakose atsispindi mažo vaiko mąstymo stilius. Natūralu, kad vaikas visą savo pyktį ir nuoskaudas dėl jį palikusios mamos (kad ir mirusios, nes vaikai būtent taip išgyvena šią situaciją) išlies pamotei. Mažylis idealizuoja mamą ir gina savo meilę jai. Moteris, mėginanti atstoti jam mamą, periodiškai, o gal ir nuolat, bus juodinama ir nuvertinama.
Skaityti toliau...
 
Berniukas žaidžia su lėlytėmis
2006 spalio 29
Daugelyje literatūros kūrinių galime sutikti padaužą mergiūkštę, laipiojančią medžiais, ir ramų, paklusnų berniuką, kartu su mergaitėmis žaidžiantį lėlytėmis... Ar tai normalu? Tėvai visada sunerimsta, kai darželio auklėtoja papasakoja, kad jų sūnus labiausiai mėgsta mergaičių kompaniją, lėles, blizgučius ir t.t. O jei ir namuose mėgsta pasimaivyti priešais veidrodį, persirenginėti, tėvams ima atrodyti, kad jų vaikas gali turėti nukrypimų, seksualinių problemų ateityje ir pan. Nustatyti, kas yra norma, o kur jau nukrypimas, gali tik patyręs specialistas.
Skaityti toliau...
 
Stebuklinga prisilietimų galia
2006 spalio 19
Psichologai teigia, kad dėl stipriai padidėjusio apetito kaltas fizinio artumo trūkumas. Fizinis artumas šiuo atveju – ne vien intymūs santykiai, bet ir elementarūs prisilietimai. Nuo vaikystės žmogui pažinti aplinkinį pasaulį padeda skonis, uoslė, klausa, rega ir lytėjimas. Žmonės pasirenka skirtingus pasaulio pažinimo būdus: vienam būtina viską pamatyti, kitam – išgirsti, o trečiam – pačiupinėti. Psichologai skirsto žmones į  vizualus (regėjimas), audialus (klausa) ir kinestetikus (lytėjimas).
Skaityti toliau...
 
Testas-žaidimas: „Kokie tėvai esate?“
2006 spalio 09
Smalsu sužinoti, kokia mama/tėtis esate? Tiesiog pasižymėkite, kuriuos iš lentelėje pateiktų klausimų/frazių dažniausiai vartojate, kai bendraujate su savo vaikais.
Rezultatų vertinimas: Suskaičiuokite taškus. Jei surinkote 5-7 taškus, vadinasi puikiai sutariate su savo vaiku. Jis myli ir nuoširdžiai jus gerbia. Jūsų santykiai tik praturtina vaiko asmenybę.
Skaityti toliau...
 
Nepatyrusios mamos klaidos
2006 birželio 19
Kuri vadina save nepatyrusia? Visos mes geriausios, visos – super :) Šiuolaikinės mamos mažai klauso kitų patarimų, jos skaito knygas ir žurnalus, daugiausiai pasikliauja savo intuicija, motinystės instinktu. Tai, žinoma, teigiamas reiškinys. Savo pasaulėlyje darome revoliuciją ir didžiuojamės  emancipuotos mamytės vardu. Mes nešiojamės kūdikius į darbus, žindydamos juos, sėdime prie kompiuterių, miegame su jais vienoje lovoje.
Skaityti toliau...
 
Vyresnėlis ir jaunėlis: kova už dėmesį
2006 kovo 09

ImageVos šeimoje atsiranda antras vaikas, tėvų dėmesys atitenka jau ne vien pirmagimiui. Nesvarbu, kiek vyresnėliui metų, jam sunku susitaikyti, kad tėvai praleidžia su juo mažiau laiko, o dar žavisi ir nuolat kalbasi apie kitą mažylį. O štai antrasis vaikas buvo priverstas dalintis tėvų dėmesiu su vyresniuoju vaiku dar iki gimimo. Juk mama nuolatos galvojo ne tik apie įsčiose augančią gyvybę, bet ir apie kitą vaiką. Be to, nuo pat antrojo vaiko gimimo jis yra nuolat lyginamas su pirmagimiu. Taip gimsta konkurencija tarp vaikų.

Skaityti toliau...
 
1 2 3 4 5 6 7

Rezultatai 10 - 18 iš 57


REKLAMA