2017 01 24, Antradienis
žurnalai
rekomenduojame
vardadieniai
Pagrindinis arrow Namai arrow Mamos karjera
Mamos karjera
Karjera ar vaikai: kas svarbiau?
2009 spalio 14

Kartais vardan aukštesnio karjeros laiptelio paaukojama labai daug. Dėl to labiausiai kenčia karjeristų vaikai.  Mokslininkai skambina pavojaus varpais: apklausę daugiau nei  2000 dirbančių  vyrų bei moterų, suskaičiavo, kad su savo vaikais jie praleidžia tik 45 minutes per savaitę. Paprastai daugiau laiko pokalbiams ir žaidimams skiriama savaitgaliais, o darbo dienomis tam laiko nebelieka. 30 proc. vaikų bent du kartus per savaitę nueina miegoti taip ir nepasimatę su dirbančiais tėveliais. 20 proc. šeimų pusryčiauja, pietauja ir vakarieniauja kartu tik 1-2 kartus per savaitę. 28 proc. vaikų sekmadienis yra vienintelė diena, kai gali papietauti kartu su tėveliais.

 

Skaityti toliau...
 
Kur mus veda mūsų baimės, arba kodėl moterų požiūris į kreditą yra kitoks?
2007 liepos 27
Kas užšifruota mūsų sąmonėje
Pasak psichologės-psichoterapeutės Elonos Ilgiuvienės, vyrai ir moterys turi skirtingas baimes. Viena jų, labiau būdingų moterims, yra susijusi būtent su saugumu. „Moterys jautresnės ir finansiniam, ir fiziniam saugumui, taip pat – tarpasmeninių santykių patikimumui. Jos labiau nei vyrai nerimauja dėl galimo išnaudojimo, labiau bijo pasenti ir daugiau nerimauja dėl vaikų gerovės“, – sako psichologė. Jos žodžius patvirtina birželio mėnesį SEB Vilniaus banko užsakymu atliktas „TNS Gallup“ tyrimas apie tai, ko labiausiai bijo kreditą imantys žmonės.
Skaityti toliau...
 
Kodėl man nesiseka iškilti darbe?
2007 gegužės 15
Kodėl turėdamos visiškai vienodas startines pozicijas, vienos moterys pakankamai greit veržiasi pirmyn, o kitos taip ir lieka tiesiog geros eilinės darbuotojos? Kur slypi sėkmės ir nesėkmių paslaptis? Pirmieji žingsniai karjeros pradžioje būna sudėtingi, mes mokomis iš klaidų, kaupiame patirtį. Palaipsniui tampame profesionalės. Deja, profesionalumas ne visada yra karjeros kilimo prielaida. Svarbiau - kokią jus mato darbdavys ir kolegos.
Skaityti toliau...
 
Kaip paprašyti didesnio atlyginimo?
2007 balandžio 09
Atlyginimo padidinimo tema turbūt yra viena pačių sudėtingiausių, kalbantis su savo vadovais. Pasikalbėti apie tai ne taip jau paprasta, tačiau jei pokalbis vyks psichologiškai teisingai, galite ne tik gauti didesnį atlygį už darbą, bet ir pakils jūsų autoritetas. Tokių vadovų, kuriems patinka didinti atlyginimus savo pavaldiniams – nėra. Tačiau šiuolaikiniai vadovai vertina tuos darbuotojus, kurie žino ko nori, turi tikslų ir sugeba įgyvendinti savo idėjas.
Skaityti toliau...
 
Negaliu prabilti kita kalba
2007 vasario 26

Daugelis mūsų užsienio kalbos mokėmės mokykloje, universitete ar kursuose. Ir galiausiai ateina momentas, kai reikia pradėti kalbėti. Staiga supranti, kad negali ištarti nė žodžio. Psichologai sako, kad tokią akimirką visos jėgos ir energija išeikvojami savo nekompetencijos išgyvenimui. Vietoje to, kad pamėgintume dar ir dar kartą, mes pasimetam, susinervinam ir tylim.

Skaityti toliau...
 
Nerandu darbo: 20 dažniausių klaidų
2007 sausio 16
Psichologai tikina, kad kiekvienai asmenybei darbą keisti būtų naudinga kas 5 metus. Tačiau net ir tiems, kuriems ši taisyklė nė motais, bent kartą gyvenime tenka ieškotis naujo darbo. Net ir tie, kurie tai patiria nebe pirmą kartą, vis tiek padaro klaidų. Ar galima jų išvengti?
Štai keleto darbuotojų atrankos kompanijų („National Employment Counseling Association“ ir „ProSpring“) sudarytas klaidų sąrašas, kurias dažniausiai padaro ieškantys darbo.
Skaityti toliau...
 
Meilės trikampis: vyras, žmona ir darbas
2006 gegužės 28
Kaip gera turėti šaunią šeimą! Ir gerą darbą taip pat. O dar geriau – turėti viską iškart. Teoriškai tai visiškai įmanoma, bet praktiškai, būtent šis noras išprovokuoja daugelį šeimos konfliktų.

Štai keletas dažniausiai pasitaikančių „meilės trikampio“ situacijų:
Skaityti toliau...
 
Kaip užsidirbti neišėjus iš namų?
2006 gegužės 16
Daugelis moterų, išėjusių vaiko priežiūros atostogų, po kurio laiko užsinori ir vėl susigrąžinti sėkmingos, geros specialistės statusą, tačiau nenori patikėti mažylių priežiūros nei auklėms, nei močiutėms. Kas gali padėti mamytėms įgyvendinti sumanymus ir idėjas bei pasilikti su mažyliu? – Šiuolaikinės technologijos!
Skaityti toliau...
 
Mama nori į darbą!
2006 gegužės 15
Išdidžiai nešiojate vis apvalėjantį savo pilvuką, šnekučiuojatės su jame spurdančiu mažyliu ir patiriate nepaprastą malonumą mėgaudamasi nauja bei neįprasta savo padėtimi. Bet kažkoks kirminėlis vis tiek graužia beveik visas šiuolaikines moteris: darbas, ar vaikai - ką pasirinkti? Kaip suderinti mažylio auginimą ir darbą? Ar iš viso tai įmanoma?
Skaityti toliau...
 
1 2 3

Rezultatai 1 - 9 iš 20


REKLAMA