2017 01 24, Antradienis
žurnalai
rekomenduojame
vardadieniai
Pagrindinis arrow Namai arrow Mityba ir receptai
Mityba ir receptai
Moliūgas ant Helovino stalo
2009 spalio 29

Daugelis europiečių bei amerikiečių spalio 31-osios naktį švęs Vaiduoklių šventę - Heloviną (angl. Halloween), arba visų šventųjų išvakares.
Helovinas – tai išdaigos, vakarėliai, persirengėliai  ir būtiniausias šventės atributas – moliūgas!
Iš moliūgo pagaminti patiekalai ne tik labai gardūs, bet ir naudingi. Dietologai moliūgą tituluoja daržovių karalium ir vadina delikatesu. Šiame produkte gausu vitaminų: A, C, D, PP, taip pat B grupės vitaminų ir tokio reto vitamino T!
Supermamoms siūlome  Helovino šventiniam stalui  pagaminti gardžių ir sveikų patiekalų iš moliūgo:

 

Skaityti toliau...
 
Uogos vaiko valgiaraštyje
2007 liepos 04
Vasara – uogų ir šviežių vitaminų metas. Už ką uogos taip vertinamos? Manoma, kad jose esama praktiškai visų vitaminų. Nors, tai nėra visiška tiesa. Daugiausiai uogose yra vitamino C, b karotino, folio rūgšties ir dar keliolika vitaminų. Išimtis – šaltalankio uogos – jose iš tiesų yra beveik visi žinomi vitaminai. Kita vertus, uogose yra cukrų, bioflavonoidų, pektino, organinių rūgščių, mineralinių druskų. Visos šios medžiagos yra būtinos vaiko organizmui, kaip ir vitaminai. Kiek ir kokių uogų galima duoti vaikams?
Skaityti toliau...
 
Meilės meniu
2007 kovo 27
Žmogaus seksualines galimybes labai veikia jo vartojamas maistas. Nuo senų senovės ypatingi produktai (afrodiziakai) padėdavo žmonėms didinti potenciją - tai krabai, austrės, kiaušiniai, svogūnas, česnakas, salieras, prieskoniai, medus, riešutai, šokoladas.
Šiuolaikinė medicina patvirtino, kad „seksualiųjų“ produktų pagrindas – vitaminai A, E, B ir C.
Skaityti toliau...
 
Ką slepia potraukis saldumynams?
2007 vasario 05
Knygos „Cukraus šokas“ autorė amerikietė Connie Bennett mano, kad neįmanoma atsikratyti įpročio valgyti saldumynus, kol nesužinai, kokie jausmai už to slepiasi. Jei jus be galo traukia saldumynai, jokie pamokymai apie rafinuotų angliavandenių ir cukraus žalą organizmui nepadeda. Tokiu momentu gali padėti savianalizė. Pasak Connie Bennett, ši veiksminga metodika padėjo atsisakyti saldumynų tūkstančiams smaližių.
Skaityti toliau...
 
Mažylis – vegetaras
2007 sausio 28

Atlikę keletą tyrimų, ekspertai padarė išvadą, kad vegetarizmas nekenkia vaikų sveikatai bei vystymuisi. Tačiau atkreipkite dėmesį į tai, kad vegetarizmas yra kelių skirtingų rūšių. Kai kurie vegetarai visiškai atsisako mėsos, kiti vengia bet kokių gyvūlinės kilmės produktų, tokių kaip pienas ir kiaušiniai, ir netgi šalutinių produktų – želatinos, saldainių, treti valgo tik vaisius ir t.t. Vien tik augalinės kilmės produktų vartojimas yra nepakankamas besilaukiančioms moterims ir augantiems mažyliams. Jiems gali trūkti reikiamo baltymų kiekio bei energijos.

Skaityti toliau...
 
Apie vaikų mitybą
2007 sausio 22
Rūpindamiesi savo vaikų mityba, tėveliai ima vykdyti „neįmanomą misiją“. Dažniausiai, jie iš vaikų reikalauja per daug.
Kad tėvai geriau suprastų, ką ir kiek valgo vaikai, jiems reikia žinių apie mažylių fiziologiją ir vystymąsi.
Štai keletas faktų , padėsiančių susigaudyti, kaip mažyliai auga ir valgo.
Skaityti toliau...
 
Ką valgome?
2007 sausio 15
Visi žinome, kad valgymas - vienas iš didžiausių gyvenimo malonumų.
Kiekvieną dieną apsilankome maisto prekių parduotuvėse. Natūralu, kad dažnai kyla klausimas, ką pateikti pietums ar vakarienei.
Vis dažniau vartotojai susimąsto, kad maisto produktai ir patiekalai būtų ne tik saugūs ir kokybiški, bet ir sveiki.
Skaityti toliau...
 
Kai traukia tik vienas produktas…
2007 sausio 10

Jei jaučiate begalinį potraukį kuriam nors vienam produktui, organizmas jums siunčia signalą, kad jam kažko trūksta. Štai keletas dažniausiai pasitaikančių potraukių:

Žemės riešutai, riešutų sviestas. Jei be galo norisi užkrimsti žemės riešutų, jūsų organizmui trūksta B grupės vitaminų.

- Bananai. Jei užuodus prisirpusių bananų kvapą jums net galva sukasi, jūsų organizmui trūksta kalio.

Skaityti toliau...
 
Apetitas būtinai atsiranda
2007 sausio 03
Ir kam nepažįstamas vaizdelis: vaikui dar tik rišamas seilinukas, o jis jau ima reikšti nepasitenkinimą ir stumti nuo savęs dubenėlį su maistu. Nepadeda niekas – nei įkalbinėjimai, nei įvairios gudrybės, nei grasinimai. Įsakinėdami: „Valgyk! Nesikelsi nuo stalo kol visko nesuvalgysi!“ irgi patiriate pralaimėjimą. Žinoma, bet kuri mama norėtų kad jos vaikas valgytų noriai, todėl kai vaikučiui dėl kažkokių priežasčių prapuola apetitas, ji stengiasi bet kokia kaina jį pamaitinti, net ir prievarta.
Skaityti toliau...
 
1 2 3

Rezultatai 1 - 9 iš 26


REKLAMA