2017 02 26, Sekmadienis
žurnalai
rekomenduojame
vardadieniai
Pagrindinis arrow Laisvalaikis arrow Kelionės arrow Linksmi žaidimai poilsiaujančiai šeimai
Linksmi žaidimai poilsiaujančiai šeimai Spausdinti El. paštas
2006 rugpjūčio 10
Siūlome keletą smagių žaidimų, kuriuos galėsite žaisti su šeima išvykoje į gamtą, sode ir kt. Tebūnie piknikas ne vien vaišės ant žolės, bet ir tikra tėvų bei vaikų bendravimo šventė. Neabejojame, kad jums visiems norėsis tai pakartoti!
 Žaidimai su tėvais – tai taip pat vaikų ugdymas. Ne tik stiprėja mažylių sveikata, pakyla nuotaika, bet ir tvirtėja šeimos tarpusavio santykiai, tėvai ir vaikai tampa artimesni.

Vaikui žaidimas – vienintelė proga išsilaisvinti iš „vaiko“ vaidmens, kaip ir suaugusiems – vienintelis būdas iš naujo pavirsti vaiku...

Mama, Tėtis, Aš ir kamuolys

Paprastai į iškylą pasiimame ir kamuolį. Žaidžiant su mažyliais geriausia rinktis tokį žaidimą, kur reikėtų ne atmušti, o gaudyti kamuolį.

Pvz.: Visi žaidėjai sustoja ratu ir siunčia kamuolį aplink. Tempas pamažu didėja. Jei kažkas iš žaidėjų kamuolį pameta – iškrenta iš žaidimo. Likusieji žaidėjai turi likti savo vietose. Pamažu atstumai tarp žaidėjų didėja ir darosi sunkiau gaudyti. Laimės tas, kuris liks paskutinis. Šis žaidimas ne tik pramoga, bet ir vaiko judesių koordinacijos treniravimas.

Galima pažaisti ir kitaip: Visi sustoja ratu. Du žaidėjai, kurie stovi vienas prieš kitą turi po kamuolį. Davus startą, jie abu siunčia kamuolius ratu viena kryptimi. Reikia stengtis, kad vienas kamuolys pavytų kitą. Tas, kurio rankose atsidurs 2 kamuoliai, gaus baudos taškų. Galima už bausmę atlikti juokingą užduotį.

Jei kompanija nusiteikusi pajudėti, pažaiskite tokį žaidimą: žaidėjai sustoja viduryje lygios aikštelės. Žaidimą pradedantis išmeta kamuolį aukštyn ir sušunka vieno iš žaidėjų vardą. Pašauktas žaidėjas turi sugauti kamuolį, o likusieji tuo tarpu išsibėgioja kas sau į šalis. Kai tik žaidėjas pagauna kamuolį, sušunka STOP! Visi sustingsta vietoje. Dabar pagavęs kamuolį turi pataikyti į kažkurį žaidėją. Tas, į kurį pataikys, taps vedančiuoju. Jei nepataikys, vedančiuoju liks tas pats žaidėjas. Jei sušunkate mažylio vardą, stenkitės kamuolį išmesti ne per aukštai ir per toli nenubėgti.

Štai dar vienas žaidimas su kamuoliu: prie medžio šakos pririškite ilgą virvę ir pritvirtinkite prie jos kamuolį taip, kad jis beveik siektų žemę. Po juo paberkite keletą smulkmenų: kankorėžių, degtukų dėžučių, akmenėlių, obuolių. Žaidėjas turi pakelti kamuolį su virve iki galvos lygio ir paleisti siūbuoti, o tuo tarpu skuba greičiau surinkti kuo daugiau daiktų ir sugrįžti į vietą, kad siūbuojantis kamuolys nespėtų jo paliesti. Šį žaidimą galima žaisti paeiliui, o po to suskaičiuoti, kuris žaidėjas buvo vikresnis ir nuo žemės surinko daugiausia daiktų.

Linksmoji estafetė

Estafetės žaidimui pasirinkite lygesnę miško aikštelę, ar sodo pievą, paplūdimį. Varžytis gali kelios šeimos. Nubrėžkite starto ir finišo linijas. Iš pradžių tėvai vaikams pademonstruoja, kaip reikės atlikti užduotį. Galima bėgti aukštai keliant kelius, galima krypuoti kaip pingvinui, bėgti atbulomis, šonu, keturiomis, šokinėti suspaudus kamuolį tarp kojų ir t.t. Galima įrengti kliūčių ruožą (duobė, rąstas, kelmas ir pan.). Belieka tik sėkmingai įveikti distanciją pasirinktu būdu!

Galima estafetę sužaisti kitaip: pasidalinti į 2 komandas; mamos ir tėčiai turi sukryžiuoti rankas „kėdute“, įsisodinti savo mažylius ir – pirmyn! Pribėgus iki tam tikro medžio, reikia jį apibėgti ir sugrįžti atgal.
Į kovą gali stoti tik tėčiai. Jiems paduokite po 2 kamuolius. Vieną kamuolį jie turi varytis prieš save, o kitą tuo pačiu metu mėtyti aukštyn ir gaudyti. Jei bent vienas iš kamuolių išsprūsta, nurieda, reikia jį pasigauti ir tęsti varžybas.

Kankorėžiai!

Vaikams miške pririnkite daugybę kankorėžių. Žaidėjai turi pribėgti prie kankorėžių, griebti po vieną ir grįžti atgal prie komandos, po to vėl bėgti kito, ir taip tęsti tol, kol visi kankorėžiai bus pernešti iki starto linijos. Kuris anksčiau parneš paskutinį, tas ir laimės.

Galima pasitreniruoti – kuo toliau numesti kankorėžius arba pataikyti juos į krepšį, numušti jais plastikinį butelį nuo kelmo ir pan.. Juk kur dar, jei ne gamtoje, galima saugiau pasimokyti mėtyti ir nebijoti pataikyti į lempą, sudaužyti mėgiamą mamos vazą ir t.t.

Po judriųjų žaidimų metas šiek tiek atsipūsti, pasėdėti prie laužo ir pažaisti ramesnius žaidimus. Į neperšviečiamą maišelį įdėkite keletą kankorėžių, o mažyliai turi atspėti, kiek jų ten yra. Jūs galite pasakinėti: „daugiau“ arba „mažiau“. Atspėjęs turi patikrinti maišelį ir suskaičiuoti kankorėžius.
 
Arba duokite vaikams spėlioti, kiek kankorėžių yra maišelyje, apčiuopomis. Patiems mažiausiems žaidėjams pakanka įdėti 2-3 kankorėžius.

Pabėgiokim!

Susiraskite medžiais apaugusią vietą. Išsiskaičiuokite ir išrinkite žaidimo vedlį. Jis stovės centre, o likusieji žadėjai atsistos prie medžių. Kiekvienas medis, prie kurio stovi žaidėjas, turi būti kažkaip pažymėtas (vėliavėle, balionu ar kaspinėliu). Žaidžiant galima atsistoti tik prie pažymėtų medžių. Žaidėjai pradeda keistis vietomis ir perbėga nuo vieno medžio prie kito. Vedlio užduotis – užimti kažkurio žaidėjo vietą prie medžio. Tas, kurio vietą užims, turės stoti į vidurį.

Skarelė

Visi žaidėjai sutūpia ratu. Vienas jų bėga išorine rato puse ir nešasi skarelę. Nepastebimai numeta skarelę vienam žaidėjui už nugaros ir skuba apibėgti ratą. Jei žaidėjas nepastebėjo, kad jam už nugaros skarelė, o kitas spėjo apibėgti ratą ir jį paliesti, jie keičiasi vietomis. Jei pastebi numestą skarelę, čiumpa ją ir vejasi bėglį. Jei pagaus – bėglys ir vėl eis ratu su skarele, jei bėglys spėjo apibėgti ratą ir atsitūpti į laisvą vietą, likęs be vietos žaidėjas tęs žaidimą.

Prie laužo

Prisibėgioję, prisišokinėję ir gardžiai pavalgę, susėskite glaudžiai aplink laužą ir pažaiskite „sugedusį telefoną“:
Pirmas žaidėjas pašnibžda į ausį kaimynui kokį nors žodį. Šis turi perduoti žodį toliau taip, kaip išgirdo. Kai žodis apskries ratu, paskutinysis žaidėjas turės pasakyti garsiai, ką išgirdo. Labai retai pasitaiko, kad žodis sutampa su pradiniu.

Kiek sudėtingesnis šio žaidimo variantas – „asociacijos“. Jį galima žaisti su mokyklinio amžiaus vaikais. Iš pradžių paaiškinkite vaikams pavyzdžiais, kas tai yra asociacijos. Pvz. pirmas žaidėjas kaimynui į ausį perduoda žodį, o šis kitam žaidėjui perduoda asociaciją, kuri šovė į galvą išgirdus žodį. Tarkim: „dramblys – Afrika“, „kava – juoda“ ir t.t. Taip keliaudamas  nuo žaidėjo prie žaidėjo žodis transformuojasi ir galutinis variantas gali būti pats netikėčiausias!

Prie vandens

Kad vaikai nemirktų visą dieną vandenyje, ir bent šiek tiek sušiltų ant kranto, pažaiskite “varlytę”: susėskite visi ratu. Viduryje sėdi užsimerkęs (galima ir užrišti akis) pagrindinis žaidėjas. Kas nors iš rato sušunka “Kva-kva!”, o sėdintis viduryje turi atspėti, kieno čia balsas.

Metas į namus!

Kai ateina metas sugrįžti į namus, o vaikams dar taip nesinori, pažaiskite paskutinį žaidimą:
Ant žemės nubrėžkite didelį ratą (kokių 3 m. spindulio), sumeskite ten visų žaidėjų avalynę ir išmaišykite. Vienas žaidėjų duoda komandą: „Apsiaut!“ ir visi žaidėjai puola į ratą ieškoti savo apavo. Užduotis – kuo greičiau apsiauti ir sugrįžti už rato linijos. Kas ilgiau už kitus kapstysis, turės atlikti juokingą užduotį.

Geros nuotaikos!


Šaltinis: supermama.lt


 
< Atgal   Pirmyn >


REKLAMA