2017 01 19, Ketvirtadienis
žurnalai
rekomenduojame
vardadieniai
Pagrindinis arrow Pagrindinis arrow Po Lietuvą su šeima!
Po Lietuvą su šeima! Spausdinti El. paštas
2014 birželio 10
2014-ieji paskelbti Šeimos metais. Prasidėjus vasarai daugeliui šeimų kyla klausimas, kaip turiningai praleisti laisvalaikį, daugiau laiko pabūti kartu su vaikais. Viena dažniausių vasaros pramogų tampa išvykos tiek į užsienį, tiek po gimtąjį kraštą. Tam, kad kelionė netaptų našta, o teiktų džiaugsmo visiems šeimos nariams, būtina kruopščiai pasirinkti maršrutą ir lankytinas vietas, pritaikytas ne tik suaugusiesiems, bet ir mažiesiems keliautojams. Po Lietuvą keliaukime su šeima

Viešoji įstaiga „Terra Publica“ šiais metais parengė ir ką tik išleido kelionių vadovą „Po Lietuvą su šeima“, kuriame publikuojami 25 kelionių maršrutai įvairiuose Lietuvos kampeliuose, aplankant per 250 objektų. Šalia maršrutų informacijos pateikiamos leidėjų rekomendacijos ir dėl maitinimo, nakvynės, aktyvių pramogų vietų.
Leidinio sudarytojas, keliautojas ir fotografas Vytautas Kandrotas teigia, kad vartydamas kiekvieną pažintinę kelionių knygą skaitytojas mato tik „ledkalnio viršūnę“ – galutinį knygos maketą ir joje pateiktą informaciją. Tam, kad ji būtų publikuota, leidėjams tenka atlikti daug parengiamųjų darbų, surinkti daug pirminės medžiagos, patiems patikrinti daugelį publikuojamų objektų. Šį metus trukusį darbą vainikavo solidus ir spalvingas, 224 puslapių apimties gausiai ilisutruotas žinynas.

Kur geriausia keliauti su šeima?

Kaip atrodo kelionių su šeima žemėlapis, galima išvysti atvertus pirmąjį leidinio „Po Lietuvą su šeima“ priešlapį. Jame – stilizuotas trimatis Lietuvos žemėlapis su pažymėtais 25 maršrutais. Knygoje publikuojama 10 vienos dienos maršrutų po Lietuvos miestus, 5 dviejų dienų kelionės po etnografinius Lietuvos regionus, 5 nesudėtingos, gerai įrengtos dviračių trasos ir 5 maršrutai, išsukus iš didžiųjų Lietuvos greitkelių.
„Kelionės su vaikais turi tam tikrą specifiką, todėl parinkdami objektus vienos dienos kelionėms stengėmės, kad vienoje nedidelėje geografinėje vietovėje būtų kuo įvairesnių pažintinių objektų ir pramogų, o kilometrų tektų įveikti kuo mažiau. Tokioms išvykoms geriausiai tinka lankyti vieą miestą ir jo apylinkes. Kiekviename maršrute skaitytojai ras daug naudingos informacijos: ką papasakoti mažiesiems, kur nusifotografuoti bendrai nuotraukai, kur apžvelgti vietovės panoramą, stabtelėti padūkti, kur papietauti ar netgi ką nuveikti, jei netikėtai užkluptų lietus.
Dviejų dienų kelionėse įveikiamas atstumas gali būti didesnis, tad tokią savaitgalio iškylą rekomenduojame norintiems apvažiuoti gražiausias etnografinių šalies regionų vietoves. Čia pateikiame ir nakvynės vietų rekomendacijas“, – maršrutus su šeima komentuoja leidinio sudarytojas V. Kandrotas.

Kad kelias neprailgtų

Nepaisant to, kad visoms leidinyje nurodytoms išvykoms vienos vasaros tikrai neužteks, Lietuvos žemėlapyje liko nemažai ir tuščių plotų. Pasak leidinio sudarytojo, tai – atokesni, šalies pakraščiuose išsidėstę rajonai. Nors juose yra daug įdomių lankytinų vietų, tačiau kelias iki šių vietovių tolimas, atvykus trūksta atitinkamos infrastruktūros – maitinimo įstaigų, vaikams pritaikytų ekspozicijų, aktyvių pramogų. Dėl šios priežasties konkurencinę kovą laimi didieji Lietuvos miestai ir kurortai, kuriuose didesnis bendras turistų srautas leidžia išsilaikyti įvairesnes paslaugas turistams teikiančioms įmonėms ir organizacijoms, o didesnes pramogų ir patiekalų kainas kompensuoja mažesnės kuro sąnaudos.
„Mokyklinio amžiaus vaikai įpratę gyventi pamokų režimu. Jos trunka 45 minutes, o tarp jų visados būna pertrauka. Tad 100 km atstumui tarp Vilniaus ir Kauno įveikti jau reikėtų stabtelėti pusiaukelėje, nors važiuodami darbo reikalais apie tai dažniausiai nesusimąstome. Tad tolimesniems atstumams įveikti puikiai pasitarnaus maršrutai, kuriuose kviečiame išsukti iš autostrados ir aplankyti vieną ar kitą netoliese įsikūrusį turizmo traukos tašką, poilsiavietę prie ežero ar istoriniame pastate veikiančią maitinimo įstaigą.“

Dviračių takai – netolimos ateities būtinybė

Įspūdingai didėjantis dviratininkų skaičius Lietuvoje rodo, kad mūšį dėl šeimų apsisprendimo atvykti laimės tos turistinės vietovės, kurios jau dabar investuoja į dviračių takus ir paslaugų infrastruktūrą šalia jų. „Šeimoms, keliaujančioms su mažesniais vaikais, o taip pat ir vyresnio amžiaus žmonėms, labiausiai priimtina žiedinė dviračių trasa, neilga (15–30 km), nesudėtingo reljefo, su kieta danga. Ji turėtų sujungti keletą turizmo objektų, šalia turėtų būti įrengtos tarpinės poilsiavietės, o maršruto pradžioje – galimybė dviračius išsinuomoti. Pamatę tokias galimybes, dalis turistų gali spontaniškai priimti sprendimą pasirinkti tokią pramogą, nors iš anksto to net neplanavo. Kol kas tokių trasų Lietuvoje dar nedaug, tačiau netolimoje ateityje turėti turistams pritaikytą dviračių taką bus kiekvieno turistinio miestelio garbės reikalas“, – prognozuoja Vytautas Kandrotas.

Kur įsigyti?


Taigi, šią vasarą kviečiame burtis visas tris kartas - senelius, tėvus ir vaikus – ir turiningai praleisti laisvalaikį kartu, keliaujant po gimtąjį kraštą. Tereikia įsigyti kelionių vadovą ir nuspręsti, ką norite pamatyti. Knygoje visa reikalinga informacija – maršruto ir objektų aprašymas, praktinė informacija, žemėlapiai, nuorodos į lankytinas vietas, poilsiavietes, maitinimo įstaigas, pramogas teikiančias įmones.
Leidėjai džiaugiasi, kad iniciatyvą Šeimos metais su artimaisiais keliauti po Lietuvą palaiko ir prekybininkkai. Iki liepos 21 dienos prekybos tinkle „Maxima“ pirkdami prekių ne mažiau kaip už 50 Lt knygą „Po Lietuvą su šeima“ - galite įsigyti tik už 19,99 Lt. Daugiau informacijos – prekybos vietose. 
< Atgal   Pirmyn >


REKLAMA