Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka 62

QUOTE(leliumai @ 2011 05 25, 17:22)
* Turiu šią robiniją. Pirkau praėjusį pavasarį. Pirmą žiemą atlaikė gerai.
** Mintis iš šono - įvairesnių augalų norisi iš pradžių kelis metus, vėliau ateina noras, kad vaizdas būtų harmoningesnis, ne toks margas. Kodėl gi neatkartojus tų pačių augalų, t.y. klevų 'Globosum'?
***Laipiojančios hortenzijos nėra brangūs augalai. 12Lt normali kaina, o 69Lt jau kosminė wink.gif


* Ačiū už atsakymą, bus lengviau ir drąsiau apsispręst. O gal kainą būtų galima sužinot ir kokio maždaug dydžio ji buvo perkant? Kur pirkta? Kiek paaugo per metus?
** Ši mintis man jau kirba keletą mėnesių, kaip man - tai jau nemažai biggrin.gif Būtent harmonijos ir siekiu: kieme auga klevas apskrita laja, o namo paradinėj pusėj galvoju apie tris apskritalajas robinijas. Bandau kurti daugiau klasikinę aplinką, nors išgryninto stiliaus nesiekiu.
*** Aišku. Taip ir pagalvojau, kad augalus "ant bangos" stengiasi prakišt už nenormalią kainą.
Papildyta:
QUOTE(amarrile @ 2011 05 25, 12:44)
Turguj provinsijoj mokejau 25. Uz jaunesni,bet gal to pacio  ugio,bet liesesni prase 15...


Čia kainos irgi žmoniškos smile.gif
Papildyta:
QUOTE(aispra @ 2011 05 25, 18:43)
O kokio dydžio šie medeliai turėtų būti? Prie vieno namo mačiau gana gražiai atrodančius purpurinius karklus, skiepytus į kokių 2-2.5 metro kamienus. Bet jie gana kompaktiškis burbuliukai, klevui ar robinijai neprilygs. Taip pat būna gražiais burbulais augančių maumedžių, bet jų labai aukštų nesu mačiusi.


Tokių didesnių norėčiau, aukštis/plotis apie 2 metrus.
O "purpuriniai" karklai - čia spalva?
Atsakyti
jie žali, tai tik toks pavadinimas mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(amarrile @ 2011 05 25, 19:11)
Tikrai ne laikas schmoll.gif Palauk,kol nuzydes,Pavasari anksti skirstytos auga kaip pasiutusios smile.gif

aciu 4u.gif tada paliksiu kitiem metams mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(leliumai @ 2011 05 25, 11:08)
pas mus kaime vienoje sodyboje tujų gyvatvorėje yra nemaža liepa (viskas vienoje linijoje). Nuo liepos lajos pakraščio link kamieno tujos pradeda mažėti, ir ryškiai.

user posted image
pas mane spygliuociai bus sodinami ten kur matyt juodas plotelis uz stulpo, kokie 2 metrai nuo liepu. bet jau kasant radau nemazai saknu.
Atsakyti
QUOTE(Juma81 @ 2011 05 25, 19:54)
Ačiū už atsakymą, bus lengviau ir drąsiau apsispręst. O gal kainą būtų galima sužinot ir kokio maždaug dydžio ji buvo perkant? Kur pirkta? Kiek paaugo per metus?

Pirkau sodinukai.lt. Mokėjau berods apie 25Lt (nes savininkui iš 3 užsilikusių visos atrodė "brokuotos" - kreivoku kotu). Per metus paaugo beveik per sprindį. Sulapoja vėliau už daugumą lapuočių. Dydžiui iliustruoti įkeliu vasaros pabaigos foto:
user posted image
Bet dar norėčiau paagituoti už klevą 'Globosum'. Turiu ir jį aš pati. Man jis labiau patinka už robiniją. Be to, kiek mačiau paaugusių klevų 'Globosum' atrodo gerai, matyta paaugusi robinija tam pačiam sodinukai.lt medelyne nebuvo tokia graži, be to po kažkurios žiemos buvo dalis vainiko nušalusi. Man robinijos gražiausios, kai yra pagenimi jų rutuliukai, neauginama iki max kiek augs. O kleveliai kuo didyn laja tuo žaviau atrodo (bent jau man smile.gif).
QUOTE(vilze @ 2011 05 25, 22:50)
pas mane spygliuociai bus sodinami  ten kur matyt juodas plotelis uz stulpo, kokie 2 metrai nuo liepu. bet jau kasant radau nemazai saknu.

Radai nemažai šaknų - jų greit vėl atsiras ir Tavo spygliuočiai bus "apvalgomi" galingesnės kaimynės.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo leliumai: 26 gegužės 2011 - 04:51
QUOTE(Juma81 @ 2011 05 25, 18:54)
namo paradinėj pusėj galvoju apie tris apskritalajas robinijas. Bandau kurti daugiau klasikinę aplinką, nors išgryninto stiliaus nesiekiu.

del tos pacios priezasties visus metus sekiau siu robibiju vegetacija. Isvada kol kas robiniju nenaudai.
Jas reikia anksti pavasari stipriai nugeneti, sulapoja palyginus su kitais augalais labai velai. Tai reiskia, ilgai stovi "pasisiauses kuolas".
Labiausiai ziurejau i senesnius medzius, nes kol kamienai ploni, vaizdelis dar daugmaz proporcingas ir visai neblogas, bet senesniu medziu vainikai buna nebe tokie simetriski, dalis nusenusi ar apsalusi, todel paradinei pusei... reikia dar gerai pagalvoti ax.gif .
Atsakyti
Kadangi išsirutuliojo nedidelė diskusija apie rutulinius, paklausiu - turiu 3 vnt. klevus Globosum. Pirkdami kažkaip gerai neapžiūrėjom - vieno kamienas (į kurį skiepyta) viršuje kreivas. Na kažkiek linksta į šoną. Ar būtų bent nedidelė tikimybė jį šiek tiek patiesinti? Na, kaip nors pridėjus kuolų, parišus?... Juk realiai nors tas stiebas jau susijormavęs, bet vistiek auga (storėja)?
Atsakyti
Galvosiu dar dėl robinijų. Pažiūrėjau sodinukai.lt, klevų Globosum neturi. Kur dar gauti už normalią kainą?
Spurga577, kur pirkai savo klevus, kokia kaina, dydis? Manau, kad jūsų klevas beaugdamas pats savo formą pasikoreguos smile.gif
Leliumai, o gal ir klevuką pasirodytum ax.gif Kaina, dydis, pirkimo vieta irgi aktuali.
Mano apie 2 m aukščio, bet laja tai varge varge blush2.gif Paradinei pusei norėčiau didesnių, gražiau atrodančių.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Juma81: 26 gegužės 2011 - 13:19
Pirkome pernai vasarą, Sodo skrynios medelyne Juragiuose. Dydis - apie 1,80 m, kaina lyg ir užsifiksavusi apie 130 Lt...

Tai iš 3 per žiemą išliko 2. Prikabinu foto, tai ten matosi truputį viršaus. Dabar bežiūrėdama foto prisiminiau, kad pirkome sulapojusius - net nepastebėjome lizdelio smile.gif Šitoje foto matosi...

user posted image

Tai vėl pasikartosiu dėl to ištiesinimo - ar pavyktų? 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Spurga577: 26 gegužės 2011 - 13:34
Jis tiesiog pasviręs. Galit bandyt rišt prie kuolo iš kairės pusės - turėtų išsitiesint.
Atsakyti
QUOTE(immm @ 2011 05 18, 11:25)
gal kas galėtų padėti surasti atsakymą į tokį klausimą - prieš porą metų iš tėvų parsivežiau kokių 0,7m aukščio aplipusią gausybe žiedų baltają alyvą. tačiau nei pernai, nei šiemet ji man nežydi visi  schmoll.gif  verysad.gif  - jokio pumpurėloio. kame bėdos  g.gif ?


Mūsų alyvos, persodintos prieš 2-4 metus, irgi nežydi. Turime jų keletą, skirtingose sodybos vietose palei rubiažių, žemė - priemolis. Vienas krūmas jau bus daugiau kaip 1,5 m. aukščio, vešlus tankus - bet vis tiek nežydi. Nepertręštos ir šviesos užtenka. Bet matyt, joms iki pilnos laimės dar kažko trūksta?

O aš irgi norėjau pasiteirauti... Turiu sumanymą sode įrengti paukščių girdyklėlę, ko gero, savadarbę (molinė lėkštė ant "kojos"), nes pardavime pas mus dar neteko tokių dalykų matyti. Gal kas iš merginų jau turi paukščių girdyklų savo soduose įsirengę ir pasidalintų patirtimi, ar pasiteisino, ar paukščiai ten lankėsi?
Atsakyti
QUOTE(Juma81 @ 2011 05 26, 14:18)
Leliumai, o gal ir klevuką pasirodytum  ax.gif Kaina, dydis, pirkimo vieta irgi aktuali.

Pirkimo vieta ta pati - sodinukai.lt, kainos dabar mintinai nepamenu, bet tikriausiai apie kokius 35Lt kainavo, pirkta 2009m. pavasarį, foto žemiau daryta praėjusių metų vasaros pabaigoje:
user posted image
o čia iš toliau foto prieš trejetą dienų daryta (žr. tarp pirmos ir antros rutulinės tujos nuo kairės pusės):
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo leliumai: 26 gegužės 2011 - 18:15