Įkraunama...
Įkraunama...

Vokietijos lietuvės

Sveikos,
Gal kuri gyvena/dirba/randasi netoli c&a.... reiktu nedideles paslaugeles... ax.gif vieno skudurelio nera tinkamo dydzio nei pas parduotuvej, nei interneto parduotuvej.
Atsakyti

Jolitka , aš gyvenu netoli "c and a", bet galiu ir nebeužeit čia greit. Jei turi kitus man kontaktus, rašyk  :4u: 

Atsakyti
Aciu tau Bastete dar karta, tik gaila, kad musu paieskos nebuvo sekmingos.

As vel su klausimu/prasymu paaiskinti greiciausiai i moocho kreipiuos ax.gif - kaip yra apskaiciuojamos sventines dienos, kurios ispuola savaites begyje ne savaitgalyje - atlyginime (Gehalt) bei atlyginime su Harz 4 (ar turi itakos) ir tie kurie gauna valandini atlyginima (Stundenlohn). Pyppp.. pyppp... nesusigaudau, o Steuerberaterin kiekvienakart vis kitaip pasakoja, maniskis irgi jau jos nebesupranta.
Pvz. sventine reformacijos diena - ispuola sakykim ketvirtadienyje ir joje nebuvo dirbta - kaip yra Gehlat ir Stundenlohn skaiciuojama?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolitka@yahoo.com: 24 vasario 2017 - 16:05
sorry, as su algom kaip ir nedirbus, o ir pati niekada asmeniskai nesusiduriau su Stundenlohn, tai padeti negaliu. Jei nesat patenkinti isaiskinimu, tai prasykit kad ji pateiktu rastu / grafiskai / su pavyzdziu ir nuoroda i istatyma. Arba ieskokit kito Steuerberater smile.gif
As ir klausimo nesuprantu - jei nedirbta, tai ka tu cia nori paskaiciuoti?.. ir sventines dienos yra sventines dienos (tas pats kaip sekmadienis), nesvarbu kuriuo savaites metu jos ispuola unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo moocho: 24 vasario 2017 - 16:46
QUOTE(moocho @ 2017 02 24, 17:44)
As ir klausimo nesuprantu - jei nedirbta, tai ka tu cia nori paskaiciuoti?.. ir sventines dienos yra sventines dienos (tas pats kaip sekmadienis), nesvarbu kuriuo savaites metu jos ispuola  unsure.gif

As ir saviskiui ta sakau, kad pasirasytu ka sako, nes nu...
Cia , matyt, gastronomijoj kita specifika, mat visas sav. dienas dirba ir sventines taip pat, tai skaiciuojasi kiek suprantu kitaip nei kitu.
Atsakyti
Radau as ta istatyma bet nieko nesuprantu unsure.gif

Gesetz über die Zahlung des Arbeitsentgelts an Feiertagen und im
Krankheitsfall
(Entgeltfortzahlungsgesetz)

§ 2 Entgeltzahlung an Feiertagen
(1) Für Arbeitszeit, die infolge eines gesetzlichen Feiertages ausfällt, hat der Arbeitgeber dem Arbeitnehmer das
Arbeitsentgelt zu zahlen, das er ohne den Arbeitsausfall erhalten hätte.
(2) Die Arbeitszeit, die an einem gesetzlichen Feiertag gleichzeitig infolge von Kurzarbeit ausfällt und für die an
anderen Tagen als an gesetzlichen Feiertagen Kurzarbeitergeld geleistet wird, gilt als infolge eines gesetzlichen
Feiertages nach Absatz 1 ausgefallen.
(3) Arbeitnehmer, die am letzten Arbeitstag vor oder am ersten Arbeitstag nach Feiertagen unentschuldigt der
Arbeit fernbleiben, haben keinen Anspruch auf Bezahlung für diese Feiertage.
Atsakyti
Atrodo supratau, jei del sventiniu dienu sutartas atlygis ar valandos nepasiekiamos, tuomet turi buti skaiciuojamos ir apmokamos sventines dienos, kad bet kokiu atveju butu uztikrintas sutartas atlygis. Susiradau ir visus telefonus, skambinsiu pirmadieni teirautis. O musu Steuerberaterin liepia kiekviena nedirbta sventine diena i darbo laika iskaiciuoti, manau siekdama apsisaugoti, kad nebutu problemu nors darbo valandos kiek sutarta yra uztikrinamos. Zinau, kad ji turejio tokia problema su viena mums pazistama imone. Arba mus visai dundukais laiko blink.gif

As cia viena pasisneku, bet su viltim gal kas panasia situacija turejo rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolitka@yahoo.com: 24 vasario 2017 - 20:17
Guten tag voketaites! Esu naujoke sioje temoje pas jus.narsau per forumus noriu patarimu jau gyvenanciom vokietijoj.su vyru sugalvojom emigruoti i vokietija.as kalba moku.kazkada gyvenau ir dirbau pora metu vokietojoj.dabar esam seima.turiu 8m sunu.ir galvoju jei vaziuoti jau dirbti ir gyventi ten galvoju kaip pervesti vaika i vokietijos mokykla.zinau kad yra lietuviu mokykla.ji mokama aisku.bet jei vesti vaika i vokiska mokykla kaip vaikas adaptuotusi ir aplamai kaip mokykla priimtu svetimsali vaika nemokanti vokiskai.angliskai jis jau gaudosi net kalba neblogai.sunus lt baigs 2klase.
Ka patartumet? ax.gif kaip buvo jums kaip jus pradejote gyvenima vokietojoje...
Atsakyti

Sveikos

-vyresnelis labai gerai. jokiu problemu ar pavydu. isvis nei zodzio tfu tfu tfu. geras amzius tikriausiai. -nepyk, vaikiuko nerodysiu. na ne cia.... 4u.gifir facebookinems dar nerodau. ai mazas dar. spesiu. vyras sako, sulauk bent 2 menesiu. ale blogu akiu bijom. nors as siaip netikiu prietarais, bet kai kalba eina apie vaika ne mane, tai turiu pagalvot. -papugos irgi gerai. sodo namuka vasara pastatem, tai jos dabar ten gyvena. ijungiu vis sildyma joms. nes saltoka. norejom voljera pastatyt prie namuko, bet jau siemet nespejom. tai gal pavasari prisiruosim.
-Saunuolis -Nepergyvenk, ir as taip daryciau :4u:  -Jetau jetau kiek vargo su jom. As dziaugiuosi, kad jokiu naminiu gyvunu nebeturim. Biski liudna, bet ir daug problemu atkrenta. Man diziausia problema budavo, jei reikdavo kur isvaziuoti. Amzinai reikdavo kieno pagalbos prasyti. O viena karta ir apsirge buvo, tai vos nenuplauke atostogos per tuos gyvunus.

Mes neuzilgo kraustysimes, tai sakiau, kategoriskai viska isrusiuosiu, ka ismesiu, ka padovanosiu ar parduosiu. Nes tiek visko prisikaupe, kad baisu...
Tai kur dabar issikraustai? 

Per velai sumasciau ir uzmaciau jusu postus, darem su Schlagsahne. Skaniai gavosi, bet itariu butu buve skaniau su Cremé Fraich. O tortas gavosi ispudingas mano mazosios keturiems, ant virsutinio nuimamo sluoksnio padariau pili is vafliu! [url="http://www.part.lt/perziura/8fd6c238008795a7e594a0f49add9b02820.jpg"]8fd6c238008795a7e594a0f49add9b02820.jpg[/url]
Tikrai labai vyke ir grazu :wub: 

Heey, Miargos. SM dinozauras atsinaujino :lietuva:  Ar seniai ?? Aš netyčia linką paspaudžiau, taikiau į banką savo  :laugh: Su Valentinu visas!! :heart:  :heart:  :heart:
Linkiu dazniau ta linka paspausti.  :P  Kaip sekasi?

Sveikos, Gal kuri gyvena/dirba/randasi netoli c&a.... reiktu nedideles paslaugeles... ax.gifvieno skudurelio nera tinkamo dydzio nei pas parduotuvej, nei interneto parduotuvej.
Jei dar aktualu, rasyk ko reikia. Gal nestaigiai,bet mes ju cia daug turim. O galima per interneta pasiziureti kokiam filiale buten tas daiktas yra? Nes zara  mes taip pasitikrinam. H&M nezinau dabar ar ir pasitikrinam? Zodziu, galiu paziureti. Ir vakar kaip tik buvau. Mes cia Essene pirma menesio penktadieni shopinames iki 24 val. Bet jau 22 val jau buvome gatavos :D . Tik i lova besinorejo :blush-anim-cl:  Mes su vyru ne to gripu, neto bronhitu persirgom. Jis tai pasiskiepyjes, o as ne. Tai savaite su temperatura iki 40. O jis be temperaturos. Ir jau toks kosulys. Dar ir po 3 sav jo neatsikraciau. Ir kaimynai is gretimo namo duetu prasirgo. Ir daug aplinkui su tokia keista infekcija. O kas "geriausia" , kad nuo temperaturos geriau ibuprofena. O pasirodo prie sitos infekcijos negalima nei apsirino, nei ibuprofeno. Tik paracetamoli. Is kur man zinoti su kokiu virusu kas nesiderina :fool: . Taip gyd ir pasakiau. Bet zarnyna tai "suerzinau". Tai dar sito reikalo nesusitvarkiau. Neliudna. Yra ka veikt :liezuvis:  Pas mus siandien jau lyg pavasaris. Galvoju as sodinti ar nesodinti svogunus ir petrazoles i lauka i siltnamiuka. Gal jau nebebus salciu. Strazdas vel pieva aeruoja. Tikiuosi neisars, kaip praeitais metais pas kaimyna, o uzpreitais metais kaip ir pas mane :wink:
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jblmami: 04 kovo 2017 - 13:09

Persiprasau. Redagavau teksta. Tai isdarke pastraipas. Ir niekaip negaliu vel pakoreguoti. Durniu laivas.

Atsakyti
QUOTE(jblmami @ 2017 03 04, 14:04)
Jei dar aktualu, rasyk ko reikia. Gal nestaigiai,bet mes ju cia daug turim.

Aciu, aciu visoms uz pagalba, bet jau nebereikia. Siaip ne taip uztikau internete ir nugriebiau, bet buvo prierasas, kad greit isperkamas dydis. Siandien jau parsinesiau, bet dar nesimatavau.
Pas mus irgi siandien labai grazus oras, beveik visa diena lauke prabuvom, mazoji is lauko grizus be vakarienes nuluzo... idomu kiek ilgai rolleyes.gif Ryt iduodiu ja Omai, o pati vel prie popieriu..... jau trecia savaite popieriuose ir strese, busena nenormali, tik vienas pliusas, kad pora kg nukrito.
jurga99, as asmeniskai neturiu ka patart, mano pradzia buvo kitokia smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolitka@yahoo.com: 04 kovo 2017 - 19:39

jurga99, as asmeniskai neturiu ka patart, mano pradzia buvo kitokia smile.gif
[/quote]
verysad.gif
Gal kas turi savu trumpu istoriju ar patarimu...
Atsakyti