Įkraunama...
Įkraunama...

Dobermanai

Laba, laba smile.gif Aš dobermanus auginau 20 metų. Ir tik prieš 5 metus šią nuostabią veislę iškeičiau į kitą. Dabar pasirinkau ne tokią temperamentingą veislę ir ilgaplaukius šunis vien todėl, kad galėčiau juos palikti lauke ir nereikėtų bėgti, lėkti bijant, kad palikti lauke ilgesniam laikui gali sušalti.
Savo dobermanus ir kitus savo šunis šeriu jautiena ir sausu "Taste of the Wild" maistu. Ryte sausas, o vakare jautiena. Dar gaudavo kartą per savaitę pagriaužti veršio uodegą. Kiek maisto duoti, tai labai priklauso nuo šuns dydžio ir jo fizinio aktyvumo. Na, dobermanas amžinai alkanas, tad reikia žiūrėti, kad tik nestorėtų rolleyes.gif
Jam labai svarbu, kad šalia visada būtų žmogus, kad su juo užsiimtų. Tad, dažni ilgi pasivaikščiojimai, kai šuo gali laisvai lakstyti be pavadžio yra būtini. Kaip ir būtina dresūra nuo pat mažens. Tikrai būtina eiti pas profesionalus ir mokinti šunį. Jie labai imlūs ir viską išmoksta labai greitai smile.gif . Po pusmečio jūs suprasite, kad tas 'vargas' vesti šunį į aikštelę duoda rezultatus. Jūs galite vestis šunį be pavadžio, nubėgęs ir pašauktas jis bematant pas jus atbėgs ir t. t. Dobermanui ypač jaunam būtina kaip reikiant palakstyti kiekvieną dieną. Tuomet jis namuose 'nebelipa' ant galvos. Nežinau, ką dar apie juos parašyti ax.gif Man atrodo, kad internete ir taip jau daug informacijos galima rasti smile.gif
Štai taip nutinka, kai nebėra ką veikti, iš serijos 'pagalvėlių daugiau nebus' tongue.gif

vartotojo įkelta nuotrauka
Atsakyti
QUOTE(Dalelė @ 2017 02 26, 17:02)
Savo dobermanus ir kitus savo šunis šeriu jautiena ir sausu "Taste of the Wild" maistu. Ryte sausas, o vakare jautiena. Dar gaudavo kartą per savaitę pagriaužti veršio uodegą. Kiek maisto duoti, tai labai priklauso nuo šuns dydžio ir jo fizinio aktyvumo. Na, dobermanas amžinai alkanas, tad reikia žiūrėti, kad tik nestorėtų rolleyes.gif

O kiek tos jautienos ir kokios duodat?
Kažin pas kokį šiauliuose rimtą dresuotoją reiktų eit.
Atsakyti
QUOTE(Butkus @ 2017 02 26, 20:39)
Kažin pas kokį šiauliuose rimtą dresuotoją reiktų eit.

Šiauliuose Virgis Lukošius arba Marius Petraitis gali padėt.
Atsakyti
QUOTE(Dalelė @ 2017 02 26, 17:02)
Savo dobermanus ir kitus savo šunis šeriu jautiena ir sausu "Taste of the Wild" maistu. Ryte sausas, o vakare jautiena.

O kiek gramų jautienos duodat?
Atsakyti
QUOTE(Butkus @ 2017 02 28, 16:39)
O kiek gramų jautienos duodat?

Aš duodavau apie 600 gr. Bet mano dobermanas buvo labai stambus ir visada aktyviai judėdavo. Jau daug metų turiu savo mėsininką turguje, tad iš jo perku jautienos paslėpsnius. Bet kadangi daug metų perku, tai už tą pačią kainą man prideda ne tik paslėpsnių, bet ir jautienos kulninės ir kitokios geresnės mėsos. Kurios kartais ir šunims net gaila duoti smile.gif
Atsakyti
Pasidalinkit patirtim jei galit. Gavau dobermaniukę, trys mėnesiai jai. Veisėjas nurodė duoti sauso maisto po 170g penkis kart per parą. Viskas čia ok? Kažkodėl man daugokai pasiridė, bet gal reikia tiek augančiam?
Atsakyti
QUOTE(Butkus @ 2017 03 19, 11:09)
Pasidalinkit patirtim jei galit. Gavau dobermaniukę, trys mėnesiai jai. Veisėjas nurodė duoti sauso maisto po 170g penkis kart per parą. Viskas čia ok? Kažkodėl man daugokai pasiridė, bet gal reikia tiek augančiam?

Kiekviena sauso maisto rūšis yra skirtinga ir paros normos skirtingos. Jas reikia žiūrėt kiekvieną individualiai, įskaitant ir šuns svorį, amžių, aktyvumą bei šuns medžiagų apykaitą. Man užkliuvo kitas dalykas - 5 kartus tokio amžiaus šunį šert šiek tiek per per dažnai. Jam pilnai užtenka 3 kartų. Kai kurie veisėjai šeria ir dukart.
Atsakyti