Egzistuoja 6 kliūtys, galinčios sutrukdyti net pačiai geriausiai dietai. Išmokite jas atpažinti ir jums pavyks kontroliuoti padėtį bei suprasti, kodėl vis varstote šaldytuvą, net jei nesate alkana.
1. Jūs neišsimiegate. Miego trūkumas apsunkina svorio kontrolę. Jei žmogus pavargęs, jo organizme sumažėja leptino – specialus baltymas, reguliuojantis apetitą. Jei pastoviai neišsimiegate, alkio jausmas didėja, o kalorijos deginamos lėčiau.

Padidėja ir hormono kortizono kiekis, todėl organizmas pradeda reikalauti daugiau angliavandenių, kurie neišvengiamai didina riebalų sankaupas.


2. Jūsų vartojami produktai pakankamai nepasotina.
Daugumai moterų, kad pasisotintų, reikia maždaug 1,5 kg maisto per dieną. Jei suvalgote mažiau, nuolat jaučiatės alkana. Kad nejaustumėt alkio, ir nepriaugtumėt papildomų kilogramų, vartokite daug ląstelienos ir vandens turinčius, bet nekaloringus produktus (dauguma vaisių ir daržovių). Pavyzdžiui, greipfrutas – tai 90 proc. vandens ir tik 78 kcal. Valgydama tokius produktus ilgiau jausitės soti.


3. Valgote iš didelių lėkščių
. Kuo didesnė lėkštė – tuo daugiau į ją kraunate maisto. O kuo daugiau maisto prieš akis – tuo daugiau suvalgote. Paprastai, suvalgote viską, kas įdėta. Turite įprasti neprisikrauti pilnų lėkščių. Valgykite lėčiau, ilgai kramtydama mažus kąsnelius. Taip jūsų skrandis turės pakankamai laiko duoti signalą į smegenis, jog jau pasisotinta.


4. Jūs pripratote prie mažo angliavandenių kiekio dietos.
Vartojantys per mažai angliavandenių turinčius produktus yra linkę kompensuoti tai kitu gausiai suvalgomu maistu vėliu paros metu. O jei valgytumėt pakankamai angliavandenių dienos metu, jie padėtų jums palaikyti optimalų serotonino kiekį, kuris reikšmingas apetito kontrolės mechanizmui. Jei vartojate per mažai angliavandenių, sumažėja serotonino ir padidėja apetitas. Be to, mažo angliavandenių kiekio dieta ne visada yra mažo kaloringumo dietos sinonimas. Yra “gerųjų„ angliavandenių (vaisiai, daržovės ir javai) ir „blogųjų“ angliavandenių (tortai, pyragaičiai). Pasistenkite subalansuoti savo dietą teisingai.


5. Šokoladukas netinkamu metu.
Nereikia visiškai atsisakyti šokolado, tačiau geriau nevalgykite jo, kai skrandis tuščias – pasilikite desertui. Jei suvalgysite šokoladuką praėjus 15-30 min po valgio, mažesnė tikimybė, kad išsivystys psichologinė priklausomybė nuo šokolado.


6. Valgote žiūrėdama televizorių.
Jei įpratote valgyti žiūrėdama televizorių, rizikuojate dėl 2 priežasčių: jūsų smegenys gali susieti maistą su TV ir todėl žiūrėdama jį nuolat jausite alkį; antra – kadangi dėmesys sutelktas ne į maistą, nenustojate valgyte net tada, kai pasisotinate, nes smegenys tuo metu yra užimtos kitais dalykais ir negali kontroliuoti pasisotinimo proceso.  Sąlyginiai refleksai, deja, išsiugdo labai greitai.
Pasistenkite valgyti visada toje pačioje vietoje, niekuo papildomai neužsiimdama. Antraip valgote nesąmoningai, vadinasi, esate linkusi persivalgyti.