Įkraunama...
Įkraunama...

Sportuojam su žemu kraujo spaudimu

Sveikos, taigi pradėjau sportuoti prieš porą mėnesių turbūt. Seniau atrodo buvo jau organizmas pripratęs prie žemo spaudimo, o gal jis net buvo pakilęs nuo nesveikos gyvensenos hihihi.gif bet dabar kai pradėjau stengtis sveikiau maitintis ir sportuoti, jaučiu vėl nukrito spaudimas. Kartais net treniruotės metu pajuntu kad ima suktis galva, bet čia pastebėjau kai oro mažiau patalpoj. O šiaip ėmė temti akyse kai staigiai atsistoju. Jau nuo paauglystės beveik nejutau žemo spaudimo simptomų, o dabar va vėl. Gal neveltui daug kur rašo, kad sportas mažina spaudimą? blink.gif o kaip jūs, kurios kamuojatės su žemu kraujo spaudimu, sportuojat? unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Top_Secret @ 2015 08 15, 23:26)
Sveikos, taigi pradėjau sportuoti prieš porą mėnesių turbūt. Seniau atrodo buvo jau organizmas pripratęs prie žemo spaudimo, o gal jis net buvo pakilęs nuo nesveikos gyvensenos  hihihi.gif  bet dabar kai pradėjau stengtis sveikiau maitintis ir sportuoti, jaučiu vėl nukrito spaudimas. Kartais net treniruotės metu pajuntu kad ima suktis galva, bet čia pastebėjau kai oro mažiau patalpoj. O šiaip ėmė temti akyse kai staigiai atsistoju. Jau nuo paauglystės beveik nejutau žemo spaudimo simptomų, o dabar va vėl. Gal neveltui daug kur rašo, kad sportas mažina spaudimą? blink.gif  o kaip jūs, kurios kamuojatės su žemu kraujo spaudimu, sportuojat?  unsure.gif

na kaip tik sportuojant manau turi kilti spaudimas...
Atsakyti
Sportuoju jau daug metu su zemu spaudimu. Spaudimas nesikeicia. Po pratimu, kuriuos daryti reikia atsigulus ar pasilenkus, keldamasi visad prisilaikau i ka nors. Galva nuolat svaigsta ir tai niekaip nesikeicia smile.gif kartais buna is viso juodu dienu, kai zaibuoja akyse, silpna, ima ziovulys, netgi pastebiu, kad kiti sportuojantys stebi mane smile.gif pavalgius paprastai buna lengviau sportuot. Ir ryte geriau to nedaryt. Bent jau man tada visai silpna buna.
Atsakyti
Aš kažkada turėjau problemų su žemu spaudimu, bet ėmus reguliariai sportuoti, susitvarkė. Tik reikia stengtis nepervargti.
O kai man pradeda akyse temti staigiai stojantis, būna nukritęs hemaglobinas. Ir žiovulys dėl to atsiranda, nes dėl hemaglobino stokos susilpnėja organizmo aprūpinimas deguonimi. Pasidarykit kraujo tyrimus, gal ėmus sveikiau maitintis organizmas kažko nebegauna.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo liusė: 23 rugpjūčio 2015 - 21:12
QUOTE(liusė @ 2015 08 23, 21:08)
Aš kažkada turėjau problemų su žemu spaudimu, bet ėmus reguliariai sportuoti, susitvarkė. Tik reikia stengtis nepervargti.
O kai man pradeda akyse temti staigiai stojantis, būna nukritęs hemaglobinas. Ir žiovulys dėl to atsiranda, nes dėl hemaglobino stokos susilpnėja organizmo aprūpinimas deguonimi. Pasidarykit kraujo tyrimus, gal ėmus sveikiau maitintis organizmas kažko nebegauna.

As irgi del zemo spaudimo nepastebejau jokiu pozymiu bet va kai turejau mazakraujyste tai nulipus nuo treniruoklio apsisukdavo galva ir aptemdavo akyse.
Atsakyti
QUOTE(EnBlanc @ 2015 08 23, 21:22)
Sportuoju jau daug metu su zemu spaudimu. Spaudimas nesikeicia. Po pratimu, kuriuos daryti reikia atsigulus ar pasilenkus, keldamasi visad prisilaikau i ka nors. Galva nuolat svaigsta ir tai niekaip nesikeicia smile.gif kartais buna is viso juodu dienu, kai zaibuoja akyse, silpna, ima ziovulys, netgi pastebiu, kad kiti sportuojantys stebi mane smile.gif pavalgius paprastai buna lengviau sportuot. Ir ryte geriau to nedaryt. Bent jau man tada visai silpna buna.



Na lengviau žinot, kad ne man vienai taip ax.gif dėl žiovulio tai niekada nesusiejau, kad tai gali būti susiję su spaudimu blink.gif

QUOTE(guodzik @ 2015 08 24, 22:44)
As irgi del zemo spaudimo nepastebejau jokiu pozymiu bet va kai turejau mazakraujyste tai nulipus nuo treniruoklio apsisukdavo galva ir aptemdavo akyse.


Na mažakraujystę tai atmesčiau, nes hemoglobinas pas mane visada buvo ypatingai geras.
Atsakyti
QUOTE(Top_Secret @ 2015 08 24, 22:47)
Na mažakraujystę tai atmesčiau, nes hemoglobinas pas mane visada buvo ypatingai geras.

Iš patirties žinau, kad "ypatingai geru" hemoglobinu žmonės vadina skaičiukus prie max.ribos. Iš tiesų, tai aukštesni skaičiai reiškia tiesiog tirštesnį kraują, o ne kažkokį geresnį rodiklį. Tirštesnį kraują org-me varinėt reik didesnių resursų, jei sporto metu (ir ne tik sporto, bet ir kasdienybėj) suvartojat mažai skysčių, galit jausti ir svaigimą, ir akių temimą ir pan. Tai signalizuoja viena - nepakankama kraujotaka smegenyse.
Spaudimą reiktų pamatuoti, nes tas "jaučiu" yra labai subjektyvu, iš to ką rašot - nepanašu. Greičiausiai spaudimas bus aukštas, nes taip org-mas bandys kompensuot geros kraujotakos poreikį. O vat kad smegenims trūksta deguonies - labai panašu (tirštas kraujas, mažakraujystė, kraujagyslių pakitimai ir t.t.)
Reik peržiūrėt skysčių vartojimą ir fizinį krūvį 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2015 08 25, 09:08)
Iš patirties žinau, kad "ypatingai geru" hemoglobinu žmonės vadina skaičiukus prie max.ribos. Iš tiesų, tai aukštesni skaičiai reiškia tiesiog tirštesnį kraują, o ne kažkokį geresnį rodiklį. Tirštesnį kraują org-me varinėt reik didesnių resursų, jei sporto metu (ir ne tik sporto, bet ir kasdienybėj) suvartojat mažai skysčių, galit jausti ir svaigimą, ir akių temimą ir pan. Tai signalizuoja viena - nepakankama kraujotaka smegenyse.
Spaudimą reiktų pamatuoti, nes tas "jaučiu" yra labai subjektyvu, iš to ką rašot - nepanašu. Greičiausiai spaudimas bus aukštas, nes taip org-mas bandys kompensuot geros kraujotakos poreikį. O vat kad smegenims trūksta deguonies - labai panašu (tirštas kraujas, mažakraujystė, kraujagyslių pakitimai ir t.t.)
Reik peržiūrėt skysčių vartojimą ir fizinį krūvį 4u.gif

Na žinot skysčių geriu 7-10 stiklinių per dieną, tai kažkaip nelabai įsivaizduoju kaip jų galėtų būti mažai. Ir ne, kavos bei kitų gėrimų čia neskaičiuoju. lotuliukas.gif

"tirštas kraujas, mažakraujystė, kraujagyslių pakitimai ir t.t."
Prirašėt Rasma jūs man čia diagnozių tai ačiū, o kad visi gydytojai taip iš oro nustatinėtų viską doh.gif mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Top_Secret: 25 rugpjūčio 2015 - 10:23
Arba jeigu nesenai sportuojat gal nedavalgot.
Atsakyti
QUOTE(Top_Secret @ 2015 08 25, 11:21)

Kokią čią diagnozę parašiau? g.gif Neįskaitau pati. Pasvarstymai tiesiog kas g.b. Temimas akyse ir galvos svaigimas dažniausiai susijęs su galvos smegenų kraujotaka, antroj vietoj - galbūt širdies-kraujagyslių sis-ma, bet jau žinotumėt tai pati. O kokio tikslumo jūs norit iš interneto? Tai viskas čia iš oro. Jūs pati net neparašėt, tai koks tas "žemas" spaudimas sporto metu? g.gif
Nenorit skaityt svetimų minčių forume, tai eikit pas gyd., nustatys viską, žinosit ir nereiks klausinėti 4u.gif

Aš per intensyvesnę treniruotę išgeriu iki 1-1.5 l vandens vasarą ir aišku dar visądien gurkšnoju savo "normą".
Atsakyti
Aš dėl tų žiovulių galvojau netgi eit pas kokį sporto daktarą, nes man kai užeina sporto metu, tai beveik negaliu susičiaupt. Pati suprantu, kad deguonies trūkumas, bet priežasčių nerandu. Nes taip būna ne visada. Gal sakyčiau kai mažiau pavalgius, tada gal tas žiovulys g.gif Mano įprastoj būsenoj spaudimas normalus būna 55/90, sporto metu nežinau, neturiu kaip pasimatuot biggrin.gif
Kraujo tyrimą darausi reguliariai, hemoglobinas normoj (net nėra prie pat žemutinės ribos). Galvojau gal kalio, magnio, B12 trūksta, pasidariau tyrimus keletą kartų, tai irgi viskas norma. Ir kardiogramą padarė. Skysčių suvartoju reguliariai ~1,5 l per dieną, sporto metu visada - 0,6 l papildomai. Kraujo tirštumas idealus, šlapimas irgi. Tikrai nesuprantu kodėl taip yra.
Atsakyti
Žiūrint koks tas spaudimas ir matyt individualūs jutimai. Šiaip mano irgi prie žemesnių, dažniausiai 100/60, bet būna ir žemiau. Šiandien pvz. pas gyd. buvau siuntimo, tai pamatavo ir buvo 80/40, tačiau man nesukelia nei diskomforto, nei žiovulio dažnesnio nepastebiu unsure.gif

Sportas man atvirkščiai, labai reguliuoja spaudimą į gerąją pusę ax.gif

Bet jei sportas įtakoja kažkaip neigiamai (dar labiau krinta spaudimas, atsiranda nemalonių simptomų/jutimų), tai visad būtina peržiūrėti sporto krūvį (gal kažkas per daug, per sunku ir t.t.), aišku kreiptis į medikus (juk būna atvejų ir kai kamuoja ortostatinė hipotenzija, o ir šiaip visokių laikinų sutrikimų būna..čia iki begalybės galima ieškoti priežasčių ax.gif
Atsakyti