Įkraunama...
Įkraunama...

Saulės kolektoriai ir baterijos - 3

sveiki ...ar kas nors naudojates saules parku ...idomu ar vertas sitas varijantas ?

kiek dalyvauju forume, dar neteko girdeti. Taciau jau imokejau pirmini mokesti, pateikiau paraiska paramai, tai link kovo pabaigos turetu buti aiskiau. Pati parka turetu priduoti eksploatacijai vasario men. pabaigoje. Zinoma, parko statytojai perspejo, kad pasilieka teise veluoti iki 2 menesiu, perspedami pirkeja rastu. Gali buti, kad Dzukiska pirkia taip pay perka parko dalele. Pirminiais skaiciavimais 1 kWh turetu kainuoti 0.065 EUR, t.y. beveik 4 kartus pigiau, nei siulo nepriklausomi tiekejai. Nano atveju su APVA parama atsipirktu per 5 metus.

Atsakyti

?

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo trintuks: 30 sausio 2022 - 20:00

jei ne paslaptis koki parka pasirinkot?

Atsakyti

jei ne paslaptis koki parka pasirinkot?

elektrum Šiaulių rajone. Rinkausi, nes žada pradeti eksploatuoti vasario pabaigoje, kai prasideda efektyviausias saules elektrinės sezonas. Iki kovo 11 APVA žada paskelbti paramos rezultatus. Tai viskas labai gražiai sutampa. Jei APVA neduos paramos, vistiek pirksiu, nes paraišką  galima teikti kiek nori kartų. Taip pat APVA stengiasi palikti rezerve prašytojus, kurie netilpo į pinigus, skirtus paramai. Šie prašytojai turi pirmumą sekančioje paramoje, arba skiriant papildomus pinigus paramai.

Kovo mėnesio pabaigoje elektrum žada pradėti eksploatuoti parką Klaipėdos rajone. Sekanti bus ignitis, bet tik rugsėjo mėn. Todėl žiemos sezone, turėdamas elektrinę, iki pavasario turėsi labai mažą naudą

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sevas: 31 sausio 2022 - 16:36
QUOTE(sevas @ 2022 01 31, 16:35)
...
Jei APVA neduos paramos, vistiek pirksiu, nes paraišką  galima teikti kiek nori kartų. Taip pat APVA stengiasi palikti rezerve prašytojus, kurie netilpo į pinigus, skirtus paramai. Šie prašytojai turi pirmumą sekančioje paramoje, arba skiriant papildomus pinigus paramai.
...

Atsargiai su tokiu požiūriu. Nesidomėjau nutolusių SE APVA reikalavimais, bet norint ant stogo statyti SE tai tikrai yra reikalavimas kad pirkti ir montuoti gali tik padavęs prašymą. Ir į kitą APVA šaukimą nebegalėsi pretenduoti, jei viską jau esi susipirkęs (ir tikriausiai susimontavęs). Gal tik pakliuvus į rezervą jau nebesvarbu laukti, kol atras pinigų.
Atsakyti

Atsargiai su tokiu požiūriu. Nesidomėjau nutolusių SE APVA reikalavimais, bet norint ant stogo statyti SE tai tikrai yra reikalavimas kad pirkti ir montuoti gali tik padavęs prašymą. Ir į kitą APVA šaukimą nebegalėsi pretenduoti, jei viską jau esi susipirkęs (ir tikriausiai susimontavęs). Gal tik pakliuvus į rezervą jau nebesvarbu laukti, kol atras pinigų.

APVA citata

Išlaidos yra tinkamos finansuoti, kai jos patirtos  Fizinio asmens (t. y. įrangos įsigijimo išlaidas pagrindžiantys dokumentai išrašomi Registracijos formoje nurodytam arba įgaliotam asmeniui)  arba Registracijos formoje nurodyto vartojimo objekto bendraturčio nuo kvietimo teikti Registracijos formas paskelbimo dienos, tačiau įranga iki Registracijos formos pateikimo dienos negali būti sumontuota.

 

Esate teisus. Todėl viską derinu, kad sutaptų. Sutartyje su elektrum yra punktas, kad nagavus paramos, galiu atsiimti avansą. Mano atveju, paraiška jau paduota, saulės parkas geriausiu atveju pradės veikti vasario pabaigoje, APVA sąlygos įvykdytos. Jei paramos negausiu ir nepateksiu į rezervą, spręsiu, atidėti pirkimą, ar ne.

 

APVA citata tačiau įranga iki Registracijos formos pateikimo dienos negali būti sumontuota. 

Įdomu, paraišką pateikei, gali montuoti, sumontavai. Paraiškos netenkino, bet APVA sąlygos įvykdytos. Ar turi teisę pakartotinai prašyti APVA paramos, ar ne? Reiks bandyti paskambinti APVA

 

Skambinau APVA, atsakymas: jei patenki į rezervą, gali sekančiame kvietime teikti paraišką. Jei ne rezerve, negali. 

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sevas: 01 vasario 2022 - 15:09

sveiki besidomintys saules parkais.

Mano 7 kW dalis saules parke pradejo tiekti el energja rugsejo 14. Iki spalio 1 spejo pagaminti 404 kWh, sunaudojau 294 ir 110 liko saugojimui.

Atsirado idomybiu. Instaliuota galia 7 kW, o ESO nurodo Elektrinės leistina generuoti galia, 6,157 kW. Paprasiau mano tiekeja Elektrum paaiskinti, kas tai. Gavau issamu, gana painu atsakyma, jei kam bus idomu, galesiu paviesinti. Man buvo aktualu, kiek elektrine pagamins man elektros, nes pagal sutarti 7 kW pirmais metais turi generuoti 7 x 1120 kWh/metai= 7840 kWh. Jei pagal leistina galia 6.157 kW x 1120= 6895. Po mano atkaklaus reikalavimo atsakyti, kiek per metus bus man generuota el energijos ir 3 dviprasmisku atsakymu, patikslino, kad tieks 7 x 1120= 7840, kuo ir pasitenkinau, nes el laiskas jau dokumentas.

Po to seke pirmoji sakaita, kuri visiskai supainiojo mano supratima. Kadangi generavo 16 dienu, 

Už elektrinės galią (laikotarpis) 2022.09.01 -2022.09.30 3.49 kWh x 2.08000 €= 7.26 € + PVM = 8.78 €

Laukiu sekancios saskaitos uz pilna menesi, nes mano sutartis, kad mokesiu ne uz galia, o uz tiekiama el energijos kWh. Saskaitoje neradau mokescio uz pasaugojima, mokescio uz elektrines prieziura. Zodziu, gaves sekancia sakaita, kada matysiu visa menesio isklotine, pradesiu klausineti.

Ir dar. ESO reklamuodama ir instaliuodama naujus skaitiklius sake, lad savitarnoje bus galima matyti el energijos sunaudojima 15 minuciu tikslumu. Kol kas radau tik grafika kas menesis. Ir sitai aiskinsiuos po sekancios saskaitos.

Jei kam idomu, Elektrum atsiusta saskaita galesiu paviesinti

Atsakyti

sveiki besidomintys saules parkais.

Mano 7 kW dalis saules parke pradejo tiekti el energja rugsejo 14. Iki spalio 1 spejo pagaminti 404 kWh, sunaudojau 294 ir 110 liko saugojimui.

Atsirado idomybiu. Instaliuota galia 7 kW, o ESO nurodo Elektrinės leistina generuoti galia, 6,157 kW. Paprasiau mano tiekeja Elektrum paaiskinti, kas tai. Gavau issamu, gana painu atsakyma, jei kam bus idomu, galesiu paviesinti. Man buvo aktualu, kiek elektrine pagamins man elektros, nes pagal sutarti 7 kW pirmais metais turi generuoti 7 x 1120 kWh/metai= 7840 kWh. Jei pagal leistina galia 6.157 kW x 1120= 6895. Po mano atkaklaus reikalavimo atsakyti, kiek per metus bus man generuota el energijos ir 3 dviprasmisku atsakymu, patikslino, kad tieks 7 x 1120= 7840, kuo ir pasitenkinau, nes el laiskas jau dokumentas.

Po to seke pirmoji sakaita, kuri visiskai supainiojo mano supratima. Kadangi generavo 16 dienu, 

Už elektrinės galią (laikotarpis) 2022.09.01 -2022.09.30 3.49 kWh x 2.08000 €= 7.26 € + PVM = 8.78 €

Laukiu sekancios saskaitos uz pilna menesi, nes mano sutartis, kad mokesiu ne uz galia, o uz tiekiama el energijos kWh. Saskaitoje neradau mokescio uz pasaugojima, mokescio uz elektrines prieziura. Zodziu, gaves sekancia sakaita, kada matysiu visa menesio isklotine, pradesiu klausineti.

Ir dar. ESO reklamuodama ir instaliuodama naujus skaitiklius sake, lad savitarnoje bus galima matyti el energijos sunaudojima 15 minuciu tikslumu. Kol kas radau tik grafika kas menesis. Ir sitai aiskinsiuos po sekancios saskaitos.

Jei kam idomu, Elektrum atsiusta saskaita galesiu paviesinti

Atsakyti
QUOTE(sevas @ 2022 10 24, 19:22)
...
Laukiu sekancios saskaitos uz pilna menesi, nes mano sutartis, kad mokesiu ne uz galia, o uz tiekiama el energijos kWh. Saskaitoje neradau mokescio uz pasaugojima, mokescio uz elektrines prieziura.
...

Turint nutolusią SE tikrai neapsimoka rinktis 1 plano, t.y. mokėti už atsiimtas kWh.
Matematika paprasta:
planuojamas atgauti 7840kWh x 0,04477eur viso per metus būtų 351eur,
o jei pasirinkus 2 planą už galią, tai skaičiai yra 7kW x 2,52eur x 12mėn 211,68 eur/metus.
mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(sevas @ 2022 10 24, 20:21)
Mano 7 kW dalis saules parke pradejo tiekti el energja rugsejo 14. Iki spalio 1 spejo pagaminti 404 kWh


Mano saulės elektrinė per visą rugsėjį pagamino 499,34 kWh. Elektros generacija rugsėjo pradžioje buvo gerokai didesnė nei antrojoje pusėje ir nuo 14 d. pagamino 234,2 kWh. Saulės elektrinės galia - 6,75 kW.

Tamstos generacija 404 kW per tą patį laikotarpį su labai panašaus galingumo elektrine žiūrisi pakankamai patraukliai.

Mano elektrinės prasta orentacija, tad preliminari generacija per metus turėtų būti maždaug 92% mažesnė nei optimalios orentacijos atveju. Per beveik metus (generacija pradėta lapkričio 9 d. ir vertinta iki spalio 24 d.) pagamino 6,26 MWh elektros energijos. Vertinant kad 6,75kW elektrinė optimalios situacijos atveju turėtų pagaminti apie 6750 kWh per metus, 92% mažesnė generacija būtų ~6,21MWh taip kad viskas ± sutampa.

Plius dar dalis mano saulės panelių iki 12 val. - 13 val. būna šešėlyje, saulės panelės be optimaizerių, kuriuos ateityje žadu sumontuoti (gal yra galinčių pagelbėti juos įsigijant? smile.gif ).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 25 spalio 2022 - 09:37
QUOTE(mintas @ 2022 10 25, 09:24)
...
Plius dar dalis mano saulės panelių iki 12 val. - 13 val. būna šešėlyje, saulės panelės be optimaizerių, kuriuos ateityje žadu sumontuoti (gal yra galinčių pagelbėti juos įsigijant? smile.gif ).

Pabandykit čia:
https://ersandus.lt/...-12-m-kabeliai/
Atsakyti
QUOTE(silainiai @ 2022 10 25, 12:37)


Skambinau, sakė sandėlį neturi, tiems kas perka gražina pinigus
Atsakyti