Įkraunama...
Įkraunama...

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos?

Paskaičiau šį straipsnį ir susimąsčiau - o kodėl gi?

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos. Psichologės komentaras

Man panašu, kad gerb. psichologė neturi turi žalio supratimo apie gimdymą ir kodėl moterys nori jog jame dalyvautų vyras, draugė, mama ar dula.

Kas dalyvavo jūsų gimdyme? Kodėl? Ar manote, kad papildomas žmogus gimdyme (mama, dula, draugė) būtų pravertęs?
Atsakyti
Na, nežinau kaip ten buvo žmonijos priešaušryje, kai mes dar pereidinėjom į žmogaus pavidalą, bet jau nuo vėlesnių laikų, o ypač nuo mokslui pasiekiamų šaltinių - archeologijos radinių ir rašytinių - žinom aiškiai viena - kad moteris niekad negimdė ir tuo labiau negyveno viena atsiskyrusi nuo bendruomenės. VISADA gimdančiai moteriai kas nors padėdavo arba buvo prašoma padėti.

Todėl straipsnio tema yra ne apie tai, ką skelbia jo pavadinimas. Straipsnio tema yra - kodėl moterys ligoninėje, kurioje šiaip jau iš idėjos turėtų jaustis saugiai ir ne vienos, visgi jaučiasi lyg būtų vienos ir pavojuje, todėl kviečiasi ką nors būti šalia?
Atsakyti
Neturėjau jokio noro, kad dalyvautų vyras-mama-draugė. Kai man skauda, koncentruojos tik į save, o aplinkiniai tik erzina. Gimdžiau ligoninėse, visuomet jaučiaus saugi.
Atsakyti
QUOTE(suvi @ 2016 03 23, 08:27)
Straipsnio tema yra - kodėl moterys ligoninėje, kurioje šiaip jau iš idėjos turėtų jaustis saugiai ir ne vienos, visgi jaučiasi lyg būtų vienos ir pavojuje, todėl kviečiasi ką nors būti šalia?


thumbup.gif Labai geras klausimas!
Atsakyti
QUOTE(suvi @ 2016 03 23, 09:27)


Todėl straipsnio tema yra ne apie tai, ką skelbia jo pavadinimas. Straipsnio tema yra - kodėl moterys ligoninėje, kurioje šiaip jau iš idėjos turėtų jaustis saugiai ir ne vienos, visgi jaučiasi lyg būtų vienos ir pavojuje, todėl kviečiasi ką nors būti šalia?

as tai nesuprantu, ko cia nesuprast???? Jauciasi nesaugios, nes gimdo tarp svetimu zmoniu, kuriu tikrai visokiu buna. Ir ne pacia geriausia prasme. Visokiu ir komentaru is personalo isgirst galima, ir abejingumo. Mano kai bendradarbe pagimde mirusi kudiki, viena is personalo (nepamenu ar akusere, ar kas), pasake: ko cia bliauni, jauna esi, kita pasigimdysi.
Atsakyti
QUOTE(Alexandra.R. @ 2016 04 06, 13:56)
Visokiu ir komentaru is personalo isgirst galima, ir abejingumo. Mano kai bendradarbe pagimde mirusi kudiki, viena is personalo (nepamenu ar akusere, ar kas), pasake: ko cia bliauni, jauna esi, kita pasigimdysi.


Siaubas!!!!! Kaip sitaip galima, toks zmogus turetu buti maziu maziausiai apmokytas kaip elgtis tokiose situacijose, ir jeigu negali dirbti tinkamai - ieskotis kito darbo!

O tema galima ir kitaip isplesti - kodel kai kurios moterys nebenori gimdyti vien su vyru, bet dar papildomai samdosi ir dula, pavyzdziui?

Is straipsnio galima susidaryti nuomone, kad dula ar drauge/mama gimdyme dalyvauja tik pakeisti vyra, kas nevisai atitinka tikrove.
Atsakyti
Na, pvz., man, nubėgus vandenims, priėmime ten viską suforminus, toniukus užrašius ir t.t., dar 4 ar 5 valandas reikėjo laukt, kol sąrėmiai prasidės. Tai ką ten vienai toj gimdykloj šitiek laiko veikt? Nuobodu gi! Akušerė gi netupi kartu visą laiką... Ateina tik kartais pažiūrėt, kaip sekas.
Tai vyrą pasiimi - nors pasikalbėt yra su kuo biggrin.gif Kadangi sąrėmiai man tik gerą pusvalandį truko (tuo metu jau nelabai nuobodu buvo biggrin.gif), tai galiu sakyt, kad vyrą ėmiau kartu būtent dėl to laukimo.

O jei rimtai, tai reikalingas jis man - ar atsigert paduot, ar kaktą pašluostyt, čia jau per stangas. Sąrėmiai man niekad iki tokio lygio nebūna, nei kad masažo reikėtų kokio, nei kad nieko matyt nenorėčiau... be to ir neilgai užtrunka, palyginus.
O paskui, gimus vaikučiui, visiems kartu pabūti, susipažinti - taip nuostabu, pačios gražiausios akimirkos. Kaip jis, gimus antram mūsų sūnui, žvelgdamas į jį, pasakė - va kokia ta meilė iš pirmo žvilgsnio wub.gif Neįsivaizduoju, kad galėčiau savo noru iš vyro šią patirtį atimti.
Atsakyti