Įkraunama...
Įkraunama...

Baptistai

4u.gif
Sveiki mielieji, savo temą pradėsiu nuo baptistų šūkio: "Nebūk gerbėju - būk sekėju". Jie teigia, kad didžioji krikščioniškos visuomenės dalis yra būtent Kristaus gerbėjai, o Kristus yra sakęs, kad jam gerbėjų nereikia. Jam reikia sekėjų..
Pati esu katalikė, bet daug bendrauju su baptistų bažnyčios nariais, žaviuosi jų dorove, noru visur ir visada viską daryti teisingai, t.y. nuolat pamąstant, kaip tokioje ar kitokioje situacijoje elgtųsi Kristus. Tačiau kartais mane liūdina jų kategoriškumas ir netgi fanatizmas, nors bažnyčia jų ir labai moderni, jų pamaldos panašios į paskaitas ir koncertus, tačiau mąstymas ir vertinimas labai senoviškas, ypatingai kas liečia vyro ir moters santykius, kad neva, vyras yra aukščiau už moterį, kad moters kūnas jai nepriklauso ir pan.. Viskas paremta senuoju Testamentu, bet juk tai buvo taip seniai.. Įsigilinusi į jų dorovines tiesas, kartais pasijuntu tokia nusidėjėle begėde, kad Dangus nuo manęs nutolsta ir pasidaro be šansų apie jį svajoti blush2.gif Baptistai teigia, kad ir loterijose lošti ir pinigus banke statyti palūkanoms yra nuodėmė, kad neverta eiti į renginius, kurie vyksta ne Dievo garbei... ir šiaip daugybė apribojimų, į kuriuos katalikiška bažnyčia žiūri gan atlaidžiai g.gif
Norėčiau išgirsti ir kitų krikščionių nuomonę apie baptistų religiją, kaip ji yra vertinama krikščioniškame pasaulyje?
Atsakyti
Baptistai stipriai perlenkia lazda, moterims negalima dazyti plauku, pageidautina nekirpti ju, negali nesioti absoliuciai jokiu papuosalu, net vestuvinio ziedo, negalima klausytis muzikos (tik giesmes), negalima ziureti televizoriaus, nesioti kelnes, mergaites nuo mazens jau vaiksto blankiu spalvu sijonais zemiau keliu, kai eina i fizinio pamokas, po jais apsivelka timpkes.
Kad ir koks vyras butu, baptistai smerkia skyrybas ir jeigu istekesi antra karta, busi isbraukta is bendruomenes.
Labai netolerantiski kitoms religijoms, fanatiskai isitikine, kad jie protingiausi ir arciausiai Dievo.
Esu buvus ju Kaledu sventej, krikstynose (kurios vyksta prude, ilipus i vandeni).
Man sita 'sekta' nemaloni ir atgrasi.
Atsakyti
QUOTE(giedruole @ 2016 06 30, 09:55)
, kartais pasijuntu tokia nusidėjėle begėde, kad Dangus nuo manęs nutolsta ir pasidaro be šansų apie jį svajoti  blush2.gif

apsiramink ir maziau sau galva suk. Religijos zmoniu sugalvotos. Ne dievulis is sangaus nusileido ir pasake: "zmogeli, nelosk loterijose, uzsidenk skepeta galva, neklausyk muzikos, bo i dangu nepriimsiu". Ne, tai sugalvojo tokie pat mirtingieji kaip ir mes. O tada is kur gi zinoti, kad jie tikrai teisus? Kad tas dievulis tikrai to nori? Juk kitose religijose jau kiti reikalavimai tikintiesiems. O galu gale, is kur zinoti, kad tas dievulis is viso egzistuoja? Juk pvz. budistai visai netiki jokio kurejo egzistavimu. Ar pas induistus tiek dievu ir dievuku, kad kazin ar patys sugeba suskaiciuot.
Atsakyti
QUOTE(giedruole @ 2016 06 30, 10:55)
Baptistai teigia, kad ir loterijose lošti ir pinigus banke statyti palūkanoms yra nuodėmė, kad neverta eiti į renginius, kurie vyksta ne Dievo garbei... ir šiaip daugybė apribojimų, į kuriuos katalikiška bažnyčia žiūri gan atlaidžiai g.gif


Visai teisingi dalykai, apie daugelį dalyku katalikai irgi taip mano, nors griežtai to neįvardija.
Pavyzdžiui yra žmonių kurie nežiūri televizoriaus, ne todėl, kad tai draudžiama, bet todėl, kad nemato prasmės. Aišku šiuolaikiniam žmogui tokie dalykai atrodo fanatiški, tačiau tai tik sukilęs egoizmas.
Atsakyti
QUOTE(atsuktuvas @ 2016 07 02, 22:31)
Visai teisingi dalykai, apie daugelį dalyku katalikai irgi taip mano, nors griežtai to neįvardija.
Pavyzdžiui yra žmonių kurie nežiūri televizoriaus, ne todėl,  kad tai draudžiama, bet todėl, kad nemato prasmės. Aišku šiuolaikiniam žmogui tokie dalykai atrodo fanatiški, tačiau tai tik sukilęs egoizmas.

g.gif
vadinasi, jeigu man mama dovanoja Perlo ar Teleloto bilieta, as ji tureciau ismesti i siuksliu deze...
Atsakyti
QUOTE(giedruole @ 2016 07 03, 18:37)
g.gif
vadinasi, jeigu man mama dovanoja Perlo ar Teleloto bilieta, as ji tureciau ismesti i siuksliu deze...


jei taip jau rupi tie ismislai ir norisi ju laikytis, tai protingiau tokiu atveju bilieto visai nepriimti ir paaiskinti priezasti, kad ateityje tokiu dovanu negaut.
Atsakyti
QUOTE(giedruole @ 2016 07 03, 19:37)
g.gif
vadinasi, jeigu man mama dovanoja Perlo ar Teleloto bilieta, as ji tureciau ismesti i siuksliu deze...


Jei loterija ir noras ją laimėti užgožia kitus dalykus, tai bilietą išmesk ir paprašyk, kad daugiau nedovanotų.
Pavyzdžiui aš tikrai manau, kad jei aš laimėčiau didelę sumą pinigų toks dalykas man tik pakenktų. Greičiausiai susipykčiau su žmona sprendžiant ką su tais pinigais daryti.

2113 Stabmeldybė nėra vien klaidingi pagonių kultai. Ji yra pastovi pagunda ir tikinčiam žmogui. Būti stabmeldžiu reiškia sudievinti tai, kas nėra Dievas. Stabmeldybė esti tada, kai žmogus vietoj Dievo garbina ir nusilenkia kūriniui, kad ir kas jis būtų: dievai ar demonai (satanizmo atvejis), valdžia, malonumai, rasė, protėviai, valstybė, pinigai ir panašūs dalykai. „Negalite tarnauti Dievui ir Mamonai“, sakė Jėzus (Mt 6, 24). Daugelis kankinių mirė dėl to, kad negarbino „žvėries“42, atsisakę net apsimestinai jį pagerbti. Stabmeldybė atmeta vienintelę Dievo valdžią; ji nesuderinama su Dievo bendryste.
Atsakyti
QUOTE(atsuktuvas @ 2016 07 03, 22:44)
Jei loterija ir noras ją laimėti užgožia kitus dalykus, tai bilietą išmesk ir paprašyk, kad daugiau nedovanotų.
Pavyzdžiui aš tikrai manau, kad jei aš laimėčiau didelę sumą pinigų toks dalykas man tik pakenktų. Greičiausiai susipykčiau su žmona sprendžiant ką su tais pinigais daryti.

O aš kaip tik galvoju, kad manęs nesugadintų. Aš dalį duočiau bažnyčiai, truputį katalikams, truputį baptistams... mirksiukas.gif mūsų miestelyje kaip tik ruošiamasi statyti naują bažnytėlę, nes senoji sudegė. Apie kažkokį išsidirbinėjimą, laimėjus sumą pinigų, išvis net minčių tokių neturiu. Alkoholio nevartoju, nerūkau, nevertinu nei aukso, nei deimantų, na nebent kokių procedūrų pasidaryčiau, pasilepinčiau Druskininkų "Eglėje" ax.gif
Atsakyti
QUOTE(dzeuse @ 2016 06 30, 11:08)
Baptistai stipriai perlenkia lazda, moterims negalima dazyti plauku, pageidautina nekirpti ju, negali nesioti absoliuciai jokiu papuosalu, net vestuvinio ziedo, negalima klausytis muzikos (tik giesmes), negalima ziureti televizoriaus, nesioti kelnes, mergaites nuo mazens jau vaiksto blankiu spalvu sijonais zemiau keliu, kai eina i fizinio pamokas, po jais apsivelka timpkes.
Kad ir koks vyras butu, baptistai smerkia skyrybas ir jeigu istekesi antra karta, busi isbraukta is bendruomenes.
Labai netolerantiski kitoms religijoms, fanatiskai isitikine, kad jie protingiausi ir arciausiai Dievo.
Esu buvus ju Kaledu sventej, krikstynose (kurios vyksta prude, ilipus i vandeni).
Man sita 'sekta' nemaloni ir atgrasi.



Vaikai lankė darželį baptistų bažnyčioje JAV, abiejų grupėse buvo pastoriaus vaikai. Absoliučiai normalūs, pozityvūs žmonės.
Atsakyti
4u.gif
Turiu naujienų. Praėjusią savaitę buvau krikščioniškoje stovykloje, kurioje buvo įvairių krikščionių, katalikų, liuteronų, baptistų.. Stovykla buvo nuostabi, paskaitos, pamaldos, šlovinimo vakarai, tikra atgaiva dvasiai.
Baptistų mačiau įvairiausių. Vienos moterys buvo su kasom ir ežere maudėsi su rūbais. Kitos labai pasaulietiškos, sruogelėm dažyti plaukai, šortukai, įdegę kojytės, lakuoti nagučiai.. Laisvalaikiu moterims buvo rankdarbių pamokėlės, mokė gaminti papuošalus. Kai kurios moterys pareiškė, kad gaminti papuošalus jos nematančios prasmės, nes jų nenešioja. Bet visai nemažai baptisčių mielai įsijungė į papuošalų gamybą.
Kas man labai krito į akis, tai labai jaunos šeimos. Jeigu draugauja vaikinas ir mergina, tai jie negali peržengti "tam tikrų" ribų wub.gif Aš nežinau, kokios tai ribos, bet manau, kad vaikinas negali liesti nuogo panelės kūno. Jeigu yra noras tai daryti - privalai merginą vesti. Todėl jie ten susiženija labai ankstyvame amžiuje... g.gif
Atsakyti

Labas vakaras, noreciau forumieciu paklausti, ar yra cia krikscioniu baptistu? Ar yra kataliku, tapusiu baptistais?

Atsakyti