Įkraunama...
Įkraunama...

Vaikas perskaitė "50 pilkų atspalvių"

Sveiki,

Susidūrėmė su problema, na gal greičiau ne problema, bet tam tikra situacija ir nežinome, kaip ją vertinti ir kaip mums elgtis. Taigi, turiu 12 metų dukrytę. Man su vyru pavyko sudominti ją knygomis, ji iš tiesų daug skaito :) Skaito vis sudėtingesnes knygas, dažnai mes visi tryse aptariame jos perskaitytas knygas. Seneliai žino jos pomėgį ir neretai jai dovanoja knygyno čekius. Kaip ir viskas šaunu, bet prieš keletą dienų radau jos kambaryje tuos nelemtus "50 pilkų atspalvių"! Pirmiausia labai pasimečiau, paskui velnias žino, ko supykau. Iškvočiau dukrytę iš kur ji tą knygą gavo - pasirodo tiesiog nusipirko netoliese esančiame knygyne už senelių dovatotus čekius! Negi tokias knygas galima parduot mažamečiams? Negi nėra jokių ribojimų (jei kas žinote kaip ten yra - pasidalinkit).

Na kas įvyko, tas įvyko, bet mudu su vyru pasimetę ką daryt - ar aptarti su ją apie tai, ką ji perskaitė, bandyti jai paaiškinti, pasikalbėti ir paklausti ar turi klausimų bei pabandyti į juos atsakyti? Bet ji dar vaikas (nors labai gudrus vaikas) - gal ji nieko nesuprato, gal geriau nieko neaptarinėt? Manau, kad ir jai nejauku. Mes nežinom ką mums daryti, gal kas nors esate su kažkuo panašiu susidūrę ar turite minčių, pastebėjimų. Būtume dėkingi už Jūsų nuomonę ar patarimus.
Atsakyti
12 metų nesuprasdama išsirinko ir nusipirko knygą, perskaitė ir gal nieko nesuprato (na pamanė, kad tai vadovėlis būsimiems dailininkams)? Hm, ir kaip patikėti, kad tai neparežisuota tema (nors klausimas - ar yra amžiaus cenzas atitinkamai literatūrai ir įdomus)?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hi (:: 03 rugsėjo 2016 - 21:40
Na norit tikėkit, norit ne, bet mano klausimas, ar mums reikia paaiškinti/aptarti su vaiku ką ji perskaitė, ar tiesiog nurašyti tai ir palikti tai savo vagai.

Beje, kad mano vaikas "gal nesuprato" neturėjau omeny pačio knygos pirkimo, o knygoje detaliai aprašytas sekso scenas, su mekaltybės atėmimu, visais pririšimais, patenkinimais ir pasitenkinimais ir kt. (nebūtina kabinėtis prie žodžių :) ). Šiaip net neabejoju, kad knygą nusipirko nes viešoje erdvėje apie ją buvo daug kalbama ir manau ją pačią paėmė smalsumas užmačius (gal kokia nuolaida buvo, nes "sena" knyga).
Atsakyti
Viska suprato tas vaikas, juokaujat gal lotuliukas.gif
Atsakyti

as tai panasaus amziaus budama "Erskeciu paukscius" paslapciom perskaiciau :D. nu ir nieko, netraumavo. naturalu kad tokiam amziuj labai smalsu. siais laikais apsaugot sudetinga nuo tokios informacijos. juk jei ne knyga, tai internetas pilnas dar ne tokiu filmuku. beje, nereikia but naiviai ir galvot, kad nesuprato. viska ji suprato.

Atsakyti
QUOTE(GAILE* @ 2016 10 21, 13:10)
<p>as tai panasaus amziaus budama "Erskeciu paukscius" paslapciom perskaiciau biggrin.gif. nu ir nieko, netraumavo. naturalu kad tokiam amziuj labai smalsu. siais laikais apsaugot sudetinga nuo tokios informacijos. juk jei ne knyga, tai internetas pilnas dar ne tokiu filmuku. beje, nereikia but naiviai ir galvot, kad nesuprato. viska ji suprato.
< /p>


geras, ir aš "Erškėčių paukščius" skaičiau gal 12 , slapčia nutykojus kai tėvai nemato biggrin.gif
pamenu , likau kaip maišu trenkta, nors palyginus su 'atspalviais' ten tokios vaikų pasakėlės... Na, bet laikai irgi pasikeitė, spėju šiuolaikinei 12-metei efektas į į tuos 50 atspalvių -panašiai kaip man tuomet 'Erškėčiai'..

O šiaip tuo metu jau buvau visą tėvų biblioteką perskaičius, įskaitant Zalyčio 'Meilės vardu' biggrin.gif Jei būčiau radus 'Atspalvius' - tikrai būčiau ėmusis ir jų biggrin.gif

Jei tuomet tėvai būtų ėmę su manim aptarinėti šias temas - būčiau į žemę sulindus iš gėdos. Tokie pokalbiai buvo tabu. Bet su savo vaiku dabar - ko gero kalbėčiausi, nes vėlgi - dabar daug laisviau ir atviriau bendraujama, tiek šeimose, tiek mokykloje,tiek tarp draugų. Gera proga aptarti įvairius klausimus smile.gif




Atsakyti
QUOTE(KotrynaKaz @ 2016 09 04, 17:29)
. Šiaip net neabejoju, kad knygą nusipirko nes viešoje erdvėje apie ją buvo daug kalbama ir manau ją pačią paėmė smalsumas užmačius (gal kokia nuolaida buvo, nes "sena" knyga).


didesnė tikimybė kad kokia draugė 'parekomendavo' ;)
arba nenorėjo pasirodyt atsilikusi nuo tendencijų ir neturėti kaip įsilieti į diskusiją biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(KotrynaKaz @ 2016 09 02, 22:15)
Sveiki,

Susidūrėmė su problema, na gal greičiau ne problema, bet tam tikra situacija ir nežinome, kaip ją vertinti ir kaip mums elgtis. Taigi, turiu 12 metų dukrytę. Man su vyru pavyko sudominti ją knygomis, ji iš tiesų daug skaito smile.gif Skaito vis sudėtingesnes knygas, dažnai mes visi tryse aptariame jos perskaitytas knygas. Seneliai žino jos pomėgį ir neretai jai dovanoja knygyno čekius. Kaip ir viskas šaunu, bet prieš keletą dienų radau jos kambaryje tuos nelemtus "50 pilkų atspalvių"! Pirmiausia labai pasimečiau, paskui velnias žino, ko supykau. Iškvočiau dukrytę iš kur ji tą knygą gavo - pasirodo tiesiog nusipirko netoliese esančiame knygyne už senelių dovatotus čekius! Negi tokias knygas galima parduot mažamečiams? Negi nėra jokių ribojimų (jei kas žinote kaip ten yra - pasidalinkit).

Na kas įvyko, tas įvyko, bet mudu su vyru pasimetę ką daryt - ar aptarti su ją apie tai, ką ji perskaitė, bandyti jai paaiškinti, pasikalbėti ir paklausti ar turi klausimų bei pabandyti į juos atsakyti? Bet ji dar vaikas (nors labai gudrus vaikas) - gal ji nieko nesuprato, gal geriau nieko neaptarinėt? Manau, kad ir jai nejauku. Mes nežinom ką mums daryti, gal kas nors esate su kažkuo panašiu susidūrę ar turite minčių, pastebėjimų. Būtume dėkingi už Jūsų nuomonę ar patarimus.

Ji viską suprato ir nelabai reikia jaudintis. Na pavyzdžiui man yra 13 metų visi mano bendraklasiai jau rūko vakarėliuose geria ir žiūri ne vaikiškus filmus viską supranta apie lytinius santykius netgi pažįstu porelę, kuri visą tai išbandė maždaug tokio amžiaus, beto jau nuo 11 metų kaikurie vaikai turi antras puses ir tėvam sunku tai suprast, bet to nereikia su vaikais nieko aptarinėti, ir kažko jiems aiškinti kad ir apie tą knygą, nes jie gali jus tik nustebint savo žiniomis
Atsakyti