Įkraunama...
Įkraunama...

Klaipedos Montesori darželis

Gal kieno nors vaikas lanko klaipedoj darzeli pagal montesori programa? Anksciau jis vadinasi Pabiruciai atrodo. Butu labai idomu daugiau apie ji suzinoti
Atsakyti
Nejaugi niekas neveda arba anksciau nevede savo vaikucius i si darzely-mokyklele? 4u.gif
Atsakyti
man tai pat labai idomu ax.gif . tiesa mano bendradarbis savo vaikus ten vedė. jis buvo patenkintas. Jų metodika skiriasi nuo kitų darželių auklėjimo specifikos. Vaikai sakė buvo gerai paruošti mokyklai, mokėjo skaityti, rašyti. GAUNA SAKĖ NEBLOGOS PARAMOS IŠ šVEDIJOS, ŽAISLAI LAVINAMIEJI IR T.T.Tik nežinau nuo kelių metų ten priima.
GAL ATSIRAS MAMYČIŲ KURIOS GALĖTŲ PLAČIAU PAKOMENTUOTI. :bigsmile
Atsakyti
Pirmiausia patarčiau pasiskaityti apie patį Montesori ugdymo metodą (kad ir čia). Mažam vaikui tikrai sunku suprasti, kodėl darželyje vienokios taisyklės, o namie kitokios, tad prie Montesori principų turėsite taikytis ne tik vaikas, bet ir jūs. Man dalis Montesori sistemos principų labai artima, tačiau neabejoju, kad sūneliams toje grupėje būtų sunku, nes kai kurie esminiai dalykai mūsų šeimoje vertinami visiškai priešingai.

Antras dalykas - ne tik klausinėkite kitų mamų nuomonės, bet ir pačios su vaikučiu nueikite į tą darželį, paprašykite vedėjos parodyti grupes (o gal kokios atvirų durų dienos būna), pažiūrėkite, kaip elgiasi, ką veikia vaikučiai, apie auklėjimo principus pasikalbėkite su auklėtojomis.

O mano pačios pastebėjimais Montesori grupėse itin gerai jaučiasi vaikai, kurie dėl įvairių priežasčių nepriprato paprastuose darželiuose.
Atsakyti

Man sioj sistemai patinka du dalikai: ugdomi savorankiskumas ir loginis mastimas. Taip pat ir mokama netrukditi kitiems.
Atsakyti
QUOTE(eris @ 2007 01 27, 15:06)
Man sioj sistemai patinka du dalikai: ugdomi savorankiskumas ir loginis mastimas. Taip pat ir mokama netrukditi kitiems.

Visą tai daro ir kitos sistemos (tarkime, kad ir pats populiariausias "Vėrinėlis"), tik truputį kitokiais metodais. Praktiškai visos ikimokyklinio ugdymo sistemos siekia tų pačių tikslų, skiriasi tik metodika, t.y. kokiu būdu vaikas mokomas pvz. logiškai mąstyti ar netrukdyti kitiems. Man Montesori metodikoje per daug dirbtinumo, dabartiniam gyvenimo būdui nepriimtinų dalykų...
Atsakyti
QUOTE(Baltike @ 2007 01 31, 11:41)
Visą tai daro ir kitos sistemos (tarkime, kad ir pats populiariausias "Vėrinėlis"), tik truputį kitokiais metodais. Praktiškai visos ikimokyklinio ugdymo sistemos siekia tų pačių tikslų, skiriasi tik metodika, t.y. kokiu būdu vaikas mokomas pvz. logiškai mąstyti ar netrukdyti kitiems. Man Montesori metodikoje per daug dirbtinumo, dabartiniam gyvenimo būdui nepriimtinų dalykų...

Pavyzdziui?
Atsakyti
QUOTE(eris @ 2007 02 02, 10:37)
Pavyzdziui?

Įprastų žaislų, vaikiškų knygų (ir net pasakų) uždraudimas (bet po pietų miego juos jau leidžia, nes tada jau "ne Montesori" tongue.gif ), individualaus darbo, veiksmo propagavimas (bet dabartiniame gyvenime bene svarbiausias dalykas mokėti veikti kolektyve, derinti savo veiksmus su kitais)... Bendraudama su vienu "montesoriuku" buvau pritrenkta, kai vaikas vos ne kiekvieną sakinį pradėdavo fraze "Yra tokia taisyklė" (nors tęsinyje paprastai būdavo išdėstoma greičiau teisė, nei taisyklė, pvz. "Jei nenori, gali nekalbėti."). Nežinau, gal "taisyklių" metodas ne visose grupėse taikomas, bet tikrai nenorėčiau, kad maniškiai augtų tokiame "taisyklių" pasaulyje.
Atsakyti
QUOTE(Baltike @ 2007 02 02, 12:36)
Įprastų žaislų, vaikiškų knygų (ir net pasakų) uždraudimas (bet po pietų miego juos jau leidžia, nes tada jau "ne Montesori" tongue.gif ), individualaus darbo, veiksmo propagavimas (bet dabartiniame gyvenime bene svarbiausias dalykas mokėti veikti kolektyve, derinti savo veiksmus su kitais)... Bendraudama su vienu "montesoriuku" buvau pritrenkta, kai vaikas vos ne kiekvieną sakinį pradėdavo fraze "Yra tokia taisyklė" (nors tęsinyje paprastai būdavo išdėstoma greičiau teisė, nei taisyklė, pvz. "Jei nenori, gali nekalbėti."). Nežinau, gal "taisyklių" metodas ne visose grupėse taikomas, bet tikrai nenorėčiau, kad maniškiai augtų tokiame "taisyklių" pasaulyje.

Tiesa pasakius nezinau is kur tokios ziaurus taisykles. Ne bent kur nors kitur bet ne Klaipedoj. Bendrauju su moterim kuri dirba siam darzelije. O paklausiau cia todel kad viena kaip mato zmogus kuris dirba o kita mamu nuomone.
Atsakyti
QUOTE(eris @ 2007 02 13, 15:59)
Tiesa pasakius nezinau is kur tokios ziaurus taisykles. Ne bent kur nors kitur bet ne Klaipedoj. Bendrauju su moterim kuri dirba siam darzelije. O paklausiau cia todel kad viena kaip mato zmogus kuris dirba o kita mamu nuomone.

Tai klaipėdiškis berniukas, Montesori darželį baigęs prieš 3 metus, atrodo (jei pažįsti darbuotoją, tai nesunkiai ir grupę atsirinksi). O "taisyklės" tos mano akimis visai nežiaurios, kaip jau rašiau, greičiau visiems suprantamos ir priimtinos teisės. Tik pats teisių akcentavimas ir pateikimas darželinukams man visiškai nepriimtinas. Beje, berniuko mama darželiu buvo visai patenkinta, jos sūnelis Pabiručius lankė ne vienerius metus. Į tą patį dalyką kiekvienas žvelgia savaip...
Atsakyti
Sveiki,

Aš užrašiau savo dukrytę į šį darželį-mokyklą. Prieš užrašydama konsultavausi su keliomis šeimomis, kurios ten vedė savo vaikus. Visi labai patenkinti šia įstaiga thumbup.gif Mano vyro mama yra mokytoja ir sakė, kad jų mokykla džiaugiasi penktokiukais, kurie ateina baigę Montesori pradinę mokyklą, jie būna labai gerai paruošti tolimesniems mokslams vaikai.
Na aišku, jei dukrytei ten nepatiks ir nepripras, neversim ten jos eiti.
Daug prieštaringų nuomonių apie šį metodą...Bet viską reikia išbandyti savo kailiu...
Gal kas iš forumiečių jau vedė savo vaikelius į Montesori Klaipedoje, gal galite pasidalinti patirtimi ax.gif
Atsakyti
Sveikutes,as vedu savo vaika kaip tik ten lotuliukas.gif nu man patinka ju programa ,sistema thumbup.gif isejom is paprasto darzelio,kur vaikas ir buvo priprates ir net kelis kartus sake pasilgau savo draugu noriu grysti pas juos,bet cia tik pradzioj,paskui buvo viskas gerai mirksiukas.gif
Del knygu tai pas juos ju yra ir jie pilnai jas varto o jei moka skaityti skaito,o pasakas aukletoja sake kiekviena pietu miega skaito thumbup.gif paprastu zaislu aisku nera,bet ir gerai,nes anksciau namie isvis nezaisdavo,o dabar kadangi darzeli "dirba" tai namie zaidzia,
As pati dirbau su vaikais kurie lanke si darzeli,mokykla tai tikrai mano akimi tie vaikai visai kitokie,jie drasesni,savarankiskesni ir t.t.t bet aiskuir kiti vaikai tokie buna ir daug nuo vaiko priklauso,kitam nei mokslo kaip sakant nereikia o jis protingesnis uz savo bendraamzius mirksiukas.gif
Perejom i si darzeli todel kad maciau jog mano vaikui labai patinka dirbti ivairius darbelius,o paprastam darzeli jie be zaislu nieko nedirbo,nu piese tik ir kartais lipdydavo is plastilino,bet ten visai kitokie darbeliai,mano sunui 4 o jis jau nori mokytis skaityti nes tai daro draugai,mokytis rasyti nes tai daro draugai lotuliukas.gif
Yra aiku ir minusu ten,bet nedaug,nelabai patinka kad mazai buna lauke,daugiausiai viena karta pries pietus,o vakare retai po vakarienes iseina,bet po pietu miego vistiek programa lieka ta pati,tik vasara nera montesori programos ir galim nestis savo zaisla
Nu net nezinau ka dar parasyti,ai tiesa maistas mano akiai ir nekoks,tiksliau meniu man nepatinka,nezinau kokia sesute ten sudarinejo,bet kartais juodai nesamone buna,pietums pieniska sriuba ir kotletas doh.gif
Atsakyti