Įkraunama...
Įkraunama...

Auklė - giminaitė

Sveiki,

Birzelio gale turesiu palikt dukryte auklei ir keliaut i darbeli. O aukle sutiko buti mano teta, mes su ja retokai bendraujam, anksciau gal daugiau kazkiek, bet ja tiesiog pasitikiu, nes maciau kaip augino savo anukus ir man patiko.

Bet va iskyla problema, kaip nubrezti tam tikras bendravimo ribas? Mes kol kas preliminariai tik sutarem kad mokesiu jai atlyginima, ketinu mokest 4lt/val (600 lt/men). Bet kazkaip tik sunku su giminaiciu kalbet apie tokius reikalus, kelt kazkokius reikalavimus ir t.t. Aisku as esu mama, ir reikalavimus auklei kelt privalau, bet kaip issaugot ir tuos "giminiskus" santykius, ir kartu islaikyt savo pageidavimus...

Dar bijau vieno dalyko... Jos su mano mama kaip irnpabendrauja, tai bijau kad neprasidetu visokie aptarinejimai musu gyvenimo aukles su mano mama, kad nesusidarytu salygos kistis, nes mano mama megeja pamokyt, todel paprastai zino tiek, kiek jai reikia zinoti. Bet juk nepasakysi nei is sio nei is to auklei kad prasom nieko nepasakot mano tevam man uz nugaros! blink.gif O dar jos zentas dirba su mano teciu ...

Zodziu... gal kas susiduret su tokia situacija ir galit patart, kaip mandagiai nustatyt savo reikalavimus. Kaip ten bebutu turiu dziaugtis, kad turesim patikima aukle, bet va, savos problemos g.gif
Atsakyti
QUOTE(laumi @ 2007 04 24, 19:01)


Issakyti savo reikalavimus gali buti kebloka, bet as padaryciau mazdaug taip. Kokiame nors sasiuvinyje surasyciau pvz. ka negalima vaikui duoti valgyti, ko negalima jam leisti daryti, kelinta val. turi eiti pietu miegelio ir t.t. O tetai paaiskinti, kad viska surasete sasiuvinyje, jog teta nepamirstu.
Atsakyti
o del "kalbu neneshiojimo po kiemus" ash paprashyciau tiesiai svieciai: prisedus, atsigerus kavos, sumushtinuku, pasnekejus apie gyvenima... paprashyciau tiesiia sviesiai kad kas musu sheimoj vyksta ir ka kalbam kad liktu tarp musu, bo nepatinka sugede telefonai, kad labai nesmagiai jaustumeisi, jei taip atsitiktu 4u.gif


gal siek tiek padetu doh.gif
Atsakyti
Labas smile.gif Nežinau ar jau yra panaši tema ir, ar kas nors perskaitys, tai rašysiu prie šios temos.
Situacija yra tokia, kad vaikas ( virš 2 metų) pastoviai serga. Kai tik pradėjo eiti į darželį, tai ligos ir prasidėjo, bet čia dar gali būti ne visai kaltas darželis. Vaikas pastoviai visur tampomas paskui, jei tėvai kur nors važiuoja. Ir taip yra, kad vaiką, kai suserga, pastoviai turi prižiūrėti močiutė (vaikui prosenelė). Jai jau virš 70 metų. Turi problemų su sveikata, bet nemoka pasakyti "Ne" ir atsisakyti. Dažnai pavargsta, bet vis tiek važiuoja ir toliau prižiūri vaiką. O dar turi atlaikyti ir tėvų priekaištus, jei jiems kas nors nepatinka. Ypač iš tėvo pusės.
Jei tuo metu negali prižiūrėti močiutė, tai vaikas prižiūrimas kitų artimųjų. Bet viskas yra tik iš vienos pusės, kitos pusės artimieji neprisideda, nes gyvena toliau. Patys tėvai tik pora kartų yra pasiėmę laisvų dienų, kai vaikas sirgo.
Ir ką daryti tokiu atveju? Ar teisinga, kad vaiką visada prižiūri močiutė ir kiti artimieji, o kiti - ne, vien dėl to, kad jie gyvena toliau, kitam mieste? Kaip jūs reaguotumėt, jei jūsų artimieji atsisakytų prižiūrėti Jūsų vaiką, net, jei jiems tuo metu išeiginė diena? Supyktumėt? O gal kaip tik privalo prižiūrėti, juk vis tiek nieko neveikia? Juk kaip sakoma reikia "padėti"...
Ar įmanoma šią situaciją gražiai išspręsti ar susikalbėti su tėvais? Kaip Jūs patys elgtumėtės, jei būtumėt šioje situacijoje tėvai arba artimieji?
Būtų labai įdomu išgirsti kitų nuomonę smile.gif
Atsakyti

Brangute, niekas jūsų vaikų neprivalo nei prižiūrėti, nei padėti auginti. Gali, bet neprivalo. Todėl atraskite savyje sąžinės lašelį ir nedriskite niekam priekaištauti, kad jūsų vaikų neprižiūri. Neturite teisės reikšti tam priekaištus ir reikalauti! 

Atsakyti
QUOTE(Terroriste @ 2017 07 06, 16:22)
<p>Brangute, niekas jūsų vaikų neprivalo nei prižiūrėti, nei padėti auginti. Gali, bet neprivalo. Todėl atraskite savyje sąžinės lašelį ir nedriskite niekam priekaištauti, kad jūsų vaikų neprižiūri. Neturite teisės reikšti tam priekaištus ir reikalauti! </p>


Oi, kaip negerai čia išėjo biggrin.gif Aš nesu vaiko mama ar tėtis. Tik tas artimas žmogus, kuriam kartais būna paskirta prižiūrėti vaiką. Ir nežinau kaip tinkamai elgtis. Man nelabai patinka, kad prašo prižiūrėti, bet ir atsisakyti nelabai smagu, paskui negera būna viduje. Ne taip dažnai man reikia pasaugoti vaiką, nes beveik visą laiką prižiūri močiutė, man jos labiausiai gaila. Todėl noriu, kad patys tėvai suprastų ir realiai pažvelgtų į situaciją, nes vaiko tėvas, tai net ačiū niekada nėra pasakęs. Juk, mano manymu, tai čia yra jų vaikas ir jie turi rūpintis juo. Juk kiti tėvai iš vis nieko neturi, bet kažkaip užaugina vaikus.
Noriu padaryti kaip geriau, bet jaučiu tada tapsiu priešas biggrin.gif
Atsakyti

del ko turit jaustis kaip priesas? Ir del ko turit jaustis nesmagiai? O ta seima jums padeda kazkuo, kad jus ju vaika saugot? Kiek jau saket,t ai net nepadekoja, bet gal kazkaip kitaip atislygina - nuveza kur ar pan.? Jei jie tik naudojasi jumis kaip nemokama aukle, tai laikas jums susirasti koki uzsiemima, kad galetumet atssakyti: sorry, negaliu, uzsiemus esu. Ir tai bus tiesa. O jei dar pazistat kokia aukle, galit tai seimynai pridurti: bet aukle gera pazistu, va, imk telefono numeri.

Jei leidziaties isnaudojama, tai ko jie neturi naudotis? Zmones tiek kitiem lipa ant galvos, kiek kiti leidziasi. 

Atsakyti
O ką į tai pati močiutė? Gal vaikas ramus ir nesukelia didesnio vargo, gal močiutei visai malonu pabūti su anūku/e? Ar kalbėjotės su pačia močiute, ar tiesiog pati pagalvojote, kaip, jūsų nuomone, ji jaučiasi?

Jūs pati juk tą vaiką žiūrite tik kartais, kaip supratau - ekstra atvejais. Jei tai jums netinka - žinoma, turite visišką teisę atsisakyti. Dar rašote, kad tėvai "tampo vaiką kartu su savimi keliaudami" - vadinasi, net kelionėse nenumeta anūko močiutėms, patys žiūri. Taip pat, vaikas lanko darželį. Tai reiškia - močiutė neaugina to vaiko diena iš dienos. Gal situacija iš tiesų nėra tokia jau baisi?

Bet kuriuo atveju, artimieji neprivalo dirbti auklėmis, bet, jeigu yra kažkoks abipusiai priimtinas susitarimas dėl pagalbos - kodėl ne.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo FLight: 21 liepos 2017 - 15:49
QUOTE(Terroriste @ 2017 07 08, 16:20)
<p>del ko turit jaustis kaip priesas? Ir del ko turit jaustis nesmagiai? O ta seima jums padeda kazkuo, kad jus ju vaika saugot? Kiek jau saket,t ai net nepadekoja, bet gal kazkaip kitaip atislygina - nuveza kur ar pan.? Jei jie tik naudojasi jumis kaip nemokama aukle, tai laikas jums susirasti koki uzsiemima, kad galetumet atssakyti: sorry, negaliu, uzsiemus esu. Ir tai bus tiesa. O jei dar pazistat kokia aukle, galit tai seimynai pridurti: bet aukle gera pazistu, va, imk telefono numeri.</p><p>Jei leidziaties isnaudojama, tai ko jie neturi naudotis? Zmones tiek kitiem lipa ant galvos, kiek kiti leidziasi. </p>


Nes aš esu šeimos narys, todėl gana sunku ir nesmagu atsisakyti. Man vaiko mama yra artimas žmogus - sesuo, todėl ir sutinku.
Atsidėkoja? Sesuo, tai žinoma, kad padėkoja. Kartais maisto nuperka, aišku daugiausia tai būna skirta vaikui. Bet, jei jau lieka kas nors, tai žinoma nesusirenka ir neišsiveža smile.gif
Kitas reikalas jos vyras. Bent kartą pasakytų "ačiū", bet tikriausiai galvoja, kad nėra čia už ką dėkoti biggrin.gif Dėl nuvežimo, tai irgi problematiška. Vežė prieš daugiau nei metus į gimtinę, nes patys važiavo ten pat, bet nepasakiau "ačiū", tai buvo labai įsižeidęs biggrin.gif Buvo ir daugiau tokių kelionių, bet niekada neprašiau, kad nuvežtų tik mane, nes man reikia. Net bijočiau to prašyt, nes žinau, kad nesutiktų biggrin.gif Visada tik, jei jie patys važiuoja į gimtuosius kraštus. Taip pat reikėdavo eiti iki tam tikro kelio, kad pasiimtų, nes nusukti ir atvažiuoti iki namų negali, nes tai užtrunka apie 2-3 minutes mašina ir yra ne pakeliui biggrin.gif Ir žinoma pasiimti kuo mažiau daiktų, nes niekada nėra vietos. Taigi tokia ta pagalba biggrin.gif
Su aukle gana sudėtinga situacija. Jie gyvena atokioje vietoje, kažin ar auklė važiuotų. O ir kainuotų nemažai. Dar yra toks požiūris, kad auklė, tai kažkas baisaus ir ką nors padarys tam vaikui, todėl geriau įdarbinti savus biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(FLight @ 2017 07 21, 15:47)
O ką į tai pati močiutė? Gal vaikas ramus ir nesukelia didesnio vargo, gal močiutei visai malonu pabūti su anūku/e? Ar kalbėjotės su pačia močiute, ar tiesiog pati pagalvojote, kaip, jūsų nuomone, ji jaučiasi?

Jūs pati juk tą vaiką žiūrite tik kartais, kaip supratau - ekstra atvejais. Jei tai jums netinka - žinoma, turite visišką teisę atsisakyti. Dar rašote, kad tėvai "tampo vaiką kartu su savimi keliaudami" - vadinasi, net kelionėse nenumeta anūko močiutėms, patys žiūri. Taip pat, vaikas lanko darželį. Tai reiškia - močiutė neaugina to vaiko diena iš dienos.  Gal situacija iš tiesų nėra tokia jau baisi?

Bet kuriuo atveju, artimieji neprivalo dirbti auklėmis, bet, jeigu yra kažkoks abipusiai priimtinas susitarimas dėl pagalbos - kodėl ne.

Su močiute mes pasikalbam ir ji pasisako kaip sunku ir kaip viską skauda po tokios vaiko priežiūros, bet ji negali atsakyti. Geraširdės tos močiutės smile.gif Tik pasako: "O ką daryt? Kas prižiūrės vaiką? Man gaila Agnės juk viskas vėl bus ant jos pečių".
Dėl to keliavimo, tai situacija maždaug tokia. 1 - 2 dienos darželyje, 2 savaitės namuose, nes serga. Šeštadienis, sekmadienis močiutei išeiginės. O nuo pirmadienio vėl "į darbą". Tėvai lekia, nes tėvas nori į gimtinę. Vaikas sirguliuoja arba jau būna pasveikęs. Grįžta. Vaikas su kosuliu, su sloga. Po dar 1-2 dienų neina į darželį, nes jau vėl serga. Močiutė vėl atvažiuoja prižiūrėt.
Tad močiutė tikrai labai dažnai prižiūri vaiką. Ir, jei prie jos atsiranda sloga ar kosulys, tai tada pyksta ant jos, nes neva ji susargdino vaiką.
Nežinau ar aiškiau pasidarė kas per situacija smile.gif
Atsakyti
Pamiršau paminėti apie vaiko charakterį, nes klausėt. Vaikas nėra ramus. Pilnas energijos ir visur laksto kaip užsuktas, tad močiutei tenka lakstyti paskui. Ramiai negali išsėdėti ilgą laiką. Daiktus mėto, nesusirenka. Taip pat tėvai auklėja pagal tą "Be diržo" ,"Gerąjį modelį" ar kaip pavadinti. Nežinau kaip ten tiksliai reikia auklėti ir kokie metodai, bet ką aš žinau... Vaikas nieko neklauso. Viską mėto. Jei ko užsimano ir neduodi, tai klykia, spiegia, verkia. Aš gana griežtai pasakau "Ne" ir tegul ten verkia kiek nori, bet neduodu ar neleidžiu, o kiti gana atlaidžiai žiūri arba vaikas nueina pas ką nors kita ieškot užtarimo. Man atrodo, kad turi suprasti, kad ne viskas aplinkui yra vaiko. Atsiprašau, jei elgiuosi netinkamai ir pasirodys baisu, bet jei negalima kitaip auklėti, tai bent griežtai pasakau ir nesitaikstau su vaiko kaprizais. Aišku vaiko tėvai šneka, ypač mama, kalbasi, bando paaiškinti kas negerai, bet vaikui atrodo tas dar nelabai rūpi ir elgiasi savaip.
Atsakyti

Zinot, jeigu jau nesugebat atsisakyti, nes labai jau nepatogu, tai bukit su tuo vaiku ir nesiskuskit. Nei dabar, nei ateityje. Is kur tai jusui sesei zinot, kad jus ar mociute to vaiko nenori,kai visad be kalbu juo rupinaties? 

O jus vaiku dar neturite? Prie progos paklauskit: sese, oi kazi tu mano vaika ar serganti priziuresi? Gal susimastys.

Atsakyti