Įkraunama...
Įkraunama...

Maldos (asmeninės, iš Biblijos ar kitur)

Norėjau pasidalinti malda kurią atradau labai netikėtai bigsmile.gif
Pirkau krikščioniškos muzikos CD ir knygelėje, kur surašyti dainų žodžiai radau šią maldą:
(Išverčiau iš anglų kalbos)
Kasdieninė Motinos Tereses malda.

Brangus Viešpatie,

padėk man skleisti Tavo "kvapą" kur beeičiau.
Užtvindyk mano sielą ir mano gyvenimą savo Dvasia, įsiskverbk į mane, užvaldyk mane visą absoliučiai, kad mano gyvenimas spinduliuotų TAVIMI...
Šviesk manyje ir būk manyje taip, kad kiekviena siela su kuria man tenka susitikti jaustų Tavo buvimą mano sieloje. Leisk jiems žvelgti į mane, bet manęs ten nebematyti tik vienintelį Tave Viešpatie.
Leisk man liudyti apie Tave be pamokslavimo, ne žodžiais, bet savo pavyzdžiu, užkrėčiančia jėga, užuojautos įtaka visuose mano darbuose, akivaizdžia meilės gausa Tau iš visos mano širdies.



Dar vieną maldą atradau Biblijoje:

Izajo 12, 1-3

"Aš šlovinu Tave, Viešpatie. Nors buvai užsirūstinęs ant manęs, bet Tavo pyktis atslūgo ir Tu paguodei mane.
Dievas yra mano išsigelbėjimas, aš Juom pasitikiu ir nebijau, nes mano stiprybė ir giesmė yra Viešpats. Jis yra mano gelbėtojas."

Tai tiek norėjosi pasidalinti šiandien mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo BunnyRabbit: 31 gegužės 2007 - 23:53
Aš ieškau maldelės, kurios galėčiau pamokyti penkiametį vaiką. Gal kas žinote gražią, trumpą maldelę?
Atsakyti
QUOTE(Luknė @ 2007 06 02, 11:41)
Aš ieškau maldelės, kurios galėčiau pamokyti penkiametį vaiką. Gal kas žinote gražią, trumpą maldelę?


Pacios graziausios maldeles gimsta musu sirdyse smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Luknė @ 2007 06 02, 10:41)
Aš ieškau maldelės, kurios galėčiau pamokyti penkiametį vaiką. Gal kas žinote gražią, trumpą maldelę?

O nenori pamokyti melstis savais žodžiais? Malda turi skirtis nuo eilėraštuko. rolleyes.gif
Atsakyti
Visiškai sutinku, kad gražiausios maldos gimsta širdyje ir, kad geriausia melstis savais žodžiais. Tiesiog vis nesugalvoju, kaip to pamokyti. Pamaniau, kad galima būtų pradėti nuo kokios paprastos maldelės, paskui vis išsamiau aptarti kaip meldžiamės. Tai yra nuo paprastos formos, žodelio eiti vis gilau prie turinio ir prasmės. Nežinau, gal ir ne visai tinkamai sugalvojau, o kaip jūs darote?
Atsakyti
QUOTE(Luknė @ 2007 06 03, 08:40)
Visiškai sutinku, kad gražiausios maldos gimsta širdyje ir, kad geriausia melstis savais žodžiais. Tiesiog vis nesugalvoju, kaip to pamokyti. Pamaniau, kad galima būtų pradėti nuo kokios paprastos maldelės, paskui vis išsamiau aptarti kaip meldžiamės. Tai yra nuo paprastos formos, žodelio eiti vis gilau prie turinio ir prasmės. Nežinau, gal ir ne visai tinkamai sugalvojau, o kaip jūs darote?

Yra tokia labai grazi knyga -365 vaiku maldos. ten surinktos pagal tematika (namai , sventes, ligos, seima ir t.t.) Vaiku is viso pasaulio maldos.
Atsakyti
Labai fainoj krikščioniškos literatūros parduotuvėlėj radau 10 Dievo įsakymų vaikams bigsmile.gif

1. Dėkok Dievui už kiekvieną dieną.
2. Visuose savo darbuose būk nuolankus ir nuoširdus.
3. Dalinkis savo daiktais džiaugsmingai.
4. Padėk šeimos nariams, jiems net nepaprašius pagalbos.
5. Rūpinkis gyvomis būtybėmis: žmonėmis, gyvūnais, augalais.
6. Būk teisingas sau ir kitiems.
7. Elgis su kitų žmonių daiktais taip, lyg jie būtų tavo.
8. Visada sakyk tiesą ir būk atviras.
9. Džiaukis už draugus, kai jų gyvenime nutinka kas nors gero.
10. Parodyk Dievui savo meilę, rodydamas ją kitiems.

bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Luknė @ 2007 06 02, 10:41)
Aš ieškau maldelės, kurios galėčiau pamokyti penkiametį vaiką. Gal kas žinote gražią, trumpą maldelę?

man tai "angele sarge" patikdavo biggrin.gif + buvau išmokinta po maldelės sakyt "Dieve, augink didelę ir gerą mergaitę". tai vietoj "didelę ir gerą" parinkdavau būdvardžius, kurie tuo metu aktualiausi būdavo tongue.gif

o maldos... dabar dažniausiai tiesiog savais žodžiais meldžiuosi. tokios nuoširdžiausios gaunasi. kalbu apie tai, kas tą dieną svarbu.
Atsakyti
Sraigiausia "Yra tokia labai grazi knyga -365 vaiku maldos. ten surinktos pagal tematika (namai , sventes, ligos, seima ir t.t.) Vaiku is viso pasaulio maldos."


Gaila, bet neužtikau niekur tokios knygelės. Gal galėtum užrašyti kokią gražią, trumpą maldelę.
Kaip dažnai meldžiatės? Aš surandu tik kelias minutes prieš miegą. Suprantu, kad mažokai, o ir kai pagalvoju, kiek yra žmonių už kuriuos norėčiau pasimelsti ... Kita vertus apie Dievą pagalvoju ne vieną kart per dieną, tai juk irgi kaip ir malda?
Atsakyti
Neseniai savo keturmetę pradėjau pratinti prie meldimosi vakarais. Darom taip. Atsigulu prie jos ir pradedu nuo persižegnojimo, paskui lėtai sakau "Tėve mūsų" ir "Sveika Marija". Kartais jinai tik klauso, kartais kurią nors maldą kartoja paskui mane. Visuomet baigiam labai paprastais žodžiais: "Ačiū, Dievuli, kad mane šiandien auginai."
Atsakyti
Dievui melstis reikia tikrai savais žodžiais, o ne eilėraštukais.
Pvz. vaikas ateina pas savo tėtį ir prašo kažo eilėraštį sakydamas g.gif , na kažkaip nelogiška. Aš kai einu ko nors prašyti pas savo tėtį tai tiesiai šviesiai, žinoma nereikia pamiršti kad padėkoti reikia ką tau gero padarė ir anščiau ir dar padarys. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Karolinos Mama @ 2007 08 17, 11:32)
Dievui melstis reikia tikrai savais žodžiais, o ne eilėraštukais.
Pvz. vaikas ateina pas savo tėtį ir prašo kažo eilėraštį sakydamas  g.gif , na kažkaip nelogiška. Aš kai einu ko nors prašyti pas savo tėtį tai tiesiai šviesiai, žinoma nereikia pamiršti kad padėkoti reikia ką tau gero padarė ir anščiau ir dar padarys.  mirksiukas.gif


Na ne visai sutinku. Mes vakaro maldos pabaigoje visi pasimeldžiam ir eilėraštuku. Nematau čia nieko blogo. Net pati susimąstau, kaip gražiai kažkieno sukurta:

Ačiū ačiū TAU DIEVULI
už saulutę ir mėnulį.
Ir už aukso žvaigždutes-
tokias šviesias ir meilias.
Ačiū, Dieve, TAU kasdieną
ir už duoną, ir už pieną,
ir už viską, ką turiu,
ačiū ačiū TAU tariu.
Atsakyti