Įkraunama...
Įkraunama...

Kastinys

Sveikos 4u.gif

pati esu zemaite, tad mamo mama labai daznai gamina kastini (net ivairiems renginiams jo uzsakineja) taciau zemaitijos regionuose skiriasi kastinio gaminimo budai, pavyzdziui mano mama gamina is grietines ir rugpienio, jokio sviesto nededa schmoll.gif ir zinoma, tai yra technologija, kada det i karsta vandeni, kada i salta, tik zinau viena, kad kastinis susisukes laikomas tada, kai pakabinus su saukstu jis laikosi ir igauna toki blizgesi wub.gif o krautuviniai kastiniai net lygintis negali su naminiais, as net ragaut ju negaliu feeeeeee
Atsakyti
QUOTE(Ninkasi @ 2010 10 22, 14:21)
Sveikos  4u.gif

pati esu zemaite, tad mamo mama labai daznai gamina kastini (net ivairiems renginiams jo uzsakineja) taciau zemaitijos regionuose skiriasi


Nikasi,

susižavėjau,tavo kastinio aprašu.

Ar galėtume išsąmiau parašti?
Ir ,klausimas,ar visa tai galima naudoti elektrinį virtuvinį plakiklį?

Būsiu TAU LABAI DĖKINGA 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
tikrai zinokit negaliu parasyt technologijos, nes pati pas mama bandziau ismokt, bet deja nesigavo man nieko sad.gif todel ir jusu negaliu pamokint verysad.gif
Atsakyti
Sorry merginos,is anksto,tikrai visu atsiprasau. blush2.gif 4u.gif



Man labai keista skaityti,kad rasote,kad jusu,mamos,teveliai,tikri zemaiciai,ir tikrai zino TIKRO kastinio recepta.Ne,nei velnio nezino,PACIO TIKRIAUSIO KASTINIO RECEPTO [Tokio kur musu,mociutes,prosenelesdarydavo]Skonio tikrai neimanoma uzmirsti.Pirmiausiai,kai sviesta ismusdavo,ligdavo pasukos [vanduo,nuo sviesto sumusto]Tada tas pasukas,uzkaitindavo ant ugnies,kaitindavo pakol sutrauks i varske.Tada pelame i marle [Dursliukas netinka,nes tos varskeles daug nubegs paprasciausiai,per marle neisbegs]Kai nuvarves vanduo,ta varske sukreciam i dubeni.Tada dedam grietines,ir butent tribulaiskiu[Tribulaiskiai-panasu kaip svogunlaiskiai,tik smulkesni] [Bet jei nera tribulaiskiu,puikiai tinka svogunlaiskiai] ir druska dedasi.Valgoma su karstomis bulvemis. Va cia tai senoviskas,kaip jus sakote, zemaitiskas,tikras kastinis.Paklauskite savo mociuciu,kurios gyveno kaime.Pasakys,butent si recepta. Pasikartosiu,skonis mmmmmmmm...... 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(giedrute 99 @ 2010 10 31, 14:24)
Sorry merginos,is anksto,tikrai visu atsiprasau. blush2.gif  4u.gif
Man labai keista skaityti,kad rasote,kad jusu,mamos,teveliai,tikri zemaiciai,ir tikrai zino TIKRO kastinio recepta.Ne,nei velnio nezino,PACIO TIKRIAUSIO KASTINIO RECEPTO [Tokio kur musu,mociutes,prosenelesdarydavo]Skonio tikrai neimanoma uzmirsti.Pirmiausiai,kai sviesta ismusdavo,ligdavo pasukos [vanduo,nuo sviesto sumusto]Tada tas pasukas,uzkaitindavo ant ugnies,kaitindavo pakol sutrauks i varske.Tada pelame i marle [Dursliukas netinka,nes tos varskeles daug nubegs paprasciausiai,per marle neisbegs]Kai nuvarves vanduo,ta varske sukreciam i dubeni.Tada dedam grietines,ir butent tribulaiskiu[Tribulaiskiai-panasu kaip svogunlaiskiai,tik smulkesni] [Bet jei nera tribulaiskiu,puikiai tinka svogunlaiskiai] ir druska dedasi.Valgoma su karstomis bulvemis. Va cia tai senoviskas,kaip jus sakote, zemaitiskas,tikras kastinis.Paklauskite savo mociuciu,kurios gyveno kaime.Pasakys,butent si recepta. Pasikartosiu,skonis mmmmmmmm...... 4u.gif


nu vot as ir nesutiksiu, nes mamo mama kastini suka jos seneles dovanotoj molinej puodynej, kurioje dar ir mamos prosenele naudojo.... o ir receptura zino pacia tikriausia to krasto, o gal reiktu apsiribot kaimo tradicijom, nes velgi negali teigti, kad visai zemaitijai budingas tik vianas kastinio receptas.
Na bet manau neverta plestis i diskusijas daugiau, koks receptas yra tas pats tikriausias wink.gif
Atsakyti
Na sukti gali,kad ir paprasciausiai stikliniam inde,bet atsakykite,is kur gaunamas skystis,BUTENT kastinui daryti?Ne is skyscio,kuris lieka,nuo sviesto sumusimo? O priedu,skoniui paskaninti,budavo dedami tik tribulaiskiai.Visa sito skanumelio paslapti,man papasakojo prosenele,92metu.Todel,del kastinio galiu gincytis iki nukritimo.Beje,prosenele,gyeno visa gyvenima Silales rajone.Tai toks,kaip ir prie zemaiciu gal blush2.gif mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo giedrute 99: 05 gruodžio 2010 - 19:01
QUOTE(giedrute 99 @ 2010 12 05, 18:52)
Beje,prosenele,gyeno visa gyvenima Silales rajone.Tai toks,kaip ir prie zemaiciu gal blush2.gif  mirksiukas.gif

Šilalės raj. - ne prie žemaičių, o jau tikra Žemaitija 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Sophi @ 2010 12 21, 17:29)
Šilalės raj. - ne prie žemaičių, o jau tikra Žemaitija 4u.gif

tikru tikraisuai zemaitija thumbup.gif
Atsakyti