Įkraunama...
Įkraunama...

Ar vaikai turi auginti vaikus?

Sveikos,

 

Norėčiau su Jumis pasidalinti savo patirtimi ir gal galėsit išreikšti savo nuomonę apie šią gana sudėtingą situaciją.

Karantino metu tenka prižiūrėti brolį darželinuką, nes tėvai turi dirbti. Kaip žinia visos įstaigos tarp jų ir darželiai nedirba, tačiau tėvam tenka eiti į darbus. Aš esu studentė (20m), taigi kaip suprantama, turiu savų reikalų, nors universitetas uždarytas šiuo metu vyksta nuotolinis mokymąsis, dėl to tenka jungtis i online paskaitas ir be to turiu rašyti daug įvairių darbų. Pradžioje maniau kad pažiūrėsiu brolį dvi savaites, tačiau prižiūriu jau beveik mėnesį. Mane spaudžia įv. darbų atsiskaitymai (deadline'ai), todėl jaučiu, kad brolio žiūrėti nebegaliu, bet bėda ta, kad tėvai to nesupranta, aš siūlau kažkuriam  imti biuletenį, tačiau jie teigia negalintys to daryti... Sako, jog tada neturės pinigų visiems mokesčiams ir t.t Atrodo noriu padėti, suprantu juos, kad yra sunku, tačiau man irgi nelengva... Ir atrodo bandau kovoti su tėvais dėl savęs, bet taip pat kovoju ir su savim... Nežinau ar šioje situacijoje turi laimėti tai, kad visgi turiu žiurėtis savo reikalus, ar nepaisant visko žūtbūt padėti tėvam šiuo sunkiu metu... 

P.s. čia nepirmas kartas kai padedu auginti brolį: dvi vasaras esu jį žiūrėjus, ir kitu metu reguliariai tekdavo dažnai padėti.

Taigi, prašau, kas galit pasidalinkit savo nuomone, nes labai norisi pamatyti ką mąsto žmonės iš šono apie tai :)

Dėkoju!

Atsakyti
QUOTE(flowerpower1 @ 2020 04 24, 11:01)
Sveikos, Norėčiau su Jumis pasidalinti savo patirtimi ir gal galėsit išreikšti savo nuomonę apie šią gana sudėtingą situaciją.
<p>Karantino metu tenka prižiūrėti brolį darželinuką, nes tėvai turi dirbti. Kaip žinia visos įstaigos tarp jų ir darželiai nedirba, tačiau tėvam tenka eiti į darbus. Aš esu studentė (20m), taigi kaip suprantama, turiu savų reikalų, nors universitetas uždarytas šiuo metu vyksta nuotolinis mokymąsis, dėl to tenka jungtis i online paskaitas ir be to turiu rašyti daug įvairių darbų. Pradžioje maniau kad pažiūrėsiu brolį dvi savaites, tačiau prižiūriu jau beveik mėnesį. Mane spaudžia įv. darbų atsiskaitymai (deadline'ai), todėl jaučiu, kad brolio žiūrėti nebegaliu, bet bėda ta, kad tėvai to nesupranta, aš siūlau kažkuriam  imti biuletenį, tačiau jie teigia negalintys to daryti... Sako, jog tada neturės pinigų visiems mokesčiams ir t.t Atrodo noriu padėti, suprantu juos, kad yra sunku, tačiau man irgi nelengva... Ir atrodo bandau kovoti su tėvais dėl savęs, bet taip pat kovoju ir su savim... Nežinau ar šioje situacijoje turi laimėti tai, kad visgi turiu žiurėtis savo reikalus, ar nepaisant visko žūtbūt padėti tėvam šiuo sunkiu metu... </p>
<p>P.s. čia nepirmas kartas kai padedu auginti brolį: dvi vasaras esu jį žiūrėjus, ir kitu metu reguliariai tekdavo dažnai padėti.</p>
<p>Taigi, prašau, kas galit pasidalinkit savo nuomone, nes labai norisi pamatyti ką mąsto žmonės iš šono apie tai smile.gif
Dėkoju!

Karantinas baigiasi, tikriausiai, ir tau, jei dar ne atostogos, tai jos artėja.
Esi suaugusi, todėl nelabai tikiu, kad galima kita išeitis ateičiai, kaip mokantis tau pradėti dirbti bei išsikraustyti iš tėvų namų ir gyventi savarankiškai. Galų gale, jau ir pagal amžių tau, vadinkim, laikas. smile.gif
Manau, būsi apie tai galvojusi.
Neprivalai prižiūrėti to darželinuko, tėvai naudojasi, bet iš kitos pusės, esi, pilnametė jau nebe pirmi metai, ir, tikriausiai, jie tave išlaiko.
Iš tiesų, esu prižiūrėjusi dukterėčias ir sūnėną ne tik vasaromis, ir kur kas daugiau metų. Jie jau suaugę, bet į vaikus nenoriu nei žiūrėt iki šiolei, apie savų turėjimą net nekalbu, tai būtų košmaras.

Atsakyti

Ar vaikai turi auginti vaikus? Ne, tai tevu pareiga. Bet padeti paziureti retkarciais brolius/seseris-PRIVALO, tai jau vaiku pareiga, kaip ir bet kuri pagalba namu ukyje.

Tikrai pritariu. Vaikams reikalinga duoti užduotis, paskirti nesunkius, jų sugabėjimus atitinkančius, darbus - tai tikrai ne parduota vaikystė.. Ir mokėti pinigų gal nereikėtų, nes augant vaikui auga ir "taksa" - su 20 mečiu jau nesusikalbėsite...

Šiaip pora faktų...dar XIX a Amerikoje buvo papiltęs vaikų darbas - vaikai dirbo tiek žemdirbystės sektoriuje, tiek anglies šachtose. Ne taip seniai, kai pagalvoji.. Besivystančiose šalyse ir dabar egzistuoja vaikus išnaudojantis darbas (pvz. mados indrustijoje, gamyboje, išteklių išgavime).

Tai, žinoma, skirtingos kategorijos, nėra ko lyginti...

Atsakyti