Įkraunama...
Įkraunama...

Dėl laidotuvių

QUOTE(ajivlis @ 2011 02 13, 17:40)
Taip pat nesuprantu filmavimo per laidotuves,kas tą medžiagą gali po to žiūrėti?Tik tam ,kam patinka tikriausiai žiūrėti ir skaityti apie kitų nelaimes.O kokia Jūsų nuomonė?


Tai kazkas kazkur dar ir filmuoja laidotuves?
Zinoma, jei kalbesim apie televizija - tai pas mus ,,sou'' daroma is visko, ypac nepatinka, kai delfyje publikuojamos gana sunkios nuotraukos is autoavariju ir pan.

O apie pacias laidotuves - geles gelemis, bet pagerbti mirusiji, atsisveikinti (prieiti prie karsto ir persizegnoti (mes atsiklaupe sukalbam maldele), o ypac jei tai giminaitis, yra butina. Tokia mano nuomone.

Niekada, kaip temos autore, net nepagalvojau kad tai panasu i spektakli ar pan. Sutinku, buna ir sunku, kai kas ir baimiu turi, ir visokiu sunkiu jausmu, taciau tai yra kazkas, ka reikia padaryti ir viskas. Tai yra atsisveikinimas su zmogumi.
Atsakyti
QUOTE(Sidabrija @ 2011 02 13, 20:01)
Tai kazkas kazkur dar ir filmuoja laidotuves?
Zinoma, jei kalbesim apie televizija - tai pas mus ,,sou'' daroma is visko, ypac nepatinka, kai delfyje publikuojamos gana sunkios nuotraukos is autoavariju ir pan.

O apie pacias laidotuves - geles gelemis, bet pagerbti mirusiji, atsisveikinti (prieiti prie karsto ir persizegnoti (mes atsiklaupe sukalbam maldele), o ypac jei tai giminaitis, yra butina. Tokia mano nuomone.

Niekada, kaip temos autore, net nepagalvojau kad tai panasu i spektakli ar pan. Sutinku, buna ir sunku, kai kas ir baimiu turi, ir visokiu sunkiu jausmu, taciau tai yra kazkas, ka reikia padaryti ir viskas. Tai yra atsisveikinimas su zmogumi.

Visiškai su Jumis sutinku. Dar geriau,kad vietoje sunkių gėlių vainikų neštų artimiesiems pinigais.Paskutiniu metu mano šeima taip jau ir darome.Užtenka pilnai poros žiedelių.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ajivlis: 13 vasario 2011 - 19:14
QUOTE(Sidabrija @ 2011 02 13, 19:01)
Tai kazkas kazkur dar ir filmuoja laidotuves?



Ir filmuoja, ir fotkinasi istisa fotosesija. buna kad ir paskui dar ta pagrabine mirusiojo nuotrauka namie garbingoj vietoj su kaspineliu perrista pasideda.
man kazkaip toks mirusiuju kultas nelabai priimtinas. juk galima nueiti i baznycia, misias uzsakyti ar pan. nei namie altoreli daryti.. unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(zuikulis @ 2011 02 14, 16:40)
Ir filmuoja, ir fotkinasi istisa fotosesija. buna kad ir paskui dar ta pagrabine mirusiojo nuotrauka namie garbingoj vietoj su kaspineliu perrista pasideda.
man kazkaip toks mirusiuju kultas nelabai priimtinas. juk galima nueiti i baznycia, misias uzsakyti ar pan. nei namie altoreli daryti..  unsure.gif

na laidotuves filmuoti tai kažkaip nenatūrali,
o turėti fotografija iš artimo žmogaus laidotuvių visai natūralu
pas mane pačią namie daug tokių fotografijų
namie altorėlių nedarau,
bet lšėjusių tėvų nuotraukos stovi matomoje vietoje
tik jokių kaspinėlių nėra uždėta
Atsakyti
Pirma karta isgirdau apie toki dalyka, kaip laidotuviu filmavima. Net tiket nesinori. Nesuprantu, ka paskui veikt su ta filmuota medziaga? Negi yra norinciu ziureti? Na suprantu, kai vestuves, krikstynos, ir pan, bet laidotuves unsure.gif
Atsakyti
Tekę susidurt. Nebuvo tai kažkoks užsakytas filmavimas ir turbūt ne kažkokioms didelėms peržiūroms. Asmeniškai supratau kaip giminės istorijos fiksavimą (o laidotuvės vienas tokių įvykių kur susirenka nemaža dalis giminės "krūvon"). Net ne dėl savęs, o dėl tų, kurie čia nedalyvauja. Mano minimu atveju tai labiau supratau kaip tėvo norą parodyti giminės istoriją (ne tik laidotuves, visokius susiėjimus taip pat) savo vaikui, kurio dėl skiriančio atstumo pats jau daug metų nebuvo matęs... Kažką ką tėvas iš meilės ir ilgesio stengėsi palikti savo vaikui. Galbūt su viltim, kad kada nors pamatys ir anūkai. Niekada neklausiau, net nesistebėjau, tiesiog tada pati sau svarsčiau taip. Tikrai ne ta medžiaga, kurią norisi peržiūrinėti, bet su laiku ji tampa giminės istorija. Kuri vėlesnėms kartoms gali būti įdomi. Taip suprantu... Kitaip, "dėl prabangos" ar kaži ko nelabai... Buvo atvejis, kai giminaičiai žinodami mano simpatijas fotografijai paprašė padaryti kelis laidotuvių foto kadrus. Padariau, džiaugiuosi, kad galėjau nors taip prisidėti/padėti.

Iš senesnių temų, tai manyčiau nepraradęs aktualumo straipnis Kaip su vaikais kalbėti apie mirtį?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hi (:: 10 rugsėjo 2014 - 15:30
niekad nebuvau laidotuvese, kuriose filmuotu unsure.gif ir kazkaip nenoreciau buti. Ir juolab, nenoreciau ziureti tokios filmuotos medziagos. Kaip ir ziureti nuotrauku. Jau geriau ateinancioms kartoms parodyti pvz. gimines susitikima padarant. Ir tada pafilmuot. Tai butu labiau tinkama istorija. Ir maloniau patiems paziuret ir kitiems parodyt.
Atsakyti
Žmonės skirtingi. Žinoma, kad smagiau suėjimas kitokia proga. Bet kartais realijos tokios, kad tų smagių dalykų organizavimas vis atidėliojamas, o ir atsisakyt paprasčiau. Su laidotuvėm kiek kitaip... Kalbant konkrečiau - pvz. turim vieinintelę prosenelės foto - mirusios. Vienintelę ir kurioje yra kai kurie giminaičiai. Gal ir ne geriausias variantas, bet laiko (daugiau nei gero trisdešimtmečio) neatsuksi ir džiaugiuosi, kad ji yra bent tokia.
Tikrai neagituoju pult filmuoti ar fotosesijas rengti šermenų proga, pati neturiu tam didesnio poreikio, bet bandau suprasti tuos, kurie turi. Tikrai gali būti labai įvairių motyvų ir jie nebūtinai tušti ar beprasmiai. Nors gerų emocijų nepatiriu, bet kažkokio spec. siaubo laidotuvių nuotraukose nematau - fotografuojam kai pasitinkam, tai nieko blogo jei turėsi kažką ir iš to, kai palydima. Nei viena, nei kita neprivaloma, tiesiog vieniems reikia, kitiems ne.
Atsakyti
QUOTE(hi (: @ 2014 09 10, 20:38)
Kalbant konkrečiau - pvz. turim vieinintelę prosenelės foto - mirusios. Vienintelę ir kurioje yra kai kurie giminaičiai.

va del to ir verta susimastyt ir bendraut (ir fotografuotis) kol gyvi esam. O jei gyvi nesusieinam, tai kam tada is viso kazkokie atsiminimai apie tuos zmones reikalingi?

P.S. o proseneles paso neturit? Nes mes tai visu proseneliu ir seneliu dokumentus turim, o juose ir foto yra. Ir senu vestuviniu nuotrauku verta paieskot, gal ir ten dar gyva pamatysit. Juk turejo dalyvaut vaiku ar anuku vestuvese? Turetu buti ir nuotraukose tada......
Atsakyti
QUOTE(Leksa @ 2014 09 10, 20:50)
va del to ir verta susimastyt ir bendraut (ir fotografuotis) kol gyvi esam.

Viskas čia aišku, bet kartais tiesiog yra kaip yra...

Vienos giminės prosenelės foto (gyvos) yra , o minėtos prosenelės ne (beje, ji buvo vienintelė prosenelė, kurią kažkiek vaikystėje dar pažinojau). Paso irgi neturim. Apskritai neturiu nė vienos net a.a. Tėčio vaikystės nuotraukos. Dėl kažkokių priežačių jų tiesiog nėra. O aš ką, aš tik proanūkė, kuri laiko atgal neatsuks ir kažko nepakeis. Nežinau ar jiems bendrauti nebuvo svarbu (lyg ir bendravo), ar tiesiog nelabai fotografuodavosi, tai džiaugiuosi, kad buvo likęs bent toks atminimas. Jos ir jos vaikų (beje, su jais bendraut irgi gyvenime teko, tik štai niekas tame kasdieniame bendravime įsiamžinti nepuldavo, todėl ir nėra). Vėliau šis tas pasikeitė - Tėtis mėgo fotografuoti. smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hi (:: 10 rugsėjo 2014 - 23:38
QUOTE(hi (: @ 2014 09 10, 23:31)
Viskas čia aišku, bet kartais tiesiog yra kaip yra...


del praieties, tai as is dalies sutinku, juk tu fotoaparatu buvo labai mazai, o gal ir labai brangu fotografuotis buvo.

Bet kas liecia siuos laikus, tai jei zmones gyvi nesusieina, tai sakyciau nafik jiem tada mirusiu fotosesiju ar filmavinu reikia. Vardan ko, pasirodymo, koks svarbus jam mirusysis buvo? Nenorejo gyvi, tai ir nereikia. Butu noreje, butu susitike, nusifotografave ar nuotraukom apsikeite, juk net kitam gale pasaulio ir parskrist lektuvu gali, ir e-maila ar paprasta laiska parasyt galima (ir gaut).
Atsakyti
Aš nei karto nemačiau, kad laidotuvėse filmuotų (išskyrus ką rodo per TV biggrin.gif ), bet per močiutės laidotuves panašiai ir buvo: jau per vakarinį giedojimą pusiau jaunimas (15-35m) sunkiai nusėdėjo: matomės ne per dažnai, pasišnekėti norisi... o jau kai prasiskirstė svetimesni prasidėjo pokalbiai, o keli pusbroliai ne Lietuvoj, o internetas veikia... tai skypus susijungėm ir iki išnaktų prašnekėjom. Ir jokios graužaties nejutom, kad ir garsiai kalbėjom ir nusijuokėm ir kitus įtraukėm. Ir vyresnieji nepyko, dar patys prisijungė ir nemanau, kad močiutei netiko wub.gif .
Atsakyti